2022 Başak Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Lissy Marlin

Bilge Baykuşlar, kolları sıvayalım, yapılacak bir sürü iş var. 1 Nisan’da başlayan yeni astrolojik yıldan beri büyük resme baktık (Koç yeni ayı ve yılın Sabian sembolü: Yaban kazı sürüsü). Hayallerimize güç verdik, çiçekleri suladık (Boğa güneş tutulması). Uçakla baş aşağı dalarken midemiz kalbimizde, her an yeni bir sürprizle karşılaştık, sarsıldık ve bazen de hayatımız gözlerimizin önünden geçti (İkizler yeni ayı). İnsan gibi giyinmiş tavşanların geçit töreni (Yengeç yeni ayı) bir süre sonra bıkkınlık verdi, kim gerçekte ne istiyor, ne diyor buna karşın ne yapıyor gördük. Ve en sonunda tutucuyla modern ve özgürlükçü arasındaki çatışmanın ortasında kaldık (Aslan yeni ayı). Bütün bunlar bu astrolojik yılın ilk beş ayında, bilgiyi işlememize yardım ederken, ne istediğimizi, neyin bize iyi geldiğini ve özümüzü nasıl en iyi şekilde ifade edebileceğimizi gösterdi. Bu yılın bireysel gelişim aylarını arkamızda bırakmamıza çok az kaldı. Bir sonraki ayda sosyal burçlara giriş yapacağız, “Ben ve Sen”le (Terazi) başlangıç yaparak.

İçinde bulunduğumuz son bireysel burç Başak sezonunun en önemli soruları ise: “Kendime ve diğerlerine nasıl hizmet edebilirim? Kendimde ve çevremde neleri daha iyi düzenleyebilirim? En iyi kendime nasıl ulaşırım?”

Bu dört hafta sadece ilham alma ve tohumlama zamanı değil, cebimizde beş aydır toparladığımız plan, proje, hayal var zaten. Bu, aldığımız ilhamla analiz yapma, aklını çalıştırma, iyiyi ayıklayıp derhal işe koyulma zamanı.

Yüzdüğümüz enerji denizin tek dalgası bu olsaydı keşke, ama son yıllarda alıştığımız gibi enerji dalgaları karelerden, üçgenlerden gelip uyarıyor, sürüklüyor, arkamıza geçip bizi hızla ilerlemeye zorluyor ve bazen de derinlere dalıp düşünmeye teşvik ediyor. Tabii ki toprak elementindeyiz, su değil. Burada YAPMAK önemli. Ama ne yapacağını bilmek, odaklanmak ve kararlılık gerekli. 

İşin güzeli, Kathy Biehl’e göre, “Bu yeni ay taze başlangıçlar, toptan temizlik ve toplu kazançlar sunuyor- büyük bir heves ve canlılıkla.”

Gelin, son aylarda alışkanlık olduğu gibi Biehl’in analizindeki birkaç bölüme göz atalım. Orijinalini empowermentunlimited.com’da bulabilirsiniz.


“Gezegenin bulunduğunuz yerinde yaz mevsimini yaşamıyorsanız bile bu ayın net bir okula, işe geri dönüş havası var. Bu atmosferde derleyip toparlamak, ciddileşmek, çevrenizi, diyetinizi veya alışkanlıklarınızı temizleyip pırıl pırıl yapmak ve çok daha düzenli bir rutine dönmek çok uygun hissettiriyor.

Sanatçı: Jack Allen

Sıkıcı mı geliyor? Belki de değil. Bu ay, hayatınıza topraklanma, ayaklarını yere basma, gerçekçilik ve sağduyu umudu getiriyor. Ve bütün bunlar böyle çalkantılı bir yazdan sonra (ah, tamam çalkantılı bir yıl, tamam tamam çalkantılı birkaç yıldan sonra) çok cazip gelebilir. Bulaşıkları yıkamak kadar basit bir hareket bile daha iyi hissetmeniz ve çok daha fazlasının üstesinden gelmek üzere gerekli berraklığı yakalamanız için ihtiyaç duyduğunuz tek şey olabilir. 

Ve motivasyonunuz da var. Bu ay moral verici konuşmalarla, bir kozmik taraftar locasıyla ve fikirlerinizi harekete geçirmeniz için sizi arkadan ittiren ellerle geliyor. İtekleme ve zorlama gezegeni Mars ayla tam kare yapmışken, fikirler ve projelerin olduğu yerde duraklama şansı hiç ama hiç yok. Bir kare açı hareket talep eder. Mars’ın en önemli özelliği hareketliliğidir ve şu anda hangi yöne olursa olsun hızla hareket edelim havasında”


Mars İkizler’de

Sevgili dostlar, burada Kathy Biehl’e bir ara verelim. Mars, 20 Ağustos’ta İkizler’e girdi, genelde bir burçta bir-iki ay geçiren Mars, bu sefer 7 ay İkizler’de ileri, geri giderek anlayışımızı, iletişimimizi ve bilgi toplama becerimizi ateşiyle yakacak.  Bunu yedi ay boyunca konuşacağımızdan emin olabilirsiniz. Kimse suskun kalamayacak, orası kesin. 

Bu dönemde inançlarımızı savunmakla orta nokta bulmak arasındaki çekişme hiç olmadığı kadar açığa çıkabilir. İkizler’deki Mars normalde sözcük bulamadığımız şeylerle bir hesaplaşmaya girmemizi, hepsini belgeleyip iletmek için gerekli araçlara sahip olmamızı sağlayacak. Ve bunu yaparken dilimiz de Mars’ın kılıcı kadar keskin olacak, söylemek istediğimizi söylerken gerçeği yumuşatmaya yanaşmayacağız. Neyse o! Bu da yapıcı olabileceği kadar yıkıcı olabilir. Bir şeyi en sonunda iletebilmenin getirdiği rahatlığı düşünün. Ya da nereye gideceği düşünülmeden söylenmiş şeylerin ağızda bıraktığı acı tadı. 

Bu geçişin daha ilk haftasında bir pop yıldızının aylarca önce bilerek ya bilmeyerek söylediği sözlerden (ben o sözlerin ne olduğunu bilmiyorum) dolayı tutuklanması hiç de tesadüf değil. Mars bize sözcüklerin gücünü gösteriyor. Sözcükleri nasıl kullanacağımız bize, nasıl anlaşılacağı ise karşımızdakilere kalıyor. Sözcük savaşları? Mümkün. Söylediklerinden dolayı yargısız infaz? Eh, gördüğünüz gibi o da mümkün.

Aslında olan şey şu: Bu geçiş sözlü ve yazılı ifademizde bir yeniden yapılandırma başlattı.  Öfkemize, cesaretimize, kendi fikrimize ses vermemiz ve bunu yaparken adil olmamız konularında bir yeniden yapılandırma.  

Mars, “susma, konuş!” derken, önümüzdeki aylar sessiz geçmeyecek hatta toplumsal burçlara geçişimizle yüzbinlerin haykırdığı yepyeni sloganlara alışmış olabiliriz bile. Kışkırtmalara ise çok dikkat edin, oyuna gelmeyin. Mars gerçeğin açığa çıkmasını ister ama bildiğiniz gibi aşırı tepkisel olabilir.

Eyleme Çağırılmak

Bu yeni ayda Mars’ın Sabian sembolü “Halkı eyleme çağıran radikal dergi/gazete”. 

Bu sembol kökten değişim isteğiyle alakalıdır. Bazen dikkatleri üzerine çekmek ve ciddiye alınmak için sansasyonel olmak zorunda kalınır. Çünkü insanlar alıştıklarından vazgeçmek istemezler, uyandırmak zordur. Ama uyanış bir yerlerden başlamalıdır. Ve işte bir yerde, pek de umulmayan bir noktada bir çığlık yükselir. Yankıları yavaş yavaş yayılmaya başlar ve bir gün bir dergi ya da gazete bunu baş sayfasına taşır. Artık dikkat çekilmiştir. Ama ne yapmalı? Nasıl çözüm getirmeli? Bu aşamada halk hareketini görmeye başlarız. Değişimin sesi olmaya kararlı topluluklar, yazılan dilekçeler, siyasileri göreve çağırma, belki mahkemelerde açılan davalar, hatta gösteri ve protestolar… Eylem başlamıştır.

Bu noktada önemli olan olayları sağduyu ile yönetmektir. Arzulanan sonuca sadece böyle ulaşılabilir. 

Dane Rudhyar diyor ki; “Devrimci hareket şiddetli de olsa, barışçıl da, acı bir kin içerse de, sevgiyle yapılsa da, buradaki tek arzu yerleşmiş formların dışına çıkma arzusudur.”

Peki, devrim arzusu, hız, tutku ve ayakları yere basan Başak birleşirse ne olur? Bence iyi bir şey olur dostlar. Düzen, planlama, hızla organize olma ve işe koyulma… Peki ya iş birliği? O da var. Analitik Başak’ın yöneticisi Merkür daha yeni Terazi’ye girdi. Dengeli iletişim ve birlikte başarmak istiyor, bu da Mars’ın aşırılıklarını törpüleyebilir. Kalbinizde bir yerde eyleme çağırılırsanız eğer, onu ciddiye alın.

“Hayatı ilginç ve çekici kılan şey, bir hayalin gerçekleşmesi ihtimalidir”

Paulo Coelho

İlham ve Korunma

Yeni ayın Sabian sembolü ise “Perileri gören adam”

Bu sembol kişinin rasyonel zihnini sezgisel görüntülere, düşünce ve hislere açmasını anlatıyor. Gerçekte bunu hepimiz yaşıyoruz, “bu bana doğru gelmedi” diyoruz veya “şu beni iyi hissettirdi, onu yapalım.” Çoğu buluş ya da sanat eseri için “ilham perileri gelmiş” demez miyiz? Bazen sorunlarımızı iyi bir gece uykusundan hemen sonra gelen ani fikirlerle çözmemize ne dersiniz? Bu sembol kendimizi anlık gelen o ilham flaşlarına açmamızı ve onları ciddiye almamızı, incelememizi ve onlardan gelişen fikirleri hayata geçirmemizi öneriyor. Bunun için ise yeni düşünceye açık olmalıyız, bildiğimizi zaten biliyoruz. Einstein’ın dediği gibi, “Zekanın gerçek işareti bilgi değil, hayal gücüdür.” Özellikle de koruyucu perilerimiz her adımda bize sürprizlerle yeni çıkış yolları gösteriyorsa!

İhtiyaç duyduğunuz bilgiler ve yeni fikirler bu ay hayal gücünüzle ulaşılabilir halde, hem de her zamankinden çok daha büyük bir güçle. Burası Balık burcu olsaydı, gereksiz, anlamsız fantezilere karşı uyarırdım ama mantıklı, toprak Başak burcundayız ve Başak bile biliyor, iç sesini dinlemeyen pek de akıllıca bir şey yapmıyordur!

“Ve aniden bilirsiniz: Yeni bir şeyi başlatmanın ve taze başlangıçların sihrine inanmanın vakti gelmiştir.”

Meister Eckhart

Son olarak Kathy Biehl’e geri dönüyoruz. Diyor ki;

“Bu yeni ayla çalışmanın yolu: Okuyun. Konuşun. Yapılacak işler listesi yapın. Zihninizdeki dağınıklığı toparlayın ve bilgi kaynaklarınızı da eleyin. Diyetinizi ve günlük rutininizi yeniden organize edin. Bir daha konuşun, daha çok konuşun. Söylediğinizi yapın. İşbirliğine girin. Sizi korkutmuş olan projelere başlayın. Sizi canlandıran projelere başlayın. Kendinizi kasmayın ve şartlarınız değiştikçe uyum sağlamaya ve ilerlemeye hazır olun.”

Yeni ay 27 Ağustos günü saat 11.117’de (İst). Hepinize harika bir Başak sezonu diliyorum. 

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

7 comments

 1. Yine harika bir zamanlama 🙏🙏 Sevgili Moralev yazılarınızı okurken sanki birlikte yaşıyoruz da siz de bu durumu yazıyla ifade ediyormuş gibi hissediyorum ☺️❤️🙏 Kafam ne zaman karışsa yüreğime hep iyi bir rehber oldunuz. Sonsuz şükürler olsun 🙏🙏😍😍

  Liked by 1 kişi

 2. iyi pazarlar Mor Ale, nasılsın ? sayfan açılmıyor, bilgin var mı bilmiyorum. harika yorumlarınla hem hal olmak çok ana çok iyi geliyor. evrenden iletilerle yola devam etmek çok keyifli. sevgilerimle Ayşegül

  Beğen

  1. Sevgili Ayşegül, blog açılıyor ki siz de yazabildiniz. Ben sürekli girip çıkıyorum. Eğer sorun yaşıyorsanız, internet geçmişinizi temizlemeniz yardım edebilir. Çok teşekkür ederim.

   Beğen

 3. Sevgili moralev, tek solukta okudum yazınızı… içimde hissettiklerimin yazıya dönüşmesi beni oylesine heyecanlandırdı ki… bir balık burcu olarak ben bile değişime öyle hazırım ki… 💜
  “Ve aniden bilirsiniz: Yeni bir şeyi başlatmanın ve taze başlangıçların sihrine inanmanın vakti gelmiştir.”

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Mor Alev, her gün yazınızı görme umuduyla blogu açıyorum ama maalesef çok seyrek şekilde yazılarınıza rastlıyorum bilmiyorum belki başka işleriniz vardır ama eski aktifliğinizi görmek,kanal mesajlarını,enerjiyle alakalı yazılarınızı görmeyi çok istiyorum sizi okumak bana terapi gibi geliyor. Lütfen imkan bulduğunuz anda yazılarınızı eskisi gibi aktif şekilde paylaşın sizi okumak istiyorum.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.