2022 Kova Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Lisa Aisato

2021’in baskın enerjisi Uranüs-Satürn karesi yeniden başını kaldırırken, tutulma dönemlerinin tam ortasındaki kritik kavşaktayız. Geçmişle gelecek arasında bir yerde. Şu anda zamanı nasıl yaşadığımız, geleceğin kitabındaki ana hatları belirliyor, bugün seçtiğimiz renkler yarının resmini oluşturuyor. Sabit burçlarda inatçı bir büyük kareyle dört bir taraftan çekiştiriliyoruz. Kazan karıştırıldı, kaynamaya devam ediyor, içindekiler taşmak üzere.

Bu noktayı aşabilmek için gelen ilk direktif : Kendinizi tanıyın. Aslan sezonundayız (detaylar burada), bu bütün bir insanlık için kendi öz-ifadesine sahip çıkma, ayağa kalkıp utanmadan, çekinmeden kendi olabilme cesaretini gösterme vakti. 

Dolayısıyla, kontrol etmeliyiz; Nerede özgün benliğimize sadık yaşıyoruz? Nerede isim, başarı, para, kabul edilme, sevilme, takdir edilme ve onay için bize biçilen rolü rol oynuyoruz? Nerelerde değişim zor geldiği için aynı şablonu tekrarlayıp duruyoruz? Nerelerde sadelik yerine karmaşıklığı seçiyoruz? Nerelerde saplanıp kalıyoruz, çünkü bir parçamız daha iyisine layık olmadığımıza inanıyor? Düşünün sizi içten dışa aydınlatan şey nedir? Nasıl bu şeyi daha çok yaşarsınız? Yolunuzu aydınlatacak şey budur. Bu yol özgürlüğünüze ve bolluğunuza çıkar.

Kova dolunayı, yılın son süper dolunayı. Satürn’le yan yana, Satürn çıplak gözle görülebilen son gezegen, tam eşikte, görülenin ötesine ulaşmak için onun sınavından geçilmeli. Enerjisi ustalık ve dürüstlük talep ediyor, yoksa geçiş yok. Ağır, bunaltıcı ve kısıtlayıcı gelebilir fakat o gerçeği görmemizi ve onun gereğini yapmamızı isteyen büyük öğretmenimizdir. Bu sırada köklerimizi bulur, sağlamlaşır ve hedefe ilerlerken her şeye göğüs gerecek metaneti geliştiririz.

Hedef köşedeki Uranüs-Kuzey Düğümü ortaklığında. Kaderin bizi neye çağırdığı belli: ÖZGÜRLÜK! Kendi kalıplarımızdan özgürlük, her türlü mahalle baskısından özgürlük, yokluk bilincinden özgürlük! 

Ama önce Satürn’ün DUR işaretinde yapılması gerekenleri yapmalıyız. Blokajları gösteren Satürn bunu zalim olduğu için değil, bir daha tekrarlanmamak üzere aşılması için yapıyor.

Hiç şüphesiz, sabit burçlardaki karenin yarattığı gerginlik, beklenmedik olaylar ve sürprizler haberlere de yansıyacak, günlerce manşetlerden düşmeyen başlıklar düşünün… Fakat bireysel açıdan da büyük bir güç taşıyor. Ah evet, kazan kaynıyor, yaratım fiziksele yansımak üzere. Ama nerede gaza basıp hızla ilerlemeli, nerede durup önce halletmemiz gereken şeylere odaklanmalıyız? İşte bu dolunay bizim için bunu aydınlatıyor. 

Direncimizi çözmeden yola çıkmaya kalkarsak bir elastik banda bağlı gibiyizdir, ilerler, ilerleriz, bant esner, esner ve bir noktada bizi olduğumuz gibi eski yere geri çeker. Sonra da “bu neden oldu, ne güzel ilerliyordum” deriz.

Bu karenin bir köşesi Akrep’teki güney düğümü “Zengin sonbahar renkleriyle görkemli bir orman” Sabian sembolüyle içimizdeki geçmişe özlemi ve onun bitmiş olduğunu, bir daha geri gelemeyeceğini anlatıyor. Bu manzara ve nostaljinin sizi baştan çıkarmasına izin vermeyin, sonbahar gerçekte dönüşümü ve salıvermeyi simgeler.

Bu dolunay bir yeniden canlandırma gibi. Plüton ve Eris de geri geliyor. Salıvermenin ve dönüştürmenin bir başka işareti.

“Karanlık çünkü gereğinden çok daha fazla çabalıyorsun. Hafifle çocuğum, hafifle. Evet, derinden hissetsen bile bunu hafiflikle yap. Her şeyi hafif yapmayı öğren. Olanların hafifçe olmasına izin ver ve onlarla hafiflikle başa çık. 

O geçmiş günlerde akıl almaz, budalaca bir ciddilikteydim… Hafif hafif – bu bana verilmiş olan en iyi öğüttür…

O zaman at yükünü ve ilerle. Çevrendeki her yerde bataklık kumu var, ayaklarını içeri emen, seni korkuya, kendine acımaya ve umutsuzluğa çekmeye çalışan. İşte bu yüzde hafif yürümelisin. Hafifle sevdiğim.”

Aldous Huxley

Bu oldukça karmik bir dolunay, gerçekten de geçmişle gelecek arasında. Yoğun baskı altındayız. Her şeyi haddinden fazla ciddiye alma tehlikemiz de var. Ay mantığın burcunda, güneş kalbin. Uranüs bu dolunayın modern yöneticisi, Satürn klasik. Kathy Biehl, duygularımızın (dolunay) nasıl arada kaldığını çok iyi anlatmış. (Analizinin sadece bir kısmını alıntılıyorum, tamamını empowermentunlimited.com’da görebilirsiniz.)


Dolunay hem gökyüzünün molotof kokteyl atıcısına (Uranüs), hem de parmak sallayıcına (Satürn) hesap vermek zorunda.

Sonuç lafının tam ortasında susturulmuş ve kilitlenmiş hissetmek olabileceği gibi, bir alanda karar verip kendini adamak, diğerinde kopup gitmek veya bir durumu korumak için tamamen farklı bir yaklaşımı benimsemek de olabilir.  Gelmekte olan neyse sizin için biraz sallantıda hissettirebilir ve bu dolunayın baskıyla birdenbire “illaki bir noktada patlak verecek” alanına geçiş yapabilir. 

Geçen seneki düzenlemeler ve istikrarsızlıklarla alakalı gelişmelere, dramalara ve kararlara bakın. Satürn ve Uranüs 2021 boyunca aynı zorlayıcı açıda yol aldılar. Yapıları stres testine tabi tutup kusur ve çatlakları işaret ettiler. (Mor Alev: Örneğin, orman yangınları, elektrik kesintileri, enflasyon ve kurlardaki oynaklık)

Sosyal gruplar da o zaman büyük değişikliklerden geçti, 2021 başıyla karşılaştırdığınızda şimdi kimlerle konuştuğunuzu ve haklarında nasıl hissettiğinizi düşünün. Bir defa daha “sorting hat”* iş başına geçebilir, iş birliklerini değiştirebilir ve değerlerinizi paylaşmayan ya da sizi gerektiği gibi kabul veya takdir etmeyenleri kapı dışı edebilir. 

Bazı silkelenmeler dışınızda olabilse de, pek çokları içsel. Bu dolunayın şarkısı Queen’in “I want to break free” (Zincirleri kırıp özgürleşmek istiyorum) Freddie Mercury’yle söyleyin ve bakın neye ilham veriyor. Bazı değişiklikler bu hafta gelecek, bazıları Ekim başında, Uranüs ve Satürn bir derece farkla kareye geçtiğinde. Daha da fazlası ise Uranüs andaki derecesine Nisan 2023’te geri döndüğünde. Bu bir süreç.

*Harry Potter’da yeni gelen öğrencilerin okulun hangi bölümüne gideceğini söyleyen şapka


Dolunayın Sabian sembolü bize bu sürecin sonucunu anlatıyor:

“Mesaj taşıyan büyük beyaz güvercin”

Güvercin sembolü pek çok kültür ve dinde görülür. Efsanede Nuh’un gemisini takip eden güvercin en sonunda ufkun biraz daha gerisinde karanın bulunduğuna dair müjdeyi taşıdığı zeytin dalıyla döner. Güvercin tarihte İshtar’ın, Afrodit’in ve Meryem Ana’nın kalbine yakın pozisyonlarda resmedilmiştir. Kutsal ruhu da temsil ettiği söylenir. Japon mitolojisinde bile savaş tanrısı güvercini barış ve huzur sembolü ilan etmiştir. Emniyet hissi, umut geri dönmüş, kargaşanın sonu görünmüştür. Güvercini gördüğümüzde ilk aklımıza gelen huzur ve barıştır.

Bu Sabian sembolü bize diyor ki; İÇİNİZ RAHAT OLSUN. Huzur ve barış gelecek. Güvenli liman çok yakında. En sonunda saf ve inanç dolu kalbin özlediği katıksız güzellik, tam olma hissi, hayatın bütünlüğü ve üretkenliği yaratıma girecektir. Bunu şu anda fiziksel olarak göremeyebilirsiniz, bunun kanıtını henüz bulamayabilirsiniz. Ama huzur ve barış yolda.

Her şey yolunda gidecek. Hepsi ama hepsi düzelecek. Siz buna güvendiğiniz sürece. Çünkü bizi yer ve zamana taşıyan güvendir. Ve bu güven doğru yolda olduğunuzun işaretini de size çeker. Olumlu olun. Umudunuzu asla bırakmayın. Alaycı olmayın. Küçümsemeyin. Güzellikleri tanıyın. Yolun sonuna gelmek üzeresiniz. İnanın. Şimdi dalgalı açık denizlerde yol alıyor olabilirsiniz fakat kara yakın. Hatta umduğunuzdan da yakın. 

Hani tam da umudunuzu kaybettiğiniz anda birisi gelir ve bir haber verir. Ve siz de buna mucize dersiniz. İşte bu da öyle bir enerji. Yarı yolda bırakmamak, yola devam etmek çok önemli. Zaman, karamsarlık zamanı değil. Umut zamanı! Hafifliği benimseyin. Kendiniz olun.

Bu sırada her şeyi yönetmeye çalışmayın, gerçekten hafifleyin. Elinizden geleni yapıp gerisini bırakmak, bilmediğinizde bilmediğinizi bilmek ve kabul etmek, yapamadığınızda yapamadığınızı bilmek ve onu da kabul etmek, gerektiğinde yardım isteyebilmek veya “şimdilik en iyisini verdim, bakalım bununla neler başarabiliyorum” demek çok önemli. 

Nuh’un gemisini düşünün, hikâyede en başından beri ne olacağını bilmeyen ama elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir adam var. Tufan gelecek mi, sonra da tufan dinecek mi, kara görünecek mi? Bilmiyor. Ama umut ediyor. Geleceği yaratıyoruz fakat tam olarak nasıl olacağını bilemiyoruz.

Bu dolunay bizi kadere taşıyan enerjiyle birlikte (Uranüs-Kuzey düğümü). Kaderde ise huzur ve özgürlük var. Hafifleyin, her şeyi ağır bir ciddiyetle karşılamayın fakat aynı zamanda üzerinize düşeni yerine getirin. Kendiniz olun, diğer her şey bu enerjide yapay ve uygunsuz kalacaktır. Hatırlayın, bu ikili ve Jüpiter bize bu ay sihirli bir yaratım kazanı armağan etti, iksirinizi oluşturmaya devam edin. 

Ve evet, özgürlük şarkımızı aşağı ekledim. Hepinize harika bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

12 comments

 1. Yine yüreklere dokunan korkudan çok umudu fısıldayan bir yazı🌈 İyi Ki Varsın Mor Alev… Güzel yorumuna ve kalemine sağlık 🙏🏻💖

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Zeynep, ben enerjinin potansiyelini yazıyorum. Dediğim gibi olması için sizlerin enerjiyle işbirliği yapmanız önemli. Yani bununla yarattığımız her şey bizim sorumluluğumuzda. Sevgilerle

   Beğen

 2. Hep birlikte değişim, dönüşüm enerjileriyle yol açalım, yol alalım.
  Teşekkürler Sevgili Moralev.

  Liked by 1 kişi

 3. Hep birlikte, BİR olmanın bilinciyle, SEVGİ ile umudumuzu beslemeye, içimizden taşmasına ve ışık yaymasına niyet ediyorum 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Teşekkürler sevgili Mor Alev💜💜💜, tüm umudun, sevgin, yazıda ki her şey içime aktı yolunu buldu. Teşekkürler sevgiyle kanallık yapıp aktaranlara 💜💜💜 Yüce Yaradan’a şükürler olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Sevgilerimle 💜🙏🏻💜

  Liked by 1 kişi

 4. Emeğinize,yüreğinize sağlık,beyaz güvericinli sabian sembolünü görür görmez,çok şükür,herşey yolunda diyerek gülümsedim.Çok çok sevgiler.

  Liked by 1 kişi

 5. Harika! Harika! Okudukca icimde kelebekler ucusuyor🥰🦋🦋🦋🦋🦋Tesekkür ederim tüm Kanallik yapan herkese Herseye🙏❤️ Özgürlügün hepimizin hayrina olmasini diliyorum🙏❤️ Ve öyle’de Ol’du.Amin 🙏🦋🌻🦋🌻🍀🌈

  Liked by 1 kişi

 6. Emekli olmama az kaldığı için yeni hobiler edinmek adına biraz araştırma yaparken sitenize rastladım. Oldukça detaylı çalışmalarınız var. Bundan sonra sitenizi takip edeceğim. Elinize sağlık…

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.