2022 Yay Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Lisa Aisato

Eğer gidip kazmıyorsanız, hazinenin nerede gömülü olduğunu bilmek neye yarar? Milyonlar değerinde bir banka hesabına sahip olmak ama asla bir kuruşunu bile kullanmamak? Veya gençlik pınarını keşfetmek fakat bir damla bile içmemek?

Keşfettiğiniz gerçekleri yaşamalı, eski kuralları yıkmalı, alışılmış mantığa karşı gelmeli ve değişimin ta kendisi olmalısınız. Kazın, kullanın ve sonsuza dek için, bir küçük adım ardından diğeriyle.

Bunun başka yolu yok.

Evren

Tut.com

2022’nin Yay süper dolunayı işte böyle bir cesaretlendirmeyle geliyor, o içimizdeki maceracıyı, iyimseri uyandırıyor. Yay dolunayı, Wesak’tan sonra gelen “dostluk dolunayı” olarak kutlanıyor. Dolunay, Satürn, Neptün ve Eris’le sohbet halinde.

Satürn, bu üçlünün arasındaki gerçekçi arkadaş, tarafsız bakış açısını sunuyor ve iyi düşünülmüş zeki riskler almamızı istiyor. Bu süper dolunayla coşan duygularımızın mesajını almamıza yardım ederken otomatik tepkilere karşı uyarıyor. Gerilemesiyle gelen yavaşlatıcı etkisi işimize çok yarayabilir çünkü dolunayın yöneticisi Jüpiter Koç’ta tam gaz gitmeye ve “bana ne, istediğimi isterim!” demeye çok yatkın. Neptün ise hayallerimize, arzularımıza ve kabuslarımıza renk veriyor. Neptün sadece ideallerin değil, kendini aldatmanın da gezegeni.

Dolayısıyla, bu dolunay;

Hayaller ve ideallerimize (Neptün Balık’ta) kavuşmak için gerekli disiplini, sakinliği ve zekice düşünme kapasitesini (Satürn Kova’da) veriyor. Ancak mutlaka bir noktada nerede kendi sınırlarımızı tanımadığımızı ve nerede sadece fanteziyle oyalandığımızı da (Neptün karesi)  öğrenmek zorunda kalacağız. 

Eris ise yumuşak bir akışta ve bize hayat amaçlarımızı hatırlatırken, ruhumuzun gerçek arzularının ve kalpten gelen hedeflerimizin herkesi mutlu etmeyebileceğini buna karşın onları gerçekleştirmek zorunda hissedeceğimizi söylüyor, dolunaya tutku ve heyecan katıyor.

Bu dönemde hayallerini gerçekleştirmek için mantıklı bir yol haritası hazırlamak ve harekete geçmek kolay. Peki sonucunu almak? Biraz süre alabilir ancak Satürn’ün topraklayıcı etkisiyle fizikselde mutlaka beden bulacaktır, yarı yolda vazgeçmez ve kendinizi sadece hayal dünyasına kapatmazsanız tabii. 

Karşı çıkanlar da olacak, bazılarının rahatını bozacağınız neredeyse kesin. İsyankarlıkla, düşüncesizlikle suçlanabilirsiniz. Mars ve Chiron yaralara karşı zafer kazanmamızı, kendimizi ilan etmemizi istiyor, Jüpiter ise iyi şans faktörünü sunuyor. “Ben buradayım, benim bir varoluş hakkım var, bir hayalet gibi yaşamayacağım, burada olmamın tek sebebi hayallerimi gerçekleştirmek!” diyenler çok olacak.

Hayallerinizi gerçekleştirmeniz inançlarınızla (Yay), bilgi alışverişi (İkizler) arasında bir denge kurmanıza da bağlı. Biri ya da ikisi birden yolunu kaybetmiş olabilir (Neptün). Dolunayın ışığı gerçeği aydınlatırken, gözlerinizi kapatmayın. Çok şükür bu harika dolunayın enerjisine son iki yılda bu eksendeki tutulmalarla hazırlandık, hezeyanlar, yanılsamalı inançlar, gerçek olmayan gerçekler ve saf bilgiler arasında gidip geldik, kalbimizin her zaman doğruyu söylediğini öğrendik. Şimdi kalbimiz Eris aracılığıyla konuşuyor, alıştığınız fısıltılar yerine dev orkestra eşliğinde tutku dolu şarkılar duymanız mümkün.

Dolunayın Sabian sembolü:

 “Evin kapısının önüne konan minik mavi kuş.” 

Sanatçı: Maria Over

Bu benim en sevdiğim sembollerden biri, gerçekten de piyango çıkmış gibi sevinmenin mümkün olduğunu anlatıyor. Mavi kuş bir hayalin kusursuzca hayata geçmesini sembolize ediyor. Kuş iyi şansın habercisi, yuvanıza, hayatınıza girecek yenilikleri haber veriyor. Ama o kapıyı açmalıyız! Kalbimizi dinlemeli, içten evet mesajı geldiğinde harekete geçmeliyiz.

Ne olursa olsun, nasıl olursa olsun iyi şansın gelmekte olduğunu haber veriyor. Dane Rudhyar bu sembolün temel ilkesini şöyle iletiyor: “Gerçek benliğine sadık kalındığı sürece bu hayata yapılan hiçbir katkı, verilen hiçbir emek ödülsüz kalmaz.” Bu sembol bizlere mutluluk sözü veriyor. 

Dolunaya ve tüm gezegenlere ışığını veren güneşin sembolü:

“Donmuş gölde buz pateni yapan çocuklar”

Bu sembolde neşe, çocuk kahkahaları ve heyecan var. Fakat güvenlik çevre şartlarına bağlı. Paten yapılacak alan önce dikkatle kontrol edilmeli, sorumluluk sahibi bir yetişkinin sınırları belirlemesi şart. Denge çok önemli. Ha ha, yukarıdaki Satürn ve Neptün etkisini anlatır gibi oldum! Bu sembol bizi çevremizdeki şartları olumlu şekilde kullanmaya çağırıyor ve bunu da sorumluluk sahibi olduğumuzu kabul edip yapacağımız şey ne ise onun tekniğini öğrenerek başarabiliriz.  Öğrenme sürecine yeterince eğilir ve zaman ayırırsak, bunu takip eden dönemde hedefe beklediğimizden çabuk ulaşabiliriz, paten hızlıdır. Sembolün en son söylediği şey ise yapacağınız, yaptığınız şey ne ise onu neşe-keyif-coşkuyla yapın! Eğlenin! Çocuklar gibi saflığınızı koruyun. Verimliliğiniz artacak.  

Bütün bir enerjiye baktığımızda, bunun hareketli, bizi olmamız gereken yola yerleştirmeye niyet etmiş bir dolunay olduğunu görüyoruz. Sabian sembolleri de bize pastoral, neredeyse cennet gibi bir resim sunuyor. Çocuksu bir masumiyet ve heyecan hissi de ekleniyor, saflığı destekliyor. Eğer cesaretlendirme istiyorsanız, var. Yaratıcı enerjilerimizin uyanması var. Evrenden bir işaret istiyorsanız, o da var! Biraz çatışma, oldukça fazla tutku, inançlarla gerçekler arasında dengeleme… hepsi var. 

Yaz Gündönümünden hemen önce ışıldayan ve gelecek mutluluğunuzu yaratabileceğiniz bu enerjiye kucak açmanız, iç sesinizi dinlemeniz ve fırsatları dikkatle incelemeniz şart, yoksa talih kuşunuz kapının dışında kalabilir. Eğer bir şeyin gerçekleşmesini istiyorsanız onun için fizikselde harekete geçmelisiniz. Adım atmaya başladığınız andan itibaren destek güçleri yanınızda belirecek. Kendinizi boşluğa bırakır bırakmaz kanatlarınızın sizi uçurduğunu göreceksiniz.

Peki, ya muhalifler? Onlar da olacak tabii, buna bir sınav olarak bakın, hayalinizi yeterince istiyor musunuz, planınızın ayakları yere basıyor mu, gerçekten mutlu olmanızı isteyen kimler, hayal size mi ait başkasına mı, kalpten geliyor mu? 

Yani kısacası Bilge Baykuşlar, hazinenizi ortaya çıkarıp hayatı keyifle yaşamak için elinizde kazma kürek çalışmaya kocaman bir “evet!” diyor musunuz?

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

  1. Yüzümde gülümsemeyle sonuna kadar okuduğum harika bir yazı yine . İcim umutla doldu ve tabiki eveeeeettttt. Teşekkürler her şey için 🙏🏻❤️

    Liked by 2 people

  2. Sevgiyle evet diyorum. Işık tutup, yol gösteren bu güzel ve değerli bilgiler için teşekkürler Mor Alev.

    Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.