2022 İkizler Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Jimmy Lawlor

Sevgili Dostlar, bu yeni ayın pozisyonu son derece düz ve olaysız görünüyor. Son zamanlarda alıştığımızın tersine Zodyak’ta bağlantı kurduğu pek başka gezegen yok gibi, tam da eh çok güzel, dinleneceğiz, hiçbir şeyin olmadığı bir ay geçireceğiz derkeeennn, haritanın geri kalanını görüyoruz! Yeni ayın yöneticisi Merkür gerilemesini durdururken bir sürü işle meşgul, Plüton yine rol çalıyor, Satürn gerilemeye hazırlanıyor, diğerleri de çok yoğun. İşte bu noktada sözü Kathy Biehl’e bırakmak istiyorum, iletmek istediğim noktaları çok güzel özetlemiş. (empowermentunlimited.com)


Tutulma sezonu bitti, ama bu yoğunluğu da bitecek anlamına gelmiyor. İkizler yeni ayı, büyük derin ifşalarla desteklenmiş büyük, cüretkâr hareketlere programlı.

Bu pek de İkizler gibi gelmiyor. Bu burç neşeli, rahat ve havadar, çok yönlü, opsiyonlarını açık, sohbetlerini hafif tutmaya yatkın. Bu yeni ay çiçek açarken değişkenlik ve esneklik hala daha hizmetimizde. Ancak bu sefer normalin çok daha dışında ateşli ve kudretli güçlerce destekleniyor. 

Ayın zihinsel enerjisi oradan oraya sıçrarken, bizi geriye, içeriye ve köşelerin içine çekiyor. Süreç araştırma, gerçekler ve güçle ilgili fikir ve tohumları köklendiriyor. Sadece sezgilerine güvenmek yerine, derinlere iniyoruz ve ağır vuruyoruz. 

Bunların bazılarının üzerinden daha önce de geçtiğimize dair bir his var. Bilgiye, durumlara, işlere ve sorunlara ikinci defa bakıyoruz. Yanlış anlamalar ışığa çıkıyor, gizli bilgiler ve gerçekler de. Bunların hepsi yeni ayı ve başlattığı her şeyi besliyor.

Merkür, konuşkanlığın, elektronik aletlerin ve bir yerden diğerine gidişin gezegeni, bu yeni aydan sorumlu. Şimdiki yolculukları “sil baştan” havasında. Geriliyor, iletişim bozukluğunu da yükselten bir durumla beraber tekrar bakılmak, yeniden değerlendirilmek, yeniden çalışılmak ve yapılmak için fırsat üzerine fırsat getiriyor.

Fırsatların çoğu Merkür toprağa bağlı “şimdi-burada” odaklı Boğa burcundayken, mali ve gündelik konularla alakalı. İkizler hızla hareket eder ama Boğa böyle değildir, deneyime gömülmeyi (ve kalmayı) böylece somut bir şekilde tüm duyularıyla hissetmeyi seçer. Çelişkili, evet, fakat çelişkide yolunu bulabilen bir burç varsa, o da İkizler’dir. Şimdi zaman ayırmak ve daha da önemlisi uzun uzun çok iyi bakmak mümkün.

Merkür aynı zamanda bu yeni aya bir ifşa ve açığa çıkarma niteliği getiriyor. Sırların, büyük hazinelerin ve bilinçaltı arzuların nöbetçisi Plüton’la üç adet üçgen açısının ikincisini yapıyor. Bu bağlantı derinlerdekileri yüzeye, sırları ve gücü mali etkilerine bağlıyor.

İlk olarak 28 Nisan’da üçgen açıdalardı, Boğa güneş tutulmasından hemen önce, ve 10 Haziran’da bir daha buluşacaklar. Merkür’ün gerilemekte olduğu bu orta nokta derine daha da derine sonda yaparak gizli yerlerle gizlenme yerlerine ulaşıp kıyamet gibi çok kirli sırrı ortaya çıkarma sözü veriyor. Verdiği bir diğer söz ise değerli bilgileri ulaşılabilir kılmak.

Üçgeni bir metal detektörü gibi düşünün. Kullanın. Etrafı didikleyin ve neyi kaldırdığınıza bakın. Yanıtlar ve gerçekleri arayın. Çekinmeden söyleyeceğinizi söylemeyi de unutmayın. Değerlerinize ve mali etkinize odaklanmak alışılmamış bir açık sözlülüğü ve daha önce zor gelen konuşmaları mümkün kılıyor.

Üçgenin sizi yeni ay proje ve niyetlerinizde sizin için en önemli olanlarına dikkatleri çekerek seçici yapması da olası.

Sezgisel olarak yönlendirilebilirsiniz. Merkür ve Plüton’un ikisi de Neptün’e uyumlu açıda, karışımı ilham, hayal gücü, ilahi gözetim ve şefkate açıyor. Fakat hatırlayın, Neptün sadece tek boynuzlu atlar ve gökkuşakları değil. Ona açık olan kapı aynı zamanda psikolojik manipülasyona, aldanmaya ve hilekarlığa açılan bir geçittir. Bu da tabii ki, bu denklemin bir parçası olduğu için aydınlığa çıkabilir. 

Cesaret ve cüret sizinle ama sadece inanır ve kabul ederseniz. Ve enerji bu kadar atılgan, tartışmacı ve fevriyken, büyük ihtimalle kabul edeceksiniz hem de hiç düşünmeden. Ay bizi harekete geçiren Mars ile aksiyonu abartan Jüpiter’e altmış derece açıda. Onların Koç’taki buluşması, damarlara 12 yılda bir gerçekleşen Temel Reis ıspanağı ve ardından da birkaç Red Bull zerk ediyor.

Rutubetli, karanlık yerlerden bilgi toplayın. Araştırın. Zor sorular sorun. Ayağa kalkıp konuşun. Cüret edin. Meydan okuyun. Bu, Koç’taki Chrion’la inanılmaz büyük bir motivasyon ve şifa verebilir. Ve yeni ay niyetlerinizin karahindiba tohumları gibi uçmasına izin verin. 


Bilge Baykuşlar, bu yeni ay gerçekten de aklını çalıştırmanın ve kendi özgün sesini bulup ifade etmenin ayı. Cüret, cesaret, açık sözlülük ve fevrilik dedik ve bu aşamada alışılmadık bir Sabian sembolüyle karşılaşıyoruz:

“Baş aşağı dalış yapan uçak”

Düşünün, kendi işinizle meşgulsünüz ve gürültülü bir uçak motorunun sesini duyuyorsunuz, başınızı kaldırıp baktığınızda burnu yeryüzüne doğrulmuş bir uçağın hızla alçalmakta olduğunu görüyorsunuz. Ne düşünürsünüz? Uçak arıza mı yaptı? Düşüyor mu? Yoksa pilot havada akrobasi denemeleri mi yapıyor? Ödümüz patlar tabii. Düştü düşecek. Ama ya bu kontrollü bir dalışsa? Kontrollü dalışlar da planlanın dışında sonuç verebilir. Kontrollü ya da bir teknik sorun sonucu, kader pilotun yeteneklerine, kendine ve aracına hâkim olmasına bağlı. 

Bu sembol tipik İkizler karakteriyle iki farklı anlam taşıyor. 

İlk olarak, risk almayı, cesaret etmeyi ve aksine görünen tüm işaretlere rağmen yapmaya karar verdiğini yapmayı anlatıyor. Böyle bir şeye kalkışmak için ise her türlü olasılığa hazırlıklı olmak, kendine güvenmek ve aşırı derecede soğukkanlı olmak gerek. O zaman zafer sizin.

Konunuzun üzerinde çok iyi çalıştınız, bütün hazırlıklarınızı yaptınız ve yapma, etme diyenleri dinlemediniz, hatta belki de varoluşunuzu riske attınız. Çevrenizdekiler panikle itiraz ederken, onları yatıştırma görevini de üzerinize aldınız.  Sanki her şey çok kötü gidiyormuş gibi göründüğünde ise bir pike yaptınız ve yükseldiniz. Çok büyük bir şey başardınız ve bir ihtimal alkışlanıyorsunuz. Jüpiter Koç’tayken cesaretimiz mutlaka sınanacak ve bu zekice işlenmiş bir risk ise, müthiş ödüller verecektir. Ah, bu sırada yürekler de ağza gelecek tabii.  

Tabii bu cesaretin sebebi sezgiler, kalpteki arzular olabilir. Veya büyük bir sorumsuzluk. Sorumluluğumuzu üzerimize alıp hazırlığımızı yapmadıysak eğer burun üzeri çakılmamız işten bile değil. Bugünlerde alacağınız riskler, vereceğiniz kararlar, hiç riskli görünmeyenler bile ince eleyip sıkı dokumanızı gerektiriyor. Çok dikkat. 

“Tam anlamıyla hayatta hissetmek, canlı, bütünüyle insan ve tamamen uyanık olmak, sürekli ağaçtaki yuvadan atılmaktır. Dolu dolu yaşamak her zaman keşfedilmemiş alanda olmak ve her anı tamamıyla yeni ve taze deneyimlemektir. Yaşamak, tekrar tekrar ölmeye gönüllü olmaktır.”

Pema Chödrön

İkinci anlam ise düşmekte olan bir uçağın kontrolüyle alakalı. Evet, böyle bakarsak durum hiç de parlak görünmüyor. Fakat sembol burun üstü çakılmış bir uçaktan bahsetmiyor. Henüz kader belirlenmemiş. Kendinize sorun, bu zamanda sizi meşgul eden şeyler, durumlar, projeler beklediğiniz gibi ilerliyor mu? Panikliyor musunuz? Kontrolü elinize almaktan çekiniyor musunuz? Oyalanmanın ne yeri, ne de zamanı. Gözlerinizi kapamanız düşüşte olanı birden yükseltmeyecek. Şimdi o güzel beyninizi kullanmanın, sağduyuyu kucaklamanın, gerçeklerle yüzleşmenin bildiğiniz her şeyi işleme koymanın, tecrübenizin her parçasını kullanmanın tam zamanı. Tekrar denge hissinize geri dönün. Lövyeyi (ya da hayatınızın direksiyonunu) elinize alın ve bu düşüşü durdurun. Veya bir yol daha var, o da paraşütleri takıp düşmekte olan uçağı, işi, ilişkiyi, projeyi terk etmek! Her iki seçenek de hızla ve en iyi şekilde bir durum değerlendirmesi yapmanızı, asla kararsız kalmamanızı gerektiriyor.

Arkadaşlar ben bu uçak düşme benzetmesini kendini bile bile sabote eden kişiler için kullanırım. Bir şeyin onlara iyi gelmediğini bilseler de vazgeçmezler, büyülenmiş gibi o işe, projeye, ilişkiye, alışkanlığa acı sona dek yapışırlar. Alışkanlıklarınıza, tavırlarınıza, ilişkilerinize, genel olarak hayatınıza bakın lütfen, görmezden geldiğiniz ama içten içe hiç de iyi gitmediğini düşündüğünüz şeylere. Bu kontrolü elinize almanız için ideal, hatta sizi buna zorlayabilir.

Bu sırada sembolümüzdeki farazi uçakta pilotun taşıdığı yolcular, aileleri ya da yanlarında çalıştırdıkları insanlar olabilir… Pilot kokpite giderek yaklaşan yeryüzünü görebilir fakat yine de gerekli önlemleri almayabilir. Burada büyük bir gerçekleri inkâr etme ve inat söz konusudur. Bazı kurum ya da ülkelerin liderleri de böyle değil mi, yüzlerce, binlerce, belki milyonlarca insana (ve aslına bakarsak, bütün bir insanlığa) karşı sorumlulukları olduğunu unutmuş görünmüyorlar mı? Peki o zaman ne olacak? Ya yolcular uçağı terk edecek, pilot inadıyla ve kendini sabote etme alışkanlığıyla yalnız kalacak ya da terk etmek istemeyen yolcular da onunla yere çakılacak. Akıllar başa gelip uçak tekrar sağlıklı bir şekilde havada süzülmeye başlar mı? Olabilir ama hızla karar verilmesi gerekir. 

İşte böylece cesaretin ve zeki risklerin kutlandığı ve sorumsuzluk, hazırsızlık ve düşüncesizliğin şiddetle reddedildiği bir dört haftaya girdik. İnceleyin, hazırlığınızı yapın, kendinizi geliştirin, kendinize güvenin. Şimdi de Koç cesareti ve İkizler’in müthiş iletişim gücüyle özünüzü ifade edin. Çevreniz paniklese bile, size başaracaksınız!

Baş Melek Michael

Peki bunu nereden biliyorum? Tabii ki güneş ve ayın Aldebaran ile hizalanmış olmasından!

Aldebaran Zodyak’ta dünyaya göre dört yönde bulunan dört kraliyet yıldızından biri ve Boğa takım yıldızının gözüdür. Dört kraliyet yıldızı aynı zamanda dört baş meleği temsil eder. Aldebaran, Baş Melek Michael’ın (Mikail) enerjisinin bulunduğu sektördür. Bu yıldız, ilahi bilginin, açığa çıkmanın, bir anlamda “Kelimenin” kutsal yıldızı olarak bilinirdi. Aldebaran, astrolojide savaşçı enerjilerle bağdaştırılır ama o bir şövalyedir, keyiflidir, sevecen bir kazanandır, şefkatle koruyandır. Neşelidir. Sapasağlam, güçlü ve koruyucu özelliği ile büyük şans ve servet getirdiği de söylenir. Fakat bu servet ve şans sadece asil niyetleri takip eder.

Aldebaran’a aynı zamanda gümüş kapı portalı da denir. Doğruca evrenden zihinlerimize yeni ve ilahi ilham almış fikirlerin indirilmesine yolu açar. Zihinlerimizi keskinleştirir. Eğer bu enerji bu Sabian sembolü ile hizalıysa dostlar, kolaylıkla söylüyorum, o çok korktuğunuz şey olmayacak, uçak düşmeyecek. Ancak bu durumu hiçbir şey yapmadan seyredin demek değil. Michael asla bize olduğumuz yerde durup kalmayı önermedi, önermez. Hızlı düşünün ve önlemlerinizi alın. Korkmayın, yardım yanınızda, korunuyorsunuz.

Bu çok güçlü enerji oldukça yoğun bir zihinsel olduğu için bazen sanki aklınızda hatlar karışıyormuş gibi yoğun hissedebilirsiniz. Eğer öyle olursa çok basit nefes egzersizleri veya tabiata çıkmak, topraklanmak yardım edecektir. 

Hepinize harika bir yeni ay diliyorum. 

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

3 comments

  1. Ben bir haftadır kızımla ilgili beni çok zorlayan durumlarla karşı karşıya kalıyorum. Ergenliğe giren bir çocuğun sosyal hayat ve toplum tarafından kabul görmek ya da sadede popüler olmak için yine sosyal hayatı hiçe sayan davranışları olabiliyor. Şu anda neyi araştırmalıyım bu deneyim bana ne öğretiyor anlayamıyorum. Burada neyi ince eleyip sık dokumalıyım? Tecrübelerimi nasıl kullanmalıyım? Ortaya çıkacak şeyler benim korkularım mı? Her şey bana bağlanacak gibi geliyor 🙂 olan her şey hayrımıza…

    Liked by 1 kişi

    1. Sevgili Leyla, Ann Albers aracılığıyla Melekler’in verdiği mesajlar yardım edebilir. Bir onlara bakın isterseniz. Sevgilerle

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.