2022 Wesak Ay Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Ciro Marchetti

“Bu tutulma için içimden silkelenme, silkinme, çırpılma sözleri geçiyor, biraz da sallan-yuvarlan gibi ama o kadar Rock’n Roll değil tabii. Çizgi film gibi görüntüler geliyor gözlerimin önüne, hani ceplerini boşaltmak için bir adamın ayaklarından tepe taklak sallanması ve üzerinde ne var, ne yok yerlere saçılması gibi. Şu anda sizleri korkutabileceğimin farkındayım. Ama silkelenmek çok iyi bir arınmayı beraberinde getirir ve bu dünya için bunu yapmak zorundayız.” 

Sevgili Bilge Baykuşlar, 19 Kasım’daki Boğa ay tutulmasında yukarıdakileri yazmıştım, kurların iyiden iyiye hareketlenmeye başladığı zamanlardı. Takip eden günlerde neler olduğunu biliyorsunuz, tepe taklak sallandık cebimizdekiler yerlere saçıldı. Vizyonum pek mutlu etmese de isabetli çıktı. Kasım-Aralık ayında başlamış olan değişimin devamı 16 Mayıs sabahı gerçekleşecek olan Akrep ay tutulmasıyla geliyor.

Örneğin, tutulma tüneline girdiğimizden beri kripto para dünyası sarsılmaya başladı. Moralleri bozmayın, eski sistem, eski bakış açısı, eski alışkanlıklar yıkılmadan yerine yenileri gelemiyor. Kriptonun teknolojisi yeni ama bakış açısı henüz eski düzende. Evet, sarsıcı. Evet, gergin. Meleklerin dediği gibi doğumun kendisi pek de güzel değildir, zorludur, sancılıdır, hatta pis iştir ama ardından gelen güzellikle sancılar derhal unutulur.

Bu dolunay dünyaya çok yakın, neredeyse bir süper dolunay ve aynı zamanda bir tam tutulma olduğu için gücü defalarca katlanıyor. Doğrusunu isterseniz, bence bu yılın en güçlü dolunayı ve gökyüzü de inanılmaz yoğunluğuyla bu enerjiyi destekliyor.  

O zaman bu tutulmanın enerjisi bize ne gibi potansiyeller sunuyor?  Ve enerjiyi nasıl en iyi şekillerde değerlendirebiliriz?

Wesak’la Gelen Şifa

Sanatçı: Tara Catalano

Bu aynı zamanda Wesak dolunayı. Güneş Boğa’da, Ay Akrep’teyken oluşan dolunay, Gautama Buddha’nın yıllar süren arayışından sonra en sonunda aydınlanmaya ulaştığı zaman olarak kutlanır. Bu bir yeniden doğuştur. Gezegenimize ve yeryüzündeki herkese bu büyük bilgenin niteliklerini yenileyen ve tüm bilinçli varlıkların acısını dindiren bir yepyeni “Kozmik Buddha” enerjisin aktığı söylenir. “Sonsuz Buddha Doğası” dünyaya ışık, erdem ve sevgi getirir. Hem ezeli ve ebedidir hem de yepyeni, çünkü bir önceki Wesak’tan beri öğrendiklerimiz de bilgeliğimize eklenir. 

Bu hafta sonu kendinizi bu çok güzel enerjiye açmanızı, sessiz anlarınızın süresini biraz daha uzun tutarak kalbinizdeki sevgiye uzanmanızı ve gündelik kaygılardan uzak kalmaya çalışmanızı öneririm.

Büyük resme odaklanın, varoluşunuza bilincinizin yüksek terasından bakın ve yüreğinizin en derin arzularını gerçekleştirmek için gerekli bilgiyi kullanma becerinizi geliştirmeyi ve hayata güvenebilmeyi niyet edin. 

Kozmik Geri Dönüşüm – Kalıcı Değişim

Her dolunay bir arınma şansıdır, ay tutulmaları arınmada daha ısrarcıdır. Fakat bu dolunayda arınmanın ve kendini yeniden tanımlamanın kaçınılmaz olduğunu görebilirsiniz. 

Korku, gerçeğe yaklaşmaya karşı verilen doğal bir tepkidir.

Pema Chödron

Akrep, burçların en derinidir, mağaralar, yeraltı kaynakları, derin arzular, bilinçaltı şifası, sırlar ve derin güç onun alanındadır. Akrep gerçekleri işaret etmekten kendini alamaz, eğer kral çıplaksa çıplaktır ve o bunu ısrarla tekrarlayacaktır. Olayların köküne inmek ve sorunları tam olarak çözmek istiyorsak Akrep en iyi dostumuzdur. Çünkü Akrep karanlığa Işık tutar. O elinde fenerle ilerleyen madenci, olay yerini inceleyen dedektif ve ruhun karanlıklarına dalan psikologdur. Gerçekleri olduğu gibi görünce hoşnut kalmayabiliriz, hatta gerçekler mide bulandırıcı olabilir fakat artık değişmekten başka çare kalmamıştır.

Boğa’nın alanı yüzeydeki oluşumlardır, tabiatla ilgili her şey, tarım, beslenme, emlak, para, keyif ve sanat. Ancak yüzeydeki her şeyin kökü derinlerde yatar. Eğer mineraller ya da yeraltı su kaynakları (her ikisi de Akrep) eksilmişse, ağaç da, hasat da olumsuz etkilenir. Ya da yüzeyde iyi bir geri dönüşüm, sağlıklı bir iklim yoksa, yeraltındaki oluşumlar da zayıf olacaktır. Yani bu ikisi zıt görünse de birbirini destekler. Boğa sade ve basit olanı severken Akrep’i çeken derinlerdir. 

Ah, Akrep’in ışığı sayesinde yeraltına saklanmış çok şey göreceğiz, güneşli ve havadar yüzeye alışık olan bizler için bunlar ürkünç gelebilir. 

Bırakmak o kadar zor ki – ta ki bırakana kadar. Sonra da dünyanın en kolay şeyi.

John Green

Satürn de üçüncü bir köşeden bizi çekiştiriyor olacak. Baskı, baskı, baskı. Bu üçlünün hepsi sabit burçtalar, inat öyle büyük ki. Ama bir noktada bu çekişme sona erecek çünkü bağlar ancak bir dereceye kadar dayanabilir, ip kopacak, bir kaya yerinden oynayacak, yer kırılacak, perde yırtılacak, gözünüzde nasıl canlandırırsanız öyle. Kopmamasının imkanı yok.

Akrep’in yapmayı sevdiği şeylerden biri korkunun gözlerinin içine bakıp kendi gücüne sahip çıkmaktır ve bu çok iyi bir haber. Çünkü o ip koptuğunda büyük bir rahatlama ve kişisel güç gelecek.

Fakat bir şartı var.  Elbette şartı koyan yetişkinlik gezegeni Satürn ve bu gerginliğe katılmasının tek sebebi değişimi kalıcı kılmak. Diyor ki; “Kararınızı topraklayın, pratik olun, aklı başında davranın, telaşa gerek yok.” Eh, bunu da dinlememiz gerekiyor, değil mi? Eğer bunca sarsıntıyla bir karar veriyorsak, yaşadıklarımız yeni ve yetişkinlere layık bir yol açmalı. Satürn’e göre bir ileri iki geri kararsızlık olabilecek en büyük verimsizlik.

Yeni yolu açma konusunda iyi haberler var. Bu inatlaşmanın yarattığı kırılmayla büyük fırsat paketleri ortaya saçılıyor. Jüpiter Zodyak’taki 12 yıllık yolculuğunu bitirdi ve Koç’un ilk derecesinde. Heyecanlı, istekli, cesur ve taptaze. “Şans cesur yüreklileri sever” sözü gerçek oluyor. İhtiyacımız olan itici güç Balık burcunun uykulu sularını bırakıp harekete adım attı bile.

Mars, Neptün’le birlikteyken ruhani savaşçı rolünde bize yüksek yolu işaret ediyor. Plüton, Mars, Neptün ve Jüpiter’le buluşmaları sonucunda tamamen değişmiş Venüs ise Koç’ta, Amazon giysilerini giymiş, Chiron’la birlikte şamanik şifa yayıyor. Plüton da alışık olmadığımız kadar tatlı bir açıyla dönüşüme güç veriyor.

Yani dostlar, evet, ilk etapta başınıza uzaydan kocaman bir piyano düşmüş gibi hissetme olasılığınız olsa bile, o darbenin önemli bir görevi var: Gelişiminize engel olanı koparıp atmak.

Dolunayın Sabian sembolü ise tutulmanın nihai hedefini anlatıyor:

“Yeni bir bölgede kamp kuran Amerikan yerlileri” 

Manzaramız değişecek. Hava değişecek. Yaşam şartlarımız değişecek. Yeni alanda keşifler yapmamız, yeni şeyler öğrenmemiz, bu yeni ortamı tanımamız gerekecek, orası kesin. Fakat buraya gelmemizin bir sebebi var, eski yerde mutlu olsaydık buna kalkışmazdık. Bu, yeni bir yaşam. (Eğer yarı yolda geri dönmeye kalkışmadıysanız tabii.)

Değişen kavram ve inançların dönüştürdüğü dünyamıza taşınıyoruz.

Bu sembol bana şu anda dünyada yaşanan göçleri de düşündürüyor. Belki şimdiki dalgalardan daha farklı yeni dalga daha olacak. Bilmiyorum, göreceğiz. Bundan yıllar önce burada Neptün Balık’tayken dünyada büyük göçler görmemizin hiç de şaşırtıcı olmadığını yazmıştım ve hala daha devam ediyor, edecek.

Son olarak bu sembol tabiata dönüşü ve tabiata verilen saygı, sevgi ve önemi de anlatıyor. Bunu o kadar çok vurguladım ki, bilmiyorum tekrarlamama gerek var mı? Güneş Boğa’da, Tabiat Ana’nın kalbindeyiz. Ona ve tüm varlıklarına saygı göstermeliyiz.

Bu tutulma en çok korktuğumuz şeylerin gözünün içine bakmamızı sağlarken neye değer verdiğimizi ve gücü nerede bulduğumuzu da düşünmemizi sağlayacak. Bazı değer verdiğimiz şeyler ve kavramların boşluğunu göreceğiz. Materyal dünyamız sallanmaya devam ediyor tabii ama öyle yanlış şeylere değer verdik, hayatı ve yaşamayı öyle yanlış anladık ki, artık bana göre para bile isyan ediyor. Diyor ki, “ben sadece bir enerjiyim, ben sadece bir değiş tokuş aracıyım, ben bir ürün, bir emek için verdiğiniz şükranım!” 

Bize sunulan fırsat paketlerini açalım ve onlarla yeni yollarımızı çizelim dostlar. Bu Wesak dolunayı bizleri aylar boyunca destekleyecek.

Kalbinize her günün o yılın en iyi günü olduğunu yazın.

Gününe sahip çıkan zengindir. Gününü huysuzluk ve endişenin işgal etmesine izin veren kimse gününe sahip değildir. Her günü bitirin ve onunla işiniz gerçekten bitsin. Bazı gaflar, hatalar ve saçmalıklar hiç şüphesiz güne süzülüp girmiş olabilir. Onları olabildiğince çabuk unutun.

Yarın yeni bir gün. Ona iyi ve sakinlikle, eski saçmalıklarınızın ağırlık yapamayacağı yüksek bir ruh haliyle başlayın.

Bu yeni gün umutları ve davetleriyle, dünün bir anıyla bile harcanamayacak kadar kıymetli!

Ralph Waldo Emerson

Hepinize harika bir dolunay dönemi, kalbinizi açtığınız bir Wesak diliyorum. 

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

7 comments

 1. Herzamanki gibi yine muhtesem bir yorum👌Çok ama çok teşekkürler..Iyi ki varsınız..Sevgiler💜💜💜

  Liked by 1 kişi

 2. Ülkemiz ve dünyamız için hayırlı olsun. Herkes kendi payını alsın. Değişim ve dönüşüme saygıyla.

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev, Kripto paraların teknolojisi yeni ama yaklaşımı eski düzende ifadesiyle ne demek istiyorsun? Yeni düzende yaklaşım nasıl olabilir?

  Beğen

  1. Sevgili Çağlar, öncelikle kripto paralar için adına “mining” dediğimiz işlem inanılmaz fazla miktarda elektrik harcıyor ve çevreye aşırı derecede zararlı. Bir diğer “eski” tavır ise bunun kara para aklama ve organize suç örgütleri tarafından kullanılması, yani o açıdan herhangi bir vergi cennetinden farkı yok, hatta daha kolay. 3D deki her yaratımın iki yüzü vardır, olumlu ve olumsuz. Bunu da internet gibi düşünün, örneğin biz şu anda internet ve sosyal medya sayesinde birlikte öğreniyoruz, iletişime giriyoruz, birlik oluyoruz. Bu madalyonun olumlu tarafı. Bir de olumsuz tarafı var ki ayrıştırmaya, hakarete, tehditlere, aldatmalara, vs. açık. Yani kripto (ve tabii ki internet) çevre dostu olmalı ve olumlu kullanılmalı. Eski 3D olumsuz yaklaşımlar ortadan kalkmalı. Fakat bu fikrimce kullananların bilincinin evrimleşmesiyle olacak bir şey. Umarım yeterince açık olabilmişimdir. Sevgilerle

   Beğen

 4. yazınız beni mutlu etti…yalnız olmadığımı hatırlattı, yüzümde tatlı bir tebessüm bıraktı..ve de.güçte verdi,…teşekkür ederim…saygımla…

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.