2022 Boğa Yeni Ayı ve Güneş Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

“Yeni bir dünya sadece mümkün değil, o yolda. Sessiz günlerde nefesini bile duyabiliyorum.”

Arundhati Roy
Sanatçı: Christina McAllister

Bilge Baykuşlar, yılın ilk güneş tutulması Akrep-Boğa ekseninde Güney Amerika’nın güneybatısında, Antarktika ve Pasifik ile Atlantik okyanuslarında gözlemlenebilecek bir parçalı tutulma. “Uzakmış, pek kimse göremeyecekmiş, zaten parçalı, pek de önemli değil” demeyin, etkisi bütün bir dünya tarafından hissedilecek, bundan emin olabilirsiniz. Güneş tutulması, tutulma koridorunun ilk evresinin tam ortasını işaret ediyor, 16 Mayıs’taki tam ay tutulması ise son evresinin başlangıcı. Yaklaşık bir-bir buçuk aylık sürecin ilk aşaması arkamızda kaldı. Şimdi hareket geliyor. Hem de ne hareket! Birlikte Kathy Biehl’den (empowermentunlimited.com) okuyalım:


Sis kalkıyor. Bulutlar aralanıyor. Anestezi hafifliyor. Akıl karışıklığı berraklığa çözülüyor. Boğa yeni ayı ve güneş tutulması dikkatleri yeniden fiziksele yönlendirirken, reset tuşuna basıyor fakat bu sefer geri dönülemez şekilde.

Bu teoriden somuta geçişin bir sonraki evresi. Yılın ilk tutulması bu döngüyü başlatan Kasım tam ay tutulmasında ortaya çıkan para, kaynaklar ve yatırımlar temasına devam ediyor. 

Geçmiş iki yılın Yay-İkizler tutulmaları düşünce kalıpları, inançlar ve iletişim kanallarına uğrayarak sözcüklerin gerçek dünyaya olan etkilerini sergilemişti. Şimdi teorik olanı terk ederek, materyal dünyanın ta kendisini yeniden inceleyip değerlendirmeye geçiyoruz, ağırlıklı olarak paramız ve sahip olduklarımızı.

Bu tutulma ailesi en son 2003-2005 yıllarında bizimleydi. Bu senenin bütün tutulmaları bu eksende olacak, Ekim 2023’e kadar devam edecek.

Bu yeni ay aşırı uçta yoğun. Öncelikle sebebi elbette bir tutulma olasında yatıyor, ışığın bir kısmını kısacak, esrarengiz, tüyler ürperten görüntüye ilkel tepkileri tetikleyecek ve bu süreçle bazı durumları hayatlarımızdan bloke edecek. Işık bir defa daha tam olarak geri geldiğinde, durumlar asla aynı olamaz. Resetlendiler, tıpkı yeni bir işletim sisteminin (ve içerdiği tüm ek bilgiler ve kuralların) kurulmuş olduğu bir bilgisayar gibi. Bazı durumlarda bir yükseliş ve güncellenme vardır. Ancak hiçbir suretle işler eskisi gibi değildir.

Bilin ki, biz buna girerken, seçenekler ayıklamalara yol açacaktır. Ekilmiş ve bakılmış olan tohumlar artık diğer olasılıkları doğal olarak geçersiz kılacaktır. Ve hayatınızdaki bazı durumlar kalıcı olarak değişecektir.

Yoğunluğun ikinci sebebi: Gökyüzündeki enerji aşırı derecede kümelenmiş halde, tüm gezegenler birbirine yaklaşık 120 dereceyle tek bir tarafta toplanmış halde. Nüfusun çoğu Balık ve Boğa’da, hayali ve/veya ruhani olanı tam anlamıyla bu dünyada olanlara bağlıyor. Şimdi başlayan şeyler müthiş bir odaklanma ve pratiklikle beraber bir doz da çok daha büyük bir şey içerecek.

Boğa azimli bir şekilde sabittir, inanılmaz bir inatçı da diyebilirsiniz. Burada ve şimdide var olur ve hayatı duyuları aracılığıyla deneyimler. Görmek, tatmak, koklamak, dokunmak ve hepsinden de öteye elinde tutmak ister, hatta daha da iyisi bankaya yatırmak ister. Ne aceleden, ne ne yapacağını söylenmesinden hoşlanır, ne de bırakmayı sever.

Ancak şimdi çok daha yumuşak davranıyor. Bütün bir ayın karakterini belirlemiş olan Balık yığılması tarafından esnetiliyor, sosyallik ve değerleri (Venüs), hareketleri (Mars), iyimserlik ve daha fazlasına olan yatkınlığı (Jüpiter), fiziksel gerçekliğin sınırlarından kopuşu (inanç, kaçış, aldatma, sanrı, şefkat ve Neptün’den gelen tüm diğer tatlar) harmanlıyor. 

Bu yumuşama ile ilham ve doğrudan sihir yaratma potansiyeli aşırı uçlarda. Boğa ayın yöneticisi Venüs de karışımda ve Jüpiter’le tam birleşmede, her ikisi de sınırsız Neptün’le birleşmelerini ancak geçmiş haldeler. Neptün, Venüs ve Jüpiter’in etkileri fazlasıyla şımarma, büyük hoşgörü ve önünüzdeki ne ise ona hiçbir kısıtlama olmadan dalmanın teşvikidir. Diğer insanlarla ilgili farkındalığı (şefkat ve empati de dahil olmak üzere, her türlü farkındalık) hiç olmadığı kadar yoğunlaştırıyorlar, sınırları belirsizleştirip en bilinçli empatların bile kalkanlarını sınava tabi tutuyorlar. 

Ne kadar çok her şeyi isteseler de, Plüton’la olumlu açının etkisiyle, Venüs ve Jüpiter yoğun ve hedefine odaklanmış bir deneyim için var güçleriyle çalışıyorlar. Bilinçaltı ve hücresel istekler kıvrım kıvrım kıvranırken, bazılarının yolu dayanılmaz isteklerin, saplantıların ve sosyal açıdan kabul edilebilir olanın dışındakilerin bulunduğu bir aleme çıkabilir. Şimdi derin dürtüleri tanımak ise Jüpiter’in Plüton’la yapacağı üçgen açıda gelen fırsatlar için temel çalışması olacaktır. Bu 3 Mayıs’ta tam hizaya gelecek olan bu olumlu açı Jüpiter-Neptün birleşmesi dışında bu sene dış gezegenler arasında oluşan tek büyük hizalanma. 

Bu formül yaratıcılıkta ve sanatsal projelerde harikalar sözü verdiği gibi, fiziksel hayat deneyiminde de gelişmeler vadediyor. Tam ihtiyacınız olduğunda birden gelen para? Meleklerden gelen ilham? Olabilir. 150 yılda bir yaşanan Jüpiter-Neptün birleşmesi sayesinde masal gibi hikayeler hakikatten de mümkün, hem de hayatlarımızda herhangi bir zamanda olduğundan çok daha fazla. İçinizdeki Boğa’yı çağırın ve bunun bir kısmına kendiniz için sahip çıkın. Saçmalık derecesinde büyük düşünün, hayal kurun. Ted Lasso gibi yapın, evinizin, ofisinizin her tarafında İNAN yazan kağıtlar asın. Bir yıldızla dilek tutun. Bütün bir gökyüzüyle dilek tutun.

Bu yeni ayın yoğunluğun için bir sebep daha var: Her iki kozmik değişim katalizörü de işbaşında. İkisi de yeni tohumlar ve evrelerin Boğa’nın uyuşukluğuna takılıp kalmayıp, topraktan yükselmesini güvence altına alıyor, hem de ne yükselme.

Bir tutulmanın taşıdığı değişkenlik ve öngörülemezliğin yankılarını çoğaltan Uranüs, yeni ayla birleşiyor. Hızlı değişim sanatçısı Uranüs fiziksel nesnelere ve durumlara tutunan ellerimize elektrik şoku veriyor, beklenmedik, enerji verici ve en sonunda özgürleştirici güçler zerk ediyor.

Aynı zamanda geçen yılın hikâyesinde yeni evreyi başlatıyor. Geçen yıl süregelen yeniden yapılanma ve sistem testlerini bir düşünün. 2021 Aralık ayında olaylar nerede duruyordu?  Ondan da ileriye gitmenin vakti şimdi geldi. Süreci kucaklayabilir ve hayatınızdaki durumları kontrol edebilirsiniz, fakat bilinçli müdahaleniz olmadan da çok şey olacak.

Yeni ay Uranüs’ün geçen Aralık’ta Satürn’le olan son karede bulunduğu derecede. Kare açı o dereceyi hassaslaştırdı, sanki bir tetiğin yayı gerildi. Bu tutulma tetiği bırakıyor ve zamanını beleyen devasa gelişmeleri harekete geçiriyor.

Sürece yardım etmek için çok derin ve önemli mesajlar geliyor. Bazılarını biz söylüyoruz, bazıları bize dış kaynaklardan aktarılıyor ve düşünce şekillerimizi yeniden şekillendiriyor. Bazıları ise bu güneş tutulmasına bir çılgınlık havası veren sırların ve gizli entrikaların ifşası olacak. 

Nedeni iletişim yöneticisi Merkür’ün yeraltının hükümdarı ve kaçınılmaz dönüşümün katalizörü Plüton’la rahat akışlı bir üçgen oluşturması. Üçgen açı, burç dışında – Merkür İkizler’in kapısından içeri adımını yeni attı, Plüton toprak Oğlak’ın dış sınırlarında. Ancak her ikisi de yakın. Merkür olduğu yerde duruyor, 10 Mayıs-3 Haziran arasındaki gerilemesine bir derece ve sadece birkaç gün var.

Sanki dev bir sonda kazarak daha derin ve daha da derinlerdeki birikimlerden gelen bilgileri yüzeye çıkarırken Merkür’ün alışılmadık durgunluğu, zaman yavaşlıyormuş, hatta duruyormuş hissini veriyor.  Kendi düşünce şekilleriniz ve iletişiminiz evrimleşiyor. Zamanlama, kendinize ve diğerlerine karşı açık yüreklilik ve tarafsızlığı destekliyor. Kıyısından köşesinden kaçmış olduğunuz konularda ayağa kalkıp konuşmayı cesaretlendiriyor.

İletişimi bir bahçede çalışmak olarak düşünün – hastalıkları belirlemek, tehditleri ayıklamak ve bu Boğa yeni ayından gelen mucizevi gelişime alan yaratmak.


Sevgili Dostlar, bu tutulmanın enerjisi işte böyle. Karmaşık, şok edici, mucizelerle dolu ve geliştirici. Bu gerçekten de etkileriyle çağ atlattıracak bir enerji. Bana göre yılın en önemli yeni başlangıcı. Kathy Biehl’e çok teşekkürler.

Sabian sembollerine gelince, öncelikle tutulmayla birleşmiş Uranüs’ün Sabian sembolüne bakalım:

“Şık ipek şapkasına sarınan adam, fırtınaya rağmen ilerliyor”

Bu adam kendi tarzına sahip. Zorlu havaya karşın iyimser ve ilerliyor. Gereksiz bir şıklık içinde belki ama o sadece kendisi ve gerisi umurunda değil.

Gelecek için umut, inanç, güven ve kararlılık göstermeye ihtiyacımız var. Bu, bizi ve çevremizdekileri de cesaretlendirecektir. Bu sadece fırtınalı bir zaman, her fırtına gibi geçecektir. Bilin, hayat dinginleşecek ve daha kolay hale gelecek.

Olgunlaşmış karaktere sahip bir insan, uyum sağlama ve sorumluluklarını yerine getirebilme becerisine sahiptir. Hayatın sadece çalışmaktan ibaret olmadığını da bilir, eğlence ve dinlenmeye sağlıklı bir yaklaşımı vardır. İşte bu insan zorluklarla karşılaştığında fırtınanın gücüyle devrilmez, kaçmaz, yola devam eder. Bu da güvenilir bireyin derinliğini ve özünü anlatır.

Ve bir defa fırtına geçtiğinde, fırtınayı nasıl atlattığınızı, nasıl hayatta kaldığınızı hatırlamayacaksınız. Fırtınanın gerçekten geçip geçmediğinden bile emin olamayacaksınız. Fakat tek bir şey kesin. Fırtınadan çıktığınızda, ona yürüyüp giren kişi değilsiniz artık. İşte fırtınanın amacı da budur.”

Haruki Murakami

Arkadaşlar, Uranüs bir fırtına getiriyor ama aynı zamanda diyor ki; Fırtınada bile neşe-keyif-coşku bulabiliriz. Yaratıcı ve yapıcı olabiliriz. İnsan ruhu bu dünyada karşısına çıkan tüm kısıtlamalardan ve yanlışlardan üstündür. Gerçekte, başarısız olacağımız bir senaryo yoktur!

Bu tutulmanın temel enerjisi ise:

“Çiçekleri sulayan kadın”

2020’de Uranüs bu sembolde gerilemeye başlarken şöyle yazmışım: “Gerilemenin Sabian sembolü yine çevreyle ilgili görünüyor. Tarım, bahçecilik ve su. Aynı zamanda bedenlerimizi de sembolize ediyor olabilir. Yeterince su içiyor musunuz? Su kaynaklarımıza nasıl bakıyoruz? Yeterince su var mı? Tarım ve bahçecilik ne durumda? En temel gereksinimlerimiz yiyecek ve içecek. Barınaktan bile önde. Önümüzdeki dönemde fiziksel esenliğimiz için doğal kaynakların önemine dikkatimiz çekilecek.”

Ve tabii ki dikkatlerimiz çekildi. Şimdi bu kaynaklar hakkında 2020’de olduğundan çok daha fazla konuşuyoruz ve etkilerini hayatımızda bire bir yaşıyoruz. Tutulmayla bu derece yeniden aktive oluyor. 

Bu sembol çevrenizde veya içinizde ne büyüyorsa onu beslemeye olan doğal yatkınlığın verdiği keyfi ve kazançları anlatıyor. Tabiat anayla böyle dikkatli ve özenli bir etkileşime giren herkese Yaratan gülümser derler. Önem verdiğiniz kişi ya da şeylerin temel ihtiyaçlarına bakmak onları sadece hayatta tutmaz çiçekler ve meyveler vermelerini sağlar. Dolayısıyla hayatın nasıl bir alma-verme dengesi içinde olduğunu gözlemleyin, gerekli olanı verdiğiniz ve kendinizi almaya layık gördüğünüz sürece asla bir şeyi ister şekilde beklemeyeceksiniz, materyal ya da ruhani. Her zaman ama her zaman “ektiğinizi biçersiniz”. 

Tutulmanın yöneticisi Venüs olduğuna göre bu enerji ilişkilerimizde sürekli bakımın şart olduğunu anlatıyor. Sevdiğimiz şeylere, kişilere, gruplara, kavramlara özen göstermeliyiz, hiçbiri çantada keklik değil, asla olmadı. Ve bu verilen bakımın öyle ödülleri var ki, kelimelere sığmaz. Sokakta sevdiğiniz bir köpeği düzenli beslemenin verdiği tatminden, eşinizle robotik bir akşam geçirmektense içten sohbetin kalbinizi yumuşatmasına kadar çok çeşitli ilişkilerimizi “sulamanın” pek çok yolu var. Ama bu yapılmalı. Oturduğumuz yerde kalıp sadece düşünürsek, çiçek ve meyve yerine kurumuş dallar görebiliriz.

Ve tabii ki para, tarım ve emlak bölgesindeyiz ve yine sürekli bakımın ve yenilenmenin önemi vurgulanıyor. İşiniz, yaptıklarınız, işleri yapma şekliniz, ürünleriniz, hizmetleriniz her zaman taze olmalı. Hepsi ama hepsi, parayı yönetim şekliniz bile, yenilenmeye ve gelişime açık fakat sizden basit adımlar bekliyor. Bu sembol durmayı, hep aynı şeyi yapmayı onaylamıyor. Fikirlerinizi geliştirin, en çılgın görünenleri bile besleyin ve nasıl da ayaklarının yere basmaya başladığını gözlemleyeceksiniz.  Her gün kendinizi gelişime teşvik edin. İşinizde özellikle taban veya son tüketici seviyesinde neler olduğuna bakın, hizmetinizi ona göre düzenleyin. Ama ne çok su verin ne de az. Sezgilerinizi de dinleyin. Çünkü işleri belli bir dengede yapmanız gerekiyor, abartmak ve zorlamak işe yaramaz, durup kaderi beklemenin de işe yaramayacağı gibi… 

Son olarak, havanın biraz daha ısındığı bu güzel bahar günlerinde tabiata dönün dostlar. Yürüyün, balkondaki çiçeklere bakın, hafta sonları ağaçlık alanlarda, ormanlarda ve kumsallarda düzenlenen temizlik günlerine katılın, çöp toplayın, bir sonraki yangın sezonundan önce bunların temizlenmesine katkınız olsun, kaldırıma sıkışmış kurumak üzere olan ağacı sulayın, izin içinizden nasıl gelirse… Uzun lafın kısası bu dünyaya sevginizi ve saygınızı hareketlerinizle ifade edin. Çünkü burası bereketin, elindekinin en iyisini veren tabiatın evi. Bizi asla aç bırakmamaya kararlı Gaia’nın alanında yaşıyoruz. Biz de ona karşı sevecen olalım.

Sevgili Baykuşlar bu tutulma aslında o kadar bereketli ki. Biz bir adım atsak ya da zorla ayakta tutmaya çalıştığımızı bırakıp yeni için ufacık bir hareket yapsak, o bize koşarak gelecek. Sarsıntılı, doğru ama şimdiye kadar aynı kalan şeyler bizi bugüne getirdiyse o eskilere ihtiyacımız yok artık, değil mi? Bu enerjide öyle çok şey dağılabilir ki, her şey bir yol ayrımı gibi gelebilir. Olsun. Artık ilerleme zamanı. 

Ve unutmayın, Zodyak’ın her zaman bir emniyet supabı vardır: Bu masallardaki gibi mucizeleri gerçekleştirme zamanı!

“Masallar gerçekten de gerçektir, bize ejderhaların var olduğunu söyledikleri için değil. Ejderhaların da yenilebileceğini anlattıkları için.”

Neil Gaiman

Hepinize sevdiklerinizle harika bir tatil, tutulma ve yeni ay diliyorum.

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

 1. Çiçekleri sulayan kadın modundayım:))) Onları sularken hepimizi suluyorum. Nerede, kimin, ne, ne kadar ihtiyacı varsa.

  Dev Koca Yemiş’in yaprakları da çıkıyor Mor Alev. Yine bütün mahalleyi doyuracak. Görenleri… Görmeyenleri… Haydi bakalım; yeniden başlıyoruz, yeni’den başlıyoruz. Hepimiz, hepimiz için.

  Bir yıldızın kayması neden beklensin ki, her yıldıza bir dilek tutarım bundan sonra:))))

  Güzel Bayramlar, Güzellikler Herkese.

  Öpüyorum.

  Liked by 1 kişi

 2. “….kalbinizi yumuşatmasına kadar çok çeşitli ilişkilerimizi “sulamanın” pek çok yolu var. Ama bu yapılmalı. Oturduğumuz yerde kalıp sadece düşünürsek, çiçek ve meyve yerine kurumuş dallar görebiliriz….”
  Ben bu yazının içindeyim.. Yine harika bir yazı….Iyi ki varsınız ✌️

  Liked by 1 kişi

 3. Size her yazınız, yol göstericiliğiniz için çok şükran doluyum. Güzel bir Bayram olsun hepimize 🙂

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.