2021 Akrep Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

“Hata diye bir şey yoktur, derslerini almadıklarınız hariç”

Havadar Terazi’de geçen haftalardan sonra Akrep’in derin su elementine ve yeraltına inmek her zaman sistemimize şok yapmıştır, özellikle de Terazi’nin denge fırsatını kullanmamışsak. Ben bu sene dışımızda olup bitenleri hayretle seyrederken bunda çok başarılı olduğumuzu sanmıyorum. Hep derler ya, aşağıya bakma, ileri bakarak yürü, bu sefer dikkatimiz her yöne çekildi gibi.

Evet, Terazi dışa dönüktür, başkalarına bakar, bir galerideki resimleri inceler gibidir ve herkesin hayatından memnun olabilmesi için gerekli şartları düşünür. Akrep ise tam tersi içe dönüktür. Onu resimlerin, heykellerin seyirciye verdiği his değil, onları yaratan sanatçıların ruh hali ilgilendirir. İşaretleri görür ve içimizde olanları anlamaya çalışır. Bu da bizi karanlık, derin sulara ve iç kaynaklara taşır. Aradaki çok keskin farkı derhal hissederiz. İç kaynaklarımız kötü olduğu için değil, nedense içimizdekilerden korkmamız öğretildiği için… Bu yeni ay o iç kaynakları öğrenmemiz için büyük fırsatlar açığa çıkıyor.

Akrep’in dönüştürücü simya enerjisine ve iç kaynaklarınızı kullanmaya hazır mısınız? 🙂 Ah evet, dönüşmekten, yaratmaya çalışmaktan çok yorulduk diyebilirsiniz ama bu olağanüstü yaratım enerjisini boşa harcamayalım Bilge Baykuşlar.

Bu yeni ay bir süper ay, yılı bitirecek tutulma tüneline ve büyük enerji girdabına girerek şu andan itibaren 2022’yi yaratmaya başlıyoruz. Tam karşıda yüksek zihni temsil eden Uranüs’le bu dört haftada çok şey olabilir. Kathy Biehl bu enerjiyi yine nefis bir dille anlatmış:


Bu yılın Akrep yeni ayı alışılmış sessiz kudretini taşıyor. Potansiyel taşıyan yeni evreler tohumlanıyor, karanlığın örtüsü altında filiz veriyor – odaklanmış, seçici, güçlü, gizemli, derinden anlamlı.

Ancak sularda bir şeyler kıpır kıpır kıpırdanıyor, tam olarak rahat bir şey değil ve kesinlikle tahmin edilebilir de değil. Suları elektrikle yüklüyor ve derinlerdekileri ışıklandırıyor. Hiç uyarmadan çarpıyor, bazı tohumları patlatıp kabuklarından çıkarırken diğerlerini mutasyona uğratıyor, bazılarını ise hiç de planlanmamış yönlere ya da kanallara fırlatıyor. Elektrik balığını düşünün ya da Frankenstein’in canavarını aktive etmesini.

Niyet ettiğiniz ne ise, düşündüğünüz gibi gitmeyebilir. Diğer yandan, alışılmışın dışındaki bakış açıları ve yaklaşımlar tam da ihtiyacınız olan şey olabilir ya da gerçekte içten arzuladığınız şey. 

Kozmik hızlı değişim sanatçısı Uranüs ayın tam karşısında, düzensiz, elektrik sinyaller yolluyor ve şu anda yayılan yeni başlangıçları ve yeni seviyeleri vurguluyor. Bütün bir sene zorlu bir ilişki yaşadığı Satürn’e geniş bir kare yapıyor. (…) 

Uranüs şu anda Haziran ayında Satürn’e yaptığı tam karenin derecesine park etmiş durumda. Bu pozisyon o zamanı şimdi başlamakta olan evreye bağlıyor. O zamanki gerginlik ve tutarsızlıklar şu anda ateşlediklerimize bilgi sunuyor. 

Akrep algı güçleri bizleri en önemli olan şeylere ve durumları gerçekten nelerin yönlendirdiğine odaklıyor. Davranmayı talep eden, itiş gücünün gezegeni ve Akrep’in geleneksel yöneticisi Mars’ın, statükonun ve düzenin yöneticisi Satürn’e yaptığı kareyle, bütün bunlara yanıt olarak harekete geçmek için yeterli azim ve enerjiye de sahibiz. 

Sorumluluk ve hesap verme konularında çıkacak mücadeleleri kollayın. Bazıları perde arkasında olabilir çünkü Akrep’teki Mars elini göstermeden manevra yapmayı da çok iyi bilir. Bunların bazıları geçen Şubat ortasına bağlı olabilir, Satürn o zaman Uranüs’le olan ilk kare açısındaki derecesinde.

Bu yeni ayı Aralık sonunda gerçekleşecek üçüncü Satürn-Uranüs karesinin sahne hazırlığı olarak düşünün. Bu sene hangi yapılar, garanti gözüyle bakılanlar, verilmiş sözler ya da toplumlar sarsıldı? Sizin için en önemli şey nedir? Harekete geçmeden önce güvertede başı boş eşya kalmamalı, bunu şimdi nasıl yaparsınız?

Neyin en önemli olduğunu ayırmak şimdi kolay gelebilir. Özellikle ilişkilerde ne istediğinizi düşünmek ve konuşmak için fırsatlarınız var. Merkür Venüs’le üçgen açıda, bilgi sistemlerimizi ve sosyal tarzımızı birbirine hizalıyor.

O tarz değişmek üzere. Venüs macerayı, eğlenceyi, büyük resme bakmayı cesaretlendiren Yay’ın son derecesinde. Merkür’le yeni aydan hemen önceki alışverişleri çok uzun bir hesaplama ve planlama dönemini besleyecek.

Venüs’ün Oğlak’taki birkaç aylık ikametine dakikalar kaldı, orada seçenekleri açık tutmanın yerine birkaçına karar vermek ve bazı şeyleri de sıkı sıkı bağlamak var. Kasım’ın beşinde bir defa Oğlak burcuna giriş yaptı mı, Mart 2022’ye kadar tekrarla modunda çalan şarkı “Santa Baby”. Şarkıyı bilmiyor musunuz?* Çok yakında yaşayacaksınız nasılsa. Merkür 5 Kasım’da Akrep burcuna giriyor ve iki gezegen bir sonraki gün yardım ellerini tam anlamıyla birleştirecekler.

Kathy Biehl’e çok teşekkürler. (empowermentunlimited.com)

*Bütün bir yıl çok iyi bir kız olduğunu söyleyerek Noel babaya detaylı bir dilek listesi veren klasik şarkı. Liste tamamen materyal şeylerden oluşuyor, Oğlak materyal başarıyı temsil eder tabii.

Santa Baby şarkısını düşününce, gerçekten sormalıyız fiziksel olan kötü müdür? Biz buraya fiziksel bir dünyada fiziksel bir yaşama geldik. Aç kalamayız, susuz yaşayamayız. Başımızın üzerinde bir çatı yoksa hayatımızın bir kâbus gibi, güvensiz ve sağlıksız olması işten bile değil, güzel bir yaz gecesi yapılan kampın dışında tabii. Sorun materyal değil, aç gözlülük. Sorun ne istediğini/neye ihtiyacı olduğunu bilmemek. Sorun eşyaları ve şeyleri araç değil, amaç olarak görmek. Sorun, yokluk bilincimiz. Ve hayatta kalmak, ruh amaçlarımızı yerine getirmek için yaratmalıyız.

Aldım başımı yürüdüm gibi görünüyor fakat bu yeni ayın çok önemli bir özelliği var. Bu yeni ay çok büyük, dönüştüren, değiştiren, değer katan simyacı enerjisi getiriyor.

Bilge Baykuşlar, yılın simyacı aşamasına hoş geldiniz! 

Yeni ayın Sabian sembolü: “Deney yapan mucit”

Sanatçı: Chris-Anne Donnely

Hepimizin çözülecek sorunları, yanıtlanacak soruları ve karşılanacak ihtiyaçları var. Bunların neler olduğu konusunda yukarıda detaylarına baktığımız enerji berraklık sağlayacak. O berraklık geldiğinde ihtiyacımız olmayan her şeyi hayatımızdan çıkarıp yer açmalıyız.

Şimdi, neye ihtiyacımız olduğunu bildiğimize göre mucit şapkamızı takıp elimizdekilere bakmalıyız. Yeni ay bizden öncelikle olasılıkları düşünmemizi talep ediyor. Bu sırada Boğa’daki Uranüs’ün aydınlanma şimşeklerini üzerimize fırlattığını da unutmayalım. Bu arayışta yalnız değiliz.

Olası çözümlere de baktıktan sonra deneyler başlamalı. Bilinmeyene adım atmalıyız, risk almalıyız. Her risk beklentimizi karşılamayabilir ama bu bir yenilgi değildir. Öğrenme eğrimizdir. Neyi eksik, neyi çok fazla yaptık, içerikte neler olmalı? Bir daha başlarız. Yeni bir yöntemle tabii. Her denememizde çok daha fazla şey öğrendiğimiz için en sonunda çözümle zafere ulaşırız. Süreç çok basit ama uygulama korkutucu. 

Bu sembol bizi denemeye ve görmeye davet ediyor. Yeni ay bizi bilinçli yaratıma girmeye adeta zorluyor. Çünkü böyle gelip böyle gitmeyecek, kendimiz, sevdiklerimiz, toplumumuz ve dünya için yaratmayı öğrenmeliyiz. Fakat bu semboldeki gibi sadece çözüm düşünmek de yetmiyor, harekete geçmeli yoksa asla ne olacağını bilemeyeceğiz, değil mi?

Bu çok yaratıcı bir zaman ve garanti ediyorum, önümüzdeki aylar ve yıllarda ilan edilen pek çok bilimsel/teknolojik keşfin kökenlerinin de bu döneme bağlı olduğunu duyacağız. 

Kendi daha ufak çaplı bireysel hayatlarımızda ise lütfen şöyle düşünün, “denemekle kaybedecek hiçbir şeyim yok, kazanacak çok şeyim var. En azından neyin işe yaramadığını keşfedeceğim.” Böylece enerjiyi de hareketlendirmiş oluruz.

Fakat hatırlayalım… Denenmişi denemek saçma olur. Özgün, yeni, eşi benzeri olmayanı denemeliyiz.

İşte böylece bizler de bu Akrep sezonunda Hermes Trismegistus’un anlattığı büyük esere (Magnum Opus) daha fazla yaklaşma fırsatına sahibiz. Artık aradığımız gelişim ve aydınlanma için tanıdık, bildik şeyler yetmiyor. Bunu anlıyoruz. Bu sırada Mars’ın da iteklemesiyle denerken, “bir bakalım, nasıl olacak” derken mucize olduğunu düşündüğümüz ama hiç de mucize olmayan yaratımlara girer miyiz? Bence yaparız dostlar. Hem de beklenmedik sonuçlar ve etkilerle!

“Mantık sizi A’dan Z’ye taşır, hayal gücü ise her yere.”

A. Einstein

Enerji açısından önümüzdeki haftalara baktığımda hissettiğim Temmuz sonu – Ağustos ayı gibi hareketli olabileceği, o zaman bir “kabakulak salgını” sembolümüz vardı hatırlarsanız, sanki hepimiz ateşlenip hasta olduk, tabiat da öyle. Fakat enerjideki hareketlilik içe dönüktü, çözüm odaklı değildi, sorun saptamayla ve salıvermekle alakalıydı. Bu ay her şey ama her şey yeni çözümlerle ilgili, deneylerinizi ve zeki araştırmalarınızı bekliyor! Haydi, bu ay gerçekten yaratmayı öğrenelim!

Yeni ay 4 Kasım, 5 Kasım’a döndükten hemen sonra saat 00.14’te. Hepinize içinizdeki simyacıyı uyandırdığınız ve olağanüstü etkili çözümler yarattığınız bir yeni ay diliyorum.

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

7 comments

 1. Nasıl da ilham verici bir mesaj.. Tüm yaratıcılığımız kendin olmaktan ve kalp gücümüzün potansiyellerinin farkına varmaktan geçiyor sanırım.. Sevgilerimle şükranlarımla Mor Alev..

  Liked by 2 people

 2. Hermes Trismegistus’u burada okuyunca araştırmam gerektiğini hissetttim internetten bulabildiğim birkaç bilgiden sonra aklımdan çıkmıştı gün içerisinde okuduğum bir kitapta da isminin geçmesi güzel bir eşzamanlılık yaşattı buradan almam gereken bilgiler var demekki

  Liked by 1 kişi

 3. Yaratıcı olmamız konusu sürekli karşıma çıkıyor yaratmayı öğrenmek için geldiğimiz bilgisi ve bütün bu bilgilerin bana ulaşmasına benim görebildiğim işaretlere, herşeye karşı içimde kocaman bir şükür var bunu da burada yazmam gerektiğini hissettim evrendeki herşeye ,herkese,her olaya ,her duyguya şükürler olsun 🙏

  Liked by 2 people

 4. Sevgili moralev, 11.11 ile ilgili yazı yazacak mısın bilmiyorum, ama talep etmek istedim, yazar mısın? Aklında yoksa bile aklına getirir misin 😊😊 heyecanla bekliyor olacağım, umarım olur 🙂

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.