2021 Sonbahar Ekinoksu – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Jennifer Branch

22 Eylül saat 22.21’de (İst.) güneş ışıkları ekvatora dik gelecek, gün ve gece eşitlenecek ve aynı zamanda güneş Terazi burcunun sıfır noktasına geçiş yapacak. Böylece bir sonbahar ekinoksu daha yaşayacağız. Sonbahar ekinoksu astrolojik yılın tam ortasına denk gelir ve enerjinin yönü değişir, Kuzey yarıkürede ilkbahar ekinoksundan itibaren baskın olan eril güneş enerjisinin yerine dişi enerji öne çıkar ve içeriye çekilmeye başlarız.

Bu bir geçiş noktasıdır. Durup nefes alınan bir an, saniyelik bir mola ve dengelenme fırsatı. Hiç durmayan ve asla sona ermeyecek yolculuğumuzda bir aşamaya daha gelinmiştir. 

Sonbahar ekinoksu enerjilerinin sağladığı dengeleme çok büyük şifa getirir. İlkbahar ekinoksundan itibaren altı ay boyunca enerji hep ileri, ileri, ileri, dışarı aktı. Bizler de dış işlerimizle daha çok meşgul olduk. Bir sebze fidesini düşünün. Tohum belki kış boyunca olduğu yerdeydi ama ilkbahar gelir gelmez uzanıp toprağı ittirmeye başladı, uzadı, büyüdü, güçlendi, yazın hızla olabildiğince çok ürün vermek için uğraştı ve şimdi sonbaharda yeniden tohuma dönme vakti geliyor. Hayatta her şey nefese benziyor değil mi, dostlar? Nefesi verdik, verdik, verdik ve şimdi alma zamanı, bitkiler gibi, denizin dalgaları gibi… İçeriye dönüyoruz. 

Ama bir yöne akan enerji en sonunda bir dengesizlik yaratır. İşte ekinokslar da bundan dolayı önemlidir. Müthiş yoğun, olaylı, dışa dönük 2021 yaz aylarından sonra dengeye gelmeliyiz. Ruh-beden-zihin. Üçü de dengelenmeli. 

Şimdi bir nefes alın ve içe dönün. Kendinizi üç bacaklı bir tabure gibi düşünün. Taburenin dengede durması için üç ayağının da dengeli olması gerekiyor. Bacakların biri ruh, diğeri beden ve üçüncüsü zihin. Gözünüzün önüne getirin, bir taburesiniz. Sağlamca yere basıyor musunuz? Hafifçe ya da oldukça fazla sallanıyor musunuz? Hatta tabure acaba ayakta mı yoksa yerde yan mı yatıyor? Üzerinize bir şey konsa kayar mı, düşer mi, yoksa tam ortada durur mu? Bacaklar eşit boyutlarda mı? Kalınlık, uzunluk? Hangi bacak daha çok ilgi istiyor? Sorun. Düşünün. Belki bazılarınız bedeni unutup zihne yüklendiniz, belki bazılarınız geçen altı ayda bedenle çok meşguldü kalbinin sesine kulak veremedi… Gelene güvenin. 

Ama hepsinden önemlisi, şu anda bugün kendinize bir söz verin, ilgi isteyen parçanın dengeye ulaşması için bu üç ay elinizden gelenin en iyisini yapacaksınız! 

Dışarıda, doğal bir ortamda bulunmak ekinokslarda özellikle önerilir. Çünkü tabiat bu kutsal kozmik günde en doğal şekilde enerjinizi ve bedeninizi dengeler.

2021 Sonbahar Ekinoksunun Enerjisi

Ekinoksun enerjisi bizimle 3 ay boyunca kalır ve bizi gündönümüne taşır. Bu ekinoks Balık dolunayının hemen ardından gelirken, hem şifalı hem de 2021’e yakışır karmaşık bir enerjisi var. 

Öncelikle hala daha sekiz gezegen geriliyor, yani yeniden düşünme, yeniden planlama, yeniden çözüm arama süreçleri devam ediyor. Merkür de eli kulağında gerilemesine başlayacak.

Tam ekinoks sırasında Merkür-Plüton-Eris bir T kare açı oluşturuyor. Bu bir üçlünün ilki. Derin düşünce, güçlü etkileşimler ve yoğun psikoloji ile dişi enerjinin öfkesini görmemiz mümkün.

Mars da oldukça aktif, bize güç, dayanıklılık, heves ve istek getiriyor. Önümüzdeki üç ayı cesaret ve onurla yaşamamıza yardım ediyor. 

Bu ekinoks kolektif ve bireysel bilinçaltımızı, duygularımızı ve halkları temsil eden Ay Koç burcunda ve Sabian sembolü:

“Gerçekleşmiş tüm arzuların bahçesine açılan kapı”

Bu sembol, olabilecek en güzel fırsatları ve olasılıkları yanında getirir. Neredeyse dokunacak kadar yakınsınızdır hedeflerinize, ama o adımı atıp bahçe kapısını açmalısınız. Fırsatları değerlendirmelisiniz. Dostlar bu bir kozmik iyimserlik sembolü. Kapıyı açıp o bahçeye adım atmak için eski alanı terk etmeye cesaret etmeliyiz. Umarım bu üç ay karşınıza çıkan bütün kapıları açma cesaretini gösterirsiniz.

Huzur – Sevgi – Birliktelik Bilinci Meditasyonu

İşte böylece bu ekinoksun dengeleyici enerjilerini şükranla kabul ederken ve hazır “tabure imgelememizle” dengesizliklerimizi teşhis etmişken, aşağıda her gün uygulayabileceğiniz ve bu ekinoks enerjilerinde denerseniz çok memnun kalabileceğiniz birkaç adımlık sade bir meditasyon öneriyorum. Bu yöntemi 2018’de de paylaşmıştım ve dengede kalmak, kendimizi merkeze çekmek için ideal.

Bu meditasyon sırasında özellikle de ilk üç adımda nefesinizi burnunuzdan alıp ağzınızdan verebilirsiniz veya daha rahat edecekseniz nefesi burnunuzdan alıp yine burundan verin. Oturmanızı ve ayaklarınızın yere basmasını öneririm, böylece imgelemek daha kolay olacaktır. Ama siz nasıl rahat ediyorsanız o pozisyonu seçebilirsiniz.

 1. Gözlerinizi kapayın ve ayaklarınıza odaklanın. Ayak tabanlarınızdan doğru nefes aldığınızı düşünün. Derin bir nefes alın. Nefes yükselsin, yükselsin ve başınızın tepe noktasından verdiğinizi düşünün. Bunu üç defa tekrarlayın. Yeryüzü enerjisiyle, toprakla bağlantı kuruyorsunuz.
 2. Şimdi tam tersi yöne, başınızın tepesine odaklanın. Başınızın üzerinden doğru nefes aldığınızı düşünün. Derin bir nefes alın ve o nefesi aşağıya, ayak tabanlarınıza kadar taşıyın. Üç defa tekrarlayın. Kozmik enerji akışıyla bağlantıya geçiyorsunuz.
 3. Şimdi biri aşağıdan biri yukarıdan gelen iki enerji içinizden akarken, kalbinize odaklanın. Belki kalbinizin üzerine elinizi koymak istersiniz. Ya da ellerinizi olduğu gibi bırakırsınız, rahat ve gevşek. Hangisi size daha uygun geliyorsa doğrudur. Kalbinizden doğru nefes alın ve verin.
 4. Şimdi üç kavramı düşüneceğiz ve tek tek bu üç enerjiyi bedende titreştireceğiz.
  • HUZUR – Huzuru düşünün. Huzuru hissedin. Huzur olun. Bütün bedeninizde huzurun dingin ve rahat hissini dolaştırın. Belki sizi huzurlu hissettiren bir yer ya da bir olayı hatırlarsınız veya düşlersiniz. İçinizden geleni kabul edin. Biraz bu noktada kalın.
  • SEVGİ – Şimdi sevgiye odaklanın. Sevgiye odaklanmak için en sevdiğiniz insanları, evcil hayvanınızı, en sevdiğiniz yerleri, sevildiğinizi hissettiğiniz anıları veya bir bebeğin anne kucağında hissettiği hisleri düşünebilirsiniz. Sevginin titreşiminin huzurdan biraz daha farklı olduğunu da hissedeceksiniz. Bu titreşimin bedeninizin tamamına yayılmasına izin verin. Kaslar, hücreler, moleküller sevgiyle titreşene kadar bu enerjide oturun.
  • BİR OLMAK – Hepimizin ve her şeyin, bütün bir evrenin bir olduğu gerçeğine odaklanın. Siz tabiatla birsiniz, çevrenizdeki katı görünümlü eşyalar, belki esen rüzgâr, belki uçan kuş… Gezegenle birsiniz. Gezegenin içerdiği herkesle, her varlıkla birsiniz. Ve daha da genişleyin, güneşle birsiniz, yıldızlarla ve evrenle, meleklerle ve Yaratan’la… Bunu hissedin. Buna odaklanın. “Var Olan Her Şey’le birim.” İçinize bu çok farklı enerji karışımın yayılmasına izin verin. Güveni hissedin. Bir olmanın özgürlüğünü, her zaman sevildiğinizi bilmenin rahatlığını… Bu noktada oturun. Keyfini çıkarın.
 5. Doğal ritmin sizinle çalışmasına izin verin. Bırakın ne oluyorsa olsun. Sadece birkaç dakikalığına kontrolü salıverin.
 6. Şimdi eğer isterseniz, bir soru sorun. Cevabını duymaya çalışmayın. Cevabı duymaya çalışmak onu engelleyebilir. Örneğin, “Bu ekinoksta ne bilmeye ihtiyacım var?” ya da bu meditasyonu başka bir gün yapıyorsanız, “Bugün ne bilmeye ihtiyacım var?” diye sorabilirsiniz. Hisler, görüntüler, bir takım anahtar kelimeler ya da doğrudan bilgi akabilir. Akmasa da olur. Yanlış yaptığınız bir şey yok. Rahatlayın. Gün içerisinde ya da daha sonra birtakım aydınlanmalar yaşayabilirsiniz veya aklınıza yeni fikirler, yeni çözümler gelebilir. Bazı kararlar alabilirsiniz. Herkesin sezgileri ve iç iletişimi farklı çalışır. İzin verin.
 7. Herkesin kendine göre bir meditasyon çıkış vakti vardır. Süre üzerinde çok durmayın, unutmayın aslında zaman yok. Meditasyondan çıkarken bütüne teşekkür etmeyi, kalbinizi, enerjileri ve üzerinde yaşadığımız gezegeni, içinde bulunduğumuz güneş sistemini, evreni onurlandırmayı unutmayın.

İşte Bilge Baykuşlar, bu meditasyon bu kadar sade ve basit. Deneyin, hatta günlük alışkanlık haline getirin. Her seferinde çok daha güçlü bir meditasyon haline geldiğini, daha da fazla dengede kaldığınızı, güçlendiğinizi göreceksiniz. Akan bazı bilgilerle günlük hayatınızda çok daha fazla neşe-keyif-coşkuda kaldığınızı deneyimleyebilir hatta fiziksel kanıtlar da yaratabilirsiniz. Dengeli merkezden doğru yaratmak her zaman çok daha kolaydır!

Hepinize harika bir ekinoks dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

9 comments

 1. Harika yine tam zamanında yetiştiniz . Varlığınıza şükran. Çok teşekkür ederim. Aydınlacı bilgileriniz ışık oluyor. Sevgilerimle Mor Alev.🍀🌸🌺☘️💐💐🤲🤲

  Liked by 1 kişi

 2. Allah’ ın sonsuz olasılıklarıyla çok güzel, hepimizin ve bütünün en yüksek hayrına bir ekinoks olsun Sevgili Mor Alev💐✨☀ ♾🙏🏻💜🙏🏻♾

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev
  Yaziyi okumak uzere kac kere basladim ise bitirememistim. Bugun saat 6 da okudum. Meditasyonu yaptim. Muthis guzeldi. Yol arkadasliginiz icin, rehberliginiz icin size ictenlikle tşk ederim. Bunu yazmak istedim. Sevgiyle kalın. İşiniz kolayca olsun.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.