2021 Balık Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Bridget Wilkinson

Sevgili Bilge Baykuşlar, 

21 Eylül saat 02.54’te gerçekleşecek olan Balık Dolunayı yılın en şifalı dolunaylarından biridir. Her zaman evrensel “Yaratan’ın sevgisi mutlaktır” mesajını iletir. Tabii bu şifayı kabul etmek için bizim de katılımcı ve istekli olmamız gerekiyor. Kathy Biehl (enpowermentunlimited.com) bu enerjiyi çok güzel özetlemiş:


“Balık Dolunayı hayalleri, esin perilerini ve var olan her şeyle bağlantıları aydınlatıyor. Fakat lunaparkta çok fazla pamuk şekeri yemiş bir çocuk gibi, deneyimimiz tamamen rahat olmayabilir. Sonuç ise her dolunayla gelen salıvermeyi teşviktir.

Ayrıca, dışarı bakınca günbatımları, gökkuşakları ve tek boynuzlu atlar pek de yok gibi. Tatlılık ve yumuşaklığın kokusu havada geziniyor olabilir ama aynı zamanda sisi dağıtıp illüzyondan çok gerçeğe daha yakın şeylere keskince odaklanacak mercekler de oldukça fazla. 

Bu dolunay Zodyak’ın en son burcunun son derecesinin hemen yanında yer alıyor. Bu pozisyon bir şeyin tamamlanmasına çok az kaldığı, bir şeyin yapılanmakta olduğu ama henüz tam sona ermediği hissini getiriyor.

Bu yerleşim aynı zamanda yüksekten de yüksek duyguları teşvik ediyor, büyük ihtimalle hepsi bizim olmayan duyguları. Balık burcunun her şeyi kucaklayan suları bir şekilde sınırları bulanıklaştırırken diğer insanların hisleri, deneyimleri ve dramları dalgalarla üzerinize sıçramanın yolunu buluyor. Ayın Balık’ın yöneticisi Neptün’ün üzerinden dolunaydan az önce geçmesiyle şimdi çözülme ve bulanıklaşma hissi çok yüksek.

Neptün’ün katılımından dolayı, bu dolunayın gelişimi sahte cazibeler, illüzyonlar, komik ayna efektleri, fantezilere kaçışlar, sihir ve akıl karışıklığıyla dolu. Neptün, Balık’ın geleneksel yöneticisi gerileyen Jüpiter’le yaptığı sarhoş eden bir açı yapıyor ve sınırları zorlamakta tam bir usta olduğunu gösteriyor. (Neptün Balık burcunun modern yöneticisi) İkisinin arasındaki yarı üçgen açı, işin içine nostaljiyi, geçmişin aşıklarının ve hortlaklarının ve budala altını ya da tatlı hiçbir şey olabilecek hayaletleri katıyor.

Dolunay tam şeklini alırken hatıra ve fantezilerle sarhoş ve dolunaya sanki bir rüyada yaklaşıyormuş gibi olabiliriz. Aydan Plüton’a uzanan üçgen açı ise pek çok sabun köpüğünü patlatacak güçle, bize gerçekleri, berraklığı ve çözümleri sunuyor. (Shakespeare’in Bir Yaz gecesi Rüyasında, Titania’nın eşek başlı ölümlüye âşık olmasına sebep olan büyüden uyanması gibi)

Bu açı diğer yöne doğru da çalışabilir, Plüton’un Oğlak’taki kurumsal ve yapısal yıkım ve yenileme çalışmalarını yumuşatabilir.  Önceliklerimizi sadeleştirirken ve ayaklarımızın altındaki toprağın değişimiyle başa çıkmaya çalışırken, şefkat, anlayış, bağışlayıcılık ve/veya daha yüksek bakış açıları kullanıma açılıyor.

Bu üçgen çok çeşitli şekillerde yumuşakça, kolayca, doğallıkla salıvermeye, bırakmaya da ortam sağlıyor: Sevgi ve anlayışla, gözyaşlarıyla, duygusallık ve nostaljiyle, diğerlerinin hikayelerine (Netflix önünde saatler geçirme uyarısı!) ve diğer aşırılıklara kaçışla. 

Bu dolunayı oturup dinlemek, derin düşünmek, diğerlerinin dalgalarının nerelerde kıyılarınıza ulaştığını not almak ve size doğru ne sürüklenirse sürüklensin kibar ve anlayışlı olmak için kullanın. Plüton’a olan üçgen açı denizin dibini taramanız, sınırları ve kıyıları yeniden çizmeniz için gerekli araçları sağlıyor.

Tamamen rahatlamak ve hiçbir şey yapmamak da bir seçenek. Bu Balık dolunayı telaşlı, çılgın hareketlilik nöbetleri arasında bir mola. Eylül sonundan Kasım ortasına kadar Merkür ve Plüton üç defa kare açıyla hizalandığında nasılsa ifşalar ve sert gerçekler gerçekliği oldukça fazla sarsacak. Gelmekte olan etkinin uğultusu şimdiden suları dalgalandırıyor. Yakından bakmaya ihtiyaç yok, yani şimdilik. Neptün görüntüyü buğulandırıyor. Şimdilik sadece kendinizi daldırın, izin verin sular yatışsın ve yerleşsin.” 


Dışarıya bakınca gökkuşakları pek yok gibi dedi Kathy Biehl yukarıda ama bu dolunayın Sabian sembolü tam da bunu anlatıyor:

 “Prizmadan geçerek gökkuşağına dönüşen Işık” 

Sanatçı: Mario Urazan

Bu dolunaydaki kritik önemdeki şey, bizlerin duruma nasıl baktığıdır. Başarı ve berraklık için onun parçalarını tanımalıyız ve sonra da hepsinin ortak noktalarını takdir etmeliyiz. Hepsinin kaynağı aynıdır: Işık! 

Bu sembol, aynı zamanda nasıl biri pek çokta ve pek çoğun birde görülebileceğini; nasıl herkesin hem bir ve aynı ve bununla birlikte farklı olduğunu anlatır. Eski Mayalıların birbirini selamlama şekli buna harika bir örnektir: In Lak’ech Ala K’in, yani kısa anlamı “BEN BİR BAŞKA SENİM.”

Gün ışığının kırılarak spektrumun tüm renklerine ayrılması, saf ruhun varoluşun tüm yüzlerini ve seviyelerini oluşturmasını anlatır. Bu renkler aynı zamanda çakralara da denk gelir. Dolayısıyla bu dolunayda çakra dengeleme, arındırma ve aktivasyon çalışmaları yapmanın da çok şifalı olacağına inanıyorum. 

Dolunayın ışığının kaynağı Başak Güneş’in Sabian sembolü ise;

“Okuduğu parşömenden kadim sırlar öğrenen adam”

Bu derece bize diyor ki; yaşadığınız durum, merak ettiğiniz şey, çözümlemeye çalıştığınız sorun ne ise, o konuda bilinmeyen gerçeklerle ilgili bilgilere sahip olacaksınız. Böyle bir bilgi ve bilgelik genelde ulaşılmaz görülür, çünkü ya o bilgiden korkulur ya da kendinizi o bilgeliğe layık bulmadığınız için görmezden gelirsiniz. Hayat hakkında derin farkındalık sahibi olmaya ve o farkındalıktan doğru yaşamaya bir tabu gözüyle bakanlar da vardır. Ama siz bunun ucunu bırakmayın, kararlılıkla daha önemli, temel, uzanması biraz daha zor ve bundan dolayı çok daha güçlü ve kullanışlı bilgilere, bilgi kaynaklarına ve bilgeliğe ulaşabilirsiniz, ulaşacaksınız. Bu sırada bu bilgilere ulaştığınızda fanteziler içinde yaşamaya karşı da uyarılıyorsunuz. Söz konusu bilgelik size kendini açtı çünkü onu pratik, günlük hayatınızda onları uygulayarak bu dünyayı hem kendiniz, hem de diğerleri için çok daha yaşanır, verimli, keyifli kılmak istediğinizi ilettiniz.

Arayın, bulacaksınız! Cevaplar içinizde!

22 Eylül akşamı Sonbahar Ekinoksunun gerçekleşeceğini düşünürsek, bizi fiziksel, enerjik, zihinsel ve ruhani açıdan yeni mevsime çok güzel hazırlayan bir dolunay yaşadığımızı görüyoruz. Evet, sisli hayaller, fanteziler, oyalanma olasılığı da var… Belki şimdilik oraya kaçmak da isteyebilirsiniz dostlar. Olsun. Bazen ara verebiliriz, değil mi?

Ama ne olursa olsun, çakra çalışmalarınızı yapın (Bu bağlantıda bazı yöntem ve öneriler bulabilirsiniz.) ve unutmayın: Yaratan’ın sevgisi mutlaktır!

Hepinize harika bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

4 comments

Yorumlar kapatıldı.