2021 Yengeç Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Victor Lima, Iagazu Şelaleleri, Brezilya

Sevgili Bilge Baykuşlar, ilk defa “acaba yeni ay yazısı yazmaya vaktim olacak mı?” diye merak ederken, bu sabah gün doğarken karşıma Kathy Biehl’in harika analizi çıktı, “işte bunu paylaşmak zorundayım!” dedim. (empowermentunlimited.net) Birlikte bakalım:


Sarsıntılı dönemlerden sonra, gökyüzü her zaman toparlanmamız ve duygusal açıdan olanlara yetişebilmemiz için bir tekrar zamanı getirir. İşte şimdi Yengeç yeni ayının engelsiz duygusallığı ile olan da budur.

Güncel kargaşadan, gürültü patırtı ve beklenmedik heyecanlı olaylarından bir mola almanın ve rahatlığa, kendine bakmaya çekilmenin vakti geldi. Yengeç yeni ayı bir kutsal sığınma anı, hayata evde ve sevdiklerinizin yanında keyfini çıkaracağınız tatlı, yumuşak hisler akıtıyor.

Ay, evinde, Yengeç burcunda. Duygular çoğunlukla özgürce koşar burada. Zihinlerimiz mantıklı düşünmeye başlamadan önceki içgüdülerimiz ve sezgilerimiz yönetimdedir. Burası ailenin ve tanıdık olanın alanıdır, annenin, bakıp beslemenin ve onun kötü ikizi suçluluk duygusunun, sevginin para birimi olmuş yiyeceklerin, denememişe doğru yola çıkmak yerine emin olunan şeylerde sığınak aramanın burcu. 

Biz Yengeç burcunu yeniden ziyaret ederken, o emin olunan şeylerin bazıları tepetaklak. Burada yaraları sarmakla ilgili imalardan fazlası var. Kişisel ve kolektif sistemlerin karışıklığı ve parçalanmasının duygusal akıbetindeyiz. En son geçen hafta Mars, Venüs, güneş ve ay – neredeyse gökyüzünün yarısı – Satürn-Uranüs karesini üst üste aktive etti. Değişimi başlatmış olsak bile, onu kucaklamış olsak bile, değişimin faydalarını görmeye başlamış olsak bile, şu anda ona duygusal açıdan yetişmeye çalışıyoruz. 

Etkisi belki dünya normale benzeyen bir şekle dönse bile, sadece evde kalma arzusu olabilir. Restoranlar kapasiteyi genişletmekte oldukları halde, dışarıda yemek yerine, evde hazırlayıp paylaşmayı istemek. Sosyallik yeniden açılsa bile, sadece en yakınlarımızla vakit geçirmeyi arzulamak. Diğer bir deyişle, doğmaya başlayan izinleri kucaklamak ve dünyaya koşarak çıkmak yerine bildiğimiz çizgilerin içinde kalmak. 

Hayatın bir zamanlarki hali de havada. Bu yeni ayın taze başlangıcı geçmişe dair fark edilir izlerle geliyor. Nostaljiyle, duygusallıkla, özlemlerle ve geleneklerle dolup taşıyor. Onları kalplerimiz ve hatıralarımızla görüyoruz, mantıkla ve berraklıkla değil. Pembe gözlükler gerçekleri ve programa uymayan detayları bulanıklaştırıyor. Sebep çözüm ve barış mı? Rahat bir unutkanlık (ya da aldatma)? Bağışlayıcılık? Ya da gerçeklerden kaçış mı?

Yanıt birkaç gün ileride, güneşin Plüton ile zıtlaştığı kaçınılmaz zor gerçeklerin sunulduğu 18 Temmuz’da. (O yaklaşmakta olan açı şimdiden sizi neyin ve kimin gerçekten beslediğini tanıma becerimizi yükseltiyor ve alanınızı seçici ve bilinçli paylaşmanızı teşvik ediyor.)Şimdilik, görevimiz ayın illüzyon ve transandantallığın gezegeni Neptün’le yaptığı üçgen açıya dalmak, hatta keyfini çıkarmak.

Bu dizginsiz akışın bir karanlık tarafı da var. Gerçek ve mantığa uğramadan çevresinden dolanmayı çekici gösteriyor. Bunu kişisel etkileşimlerden çok haberlerde fark etmek çok daha kolay olacak. Ama olasılık her iki seviyede de bulunuyor. Eğer birisi tuzak kuruyor ya da yalan söylüyorsa, güneş Plüton zıtlığının gerçekleştiği 18 Temmuz çevresinde çatışma ve büyük ihtimalle gerçek açığa çıkacaktır.

Ama o meseleleri daha büyük güçlere bırakın. Uğraşmayı bırakın, en azından şimdilik, istediğinizin bu olduğunu biliyorsunuz. Rahat giysiler giyin, kendinize atıştırmalık bir şey hazırlayın ve kanepeye yerleşin. Bu süt ve kurabiye zamanı. Sembolik ya da kelimesi kelimesine. Ve ardından da bir şekerlemeyle dinlenmeli.

Koruyucusu Neptün diyor, bu ruh için iyi. Bu yeni ay eski bir reklam sloganını yeniden canlandırıyor: “Tazeleyen bir mola” (Eski reklamı hatırlamak bile Neptün’ün dokunuşu). Ve madem geçmişten bahsediyoruz, seksenlerde çok popüler olan bir kitabı arayın:  Robert Fulghum’un “Ne biliyorsam, anaokulunda öğrendim”. Bu Yengeç yeni ayına çok uygun hatırlatmalarla dolu.


Kathy Biehl’e çok teşekkürler. Bu yeni ayın Sabian sembolü bile nostaljik, yuvayla ilgili, sadakat, sevgi ve gelenek kokuyor:

“Evlilik töreni yöneten din adamı”  

Evlenme teklifleri mi geliyor? Yoksa, burada başka bir şey mi var? Evlilik nedir? Bir bağlılık yeminidir, oldukça iyimserdir. Şekli ne olursa olsun. İnsanlar, şirketler ya da ülkeler bağlılık yemini edebilirler. Bunu bir kutlama takip eder. Her ne kadar filmlerde ve romanlarda bu bir “son” olarak gösterilse de aslında bir son değil, başlangıçtır. Bir uçta bu kutsal bir yemindir ve kaderle bağdaşmış görülür, diğer uçta ise her ne kadar iyi niyetlerle başlamış da olsa verilen sözler yerine gelmeyebilir. Bu sembol aslında adanmışlığı ve bağlılığı anlatır. Örneğin, yeni bir işe başlıyorsunuz, o kontratı imzalamadan önce iyi düşünün. Bir evlilik teklifi yapacaksınız, bu gerçekten istediğiniz şey mi? Bunu gerçek ve doğru sebeplerden dolayı mı yapıyorsunuz? Emniyet arayışından mı? Başka sebepler var mı? Verdiğiniz sözü onurlandırabilecek misiniz? En ciddi haliyle bütün bunları düşünmelisiniz. 

Bu sembol aslında iki şeyin, iki varlığın birleşmesini gösteriyor. Zihinsel, duygusal ya da fiziksel bağlantıyı anlatan bu sembol, bağlantının ilan edilmesine işaret ediyor. Bu bağlantı ciddiye alınmalı ve onurlandırılmalıdır. 

Ama her şeyden fazla, bir düğün/nikah umut verir. Sevgi vardır. Bir yuva kurulmaktadır. Bu hafta sonu evlenenler, düğünlere gidenler, ya da kendi düğünlerini hatırlayanlar, evlilikle ilgili düşünenler…. Doğru sebeplerden evlenmiş/evleniyor olduğunuzu kalpten umuyorum. Sembol diyor ki; neden evlendiğinizi/evleneceğinizi asla unutmayın. Bir ömür birbirinizle gelişmek. Paylaşmak. Birlikte yaratmak. Başlangıcınızı harika yapın!

Romantik. Ne dersiniz? 

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

6 comments

 1. Merhaba kime sormam gerektiğini bilemedim ve buraya geldim. Ben uzun zamandır yükselişle ilgileniyorum ve birçok dengesizlik yarattım sonunda 2020 Aralık ayında her şeyi kabul etme niyetiyle beraber hayatıma devam ettim. Meditasyonlarımda omurgam ve kafatasımda ve kafamın içinde acı ve yanma hissediyorum. Bu 6 aydır devam ediyor şekli değişse de acı ve yanma hala var. Bunu arınma olarak algılıyorum çünkü 6 aydır birçok şeyden arındım ama ben acı çekmek istemiyorum, ve bu acı hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor bu deneyimi yaşayanlar var mı aranızda

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili at, her sorunun sebebi enerjiktir. Bunu biliyoruz ama ben fizikselden başlamak istiyorum. Bu konu için bir tıp doktoruna göründünüz mü? Acaba meditasyona otururken kendinizi kasıyor musunuz? Hayatınızdaki stres nasıl? Yani önce kaslara, ardından sinir sistemine bakalım. Ben kişisel olarak hiçbir meditasyonda acı yaşamadığım için bunun yanıtını bilmiyorum. Fakat herhangi bir fiziksel acıda bir nefes alıp acıya mesajını sormak çok iyi geliyor. İşte bunu yıllardır yapıyorum ve her zaman yardım ediyor. Okuyan diğer arkadaşların da yorumları varsa lütfen ekleyin. Çok teşekkür ederim.

   Beğen

   1. Çok teşekkür ederim. Acının gerilim tipi baş ağrısı olduğuna karar verdim. Cevabınızla beraber onu anlamaya odaklandım ve arınma olmadığını, serbest kalmayı istediğini söyledi ondan özür diledim hala devam ediyor ama çok daha iyi hissediyorum ve geçmesi için onu zorlamayı bırakıyorum. Çok teşekkür ederim, şifalanınca hemen geleceğim. Yakın zamanda serbest kalacağına olan bir inancım var yine geçmezse doktora gitmeyi düşünüyorum. Çok çok sevgiler

    Liked by 1 kişi

 2. İyi ki varsınız. Zamanın ruhunu yazılarınızla yakalıyor ve kendimizi konumlandırıyor, anlamlarımızı keşfediyoruz. Rehberliğiniz için gönülden teşekkürlerimle🙏🥰

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.