2021 Boğa Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Beverly Brown

11 Mayıs akşam saat 21.59’da gerçekleşecek olan yeni ay sırasında gökyüzünde bu yeni enerjiye katılımcı olmayan varlık yok gibi! Uranüs’ün Boğa’daki 7 yıllık güncellemesi devam ederken, toprak emlak, para, sanat, tarım, güvenlik hislerimizin hepsi ön planda. Doğal olarak böyle önemli bir güncelleme sırasında bütün bir Zodyak da yardım ediyor. Bazılarına kısaca göz atalım:

Lilith

Yeni ay ve Siyah Ay Lilith bir arada. Lilith, içimizdeki görmek istemediğimiz, utandığımız, yok saydığımız parçaları temsil eder. Onların incelenmesini ister. Ne olmuştu? Neden kendi doğamızın bir bölümünün saklanması gerektiğine karar verdik? Eğer özümüzde ışık varlıklarsak, neden böyle parçalı yaşamayı tercih ediyoruz? Bu dört hafta hedeflerden biri bu parçaları tanımak ve kimliğimize tekrar entegre etmek.

Neptün ve Plüton’un Uyumlu Katkıları

Bu yeni ay koşulsuz sevgi ve illüzyonun tanrısı Neptün ile dönüşümün, değişimin durdurulamaz gücü Plüton tarafından çok güzel destekleniyor. Boğa’nın da genel olarak topraklanmış, pratik ruhunu da düşünürsek, bu yeni ayın karanlığında eğer henüz yapmadıysanız bir bahar temizliği yerinde olacaktır. Bu temizlik ve arınma illa ki gözyaşlarıyla olmak zorunda değil, keyifle de yapılabilir. Bir Boğa gibi, dinginlikle. Bilge Baykuşlar, bir şey olmuyorsa olmuyordur, inat etmenin tek yaptığı süreci uzatmaktır. Aklınızı taktığınız şeylere bakın, sonra da içten gelen değer ölçütlerinize. Eğer bunlar birbirine uymuyorsa, o şeyler için mücadeleye ihtiyacınız yok demektir. Bu dört haftada hayatın her alanında sadeleşerek büyük bir rahatlama ve ferahlık yaşayabiliriz. 

Neptün içimizdeki inanç ve güvenin yükselmesine yardım edecektir. Dün paylaştığım Melekler mesajındaki gibi, akışımıza dönmemize destek olacaktır. Bir de Lilith’le dışladığımız parçalara kucak açarsak, bu yeni ay inanılmaz bir şifa getirebilir.

Ancak bunlar yumuşak açılar, yani bizleri şifaya, kabule, inanca zorlamıyorlar, o yüzden bu enerjilerle işbirliğine girmek için aktif katılımcı olmamız gerekiyor.

Uranüs ve Satürn

Bilge Baykuşlar, ne diyebilirim ki, Uranüs ve Satürn etkilerini her gün gazete manşetlerinde, banka hesaplarında, pazarda, manavda, kullandığınız suda, hayatın her alanında görüyorsunuz. 15 Haziran’daki ikinci kareye doğru ilerlerken, Uranüs’ün Sabian sembolü bu tam kapanma zamanında durumu olduğu gibi anlatıyor:

“Vitrinlere bakan genç çift” sembolü, daha güzel şeylere bakmayı, belki bir seçim için araştırma yapmayı, belki de sadece hayalini kurmayı anlatıyor. Henüz alma-satma zamanı gelmedi. Ancak ürün de müşteri adayları da var. Ama ürünün etiketi buna değer mi?  Bu genç çift bunu karşılayabilir mi? Bu aslında bir değerlendirme zamanı. Ne istiyoruz, ne istemiyoruz? Neye ihtiyacımız var ve ne bizim için gereksiz? İstediğimiz şey için ne vermeye hazırız? Ve istediğimiz ihtiyacımız olan şey mi? Yoksa vitrinlere kapılıp başımızı ve cüzdanımızı sıkıntıya sokmak üzere miyiz?

(Detaylar için, Satürn ve Uranüs karesinin etkilerini burada ve burada okuyabilirsiniz. Uranüs’ün Boğa güncellemesi ile ilgili makale ise burada.)

İlginç Bir Vedic Bilgi

Dostlar, Vedic astroloji benim konum değil, ancak bir yerde birkaç ay önce gözüme çarptı ve sadece o konuda bir araştırma yaptım. Bunu birlikte kontrol edelim isterim:

Kala Sarpa Yoga, haritada 7 gezegenin de ayın kuzey ve güney düğümü arasına sıkışması durumudur. Bu da aşırılıklara yol açan bir konumlanmadır. 25 Şubat 2020’den beri gökyüzü bu durumdaydı. Kontrolü dışında şartlarca kapatılmak, tuzağa düşmüş hissi, klostrofobi, seçenek yokluğundan neredeyse felç olmuş hali bu enerjiyi anlatır. Yani sizi içeri kapar ve elinizi kolunuzu bağlar. Sanki her gün aynı günü yaşıyor gibi hissedersiniz. Öyle de oldu zaten.

Gezegenler Zodyak’ın bir yarısına kapatılmış ve ayın düğümleri tarafından kilitlenmiş gibi düşünün. Ay düğümleri enerji yüklü noktalardır ve tutulmaları yönetirler. Enerjinin zamandaki giriş ve çıkış noktaları.

Şimdi, paylaşmak istediğim şu:  Geçen sene başlayan bu görüntü Mart sonunda hafiflemeye başladı, Mars kuzey düğümüyle kontağa geçti ve ilerledi. Ama şimdilik sadece bununla kaldık. Mayıs sonunda Merkür de bu kapıdan geçecek.

Bu bilgiler bize diyor ki, Haziran’daki Yengeç yeni ayı ile bambaşka bir kolektif özgürleşme döngüsü başlayacak! 

Güzel bilgiler. Bu konunun uzmanı olmadığım için sadece paylaşıyorum ve belki önümüzdeki bir yıl içinde de ilgili geri bildirimlerinizi, düşüncelerinizi, deneyimlerinizi hepimizle paylaşırsınız. 

Tutulmalar

Bu yeni ay, yeni tutulma sezonunu da başlatıyor. Önce 26 Mayıs’taki Kan dolunayı ve sonra da 10 Haziran’daki parçalı güneş tutulmasına hazırlanıyoruz. Her ne kadar ilk 17 günü eve kapanılsa da, mayıs çok hareketli geçiyor ve geçmeye devam edecek.

Boğa hala daha toprak ve bereketle alakalı ve hala daha niyet tohumlarınızı rahatlıkla ekebileceğiniz, verim alacağınız bir enerji. Ancak bence bu tohumların sonucunu bir başka tutulmada alacağız. Akrep-Boğa eksenindeki ilk tutulmada, yani 19 Kasım günü gerçekleşecek Boğa ay tutulmasında. Şimdiden güzel bir ipucu vereyim: Tutulmada güneş, “Peri padişahının ülkesine dönüşü” sembolünde. Bu dönemde ektiğiniz neyse, kışın alacağınız hasadı da büyük olacaktır.

Bugünkü yeni ayın Sabian sembolü ise;

“Çalkantılı denizlerin üzerinden uçan beyaz güvercin”

Umut. Zor durumda yetişen yardım. İyi haberler. HUZUR ve BARIŞ. Bu sembol ihtiyacımız olan her şeyi temsil ediyor. Ve eğer bu yeni ayın yumuşak enerjilerini harekete geçirir ve bahar temizliğinizi elinizden gelen en iyi şekilde yaparsanız, beyaz güvercinin “kara göründü” mesajıyla geldiğini görebilirsiniz. Nuh gemiden beyaz güvercini uçurduğunda dönüp dönmeyeceğini bilmiyordu. Ama o korkusuzca havalanıp uzaklaştı ve döndüğünde büyük müjdeyi de getirdi. 

Bu sembol, endişelerin de ötesine geçmemizi ve ruhani farkındalığımızı yükseltmemizi öneriyor – tıpkı Neptün gibi. Kaygının ötesinde bir yerde, çok da uzakta değil, sorunların çözümleri yatıyor. Adına kozmik bilinç ya da esin perileri diyebilirsiniz, o enerji ve o çözüm orada. Gelmek istiyor! Çalkantıların üzerine çıkın. Sıkıntıları birkaç dakikalığına unutun. Çare size göz kırpıyor. 

Ve bu güvercinle sadece çareler akmıyor, o çareyi gördüğünüzde inanç da güçleniyor. Umut yepyeni çiçekler açıyor. Ve belki de bir zeytin dalı uzanıyor (Zeytin dalının yaratıcısı Pallas Athene Neptün’le birlikte).

Çok şükür. Huzur mümkünmüş meğer!

Sizleri ne zaman bu sembolü görsem zihnimde çalan klasik bir şarkıyla bırakıyorum. Hepinize harika bir yeni ay diliyorum. 

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

4 comments

  1. Bişeyler olupduru, değişim çok yoğun, bir o kadar da süptil. Her şeyin birbirine karışmasına izin veriyorum. Kozmik çorbada pişiyorum. 😀

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.