2021 Koç Yeni Ayı ve Yeni Astrolojik Yıl – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Jacquie Schlender

12 Nisan sabah saat 05,30’da gerçekleşecek olan Koç yeni ayı, yeni astrolojik yılın enerjilerini de getiriyor. Astrolojik yeni yıl olmasaydı bile, bu yeni ayın bir araya topladığı enerjilere bakıp çok önemli olduğunu görebilirdik ama yeni yılı da hesaba kattığımızda, yaşadığımız çok önemli 2021 yılına Koç enerjisi bir bomba gibi düşüyor!

Koç’taki kümelenmenin gözden kaçması imkansız. Bir yanda ay ve güneş, diğer yanda Venüs, aralarında Eris. Biraz ötede ise Ceres, Merkür ve Chiron Koç’taki yerlerini alıyor. 

Bu yeni ay 2020-2021’in en önemli açılarından biri, Eris-Plüton karesini yeniden ateşliyor. Venüs de bu kareye kendi sesini katıyor. 

Heyecanlı günler.

Eris: Mars’ın kız kardeşi savaşçı Xena, inandığımız için bizi ayağa kalkmaya zorlayan güç, aktivist, gölgeleri görmemiz için ortalıkta ne varsa devirmekten çekinmeyen dişi isyan.

Ceres: Dişinin besleyen, diğerlerinin ve kendinin bakımını üstlenen yönü. Anne. Toprak ana.

Venüs: Sevgi tanrıçası, değerlerimiz, cüzdanımız ve aşklarımız, sanatımız, adaletimiz.

Ay: Duygularımız, bilinçaltımız, yuvamız, annemiz, çocukluğumuz ve halklar.

Sanatçı: Claudia Tremblay

Dörde katlanmış dişi enerji, güneşle de işbirliğinde, alev alev yanan meşalelerle geliyor. Hepsi ataerkil Oğlak’taki eril Plüton’la çatışmaya hazır. Ve bunu fark etmemenin imkanı yok!

Bu enerji öfkeli, hızlı ve karşısına çıkanı yıkıp geçmeye hazır. Bu dalga, dişi, kadınlar, ataerkilin ezdiği tüm gruplar için devasa bir enerji açılımı. İçimizde ve dışımızdaki dişi enerjiyi, dişi oluşumları onurlandırmamız için sürekli bir itilme, çekilme hissi hakim olacak. Hatta Eris’in tokadını yüzünde hissedecekler de olabilir.

Terazi dolunayında odaklandığımız ilişkiler konusu da henüz bitmedi. Eril-dişi dengesi sağlanmadan da sona ermeyecek. Bütün bir sene bu dişi dalganın yankıları sürecek. 

Ama bu aynı zamanda yepyeni başlangıçların yeni ayı. Koç, bir fikrin fiziksele dönüşümünü başlatan burçtur. Bilir, sadece düşünmek ve hayalini kurmak yetmez, harekete geçilmelidir. Şimdi Merkür ve Mars karşılıklı alışverişle işbirliğine girerken bu ay ayağa kalkın, neyi başlatmak istiyorsanız başlatın. Davranın. Bahar geldi. Filizlenin. Yeter birer tohum olarak geçirdiğiniz vakit. Kendinizi dünyaya gösterin!

Sabian Bilgeliği

Bu yeni ayın Sabian sembolü aynı zamanda bütün bir yıl arka planda geçerli olacak temel enerjiye de işaret ediyor.

Geçen astrolojik yılın Sabian sembolü “Kanatlı üçgen”di. Bundan tam bir yıl önce şöyle yorumlamıştım: 

“Merkezde, tutarlı ve kendine hâkim olan bir ruh halini korumalısınız ama aynı zamanda öyle hazırlıklı olmalısınız ki bir anda ihtiyaç olduğunda harekete geçebilmelisiniz. Hazır olun, hazır olduğunuzu bilin. Aynı zamanda hayatın pratik yönlerini de unutmayın. Her açıdan dengede kalın. Bu sene dengede kalmayı ve dengeyle harekete geçmeyi öğreneceğiz.”

Evet, geçen bir yılda hiçbir şey öğrenmeyenler bile en azından dengede kalmanın yollarını araştırdı. Ne zaman denge ihtiyacı ile ilgili yazsam biliyorum ki terazinin kefeleri öyle sallanacak, içimiz ya da dış şartlar öyle tutarsız olacak ki, kendimizi bir daha ve bir daha dengelemeyi öğreneceğiz. İşte öyle bir sene yaşadık. Birileri zaman zaman kefelerimize birer tekme atmış gibi olduk. Ama bunu da başardık Bilge Baykuşlar. Hatta şimdi bir dev meteor düşse bile, çoğumuz dengede kalacağız gibi geliyor.

2021-2022 astrolojik yeni yılının ve Koç yeni ayının Sabian sembolü yukarıdaki dişi enerjiyi anlatıyor:

“Pastel renkler giymiş kadın, ağır, değerli ama üzeri örtülü bir yük taşıyor.”

Burada bir anlamda hamile bir kadın var. Yükü sorumluluk istiyor ve ağır. Henüz diğerleri bunu bilmiyorlar. Öne çıkan kavramlar, dişi enerji, kamuflaj ve bu sorumluluğu taşıyabilen güçlü karakter.

Yeni bir şeye can vermek üzeresiniz. O isteğiniz şeyi “gerçekten” istediğinizden emin olun. Çünkü o yaratımla sorumluluk da geliyor. Bunu başkalarına danışmadan, kendi iç dünyanızda düşünün, tartın. Ve sadece kararınızı kesinleştirdiğinizde, kendinizi buna adamaya karar verdiğinizde o şey doğacaktır.

Bilge Baykuşlar önümüzdeki 4 hafta ve 2021’in geri kalanı hem sihirli bir zaman, hem de çok büyük bir önem taşıyor. 

Çok şey yaratma olasılığımız var, tohumlarınız yediverene dönüşebilir. Ancak, yeterince dikkat etmiyorsak, kararsızlıkta oyalanıyorsak, kendimizi göstermeye bir türlü cesaret edemiyorsak, bütün bu olumlu potansiyel toprak altında çürüyüp gidebilir.

Dışarıdaki bilgi karmaşasından ve algılarınızı alt üst eden yanılsamalı tartışmalardan geriye çekilin. Asıl değerli yük içinizde. Onu tanıyın ve işte tanıdıktan hemen sonra da harekete geçin. Koşun. Araştırın. Yapın. 

O yükün sorumluluğunu almadığınızda doğamayacaktır. O yüzden her şeyden önce kendi becerilerinizin, doğal yeteneklerinizin, fikirlerinizin ve arzularınızın sorumluluğunu kendi üzerinize alın. Kimse size istediğinizi vermek zorunda değil. İstek sizin, onların değil. Siz ayağa kalkıp harekete geçerek yaratıma girmelisiniz.

Bu yeni ayın sesi işte biraz böyle yüksek ve yakıcı. Ama göreceksiniz, o ateşle çok şey başarabilirsiniz.

Hepinize harika bir yeni ay dönemi ve yeni astrolojik yıl diliyorum

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

 1. Harika bir yazi Sevgili Mor Alev. Muhtesem. O kadar sade ve duru ki.. Ve cok keyif aldim bu yuzden de iki kere okudum 🙈⚘ Ve su bahsettiginiz meteor dusse dahi dengemizi kaybetmeyecegiz soylemi tam benlik. Bana bir seyler oldu ve buna ben bile o kadar cok sasiriyorum ki.. Bu nasil bir guc, nasil bir bakis acisi diyorum kendime. Psikolojim o kadar guclu ki anlatamam. Ve sasiriyorum buna. Tabii eskiden de gucluydum ama kendimden bu kadarini beklemiyordum. Ara ara kaygi duydugum oluyor elbette. Ama geciyor. Belki onlar da deri degistirmenin sancilaridir kim bilir. O kadar da olsun hem. Herkesin astrolojik yeni yili kutlu olsun. Bu muhtesem bir yil olacak. Sevgiler 🌸💜

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev,
  Asuman’in dedigi gibi okurken ben de cok keyif aldim. Bu yeni yil icin cok mutluyum, benim icin yeniyil tam bu donemde baslar cunku bu dunya ananin dogum gunu gibi🥰 yani Jesus’i da kutlamayi cok severim ama bahara giris cok farklidir! Buyuk bir adanmislikla 3 gunumu doga anayla,gercek ve temel annemizle bilinclice baglanarak geciririm🙏 Bu onumuzdeki 4 haftanin cok bereketli olacagina yurekten inaniyorum ve bence de meteor bile dusse dengemizi kaybetmeyecek saglamliga geldik. Cunku benim ic dunyama dustu bile! 🙂 Ne kadar guzel yolu birlikte yurumek. En icten sevgilerimle.

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev
  Emekleriniz için minnettarım. İşlerinizde kolaylıklar diliyorum. Dönüşünüzü heyecanla bekliyorum. 💚🙏💚

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.