2021 Terazi Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Bilge Baykuşlar, hiç lafı uzatmadan sizlerle bu dolunayın çevresindeki enerjileri fikrimce en iyi anlatan analizi paylaşmak istiyorum. Daha sonra da Sabian Sembolleri yardımıyla kendi bakış açımı sunacağım. 

Empowermentunlimited.com’dan Kathy Biehl bu dolunayın savaşçı, denge arayan, isyankar ruhunu çok güzel yakalamış:

***

Sistemin bir parçası değişince, geri kalanı da buna cevap vermek zorundadır. Bu hafta ay Terazi’de – yani İlişki Merkezindeki – dolunaya doğru büyürken olan da budur. 20 Mart’taki ekinokstan beri hepimizin içinde ateşli güdüler yanardağ gibi patlıyor. Bağlantılarımız ve anlaşmalarımızın bizim için çalışıp çalışmadığına bakmamız ve eğer çalışmıyorlarsa da bir şeyler yapmamız için bizi motive ediyorlar.

Durum, Terazi’nin genelde tercih ettiğinden çok daha fazla değişkenlik, zorlayıcılık ve bazen de doğrudan saldırganlığa yol açıyor. Terazi uyumun katmanlarıyla ilgilenir – incelikle oluşturulmuş sözcükler, keyif veren, zarif sanat ve müzik, dolaylı yaklaşımlar. Direkt, aceleci ve zorlayıcı Terazi’nin tarzı değildir. Ama bütün bunlar bu dolunayın her yerinde. Bir tarafa atıp unutamayacağımız, çabuk ve arındırıcı çözülmeleri tetikleyen  durum raporları yayınlıyor.

Bir Terazi dolunayı her zaman kendiniz olurken bir ilişki içinde bulunmanın zorluklarını içerir. Bu ilişki kalıpları ve dinamiklerini olduğu kadar belli bağlantıları da içeren bir kavramdır. Terazi diğer kişiye yönelir fakat şu anda bütün enerjiler “ben” tarafında yığılmış halde.

Andaki sosyal halimiz, kendine odaklı, hevesli, ham ve öyle ince ayrıntılara ve hassaslıklara bakmadan istediğimiz neyse ona paldır küldür gitmeye yatkın. Tüm arzularımızın ve Terazi dolunayının yöneticisi Venüs de, kendini başlatan, başına buyruk Koç’ta ateş almış durumda. Bir başkasının ava çıkıp yakaladığını getirmesini beklemektense, kendisi sıçrıyor, hamle yapıyor, atılıyor. Güneşle saflaştırıcı ve canlandırıcı buluşmasından iki gün sonra dolunaya ulaşıyor. Bu da yeni bir sekiz yıllık döngüyü başlatıyor. (Bir önceki döngü 2013’de başlamıştı. O zaman doğum haritanızın Koç alanında ne başlamıştı ve  neleri aktive etmişti?)

Venüs’ün atılgan “istediğime sahip olmalıyım” halleri, Terazi dolunayına karşı denge sağlıyor. O ve güneş hala daha aynı derecedeler, ayın tam karşısında ve bu çiftin enerjileri zapt edilemeyebilir.  Ay, hoşluğu, diğer insanları da hesaba katmayı teşvik ederken, Venüs ve güneş bir arada etkisine hiç bakmadan kendi amaçlarınız, kendi arzularınız için kendi başınıza harekete geçişinizi tetikliyor. 

Gökyüzü bizi buna hazırladı. Bu dolunaya açılan yolun taşlarını, iletişim tanrısı Merkür ile savaş tanrısı ve Koç’un yöneticisi Mars arasındaki, adına kare açı denilen itiş kakış maçından gelen mücadelecilik döşedi. Mars’ın İkizler’deki kuzey düğümüyle olan birleşmesinden dolayı gürültü düzeyi yüksek devam ediyor. O kuzey düğümü geleceğe giden yolu işaret ettiğine göre, o sesin, o telaşın ve sinirin arasında kalıcı öneme dair altın külçeleri de var. Bazı tartışmalar öyle bitip gitmiyor; 23 Mart’tan beri ortalıkta uçuşan bilgilerin bazıları şu anda kalplerimizin verdiği kararlara akıyor.

Çekirdeğinizde parlayan alevleri hissedebilir ve dürtüsel tepkiler verebilirsiniz. Chiron Venüs ve güneşin arasına sıkışmış vaziyetteyken, alevler uzun süredir varolan kimlik ve ilişki sorunlarını hareketlendiriyor. Sonuç, hayatınızın kalıcı temaları hakkında daha büyük farkındalık olabilir. Sonuç aynı zamanda, hareketlere ve reaksiyonların ateşine dökülen uçak yakıtı görevi görecek yüksek voltajlı enerji akımı da olabilir. 

Bu da deneyimleyeceklerinizin ve gözlemleyeceklerinizin bir kısmının zihinsel açıdan bakıldığında fazlasıyla orantısız ve aşırı olacağı anlamına geliyor. Eğer birisi tamamen dengesizce görünen bir yırtıcılıkla üzerinize gelirse veya siz kendi kükremenizi hissederseniz, bilin ki bu patlamanın yakıtı kadim acılar ve yaralardır.

Bu deneyim arınma ve boşalma vadediyor. Koç vurgusu kendiniz için ayağa kalkmanızı ve dengesi bozuk durumlara karşı koymanızı teşvik eder, özellikle de uzun süredir devam etmekte olanlara karşı. Eğer sadece aman tatsızlık çıkmasın diye uzun süredir bir şeylere razı oluyorsanız, bu dolunaydan sonra bunu devam ettirmeniz zor olacak.

Durdurmak için bir ek özendiriciniz de var. Bu dolunaya somut bir rahatsızlık örülmüş durumda. Çünkü görmezden gelmenizi engelleyen şey sıkıntı kaynağının getirdiği rahatsızlıktır, öyle bir kaynak ki, siz onun gözlerinin içine bakıp çözene kadar sinirlerinizi bozmaya devam edecek. Bu kurcalamanın sebebi Venüs ile şu anda Venüs’ün yuvası Boğa’yı elektriklendiren değişim ustası Uranüs’ün arasındaki yarı üçgen açı. Bağlantıları kışkırtıcı ve temelinde uyandırıcı ve özgürleştirici. Israrla dürtüyor, bir şeyin dikkate ve her zamanki yöntemlerin dışında bir yaklaşıma ihtiyacı var.  

Ayağa kalkın. Sorumluluk alın. Çekirdeğinizdeki patlamalar farklı bir şey denemeniz için cesaret ateşinizi yakıyor. Bu, kendinizi önceliğiniz yapmanız gibi çok basit bir şey olabilir. Buna tepki olarak ilişkilerinizin nasıl kendilerini yeniden düzenlediğini seyredin. Ve eğer bazıları çekip giderse… iyi… o zaman da bu gidişi artık uymayan anlaşmaların işareti olarak görebilirsiniz.

***

Sevgili Dostlar, bu enerji resmen bizleri biz olmaya zorlarken ilişkiler için bir turnusol kâğıdı gibi. Kalsın mı, gitsin mi? Değer mi, değmez mi? Peki, biz değer miyiz? Biz layık mıyız? Yazının bu bölümünde Sabian sembolleri yardımıyla bu enerjide daha da derinlere iniyoruz. 

Öncelikle, Güneş, Venüs ve Chiron’un bir arada aktive ettiği enerjiye bakalım:

“Kristal Küre”

Sıklıkla bir ilişkinin en sonunda nasıl olacağını, neye dönüşeceğini merak ederiz. Veya bir ilişkimiz olup olmayacağını. Ya da ne zaman olacağını. Gerçek şu ki, bunun için falcıya gitmeye hiç ihtiyacımız yok. Bunu sadece şu anda, bulunduğumuz yerde uzun uzun ve hiçbir kaçınma olmadan dürüstçe içimize bakarsak görebiliriz. 

Ve eğer bir ilişkinin veya insanın en iyi yönlerine odaklanırsak, gelecek için en iyi yatırımı yapmış oluruz. Eğer bir ilişkimiz yoksa kendi en iyi yönlerimize odaklanıp öz-sevgiyi geliştirmek de yapılabilecek en iyi ilişki yatırımıdır. Hatta ilişkiyi bırakın, herhangi bir insanın yapabileceği en önemli şeydir!

Geleceğe bakmak ve birilerinin bir gün değişeceğini ummak ise yapılacak en büyük hatadır. Evet, herkes ve her şey değişir ama bunun nasıl ve ne zaman olacağını kristal küremize de baksak, falcılara da sorsak kesin olarak bilmemizin bir olasılığı yok. Ve bu sırada bulunduğumuz anı harcıyoruz!

Bu, aslında çok uğurlu, çok olumlu bir sembol. Dikkatlerimizi toplarsak, kendimizi berraklaştırıp gerçekleri görebileceğimizi ve geleceğimizi de bu görüntüler eşliğinde yaratabileceğimizi söylüyor. O zaman sorumuz şu: Gerçeği görmek istiyor musunuz?

Chiron bu noktada gerçeğin en büyük şifa olduğunu vurguluyor. Venüs, gerçek değerin gerçekte yattığını iletiyor. Peki siz gerçeği görmeye hazır mısınız?

Eğer hazırsanız, tam karşıdaki dolunay ne yaratacağınızı yansıtıyor:

“Bir galeride sergilenen üç sanat şaheseri”

Bu sembol güzellik ve bilgelikten bahsediyor. Zaman yok oluyor. Bazı kadim değerlerin hala daha geçerli olduğunu görmek ve hatta bu şaheserlerin karşısında oturup meditasyon yapmak… İlham… Sembollerin, renklerin söyledikleri… 

Peki yaşamak sanatın ta kendisi değil midir? O zaman soralım, benim sanatım nedir? Ben ne yaratıyorum? Bu yarattığımdan memnun muyum? Benim gerçeğim nedir? Bu sembol bizi öylesine, ortalama, sıradan hissetmekten, kendimizi küçümsemekten çıkıp, kendi muhteşemliğimizi kabul etmeye çağırıyor. Olabileceğimizin en iyisi olmaya, içimizdeki renkleri açığa çıkarmaya… Ruh-Zihin-Beden. Fiziksel-Ruhsal-Zihinsel. Eril-Dişi-Bütün. Kutsal üçlümüz. Gereken her şeye sahibiz. Ben-Sen-Biz.

Sembolde geçen zamansız sanat eserleri birer usta tarafından yaratılmıştır. Ustalar bu eserleri aynı bizler gibi yapıp bozarak, bazen yanılgılarından dolayı yılarak ama sonra yeniden başlayarak yarattılar. Bizim için en değerli olana döndüğümüzde, yıllar içinde ondan zaman zaman uzaklaşarak edindiğimiz deneyimleri de kullanmalı ve hayatımızı ince ince işlemeliyiz. Bu dolunay bizleri hayatımızda ve ilişkilerimizde birer sanat şaheseri yaratma konusunda destekliyor. Ama önce ortalık sıçrayan dökülen boyalar ve sil-bozlarla dolabilir. Bir şaheser böyle yaratılır! 

Dolunay, 28 Mart gecesi saat 21.48’de (İst.) Hepinize harika bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2021


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

8 comments

 1. Ah canım moralev! Nasilda başarıyorsun her zaman sorduğum sorularin cevabiyla gelmeyi bana inan bilmiyorum, evrenin, gezegenin ve yıldızların işleyişi hepimize farkli formlarda aynı seyleri mi yaşatıyor tam olarak anlayamasamda, ne zaman dara düşsem, baş edemediğim sorular dolussa kafama her zaman kendime diyorum ki, bekle. Sorduğun sorularla ilgili bir yazi gelecek diyorum ve geliyor. Ne tuhaf. İyi ki görmüşüm rastlamisim sana, neden daha önce görmedim diyorum ama her zaman olmasi gerektiği zaman 🙏🏻 bu güzel olumlu yazım dilin ve rehberliğin için çok teşekkür ederim, minnettarım.

  Liked by 1 kişi

 2. Canım Mor Alev,iki yılı aşkın bir süre blogu takip ediyorum.Sümerlerle başlayan uyanışım seninle aydınlanmaya devam ediyor.Bu dolunayda hepimizin, tüm yeryüzünün şifalanmasını ve sevgiyle sarmalanmasını diliyorum.Emeklerin ve uyanmamızı zarifçe sağladığın için sonsuz teşekkürler.İyi ki varsın.

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev,
  Muhtesem bir dolunay yazisiydi cok ama cok tesekkur ederim, bu muhtesem yazarlardan sen olmasan haberim olacagini hic sanmiyorum! Cok minnettarim! Basta birebir deneyimledigim kisimlari alintilayim dedim sonra neyi alintilayacagimi sasirdim, yazinin her bir cumlesi hayatimda birebir resmoluyor! Ve hic beklemedigim, donup de bakmadigim alanlarda, aklima bile gelmeyecek degisim ve donusumler iliskilerimdeki dinamigi bambaska yapiyor ve gercegi ucundan bile bilmedigim alanlara aciliyorum. Ama bundan cok memnunum, bu dolunay beni gercekten guclendirdi, tum bu enerjiler muazzam bakis acilari ve derinlik katti hayatima. Benim buna acilmam icin gereken tek sey cesaret ve sagduyuydu, bu ikisini bulmamda ise varliginin, desteginin, rehberim olmanin yerini asla kucumseyemem! Iyi ki varsin.

  Not: 3 sanat eseri icin okurken benim icime dogan su oldu: baslayan(baslattiklarimiz), devam eden ve biten(bitirdiklerimiz).Ve biz bu sanat eserlerinin ustasi olarak, baslatan, devam ettiren, bitiren.
  Dolayisiyla bu sembol bana kristal kureyle birlikte dev bir huzur asiladi!

  Sevgilerimle canim Mor Alev.

  Liked by 1 kişi

 4. Dolunay da akşam hastanede yatan babamın yanındayım refakatçı olarak . Bir ara hastane bahçesine çıktım . Dolunayın açısı bahçeye çıktığım tam karşımda . Kapıdan çıktığım gibi önümdeki yol adım attıkça sanki ay ‘a varıyor . Tam karşımda ve yere biraz daha yakın . O yöne doğru yürüdükçe sanki ay’a yürüyorum . Biraz sonra ay da olacağım kadar muhteşemdi . Çok farklı bir açı , hissettirdikleri muhteşemdi . Herşey artık o kadar yakın ki tam karşınızda hissi . Anlatılmaz yaşanır bir hal idi. 🙏🌹

  Liked by 1 kişi

 5. Dolunay da akşam hastanede yatan babamın yanındayım refakatçı olarak . Bir ara hastane bahçesine çıktım . Dolunayın açısı bahçeye çıktığım kapıda tam karşıma çıktı . Tam karşımda ve yere biraz daha yakın . O yöne doğru yürüdükçe sanki ay’a yürüyorum . Biraz sonra ay da olacağım kadar muhteşemdi . Çok farklı bir açı , hissediş . Herşey artık o kadar yakın ki tam karşınızda hissi . Anlatılmaz yaşanır bir his 🙏🌹

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.