Tekrar Yeniden Seç

“Kaygı, hiç sahip olmayabileceğiniz bir soruna ön ödeme yapmaktır.”

Arkadaşlar, yukarıdaki sözü Gabby Bernstein’ın bir paylaşımında görünce aklıma “Yeniden Seç” metodu geldi. Tekrar paylaşmanın vakti şimdi.

Ekim 2019’da bu metodu şöyle sunmuştum:

Sevgili Dostlar, Gabrielle Bernstein’ın yeni kitabı Super Attractor’ı okurken aşağıdaki son derece basit ama bir o kadar da etkili yöntemi gördüm ve birkaç kişiyle de uyguladık. Buna benzer yöntemler siz de uygulamış olabilirsiniz, ama “Yeniden Seç” yöntemi çok hafif ve kolay olduğu için sizlerle paylaşmak istedim. Tabii bunu önce Gabrielle Bernstein kendi bloğunda yayınladı ki ben de gönül rahatlığıyla burada sizlerle paylaşabiliyorum. (gabbybernstein.com)

Bu yöntemle benim adına olumsuz düşünce spirali dediğim döngüden kendinizi kolaylıkla çıkarabilir ve enerjinizi adım adım olumluya, iyimsere ve elbette çözüm odaklı olmaya çevirebilirsiniz. Buna benzer yöntemleri Melek Rehberler de defalarca bizlerle paylaştılar. Ben kendi yöntemlerimi yazdım. Ana menüdeki yöntemler bölümünde bunların bazılarını görebilirsiniz.

Bugünkü yöntemin üç basit adımı var. Bunu telefonunuza veya günlüğünüze yazarak yapmanız daha fazla yardımcı olacaktır. Durup dururken ya da bir olay üzerine karamsarlaştınız. Veya bir süredir olumsuz düşünceler peşinizi bırakmıyor. Evet, başlayalım.

Gabrielle Bernstein diyor ki;

 1. Düşünceyi fark edin. Ve kendinize sorun: “Şu anda nasıl hissediyorum?” Cevabınızı yazın. (Mor Alev: Yani, bu düşünce beni nasıl hissettiriyor, acı, öfke, sıkıntı, hayal kırklığı, vs.…?)
 2. Düşünceyi bağışlayın. Evrene uyumunuzu kaybettiğiniz için kendinizi bağışlayın ve bunu değiştirme kararınızı takdir edin. (Mor Alev: Düşünceyi değiştireceğiniz için sevinebilirsiniz bile!) Negatif düşüncelerinizin yanına şunu yazın: “Bana neyi istemediğimi göstererek, istediğimin ne olduğunu netleştirmeye yardımcı olduğun için teşekkür ederim.”
 3. Yeniden seçin. Yazın: “Şu anda bulabileceğim ve beni çok daha iyi hissettirecek düşünce nedir?” Ve sonra da Evrenin sizi o düşünceye yönlendirmesini isteyin.

Üçüncü adımda bir sonraki en iyi hisse doğru uzandığınızı unutmayın. Birdenbire nihai çözümü getirmeye çalışmıyorsunuz! Sadece kalpten inandığınız bir düşünceyi seçin.

(Mor Alev: “Kedimi-köpeğimi seviyorum” veya “bu kahve mis gibi kokuyor, çok güzel!” gibi bir düşünce bile olabilir.)

Gabby Bernstein ekliyor:

“Yeniden Seç metodu başta etkili olamayacak kadar basit görünebilir. Sizi yıllardır rahatsız eden negatif düşüncelerden nasıl çıkacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Size garanti veriyorum, düşüncelerinizi değiştirmeyi seçmek zor olmak zorunda değildir. Olumsuz düşüncenin ister 2 hafta, ister 20 yıldır sizinle olması hiç önemli değil. En basit haliyle iyi hissetmeyi seçmeniz bile sizi istediğinize götüren yola yerleştirecektir. Yani, enerjinizi yeniden yönlendirmek için bu üç adımı uygulayın ve olumsuz enerji akışını da böylece yavaşlatırsınız.”

Sevgili Dostlar, böylece bazıları birbirine çok benzese de, olumlu düşünmenin neredeyse bin bir çeşit yolunu paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz!


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Muhteşem bir hatırlatma oldu 🥰 John Harricharan ‘ ın “Güç Duruşu” kitabındaki 3 dakikalık yöntemini hatırlattı bana. Her ikisi de çok basit olmasına rağmen çok etkili yöntemler. İşe yaradığını görmek için her olumlu olmayan düşünce geldiğinde hatırlayıp uygulamayı seçmek yeterli, paylaşımlarınızla sürekli bizi bu farkındalık alanında tuttuğunuz için, bu muhteşem hizmetiniz için sonsuz teşekkürler MOR ALEV 🥰🙏💛

  Liked by 3 people

 2. Sevgili Mor Alev,
  Bu yontemi hatirliyorum, ilk paylastiginda kullanmayi pek cok kez denemistim!

  Benim en cok fayda gordugum yontem su: bu istenmeyen dusunceleri, kapiya satisa gelen seyyar saticilara benzetirim. Yillarca sirf kapimiza geldiler diye sattiklari ihtiyacimiz olmayan sacma sapan seyleri aldik ve bir de ustune onlara cay ikram ettik diye bir sonraki seferde kapiyi acmak zorunda degiliz 🙂 kimi zili israrla caliyor, kimi cekingen cabucak gidiyor…
  Ben cay ikram ettigimi fark ettigim kaygi doguran dusunceleri kibarca sepetliyorum zihin evinden, dikkat vermedigimde “eh bana musade” bile demeden gidiyolar…. Artik gelistim, cogunlukla kapiyi caldiklari an ya evde yok gibi yapiyorum yada cok israrcilikla caliyor ve gitmiyorsa “sattigini almaya ihtiyacim yok, tesekkurler!” diyorum kararlilikla.

  Satin almadigimiz satici bi sure sonra kapiya gelmeyi de kesiyor(dikkat vermedigimiz gucumuzu teslim etmedigimiz dusuncenin etkisi zayifliyor,kaygiyi satin almiyoruz). O yuzden sik sik sorarim “bu dusuncenin yaratacagi duygu duruma, bakis acisina ihtiyacim var mi?” Cevap hayirsa, gule gule seyyar satici, urunlerine kimsenin ihtiyaci yok!! 🙂
  Sevgilerimle!

  Liked by 4 people

  1. Harika bir yorumdu melekler ile 🤩
   Bu sabah bunu uyguladım galiba koskoca bir kamyon iyice kapıya dayanmış meğer ne çokmuş kaygılandığım şeyler …
   Hepsini yükleyip gönderdim …
   Yüreğinize yorumunuza sağlık 🥰🥰🥰😇💐💐💐

   Liked by 2 people

 3. ;))Böyle durumlarda hemen İlahi freni devreye sokuyorum bendeniz:) nacizhane;dur bakalım Zeynep senin planlarından önce ilahi plan devrede…
  diyorum ve sonrası 🎧🎼🎶🎶🎶🎶🎶🪂🛸
  Çok çok teşekkür ederim rehberliğinize #Evrenden gelen mesajlara ☝️gönderene görmemizi sağlayan ruh aileme bin şükürler olsun…🌞💞🌀💐💐💐💐🌺🌺

  Liked by 3 people

Yorumlar kapatıldı.