Kutsal Anne: Ruhun Işık Gecesi

1DE65DA8-C4FF-43B5-9CDF-910E0B7CB199

Sevgili Evlatlarım,

Pek çoklarınız Ruhun Işık Gecesine uyanıyorsunuz. Hepiniz, yara ve korkularınızın, bilinçli zihninizden sır gibi sakladığınız, bastırdığınız her şeyin şiddetli sancıları ve acılarıyla yüz yüze geldiğiniz ruhun karanlık gecesini duydunuz.

Bu, hayatta ilerleyen yolun hiç de berrak olmadığı, felç olmuş gibi hissettiğiniz, ne tarafa döneceğinizi bilmediğiniz bir zamandır. Evrimsel gelişiminizde ruhun karanlık gecesine giriş, çıkış kadar büyük önem taşıyan bir noktadır.

Ruhun karanlık gecesinden çıkarken – elbette bir geceden çok daha uzun sürer! – daha berrak, daha hafif ve daha özgür hissedersiniz. Olduğunuz kişiye, dünyanızda nasıl olmak istediğinize ve nasıl kendinizi ortaya koyacağınıza çok daha büyük güven beslersiniz.  O kadar çok yükü şifalandırıp salıvermişsinizdir ki, özgürce yol alırsınız, yol ne kadar taşlık ve engebeli olursa olsun, tamamen yapılabilir hale gelir.

Saf suyla doldurmadan önce, sürahideki kirli su boşaltılmalıdır.

Ruhun Işık Gecesi, evlatlarım arasında çok daha yeni bir kavramdır. Ruhun Işık Gecesi, gerçekte olduğunuz varlığın muazzamlığına uyanmanızdır, bu sıklıkla ansızın ve beklenmedik bir şekilde gelişir.

Daha önce hiç deneyimlemediğiniz beceriler, yetenekler ve bilişler durup dururken sizden akmaya başlar. Enerji akar, siz çok yüksek hissedersiniz; fakat buna rağmen tek başına, soyutlanmış da hissedersiniz, çevrenizdekilerin ritminin, çizgisinin dışına çıkmışsınızdır.

Her iki dönem de sembolik olarak “gecedir”. Çünkü ikisi de gölgelerde bulunan, saklı, bastırılmış veya görmezden gelinmiş olanları kucaklamakla ilgilidir.

Her iki deneyimde de, çevrenizdeki kişilerden ayrı bir yere alınıp konulmuş, daha da acısı, olduğunuzu sandığınız insandan uzak düşmüşsünüzdür. Bu, kimliğinizde bir parçalanma gibi gelebilir. Ancak her iki deneyim de bir sonraki en büyük, en yüksek halinize gelişmenizdir.

Peki… Bu yeni aşamada, bu yeni gelişmede, yeni seviye yükselmesinde nasıl yolunuzu bulabilirsiniz?

Korkularınızı bana teslim ederek başlamanızı önermek istiyorum. Şunun kadar basit olabilir:

Anne, dehşete düşüyorum. Bu yeni becerilere neden sahip olduğumu, onları nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum ve beni rahatsız hissettirmelerinden nefret ediyorum. Güvende hissetmeme yardım et. Sevgi akışını hissetmeme yardım et. Korkularımı sana teslim etmeme yardım et. Bu yeni yolculuğun her minik adımında dahi bana nasıl yapacağımı göstereceğini bilmeme yardım et.

Ben senim, sen de bensin.

Gelecekte bununla ilgili daha çok konuşacağız. Fakat şimdilik, kutsanmış hayatınızın ruhunuzun planıyla tamamen uyumlu bir halde geliştiğini kabul etmenin içinde eriyip rahatlayın.

Kutsal Anne’ye ve kanal Jennifer Crokaert’e çok teşekkürler. (jennifercrokaert.blogspot.com)


YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2020 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

 

23 comments

 1. Biri ile bir konuşma yapmam gerekiyor sadece korktuğum için erteliyorum. Erteledikçe daha çok korkuyorum. Baskı, kısır döngü.
  Güven ve yap kurtul diyen var ama ben neden yerimde sayıyorum :/ Topuk dikeni gibi, battıkça batıyor 😦 çıkar kurtul işte…

  Beğen

 2. Merhabalar. Bu iç açıcı yazı için size ve kanalımıza şükürler olsun. Özellikle topuk şıklatma hızında gelen yaratımlardan sonra bu telkin çok tatlı geldi❤️benim merak ettiğim minik bir sorum vardı size sormak istediğim ❤️ruhumuzun planı blog hamilerinin de dediği gibi sevgiyle bir olmaya mı yolumuz yoksa bundan ayrı bir plan herkese var mıdır ? Peki yeteneklerimizi kullanmaya başladıkça bu yolu değiştirebilir miyiz ? Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Size ve bloğun güzel okurlarına sevgi ve ışık dolu bir gün diliyorum 🙏🏼

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Mta, hayat planımız statik bir şey değildir, binlerce, milyonlarca olasılığı içerir. Bu sırada son sözü hep siz söylersiniz, özgür irade yasası bu dünyada değişmez birkaç yasadan biridir. Genel plan tabii ki Bir olduğumuzu anlamamız ve sevgiye yönelmemiz ama bunu nasıl yapacağınız size kalmış. Sevgilerle

   Liked by 3 people

 3. Öyle iyi geldi ki bu yazıyı okumak gözyaşlarımı tutamadım zira bikaç gündür kendimi tuhaf bir boşlukta, tüm öğrendiklerimi unutmuş ne yapmam gerektiğini bilemez halde hissediyorum. Yaptığım olumlamalar işe yaramıyor ve sanki nefes almayı bile beceremiyorum, rüyalarım karmaşık ve neden böyleyim diye sorgulayıp duruyorum sanki bu hal hiç geçmeyecekmiş gibi oysa ben yolumu sevgi, neşe, keyif ve huzurla yapmayı seçiyorum daima. Yine ışık tuttunuz yoluma su serptiniz yüreğime yüreğinize sağlık ve ilahi rehberlerim yoluma ışık tutan herkes ve yüce yaradanıma şükranım sonsuz. Sevgilerimle,

  Liked by 2 people

 4. “Enerji akar, siz çok yüksek hissedersiniz; fakat buna rağmen tek başına, soyutlanmış da hissedersiniz, çevrenizdekilerin ritminin, çizgisinin dışına çıkmışsınızdır.” Tam olarak bu hissiyatim uzerine biraz dusunup “acaba hissettigim bu yalitilmislik ne kadar saglikli?” diye sormamin uzerinden daha 12 saat bile gecmedi ve voila!
  Bu isleyise her seferinde daha cok hayran oluyorum😍 Bu isleyise bayiliyorum! 😍

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili Mor Alev, zamanlama muhtesem. Nerdeyse 1 haftadir acilan kapilarin sayisi artti sanki. Bilgi ve detay akisi cok yogun. Iki gundur ha gayret ‘firtananin gozundeki dengeye focus ol diyorum kendi kendime. Bu sabah kendimi cok yanliz hissederek uyandim. Mesaji okurken sanki sirtim diklesti. Kutsal Anne’ni eli sanirim. Sevgiler.

  Liked by 1 kişi

 6. Genel olarak bir soru sormak istiyorum. Bugün sabah 5de uyandım. Güneş henüz doğuyordu. Yataktan kalkarken bir baş dönmesi ile yığıldım ve o andan beri başım dönüyor. Uyuyup uyanıyorum ki ben ömrümde baş dönmesi şikayeti bilmem. Sorum şu; acaba başka baş dönmesi yaşayanlar var mı? Ayrıca dün gece tam etrafımdaki insanların beni neden aramadıklarını anlamaya çalışırken ve sonunda da tamam ben kendime güveniyor ve olduğum halimle kendimi kabul ediyorum. Tek başınalık da çok güzel dediğimde sabah bu yazı karşıma çıktı. İkinci sorum da Mor Alev’e acaba bu yazıda bahsedildiği gibi yalnızlaşıyor muyuz?

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Elif, baş dönmesi son zamanlarda çok duyduğum bir şikayet ama tabii ki bir doktora görünmek en iyisi. Yalnızlaşmak konusunda burada anlatılan şöyle bir şey: Bir balede grup dansı düşünün. Bir grup balet ve balerin yıllardır yaptıkları gibi aynı anda aynı figürleri yapıyorlar. Ama bir gece gösteride bir dansçı figürleri onlardan daha çabuk tamamlıyor, sanki müzik de dans da daha hızlı… Biraz buna benziyor dedikleri. Ritm değişti. Uyumsuz olan dansçı yeni ritmde, diğerleri eski ritmde. Onlar da bir süre sonra yeni ritme uyum sağlayacaklar ve grup dansı yine uyumla devam edecek. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

   1. Yanıtın için teşekkürler Mor Alev … frekansların uyumsuzluğu neticede yalnız kalmıyor muyuz? Ancak bu sanki yalnızlık değilde tek başınalık yani benim hissiyatim bu şekilde oldu.

    Liked by 1 kişi

    1. Sevgili Elif, bu uyumsuzluk da bir süre sonra geçecek bence. Çoğunluk aynı ritme girecek. Sevgilerle

     Beğen

  2. Elif merhaba, aynı şekilde yatağa yığılıp yerimden kalkamadığım baş dönmesini ben de geçtiğimiz kasımda yaşadım. Aslında geçen eylülden o zamana kadar yolda yürürken yer ayağımın altından kayıyormuş gibi anlar da yaşıyordum ve bunu 5B enerjilere uyumlanma sürecinin bir parçası olarak algılıyordum. Yataktan kalkamayınca olay zihnimde ciddiye bindi tabii 🙂 Tipik bir baş dönmesi gibi değildi, sağ taraftan kalkabildiğimi sol taraftan kalkamadığımı fark ettim ve kulak kristalleri ile ilgili olduğunu düşünerek doktora göründüm. Doktor kristalin yerinden oynadığını onayladı, tedavi etti ama bir süre sonra tekrar baş dönmesi başladı. Üzerine bir de migren gibi baş ağrıları eklendi. Bunu da uyumlanma süreci olarak kabul ettim ama baş ağrıları fiziksel anlamda aşırı zorlayıcı olmaya başlayınca şüphelendim ve bu kez geçen ocak ayında nöroloğa gittim. 20 gün boyunca tetkikler, taramalar, testler, muayeneler derken ne kulakta, ne boyunda ne de beyinde ağrıyı açıklayıcı bir bulguya rastlanmadı. İş hiçbir teşhis olmadığı halde kortizon tedavisi boyutuna gelince ağrı mı tedavi mi daha fena acaba diye bi düşünmeye başladım. Allah biliyor ya, vücuduma durduk yere kortizon almayı hiç istemedim ve ne yapmam gerektiğine dair yardım isteyip teslimiyete geçtim. İlk dozu almaya gittiğim gün doktor en son ne zaman ağrı olduğunu sordu, şaşırtıcı bir biçimde 1 haftadır ağrı yoktu ve öyle olunca doktor ağrı olduğu zaman tedaviye başlamayı önerdi. Ben dünden razıydım zaten:) Sonrasında ise 2 gün boyunca hayatla bağımın kopmasına sebep olan o ağrılar birdenbire kesildi! 6.5 aydır da tekrar etmedi çok şükür.
   Bunu neden anlattım? Belki arka plandaki fiziksel ve ruhsal konular birebir örtüşüyor olmayabilir. Yine de önerim, ne yaşadığına dair içsel bilişini dinlemen. İçsel bilişini dinlerken de fiziksel düzlemde yapman gereken bir şeyler olduğunu da hissediyorsan mutlaka harekete geç. Çünkü bu olaydan benim kendi adıma çıkardığım ders şuydu; fiziksel ve ruhsal varlıklarımıza dengeli özen göstermek gerekiyor ve evren gerçekten de hareketi alkışlıyor 🙂
   Acil şifalar dilerim sana ❤

   Liked by 2 people

   1. Sevgili Gülin yanıtın için çok teşekkür ederim. Baş dönmem yaklaşık 18 saat aralıklı uyuduktan sonra tamamen geçti. Şu aralar kendimle hesaplaşmalarımı düşününce bunun bir enerji değişimi olduğu kanaatine vardım. Senin de yorumun benim için mesaj oldu. Zaten her ne düşünüyorsak öyle değil mi? Sevgiler

    Liked by 2 people

 7. Öncelikle varlığınız icin sonsuz şükürler olsun. Her zamanki gibi en ihtiyaç duyduğum zamanda yazılarınız şifa gibi geliyor.

  Benim merak ettiğim bir konu var. İmgelemenin, coşku,keyif,neşe yaratmanin en büyük araçları 5 duyu organlarımızdır. Bu günlerde 5 duyu organlarımizda bir farklılık,keskinleşme,gelişme gibi somut değişimler de mevcut mudur? Ben her boyle dönemde 5 duyu organlarımın da reseptorlerinin seviyesinin degistigini düşünüyorum mesela. Var mı sizler de öyle bir şey???

  Liked by 1 kişi

  1. Evet Esra, bunun beklememiz gereken şeylerden biri olduğu söyleniyordu ama henüz kanıt yok tabii. Sanırım son iki Konsey mesajından birinde buna değiniyorlardı. Geçen ay yayınlamış olmam gerek. Sevgilerle

   Beğen

 8. ‘Fırtınada Kaybolmuş Çocuklar’ temalı rüyadan uyandım bu sabah. Sabian Sembolü gibi:)))) Umutvar ya da çaresiz değildik. Sadece fırtınada kaybolmuş çocukların fırtınadan dönüşünü bekliyorduk.

  Rüyanın sonunda da bu görsel vardı. Aynen bu renkti bedenim. Etraf da bedenimin renk tonlarında. Kanatlar yoktu kollarımı da kaldırmamıştım. Bedenimin yanlarında kollarım, öyle dümdüz dimdik duruyordum tekbaşıma boşlukta. Görmüyordum ama yanımdaymışcasına yanımdaki çocuğuma tanıttım boşluğu ve hareketsizlik içindeki hareketi: Uzay. Der demez uyandım.

  İlgimi çekmişti, gece uyumadan az evvel, karşılaştığım bu yazının orjinalini yarı uykulu okumuştum. Şimdi Türkçesi karşımda. Çok teşekkür ederim.

  https://moralev.com/2018/07/10/yasadigimiz-donem-uzerine-dusunceler-temmuz-2018-karanlik/

  İki sene önceki ruhun karanlık gecesini okudum ardından tekrar. O yazıda da yorumlarla berabermişim blogla. Şimdi de ışıktan ışığa Işık Gecesine Merhaba.

  O zamanlar çok biliyormuşum. Şimdi daha az biliyorum.

  O zamanlar Mağaradan kurtulan çocukları kutluyormuşum, şimdi fırtınadan dönen çocukları.

  Sevgiyle. Birliğe Sevgiye Varlığa Işığa minnetlerimle. Teşekkür ederim.

  Liked by 3 people

 9. Tamda bugün 8 senedir hayatımda olan biri ile yollarımı ayırdım. Ruhun ışık gecesi… Bundan daha iyi tanımlanamazdı bu durum. Sevinçliyim💕

  Liked by 2 people

 10. Sevgili Mor Alev Merhaba,
  Duygularımı ifade etmeye, hissettiklerimi anlatmaya çalışırken yorumları okudum. Ve Sevgili Aynur’un yorumunu okuyunca BİZ olduğumuzu bir kez daha güçlü bir şekilde yaşadım. Şimdi yüreğime her zaman olduğu gibi huzur doldu.Biz,bizlerle neşe-keyif-coşkuyu yaşıyoruz. Burada olduğum için YARADAN’a şükrediyorum. Teşekkürler Mor Alev.🙏🙏🙏💖💖💖

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.