Diğerleri Sizin Müdahaleniz Olmadan Evrimleşecek

7953150C-CDB3-4DDE-AB5E-5F7B829AA804Sevgililer,

Kendiniz dışında herkese her şey olma ihtiyacınıza seslenmeyi istiyoruz. Çünkü bu alışılmamış günler sanki sizi diğerlerinin bakımını üstlenmeye çağırıyor gibi görünüyor. Ama böyle yaparsanız, dengenizi, bu yeni dünyadaki yerinizi kaybedeceksiniz.

Bu kendinizi soyutlayın anlamını taşımıyor. Onun yerine, şu anda bakım vermek istedikleriniz kadar kırılgan olduğunuzu hatırlayın anlamına geliyor.

3D hayat üstüne hayat, diğerlerinin bakımını ve mutluluğunu üstlenmeye adapte oldunuz. Kendinizi ihmal ederken her zaman diğerlerine yardım etmeye hazırdınız.

Bazılarınız bu veya başka yeryüzü yaşamlarında bencil olmuş olduğunuzu iddia edebilirsiniz. Bunun sebebi varlığınızı dengelemekti, bu hayatınız için öz-bakım unsurlarını eklemekti.

Bir fırsat çıkar çıkmaz kendinizi cezalandırmaya dair 3D alışkanlığınıza bakarsak, pek çoklarınız ya geçmiş yaşamlarınızda ya da bu hayatınızda kendinizi cezalandırma ihtiyacınızı besleyen olaylar buldunuz.

Lütfen kendinize o deneyimlere ihtiyacınız olmuş olduğunu yoksa yaratmayacağınızı bilme izni verin. Ve şimdi arkadaşlarınız ve aileniz acı çektiği için kendinizi 3D falakaya yatırmaya devam ediyorsunuz. Genel meyliniz onlara katılmak. Belki aynı korku ve acıları deneyimlemek için değil ancak başka yerde olma ihtiyacınıza karşın, durup onları rahatlatmak için.

Bu bir günah değil (günah diye bir şey yok), sadece hem sizin, hem de yardım etmeyi seçtikleriniz için ihtiyaç olmayan bir aktivite. Onlar da sizin kadar güçlü, sizin kadar becerikli. Olmasalardı, yeryüzüne giriş için bu zamanı seçmezlerdi.

Bu yeryüzü yaşamı, kalbinde gücü bulamayanlar için değil.

Bu zamanda yeryüzünde olmak için çağlar boyu hazırlandınız. Büyük başarı! Fakat diğer herkes de öyle. Bu, bir veya iki kişinin diğer herkesten öyle çok farklı davrandığı ve tarih kitaplarında geçtiği bir yeryüzü yaşamı değil. Siz bir olimpik yıldızsınız, çünkü yeryüzünün geçişine yardım ettiniz ve şimdi aynısını iç varlığınız için yapıyorsunuz. Bununla birlikte, diğer herkes de öyle. Sizi takip eden dalgalardakiler, farklı bir odağa sahip. Siz bu muhteşem yeryüzü geçişinin yıldızısınız, takipçiler de başka bir şeyin yıldızı olacaklar.

Onlara yardım etmek için durur veya yavaşlarsanız, bunu kendi odağınızdan doğru yapacaksınız, onların değil. Ve bu da her ikiniz için de yarardan çok zarar verecek. Çünkü siz takipçileri kendi alanınıza odaklanmaya teşvik edeceksiniz ve bu da onları kendilerininkini geçersiz kılmaları için zorlayacak. Bütün bu sürede, siz dengenizi kaybetmiş hissederken, belki de onların ikilemlerine “zorla” itilmiş olduğunuz için öfkeleneceksiniz.

Belki, siz kendi dönüşüm sürecinizi başlattığınızda, diğer 3D kişilerin de aynısını yapmış olduğuna inanıyorsunuz. Yaptılar da. Çünkü siz bir tuhaflık, alışılmışın dışında bir varlıktınız, tam olarak anlayamadıkları birisi. Bu da onları sizi 3D kutularına geri çevirmek için üzerinizde çalışmaya yönlendirdi.

Aradaki fark, siz 3D muhaliflerden çok daha güçlüydünüz. Siz sevginizde de, diğerlerinin sizin gibi olma ihtiyacınızda da daha güçlüsünüz. İşte böylece sizin diğerlerini zorlama teşebbüsleriniz – bakım ve sevgi verme olduğuna inandığınız yollarla – her ikiniz için de siz kendi geçişinize başladığınızda 3D diğerlerinin yaşadığından çok daha fazla zarar vericidir.

Elbette, diğerleri korku veya acıyla her feryat ettiğinde kalbiniz kırılıyor. Kalbiniz yeryüzü yaşamlarınızın hiçbirinde olmadığı gibi açıldığı için bu hiç şaşırtıcı değil. Fakat böyle bir bakım üstlenme davranışı şimdi üretken değil. Her ikinizin de oynayacağı farklı rolleriniz var. Ve eğer birisini kendi dünyanıza çekiştirmek veya ittirmek ihtiyacını hissederseniz, onlar kendi rollerini yerine getiremeyecekler.

Şimdi öz-sevginizi yürürlüğe koyma zamanınız geldi. Çünkü her ikiniz de bunun mümkün olmasını dileyebilseniz de, siz başka kimsenin hayatını yaşayamazsınız.

Şimdi başkasınız. Daha bilge, daha sağlam ve büyük ihtimalle şu anda anladığınızdan çok daha güçlüsünüz. İkinci ve üçüncü dalgalardakilerin kendi güçlerini bulmalarına müsaade etme vaktiniz geldi. Onları taşımanız veya kendilerine yazık etmelerine teşvik her ikiniz için de faydalı olmayacaktır.

Onların kendi dağlarına tırmanmalarına veya kendi ruhlarının karanlık gecelerinden zor bela geçmelerine yardım etmek için ne enerjiniz ne de yeryüzü zamanınız var. Sizin o adımları onlardan önce tamamlamış olmanızın bir sebebi var. Siz soyut eğitmensiniz. Siz bulunduğunuz yerde bulunabilmek için gerekli aşamaları tamamladınız, ve bulunduğunuz yer herkesin 3D bakımını üstlenmek değil, kendinizi keşfetme yeridir.

Bilin ki, herkes sizinle aynı güç ve sağlamlığa sahip veya yakında sahip olacak, sadece aynı alanda değil. Yeni siz de, bir makine mühendisinin ilkokul birinci sınıf öğretmenine öğrencileriyle nasıl etkileşime gireceğini öğretemeyeceği gibi, nasıl olmaları gerektiğini öğretemezsiniz. Öğretmen ve mühendisin kendi özgün güçlü yanları olsa da bu becerilerin örtüşmesi çok nadirdir. İşte şimdi de böyledir.

Siz, tüm ihtişamınızla sizsiniz. İkinci ve üçüncü dalgadakiler de aynı yere olabildiğince çabuk gelebilmek için yapmaları gerekenleri yapıyorlar. Müdahaleniz olmadan gelişmelerine izin verin.

Çocuklarının sürekli üzerine düşen ebeveynler, çocuklarının sorumluluk almakta zorluklar çektiklerini keşfediyorlar, çünkü çocukları bunun nasıl olduğunu öğrenmediler veya bunu öğrenme sebepleri de yoktu.

Size işaret etmek istediğimiz son nokta ise kendinizi sevmeyi hatırlamanızdır. Çünkü bunlar gerçekten de çetin zamanlar. Siz yeni size uyum sağlamaya çalışıyorsunuz. Takip edenler ise onların da bakımını üstlenmeniz için feryat ediyor. Ve enerjiler ise herkesi vurmaya devam ediyor.

Molaya, dinlenmeye, neşe-keyif-coşkuya ve huzura ihtiyacınız var. Eğer kendinizi hiç düşünmeden diğerlerinin ihtiyaçları hakkında düşünmeye, çözmeye ve kaygılanmaya devam ederseniz bunların hiçbiri mümkün olmayacak.

Kalbinizi kendinize açın ve o zaman hem kendiniz hem de sevdikleriniz için doğru hareketleri bileceksiniz. Kendi ihtiyaçlarınızı boş verip diğerlerinin bakımını üstlenirseniz, ne o ne de siz öz-sevgide kalacaksınız. Öyle de oldu.  Amin.

Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (LifeTapestryCreations.com)


YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2020 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

33 comments

 1. Merhaba, anlayamadığım nokta şu, çocuklarımıza sorumluluk ve görevler vermeyelim mi, zorlandıkları yerde destek olmayalım mı? Mesela sınava hazırlanıyor, anlayamadığı bir konu oldu ,anlamasını sağlamak için anlatmayalım da kendi çabasıyla ne anlıyorsa diye mi bakalım? Teşekkürler 🙂

  Beğen

  1. Sevgili Nazss, tam da sorulacağına inandığım şeye parmak basıyorsunuz. Burada çocuğunuza sorumluluk verin deniyor, yani tam tersi. Her defasında ayakkabılarını biz bağlarsak öğrenemezler gibi…. veya çok sık karşılaştığım örneklerden biri, sevdiğiniz birisinin borçlarını hep siz öderseniz hep aynı bilinçte kalıp maddi sorumluluklarını taşımayı öğrenemeyecekler gibi düşünün. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev
  İhtiyacım olan ama aklıma gelmeyen bir şey söyledi Brenda Hoffman ” Müdahaleniz olmadan gelişmelerine izin verin.” Daha önce gene sizin kanalınızda benzer ifade vardı. Ama unutmuşum şimdi çok iyi geldi. Sevgili Mor Alev teşekkür ediyorum.

  Liked by 5 people

 3. Neden bilmem aglayarak okudum🙈 Buaralar esimle catismalar yasiyoruz. Onun sikayetleri ve benide negatife cekme hareketlerine karsilik, merkezimde kalicam , karsilik vermiycem dedikce.. arada bocalamam. Aslinda sadece yaralari olan ruhlariz iyilesmeye calisiyoruz bunu goruyorum ve onada yardim etmek istiyorum ama geri tepiyor. Bende enerjimi tukenmis hissediyorm. Bu mesaj tam bir cevap oldu yine.. tesekkurler mor alev💜

  Liked by 4 people

 4. Merhaba😊Hayatımın en güzel mesajı, tam da olması gereken zamanda.. Teşekkür ederim..
  Sevgilerimle😊🙏

  Liked by 1 kişi

 5. Erken emekli olmuş memur gibi bir bocalıycaz galiba ama yeni beden-evren de pek hoş, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine.. Ben boşluklar hayal ediyorum, büyük, ebedî boşluklar. Yapmamalarla dolu hiçlik alanları. Omzunuzu öpün bugün, öz sevginin en tatlı ifadesi bence. 💫💨

  Liked by 5 people

 6. Tam da zamanında gelen bir mesaj bu dönem de sıkça yaşadığım ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım sorularını kendime sorarken geldi.Ama konu çocuk olunca işler zorlaşıyor,eşimle problemler Yaşıyoruz ve hiçbir şekilde kendimi anlatamıyorum ondan vazgeçtim de çocuğuma da müdahale edince ben kötü anne oluyorum çocuğumun gözünde. Nasıl davranmalıyım bilemiyorum

  Beğen

 7. Sevgili Moralev, mesajı gözlerim dolu dolu okudum. Yeni biten ilişkimle ilgili kabul edemediğim şey tam olarak gözümün önüne serildi. “İkinci ve üçüncü dalgalardakilerin kendi güçlerini bulmalarına müsaade etme vaktiniz geldi. Onları taşımanız veya kendilerine yazık etmelerine teşvik her ikiniz için de faydalı olmayacaktır.” Artık öz-sevgimi yürürlüğe koyma zamanı, kalbimi kendime açma zamanı. Öyle de oldu. Bu mesaja ulaşmama vesile olan herkese ve her şeye şükranla.

  Liked by 4 people

 8. Tokat gibi geldi.🙂Ayıldım.Günlerdir eşimle artık kendi ihtiyaçlarıma odaklandığım için tartışıyorduk.

  Liked by 4 people

 9. Nasılda güzel oturuyor her satır her mesaj
  Bazen el birliği etmiş gibi kendi alanlarında tutmaya uğraşmaları anlatmaya uğraşıyorsun resmen seninle mücadele edilmesi gösterilen toleranslar ve dahası kendi hakkımiza girmemiz veeee dannnn!!!!
  diye @moralev den gelen mesajlar;)))
  Binlerce şükür varlığınıza ☝️🥰🥰🥰🥰

  Liked by 3 people

 10. Sevgili Mor Alev , Benim yaşlı 78 yaşında babam var. Bakımını kızı olarak ben yapıyorum yalnız yaşıyor .Alış-veriş ihtiyaçlarını ev temizlik işlerini ben yapıyorum. Bu bayramda tatile gitmeyelimdiye yalvarıyor çocuklar gibi ağladı. Tamam gitmicem dedim. Şimdi bu mesajı okudum ikilemde kaldım. 78 yaşında bir insan nasıl gözü yaşlı bırakıp tatile gidebilirim, gitsemde içime sinmez. Yardım et bana lütfen.

  Beğen

  1. Sevgili Nuray, bu sizin nasıl hissettiğinize bağlı. Siz tatile gitmek istiyor musunuz, istemiyor musunuz? Dört gün kendine bakabilir mi? Bu ülke belli bir yaşın üzerindekilere çok kötü davrandı. Özgürlüklerini, kendileri için karar verme haklarını ellerinden aldı. Ben ebeyenlerimi bırakıp gitmeyi düşünmedim bile. Çünkü beni bu mutlu ediyor. Bu benim için ödün vermek değil neşe-keyif-coşku. Belki sizin mutluluğunuz tatil olacak. Sizin mutluluğunuz neredeyse onu seçmeniz önemli. Aradaki farkı görüyorsunuz sanırım. Sevgilerle

   Liked by 3 people

 11. ‘İşte böylece sizin diğerlerini zorlama teşebbüsleriniz – bakım ve sevgi verme olduğuna inandığınız yollarla – her ikiniz için de siz kendi geçişinize başladığınızda 3D diğerlerinin yaşadığından çok daha fazla zarar vericidir.’

  Bu kismi biraz aciklayabilir misiniz acaba?

  Tesekkurler…

  Beğen

  1. Sevgili Nilay, bu cümle, ondan önceki paragraflarla aynı bağlamda düşünülmeli. Açıklarsam: Siz bir tuhaftınız, bakış açınız, çözümleriniz diğerlerinden farklıydı. Bundan dolayı 3D diğerleri, sizi 3D kurallarla kendi yollarına çevirmeye çalıştılar. Şimdi zaman değişti. Siz geliştiniz, kendinizi buldunuz. Şimdi o diğerleri arkanızdan geliyor. Siz de eğer onların gelişimine müdahale ederseniz, geçmişte size yapılanlar gibi olacak. Yani kendi bakış açınızı, yöntemlerinizi zorla birilerine empoze etmeyin. Zararı çok büyük olur deniyor. Geçmişte 3D insanların size yaptığından çok daha büyük zarar. Sevgilerle

   Beğen

 12. Size daha önce de bu konuyla ilgili sormuştum ve son zamanlarda karar verebilmem için bir işaret gelsin lütfen diye düşünüyordum. Ve bu mesajla geldi. Ama hala bırakabilmek konusunda dirençlerim var. Umarım sevgi ve kolaylıkla çözülür bu dirençler. Çok teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 13. Sevgili mor alev size ve Brenda Hoffman a sonsuz tşk. Beni öyle içine çeken bir yazı ki. Kaybettiğim kendimle karşılaştım…

  Liked by 1 kişi

 14. “Müdahale etmeden ..bu duruma nasıl sevgi getiririm..” özet bu😊✔ teşekkür ederim 🙏🌹👋

  Liked by 1 kişi

 15. Bazen bana özel yazıldığını düşünüyorum mesajların. Bu aralar sık oluyor. Bu da onlardan biri. Çok teşekkür ediyorum sevgili Mor Alev

  Liked by 1 kişi

 16. Nasıl da güzel bir kanallık mesajı tam da zamanında ve tam da anlaşılır yerini bulan bir mesaj..Teşekkürler sevgiler Mor Alev Brenda ve Işık Varlıklar ❤

  Liked by 1 kişi

 17. Geçmiş yazılarda kimse arkada kalmayacak, hep birlikte yükseleceğiz gibi bir cümle anımsıyorum, ya da ben öyle mi yorumladım o anda. Net algılama ihtiyacı hissediyorum. Yükselebilen yoluna devam etsin, herkes kendi yaşam yolunu yürüsün. O zaman biz olmak ve birlik bilinci durumunu nasıl değerlendirmeliyim. Sanırım bu mesaj biraz kafa karışıklığı yarattı ben de … sevgilerimle…

  Beğen

  1. Sevgili Necla, burada herhangi birisi arkada kalacak denmiyor ki… Herkes zaten kendi gelişimine devam ediyor deniyor. İzin verin insanlar kendi hızlarında ve kendi yollarında gelişsinler, müdahale etmeyin deniyor. Çünkü herkesin yolu, karakteri, ruhu kendine özgü. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 18. Günaydın, kendi adıma çocukluğumdan bugüne kendi dağımı tırmanırken ; yaşadığım yerde okul olmaması nedeniyle. öğrenim görebilmem için evini açan insanlar, yoksulluk günlerinde gıda, giyim sağlayan insanlar. Bilgeliğini bizlere ufuk açan, düşünüp yorum yapma halimize katkılar sunan insanlar v.b. Demek istediğim şu ;bizler dağımızı tırmanırken yalnız değildik. Şimdi neden bizler bilgeleştik ise diğerleri dağlarını yalnız tırmanmalı ? Bahsettiğim şey kimsenin sorumluluğunu tamamen alıp her şeyi her koşulda onların adına yapmak değil elbette. Bugün bizlerden bilgeliğini, desteklerini esirgemeyenler sayesinde bunları konuşabiliyoruz diye düşünüyorum. İki defadır okuyorum yanlış mı algılıyorum tekrar bilemiyorum. ama bu mesajda kalbime oturmayan bir şey var. Sevgilerimle…

  Beğen

  1. Sevgili Necla, siz bunu tamamen yanlış anlamışsınız. Burada yardımsever olmayın, çocuklarımıza sahip çıkmayın anlamında bir şeyler kesinlikle söylenmiyor. Kime isterseniz yardım edin ve bunu kesinlikle ve kesinlikle karşılık beklemeden yapın. Ama mesajımıza dönelim: Buradaki dağ, kendini tanımaktır, ruhunu bilmek ve gerçek gerçekliği keşfetmek. Bakın, siz bir başkasının yerine onun ruhunun karanlık gecesini yaşayamazsınız. Siz bir başkasının kendi arınmasına karışamazsınız deniyor. Bu, çocuklar değil, yetişkinler için, özellikle de ruhani gelişimle ilgilenen yetişkinler için verilen bir mesaj. Örnek: Karamsar ve sürekli şikayet eden aile ferdinize istediğiniz kadar çekim gücü yasasını, kendi gerçeğini kendisinin yarattığını anlatın. Onu meditasyona zorlayın, yoga dersine götürün, hiçbir şekilde ne ona yardımcı olabilirsiniz, ne de kendinizi iyi hissedersiniz. Kendi enerjinizi düşürmekle kalırsınız. O istediği zaman kendi şifasını kendisi seçecek ve bunu kendi karar verdiği şekilde yapacak. Bir başkasının ruhsal gelişimine müdahale etmeyin deniyor. Onu zorla mutlu etmeye kalkışmayın. Zaten bu mümkün değil. Umarım artık açıklığa kavuşmuştur. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 19. Merhabalar…Sanki beni tanıyormuş ve beni anlatıyormuşunuz gibi bir hisse kapıldım…Tam da bunları yapıyordum..hep kendimi ihmal ettim ve kendimi kardeşlerime adadım..Ne çoşkum ne de tutkum kaldı…Ve uzun zamandır da artık gitmem gerektiğini düşünüyordum…Yazınızla yeniden kendime geldim…Benim de kanser hastaısı bie kızkardeşim var ve ben kendimi ona adadım…Herşeyden kendimi soyutladım , yaşamım sanki sadece ondan ibaret…Onu bu mücadelede nasıl yalnız bırakırım??? Kalbim isyanlarda..Sevgilerimle…

  Beğen

  1. Sevgili Şadan, bu yazıda ihtiyacı olanları yalnız bırakın denmiyor. Ama kendinize de bakın. Siz bu ruh halindeyken ona nasıl yardımcı olabilirsiniz? Yani denge, denge, denge… Bu blogda aylardır dengeyi yazıyorum. Kanserle o mücadele ediyor, siz değil. Siz onun için bir şefkat kaynağı olabilirsiniz. Dışarıdaki işlerini halledebilirsiniz. Ve bunu bile neşe-keyif-coşkuyla yapabilirsiniz. Ne mutlu size ki bu kadar çok sevdiğiniz bir kardeşiniz var. Ne mutlu size ki ona bu yolda yardım edebiliyorsunuz.
   Püf noktası, kendinizi bu mücadelede taraf değil, destek olarak görmeniz, siz kanser değilsiniz. Bu onun dağı. Siz onun için sevgide ve şifada yer tutuyorsunuz, fiziksel olarak elinizden geleni yapıyorsunuz. Onun mükemmelliğini görmeniz de şifada çok önemli bir adımdır. Yani o ağrı, o acı sizin değil, fiziksel olarak da sizin değil, siz hasta değilsiniz. Ne mutlu size ki bu zamanında siz tam sağlıklı bir birey olarak onun ihtiyaçlarının bazılarını karşılayabiliyorsunuz. Siz onda sevgiyi görün.
   Bunun için de yukarıdaki bir arkadaşa önerdiğim bu duruma nasıl sevgi getirebilirim sorusu çok iyi olabilir. Belki şöyle bir şey: “Sevdiğim Yaratan’ım, ben tükendim, ben çok yoruldum. Ben kardeşim için çok korkuyorum. Kardeşimi kaybetmek istemiyorum. Kardeşimi tekrar sağlıklı görmek istiyorum. Ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kaygılarımı, korkularımı nasıl eleyeceğimi bilmiyorum. Hem dinlenmeye ihtiyacım var, hem de mutlu olmaya. Biliyorum, sevgi her şeyin ilacı. Ben bu duruma nasıl sevgi getiririm? Nasıl hem dinlenir, hem enerjimi toplar, hem de olabilecek en iyi şekilde kardeşime destek olabilirim? Yaratan, ben kendi halime nasıl sevgi getiririm? Nasıl onda sevgiyi, canlılığı, şifayı görürüm? Bunu sana teslim ediyorum. İç sesimi dinlerken biliyorum, sen bana yol göstereceksin. Kendimi sevgine açıyorum. Sana güveniyorum.”
   Geçmiş olsun. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 20. Bu bana da yanıt oldu . Sevgiyle babama hizmet ediyorum . 82 yaşındaki babam demans hastası . Bir yandan gözümün önünde erimesi , peg ile mideden beslendiği için zor hayatı. Ama bu hizmet sevgiyle olunca koronavirüs günlerinde hastanede olmak bile ürkütmüyor . Sanki çember içinde korunuyoruz . Gözlerini Kocaman mavi mavi bazen üzerine giydiği tişörtün rengine göre yeşil yeşil açtı mı o gözlerde hiç konuşamasa da sevginin aktığını görüyorum . Yine de ne. yerde ne gökteyim hiçbir yere sığmıyorum. . Geçen hafta Zihnim kaydı . İki kızının da olması İki ablam olsa da hiç gelmemeleri beni çok üzüyor . Babam ve ben .. Bazen çok çaresizim bazen bardağın dolu tarafında . . Bakırcımız da işten ayrılıyor . Rabbim helal süt emmiş yeni birini göndersin diye dua ediyorum .. Benim ki bu yazıyla dertleşmeye döndü .. Bu duruma nasıl daha fazla sevgi getirebilirim ?

  Liked by 1 kişi

 21. güzel izahatler vermissiniz . denge…cok mühim.. Ben artik emekliyim ama hic birzaman dengeyi bulamadim.Gencligimden beri. Herseye herkeze her haksizlik görene her hastaya ilac oldum. cocuklarima esime arkadaslarima dostlarima . Ve ben hictim….yaslandikca bunun dogru olmadigini ögrendim.kendimi sevip kendime de güzelseyler yapmaya taktir etmeye ve sinir koymayi ögrendim. tabii önüme cikan zorda kalmislara hepimiz yardim ederiz . Ben derim ki kendinizi sevin sinirsiz cocuk sevgisi bile. Dogru degilmis. Ama elde degilki. saglikla kalin.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.