Mars ve Satürn Buluşması

**Lütfen makalenin altındaki telif hakları uyarısına saygı gösteriniz. Teşekkürler.**

Cesaret, Sabır ve İrade Gücüyle İlerlemek

D31E0770-B7CC-44FF-8823-49469220C10C31 Mart akşam saat 21.30’da Kova’nın ilk derecesinde Mars ve Satürn birleşiyor. Bu derece bu sene özellikle önemli. Aralık ayındaki Satürn ve Jüpiter buluşmasının mekânı da burası olacak. Bugün ise aynı nokta farklı bir enerjiyle aktive olurken, birlikte enerji potansiyeline bakalım:

Mars anahtar kelimeleri: Ben, kişisel irade, motivasyon, yüksek enerji, yakıcılık, savaş, hız, gençlik, başlangıçlar, rekabet, cesaret, sağlamlık, öfke

Satürn anahtar kelimeleri: Zaman, kurallar, kısıtlamalar, öğretmen, yaşlılar, tutarlılık, fiziksel yaratım, disiplin, çalışkanlık, olgunluk, ektiğini biçmek.

Kova: İnsanlık, toplumlar, bağımsızlık, özgürlük, zihin gücü, ilham, uyanış, modern çözümler, icatlar, teknoloji, internet, derin uzay, tarafsızlık, soğukluk, sabit hava, büyük projeler, ilerleme, daha iyi bir yaşam arzusu

Şimdi bunların hepsini bir derecede toplayalım.

Kova’nın ilk derecesinin Sabian sembolü:

“Eski kerpiç misyon”

Veya Dane Rudhyar ve Lynda Hill ekolüne bakarsak, “Kaliforniya’da eski kerpiç öncü misyon evi”

Bu sembolü açıklarken, Sabian sembollerinin 1925’de medyum Elsie Wheeler ve Marc Edmund Jones tarafından Kaliforniya’da yaratıldığını hatırlamakta fayda var. Tarihe baktığımızda, öncü misyoner evi, ya da bir başka anlatımıyla “ileri karakol”, Amerika’da batıya doğru ilerleyen öncülerce, yani bir bölgeye ilk ulaşan kişiler tarafından kuruluyordu. Bu kişiler arasında çiftçiler, haritacılar, madenciler, vs. yanında din adamları da bulunuyorlardı. Toplum düzeninin sağlanması için inanca büyük önem veriliyordu. Hayat kolay değildi tabii. Beklenmedik olaylarla, düzensizliklerle, iletişim sorunları ve yokluklarla doluydu. Büyük bir özveri, inanç ve metanet isteyen bir hayattan bahsediyoruz. Daha gerçekçi Western filmlerini düşünün. Bir tarafta yeni bir hayat, yeni bir toplum kuruluyor, diğer tarafta da gözler yolda, nasıl daha da ileriye gideriz düşüncesi var.

Misyon kelimesi ise özellikle burada yaşayan din adamlarını ve bir araya gelmek veya kendi inançlarına göre ruhani ihtiyaçlarını karşılamak için inşa edilmiş derme çatma dini binaları öne çıkarıyor. Bu misyonlar 1925 de medeniyetin öncüleri olarak görülmekteydi. Günümüzde, öncülerin bütün bunların yanında yerel halka büyük haksızlıklar yaptıklarını da biliyoruz.

A8D05428-D5E2-46DC-9A76-9AED873C2D4F

Şimdi bu sembolün taşıdığı enerjiye odaklanalım.

Şu anda en önemli şey, insanlık ve bireysel hayatınızın sürekli gelişmeye açık olduğuna dair inancını asla ve asla kaybetmemektir. Yani burada sorun sadece neye inandığınız ve bu inancın ne kadar güçlü olduğu konusudur. Ancak durumu daha iyi değerlendirmek için bilgi toplamak, daha önce gidilmemiş yerlere gitmek ve konuşulmamış insanlara ulaşmak da gereklidir. Bu sırada dogmadan ve bağnazlıktan kaçınılmalı, açık bir zihin ve kalple gelen bilgi işlenmelidir. Evrensel değerlerinize ne olursa olsun sahip çıkın. Evet, zorluklar var ama bütün yaşananların sonucu buna değecektir.

Çok ilginçtir ki, kerpiç veya toprak binalar çamur veya kilin saman ve bazen de tezekle karıştırılmasından yapılır. Bu bir geri-dönüşüm işlemidir. Yani tezeğimize (başka kelime bulamadım 🙂 maalesef) sahip çıkmalıyız. Nerede saçmalıyoruz, nerede akışı bloke ediyoruz? Eski duygusal kancalar ve alışkanlıklar nerede sindirimi engelliyor? İşte o blokajlar dönüştürülerek yeni binaların temeli olabilir. Bunları birer öğrenme fırsatı olarak kullanırsak eğer, yepyeni bir geleceğin temellerini de atmış oluruz.

İhtiyaç duyulan şey sağlam karakterin devamlılığıdır. Dane Rudhyar, bu sembol için BİR İDEALİN SOMUTLAŞMASI kelimelerini kullanmış.

Bu çetin, ilerici ve umut dolu bir sembol. Ama sembolün bir de uyarısı var:

Bu zamanda kendi görüşlerinizin mutlak gerçek ve başkalarının yanlış olduğunu düşünmek ve kontrolü elinde tutmak arzusu da bir uyarı olarak karşımıza çıkıyor. Gerçek, bireylerin bakış açısına göre değişebilir. Toplumdaki diğer kişilerin hayatına katkıda bulunmak için kendi görüşlerinizi zorla kabul ettirmek, bunun tamamen aksi etki yapabilir. Onun yerine, arada köprüler kurmalı, herkesin ilahi özünü görmeye ve kabul etmeye çalışmalıyız. Bu sefer, 19. Yüzyıl Amerika’sındaki öncüler gibi değil, 21. Yüzyıl öncüleri olalım.

Hepsini bir araya getirirsek

Kesin bir yeni başlangıçtayız. Bulunduğumuz noktayı da neredeyse hiç tanımıyoruz. Hayatta hiçbir şey eskisi gibi değil ve olmayacak. Geriye dönemeyiz. Yeni bir yaşam tarzı, yeni bir toplum kuruyoruz.

Bir tarafımız aşırı muhafazakâr olabilir (Negatif Satürn). En temel insanlık prensiplerimizi ve yaşam kurallarımızı korumamız da gerekmektedir (Satürn). Durumun olağanüstülüğü bizi birer kuralsız, zalim eşkıyaya çevirmemeli. (Negatif Mars) İlerlemek yerine durmayı isteyebiliriz, durumu inkar edebiliriz, geriye döneceğimize inanabiliriz (Satürn). Ama bu mümkün değil.

Burada ihtiyaç duyulan dengeli, ayakları yere basan sağlam ilerlemedir. Disiplinle çalışmak, olgun tepkiler vermek çok önemli.

Yani Mars ve Kova, tıpkı öncüler gibiler ve diyorlar ki, “insanlık için savaş, özgürlük için savaş, tüm enerjini gelişime ve adım adım ilerlemeye ver!” Satürn ise “bu istediğiniz kadar hızlı olmayacak, büyük bir irade isteyecek, planlı ve sabırlı olmalısınız” diye ekliyor.

Tabii bu ikisi bir araya gelince 3D özellikleri de açığa çıkabilir. Aşırı baskı, kısıtlanma hissedebilir, öfkeyle tepki verebilirsiniz. Birleşme toplumların burcunda olduğuna göre, toplumsal öfkeye, kısıtlamalara, kanunlara ve kanunsuzluğa da dikkat edelim.

İnancımız yerinde. Biz bunu olgun bir cesaretle, sabırla, çalışkanlıkla  ve ilerici irademizle aşacağız. Her defasında bir adım.

©Mor Alev 2020


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

3 comments

 1. Muhteşem bir gün! Güneşe 1 gün daha kavuştuk. Kuşlar cıvıl cıvıl. Her an bereketiyle serpiliyor bahar. Ne kadar güzel bir misafirhane şu gezegen! Son günümüze kadar her an dolu dolu nefes alalım. Küçük bir parça hayat olmak, varoluşa dahil olmak ne güzel! Satürn’ü çok seviyorum, nereden geldiyse içimden geldi bunu söylemek. Harika yazı için teşekkürler Mor Alev!

  Liked by 1 kişi

 2. Merhaba, birşey sormak istiyorum. Ara ara çok güzel çalışmalar anlatıyorsunuz yazılarınızda, onları yapmak müthiş iyi geliyor 🙂 Ancak bir süre sonra dönüp o çalışmayı tekrar yapmak istediğimde hangi yazınızda olduğunu bulamıyorum, belki de ben bulamıyorumdur. Öğrettiğiniz çalışmaları topladığınız bir yer var mıdır sitede acaba? Çok teşekkürler katkınız ve muhteşem yazılarınız için bu arada 🙂

  Beğen

  1. Sevgili Ebru, blogda aradığınız her şeyi blogun arama kutusuna anahtar kelimeleri yazarak bulabilirsiniz. Ayrıca ana menüde yöntemler bölümüne tıklarsanız eğer, pek çok yöntem göreceksiniz. Bunun yanısıra PC görüntüsünde sol sütunda yine en çok kullanılan anahtar kelimeler var, onlara tıklayabilirsiniz. En sağ sütunda bütün yazılar kategorilere göre ayrılmış durumda, onlara bakabilirsiniz. Yine bir takvim var, günlere veya aylara göre yayınlanmış yazılara bakabilirsiniz. Aradığınızı bulmanız için bloga çok çeşitli araçlar yerleştirdim. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.