Louise Hay’in Bilgeliği ve Covid-19

0D076584-8B69-443F-B71C-0FB49295B73ESevgili Dostlar, bu sabah aklıma bir şey geldi, belki sizin de aklınıza gelmiştir… Acaba dünya çapında yaşanan Covid-19 semptomları bize ne diyor?

Bunun için ilk yayınlandığı seksenli yıllardan beri neredeyse bütün dünyanın şifayla ilgilenenlerinin başucu kitabı olmuş Louise Hay’in “Düşünce Gücüyle Tedavi” kitabına başvurdum.  Kitapta her yaşanan sağlık sorununun olası sebeplerini ve yeni düşünce kalıplarını veriyor. Bildiğimiz semptomlara birlikte bakalım:

Yüksek ateş:

 • Öfke. Yanmak. Yakıp yok etmek.
 • Ben huzur ve sevginin serin, sakin ifadesiyim.

Bedende şiddetli ağrılar:

 • Sevgi özlemi. Kucaklanmaya, sarılıp sarmalanmaya hasret.
 • Kendimi seviyorum, onaylıyorum, takdir ediyorum. Ben sevecenim ve sevilesiyim.

Öksürük:

 • Dünyaya haykırma isteği. Beni gör! Beni dinle!
 • Ben en olumlu şekillerde fark ve takdir ediliyorum. Ben seviliyorum.

Nefes sorunları:

 • Hayatı bütünüyle kabul etme korkusu veya hayatı bütünüyle kabul etmeyi reddetmek. Bu hayatta yer alma, hatta varolma hakkını kendinde görmemek.
 • Özgürce ve dolu dolu yaşamak benim Yaratan vergisi hakkım. Ben sevilmeye layığım. Şimdi dolu dolu yaşamayı seçiyorum.

Akciğer sorunları:

 • Depresyon. Yas. Hayatı kabul etme korkusu. Kendini hayatını yaşamaya layık bulmamak
 • Ben hayatın bütününü kabul edecek kapasiteye sahibim. Sevgiyle bu hayatı dolu dolu yaşıyorum.

Zatürree:

 • Umutsuz. Hayattan bıkkın. Şifalanmasına izin verilmemiş olan duygusal yaralar.
 • Nefesle ve yaşam zekasıyla dolu İlahi düşünceleri içime özgürce alıyorum. Bu, yeni bir an.

Çok bahsedilmeyen ancak zaman zaman görülen iki semptom daha var.

Mide bulantısı ve kusmak:

 • Fikirlerin şiddetle reddedilmesi. Yenilik korkusu.
 • Ben hayatı güvenle ve neşe-keyif-coşkuyla sindiriyorum. Bana sadece iyi gelir, benden sadece iyi akar.

İshal:

 • Korku. İnkar. Reddetmek. Kaçmak.
 • İçime aldığım miktar, sindirimim ve uymayanları elemem mükemmel düzende. Hayatla barışığım.

Bir de çok önemli virütik enfeksiyona bakalım:

 • Hayatta neşe-keyif-coşku akışının olmaması. Acı ve sert bir umutsuzluk.
 • Neşe-keyif-coşkunun hayatımda akmasına sevgiyle izin veriyorum. Ben, beni seviyorum.

Belki de şöyle diyebiliriz Bilge Baykuşlar;

“İnsanlık içindeki öfkeyi, yası, umutsuzluğu, sevilmeye, neşe-keyif-coşkuya ve hatta yaşamaya layık olmama inançlarını ve yaşama korkusunu arındırıyor. Yeniyi reddetmekten onu sindirmeye yöneliyor. Kolektif bilinçaltımız görülmek ve sevilmek istiyor.”

Siz ne dersiniz?

Sevgilerimle

Mor Alev

Not: Bu sırada, Louise Hay’i özlüyorum. Biliyorum, orada başka bir boyutta da çok işi vardır, tüm evrene hizmet ediyordur ama yine de insanız, burada fizikselde olmasını isterdik!


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2020  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

27 comments

 1. Harika bir bahar sabahı güneşli ve Yemyeşil bir doğa’dan Günaydın ! ve katılıyorum bu düşünceye Yıllar önce bu kitap’tan çok fayda gördüm .Hatırlamak harika oldu. Sevgiler..

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev Merhaba
  Benim de başucu kitabım.Hiç aklıma gelmedi tek tek bakarım da bu olay için düşünmemiştim. Aklınıza yüreğinize sağlık.🙏💓💓💓
  Size özel bir şey soracağım, instegrama kaydoldum ama size o kanaldan nasıl ulaşacağımı bilemedim.Ne yapmalıyım.Şu anda tümüyle tecritteyim.

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Asuman, bana her zaman blog aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Facebook, Twitter ve İnstagram mesajlarını kullanmıyorum çünkü yetişemiyorum. Sevgilerle

   Beğen

 3. Benim de başucu kitabımdır. Kendimde ya da bir yakınımda semptom görsem açıp bakarım. Yılbaşında biraz ağır seyreden bir soğuk algınlığı yaşamıştım. Ciddi ateş, öksürük ve nefes darlığı vardı. Dönemsel olarak da kendimi ifade etmekte zorlandığım ve çevreme kızgın olduğum bir zamandı. Kitaba bakınca şaşkınlıkla kaldım. Ve şimdi Dünya bu semptomları yaşarken; benim de aklımdan geçen, dönüp dolaşıp, bu kitabın satırları oluyor…
  Dünyadaki her insan, her varlık sevgi dolu nezaket ile, ışık ile, barış, uyum ve aydınlanma ile kutsansın. Şifa herkese olsun.

  Liked by 2 people

  1. Merhaba Mor Alev Sızden Bır Rıcam Olucak Bu kıtabın 34 Sayfasını yollaya Bılırmısınız Dun bu Ismı Ruyamda Bır NOT Verıldı Elıme Notta Louıse 34 Yazıyordu Enkısa Surede ALıcagım Kıtabı Tesekkur Ederım Sevgıler

   Beğen

 4. Selam, çok sevgili Mor Alev
  Ne güzel bir paylaşım oldu bu:)
  Ben de günlerdir kendime bu soruyu sorup yanıtlar düşünüyorum.
  Hiç bu açıdan bakmadım.
  Yüreğine ve kalemine sağlık.
  Sevgilerimle..

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili Mor Alev,
  Başlığı görünce çok heyecanlandım, çünkü son 2-3 haftadır, sık sık Louise Hay aklıma geliyordu. Hiç detaylı bakmamıştım, öyle gelip geçirdim. Şimdi “rehberliğini kabul ediyorum” demek geldi içimden,nasıl da atlamışım. Paylaşımım için çok teşekkürler! 💜💜💜

  Liked by 1 kişi

 6. Merhaba Sevgili Mor Alev,

  Lisanslı bir Louise Hay eğitmeni ve koçu olarak öncelikle yazmış olduğunuz bu yazının ne kadar isabetli, öğretici, destekleyici ve şefkatli olduğunu belirtmek istiyorum. Müsadenizle bir ekleme yapmak istemekteyim. Bu sabah kadar kısa bir süre önce aldığım bir mesajın içinde, belirtilere bir de konjonktivit (şiddetli göz enfeksiyonu) eklenmiş. Yine Louise’in konjonktivit için neden tesbitine ve olumlama önerisine bakarsak diyor ki;

  Hayatta baktığınız/gördüğünüz şeylere karşı hissettiğiniz öfke ve korku.

  Sevginin gözleriyle görüyorum. Uyumlu, sevgi dolu bir çözüm var ve bunu şimdi kabul ediyorum.

  Şifa olsun…
  Sevgiyle,

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Toughgirl, bu yazıyı hem sizin göz enfeksiyonu ekinizle hem de yeni iki belirtiyle (tat ve koku duyusu kaybı) ile güncellemek istedim ama bendeki kitaplarda duyu kaybı ile ilgili hiçbir şey bulamadım. Siz Louise Hay eğitmeni olarak bu ikisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz diye aklıma geldi. Eğer biliyorsanız bu yorumlara ekleyebilir misiniz? Çok teşekkürler.

   Beğen

 7. Son 2 gündür yoğun olarak ben de Lousi Hay’i düşünüyordum ve kitabı bir türlü elime alamadım. Tesadüf 😍 . Ellerine,kalemine, ruhuna sağlık. Emeklerin için cok tesekkür ederim iyi ki varsın 💗

  Liked by 2 people

 8. Canım Louise Hay.. Birçok olumlamasını her gün bıkıp usanmadan yapıyorum. Hatta nefes çalışmalarımla sentezlediğimde daha yüksek bir yarar aldığımı gördüm..2001’de tanışmıştım kitabıyla ve kişisel gelişim yolculuğumun önemli yapı taşlarındandır ..Kendisine olan minnettarlığımı ayna çalışmasını gönüllü olarak kalabalık gruplara liderlik yaparak paylaşarak yapmaya çalışıyorum.. Paylaşımınız çok değerli tam da zamanında olmuş sevgimlerimle ve şükranlarımla ❤

  Liked by 2 people

 9. Sevgili Mor Alev her gün sizden gelen bilgileri heyecanla bekliyorum,son bir haftadır kitap elimde çok ilginç bugün aynı kitapla ilgili bilgiler geldi, daha okumam gereken bir çok kitap varken elime alıp sanki bugünlerde kullanalım diye yazmış, ışıklar içinde uyusun, sonsuz teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 10. Merhabalar tüm varlıklara ve dünyaya
  Zamanı ve içeriği açısından emsalsiz bir paylaşım çok teşekkürler MorAlev
  Ona göre, hastalik hiçlikten gelmiştir ve yine hiçliğe dönecektir. Deneyimlerini paylaşması ise ayrıca özel kılmaktadır kendisini ve hala insanlığa yardım etmeye devam ediyor. Bu kubbede hoş bir seda bırakmak sanırım böyle birşey ışıklar içinde olsun.

  gitti.

  yine gelir.

  daha iyi gelir…

  Filmi you can heal your life / hayatını iyileştirebilirsin

  Tüm olanlara şükürler olsun 🙏

  Liked by 1 kişi

 11. Sevgili mor alev, bu dönemde dünyaya kartal bakışıyla baktığımızda görünürde olan bir şeyi hatırlatmak istiyorum ben de. Siz de hep söylersiniz her şeyin anahtarı denge diye.

  Geçen gece bir rüya gördüm. Muhteşem bir manzarayla yaşlı yosun tutmuş ağaçlar ve çağlayan şelalenin dereyle buluştuğu bir yerdeydim. Bu yerde çok güçlü şamanik bir enerji hissediliyordu. Neşe doldum ve eğilip suyla oynamaya başladım. O zamana dek farketmediğim, arkamda duran kızıldereliden bir çıt sesi duydum. Suyu rahatsız ettiğim için bana kızdığını anladım bakışlarından. Sonra ben de onunla birlikte beklemeye başladım. Dereden bir balık sıçradı ve aynı anda bu bilge adamın okuyla vuruldu. Mesaj netti ihtiyacın kadarını almak için akıl, ruh ve beden dengesini sağlamalısın.

  Uyandığımda düşündüm, dünyadaki insanlar bu dönemden ya tamamiyle ruhsal ya da tamamiyle akılsal davranarak geçmeye çalışıyor. Ancak çözüm her zaman olduğu gibi dengeyi sağlamak. Aslında Lady Gaia’nın da kalp çakrasını açmaya çalışırken sadece dengeyi sağlamaya çalıştığını düşünüyorum. Sevgiler…

  Liked by 2 people

 12. Louse Hay💖Hayatıma 10 yıl önce girdi.Yaşam rehberim.Çaresizliğe düştüğüm zamanlarımın can yoldaşı.O’nunla aştım zorlukları.Kitap her an elimde fakat corona ile bağlantısını kurmayı düşünemedim.
  Ve siz Sevgili Mor Alev harika bir Rehbersiniz👍Birlikte aşacağımıza inanıyorum bu zor günleri🙏
  VE ÖYLE DE OLDU🙏
  TEŞEKKÜR EDERİM🙏
  MİNNETTARIM🙏

  Liked by 1 kişi

 13. Sevgili Mor Alev,sizce fiziksel dünyada kötü insan veya varlık var mıdır?(kötü sınıfına indirgediğimiz hırsız,katil,tecavüzcü,yalancı,kibirli,cimri gibi insanlardan veya insan hitaplarından bahsediyorum)Onların canlarını yakmak veya yok etmek bu insanların varolmasını engellemek için tek çözüm müdür veya çözüm müdür?

  Beğen

  1. Sevgili Münür, ben bu soruyu nasıl yanıtlayacağımı bilemedim! Yok etmek, cezalandırmak, vs… Sanırım siz bu platforma biraz yenisiniz. İsterseniz geçmiş yazılarda biraz gezinin. Bahsettiğiniz şeyler yargıyla alakalı ve biz de burada yargılamamayı öğrenmeye çalışıyoruz. Ve yıllardır öğrendiğimiz şey şu ki, çare de, çözüm de, şifa da SEVGİ. Sevgilerimle

   Beğen

 14. Bende bir süre önce kitaplıktan çıkarıp başucuma koymuştum ara ara okuyordum çok uzun yıllar önce bir arkadaşım hediye etmişti ve o dönemde pek ilgilenmemiştim herşeyin bir vakti varmış o dönemlerde çok da algılayabileceğim kelimeler olgular değildi zaten şimdi burada yazını okuyunca bir daha aldım hemen elime sevgiler moralev 🙏

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.