Huzur sizin için ne anlam taşıyor?

**Lütfen makalenin altındaki telif hakları uyarısına saygı gösteriniz. Teşekkürler.**

Lasts forever - Pascal CampionSevgililer,

Bu yeryüzü yaşamına giriş yaparken beklediğinizin çok daha ötesine geçiş yapmış olduğunuz halde,  daha fazlasını bilmek istiyorsunuz. Fakat size yanıtlar sunduğumuzda, anlamını tam olarak kavramıyorsunuz. Birazcık da bebeklerle “cee” oynamak gibi. Çoğunlukla bebekler sadece örtünün arkasında olduğunuzu kavrayamaz. Kaybolduğunuza inanır. Sizin için ne kadar eğlenceli ve bebek için de ne kadar güzel bir muziplik. Siz kıkırdarsınız. Onlar sorgular.

Biz, Evrenlere dair olanlar, ne kıkırdıyoruz, ne de sizinle “cee” oynuyoruz. Biz bilgi tabanınıza uygun bildirimler sunuyoruz.

Hepiniz, iklim değişikliği sözünü duydunuz. Sahip olduğunuz bilgilerle, bu sözler hiç de iyi gelmiyor. Ancak bu hayatınızda benzer bir yıkım yaşamadığınız için bunun nasıl bir şey olabileceğini sadece hayal edebiliyorsunuz. Böyle bir imgeleme, kıyıdan uzağa taşınacağınız veya bir hayatta kalma sığınağı inşa edeceğiniz anlamına gelmiyor, sadece çok fena bir şeyin olabileceğinin farkında olduğunuz anlamını taşıyor.

İşte sevgi ve huzur içinde bir dünyada yaşamak da böyledir. Belki bu sözler de akla uçuşan beyaz elbiseler ve pofuduk bulutlar getiriyordur. Çünkü kendi mükemmel – veya bu örneğe daha uygun olacak – kendi huzur dolu hayatınızı kurgulamak için yeterince vakit ayırmadınız. Huzur dolu bir hayat için bazıları çölde motosikletle yolculuk yapar. Diğerleri için bu belki arka bahçede hamakta kestirmek veya bir ofis binası tasarlamaktır.

Huzur sizin için ne anlama geliyor? Huzurun anlamı ne olmalı değil, fakat kişisel olarak sizin için huzurun anlamı nedir? Şimdi sabah, öğle, akşam kişisel ekranlarınıza yansıtma ihtiyacında olduğunuz resim budur. Yeni bir dünyayı böyle inşa edersiniz, her defasında bir yaşamla.

Elbette, kimi herkese açık devasa bir hastane inşa etmek ister, kimi de hastanelerin olmadığı bir yer.

Peki yeni bir hastane isteyenle, hastane ihtiyacını bitirmek isteyen nasıl aynı toplumda yaşar? Halihazırdaki tepeden aşağı inşa edilmiş güç yapılarından uzaklaşırsanız, kolaylıkla. Herkes nasıl kavramları aynı şekilde öğrenmiyor, herkes aynı şekilde şifalanmıyor. O kadar uzun çağlar boyu grup düşüncesini kabul ettiniz ki, grup düşüncesinin artık geçerli olmadığını zihninizde canlandıramıyorsunuz.

İzninizle hastane örneğini kullanalım. Daha iyi hissetmek için teknolojiye ihtiyaç duyanlar, böyle bir şeyin onlara açık olduğunu bildiğinde daha huzurlu bir hayat yaşarlar. Bununla birlikte, teknolojiden hoşlanmayanlar ise bu olmadan daha huzurlu olurlar. Yani çağlar boyu yaşamış olduğunuz “ya o, ya bu”lar yerine, her iki şifa yöntemi de uygun olacaktır.

Seçeneklerinizi sosyal diktelerle kısıtlayan eğitim veya tüm diğer yapılar için aynısı geçerli olacaktır. Kendinize sosyal diktelerin dışında hayaller kurma izni verdiğinizde, yepyeni olasılıkların olduğu bir dünya keşfedeceksiniz.

Herkese açık bir dünya düşünemiyorsunuz. Tıpkı, tüm dinlerin ve dinsizliğin bir arada huzurla var olduğu bir dünya düşünemediğiniz gibi. Biz, Evrenlere dair olanların, defalarca çok çeşitli şekillerde açıklamaya çalıştığı bir kavram, “hepiniz BİRsiniz” den, “komşunuzu sevin” e kadar. Kapsayıcı söylemler. Ancak insanlar, bu noktaya kadar, bu söylemleri sadece kendi inanç sistemlerinin iyi ve doğru olduğunu ilan etmek için kullandılar. Ama oradakiler, ister farklı bir din olsun, ister ırk, cinsiyet, siyasi veya cinsel seçim, yaş…. ve böyle devam eder… seçilmiş gruba dahil değildir.

Yeni dünyanız neyin doğru neyin yanlış olduğu ile alakalı değil. Olduğunuz kişi bağlamında neyin doğru ve doğru olduğu ile alakalı.

Toplumdan topluma taşınmanıza izin veriyorsunuz, bazı toplumların size diğerlerinden daha doğru geldiğini hissediyorsunuz. Belki iklim, ekonomi, ırk veya cinsiyet karışımı, akademik seviyeler veya hepsi ya da hiçbiri sizi çekiyor. Ancak seçme özgürlüğünüz var ve kimse de böyle bir seçimin tuhaf olduğunu düşünmüyor.  Hayatınız ve herkesin hayatı da böyle olacak. Sadece sizin grubunuzun doğru ve haklı olduğunu siz belirlemeyeceksiniz. Yeni dünya her şeyin ve herkesin doğru ve haklı olduğuyla ilgilidir. Sadece sizin için bazı yönler diğer yönlerden biraz daha uygun olacak.

Her birey huzur dolu yaşamın ne olduğunu keşfederken, diğerlerinden daha iyi veya kötü olduğunu hissetme ihtiyacı kalmayacak. Bazıları için iş ve çalışmak önemli olacak. Bazıları için ise okumak, kurslara katılmak, bir film veya resim yapmak önemli. Çünkü sizin doğru ve diğerlerinin yanlış olduğunu ilan etme ihtiyacı yerine, yeni varlığınız şunu anlayacak; herkes onlara neyin neşe-keyif-coşku verdiğini araştıran ve keşfeden yeryüzü melekleridir.

Yani yanlış olan seçenek yoktur. Herhangi bir seçim doğrudur, kişi o seçenekte neşe-keyif-coşku bulduğu sürece. 

Bu materyali okuyanlarınız zihinsel olarak rahat bir nefes alacak, nasıl BİR olduğunuzu anladığı için. Fakat duygusal açıdan, böyle bir kabulün bu hayatında mümkün olmadığına inanmaya devam edecek. İşte böylece, “cee” oyununa dönüyoruz. Çünkü biz, Evrenlere dair olanlar, neyin size açık olduğunu, neyin gerçek olduğunu biliyoruz. Ve siz öncüler de, bizlerin kaybolup gitmediğimizi, “Hepiniz BİRsiniz”in sadece mümkün değil, önünüzdeki aylar ve yıllarda gidilmesi en yüksek olasılıklı tek yön olduğunu daha yeni yeni anlamaya başladınız.

“Siz BİRsiniz” hafife alınacak bir söyleyiş değildir, aynen “Siz kendinizin gurususunuz” sözünün bir zamanlar olduğu gibi. Aradaki fark, “Siz BİRsiniz”in başarılması bir kuşak almayacak. Bu sizin hedefiniz ve hayalinizdir. Şimdi bunu gerçekliğiniz yapmanın vakti geldi. Ve yapacaksınız da, tıpkı bu dönüşüm ve geçişin her adımını başarmış olduğunuz gibi.

“Siz BİRsiniz” olgunlaştı ve uygulanmaya hazır. Bundan dolayı, odaklanmanızı ve hayallerinizi 3D’de mümkün olanlardan şimdi neredeyse ihtimal dahilinde olmayana çevirin. İmkânsız sizi ne zaman durdurdu? Böyle bir şeyi yaratmanın artık mucize olmadığını, olmuş bitmiş olduğunu bilin. Yeni bir “cee” anlayışı. Ne bizim, ne de  huzur ve neşe-keyif-coşku hayalinizin kaybolmadığını bilecek kadar olgunlaştınız. Öyle de oldu. Âmin.

Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (LifeTapestryCreations.com)


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2020 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

  1. Meditasyon alışkanlığı edinin, farkındalığınızı yükseltin. Konuyla ilgili kitaplardan yöntemler öğrenebilirsiniz. Sevgilerle

   Liked by 4 people

 1. Dun bu yazinin orjinalini okudugumda icimde bir seyler tetiklendi, hemen “iyi de cocuklara tecavuz ederek huzur bulan biri icin ne olacak?” diye yine kisitli korku titresiminden sormaya basladim. Buraya da, belki benim gibi tepki veren olduysa diye yazmak istedim. Ustune meditasyon yaptigimda parcalar bir bir oturdu cunku… BIRlik bilinci, basli basina ilk once kendi icinmizdeki catismanin bittigi, butunluk ve non-dualitenin dis dunyada yansima ve yaratiminin tetiklendigi bir bilinc. Dolayisi ile skalada korku yaratimlarinin adim adim sevgiye evrilecegi, ve yaratimin kaynagini bu sevgiden alacagi bir potansiyelden bahsediliyor. Bizim suc ve zulum diye gordugumuz, ve bi fiil, idrakli veya idraksiz yaratimina katkida bulundugumuz tum gerceklikler, her birimiz sevgide merkezlenip, icimizdeki catismalari ve yalanlari kendi kosulsuz sevgi ve sefkatimizle donusturdukce, sen ben O nun kalmadigi bir deneyim bahcesinde olacagiz. Hastane dusu olanin dusu de sevgiden, yeni beden yapisinda hastalik olmayacak ki diyenin de… Bir de buna zaman ve mekanin, eski hizda sekillenmedigini katarsak:) Duslemeye ve once kendi icimizde kendimize ait her parcamizi kosulsuz kabul edip birlemeye devam!
  Sevgiler

  Liked by 4 people

  1. Sevgili bilge,

   Ayni seyleri dusunup fark ettim ben de kendi icimde. Dunku cezalandirmaya son yazisi da,buna nasil bakacagimiza cok guzel bir ornekti. Onemli olan kurban psikolojisini ortak bilincimizden temizlemek. Suan icin ben soyle dusunuyorum,bireysel olarak da ne yasarsak yasayalim, biz secmedikce asla kurban olmayiz. Perspektifimizi degistirebiliriz, yeniyi ve birligi yaratabiliriz.

   Liked by 3 people

Yorumlar kapatıldı.