12-12 Portalında 2019 İkizler Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

ClimberSeçim Yapma Zorunluluğu

12-12 enerjileri, bu dolunay ve gelmekte olan Gündönümü ve Güneş Tutulması bizi tamamlamaya, bitirmeye ve en çok da bir seçim yapmaya çağırıyor. Bu, geleneksel İkizler dolunayından çok Oğlak-Yay-İkizler-Koç ortak projesi gibi hissettiriyor.

Hiçbir şeyin asla aynı olmayacağı zamanlara girmeye çok az kalmışken, belki içiniz ürperiyor, hayat zor geliyor ya da o eski neşeyi bulamıyor olabilirsiniz. Moralinizi bozmayın. Aydınlık artık sadece bir bakış açısı değişimi kadar yakın. Artık dış olaylar bizleri o kadar da çok etkileyemiyor, en basit haliyle ve tuhaf bir şekilde o korku mayası içimizde tutmuyor. Duygular gelip geçerken çok daha dengeli bir duruşumuz var, her ne kadar şu anda bazılarına öyle gelmese de…  Yükselip büyük resme bakarsak bunu görebilir, hatta dengeli duruşumuz ve eskiden olsa darmadağın olacağımız bazı sorunları nasıl da gerilmeden çözdüğümüz için kendimizi tebrik edebiliriz

Dolunay 12 Aralık sabah 08.12’de gerçekleşiyor (Ist.). 3-3-3 ustalık enerjisindeyiz. Bu 12/3 senesinde ve 12-12 gününde de saati 12 geçe dolunayın hizalanmasına ne dersiniz!  Sanki Zodyak ve Cennetler bize gülümsüyor, “daha nasıl size kendimizi kanıtlayalım!” diyor.

Yay yeni ayının başrolündeki Pallas Athena, dişi bilgeliği ile hala daha güneşe çok yakın. Enerji bedenlerimizi en yüksek frekanslardan gelen iletişime, enerji devrelerimizi ses, renk ve titreşimle gelen kuantum şifaya açıyor. Duygusal iniş ve çıkışlarda bize tarafsızlık armağan ediyor. Bu armağan, gelmekte olan güncellemeler ve Ocak’taki Satürn-Plüton tam birleşmesine hazır olmamızı sağlıyor.

Venüs, Satürn, Plüton, Jüpiter hep beraber Oğlak’ta bizi topraklıyor ve hayatlarımızda pratik ve tutarlı ilerlemeyi teşvik ediyor.

Chiron durmuş vaziyette ve dolunaydan yaklaşık 20 saat sonra ilerlemeye başlayacak. Chiron gibi ağır ilerleyen gezegenler durduğunda etkileri de bir o kadar güçlenir. Koç’un ikinci derecesinde Chiron, “Varoluş Hakkımızı” hatırlatıyor ve diyor ki, “KENDİNİZİ, ÖZÜNÜZÜ SEÇİN!” Bu dolunay, benliğimizi ve kendimize bakış açımızı şifalandırmada bir kaynama noktası getiriyor. (İlgili detaylı bilgiler için buraya tıklayın.) Kendimizde açtığımız yaraları görmezden gelemeyeceğimiz bir aşamaya girdik!

light-body-444

Bu dopdolu dolunayda Venüs’ün yeri özellikle dikkat çekiyor. Satürn ve Plüton arasına sıkışmış vaziyette. Çok ilginç! Oğlak’ın 19, 20 ve 21 derecelerinde bu üçlü bir arada. Oğlak ciddidir, uzun dönemli düşünür, bunu geçen gün konuştuk. (Bağlantısı burada) peki bu üçlünün söylemek istediği nedir?

“Hayatlarınıza dürüstçe bakın ve kendinize sorun, gelecek kuşaklara ne bırakmak istiyorsunuz? En temel değerleriniz, seçimleriniz ve davranışlarınız bu vizyonu nasıl destekliyor?”

Hayatlarımızın temeli olarak gördüğümüz ama sürdürülemez, arızalı veya andaki evrimleşmemizde artık bizim için geçerli olmayan şeyler bu üçlünün ağırlığı altında ezilip dağılabilir. Plüton da keyifle molozu süpürüp atmaya hazır. Böylece temiz alana yeni şeyler gelebilir. Ve Venüs bu resimde tam ortada yer aldığına göre, tüm ilişkilerimiz tekrar ve tekrar yeniden gözden geçirilip kökten değişebilir.

2020 koridorunda zirvede bir dolunay bu. Yıl sonu gelirken gerçekten oturup düşünme ihtiyacındayız. Ağzımıza sakız yaptığımız sürekli tekrarladığımız şeyleri bırakıp bir defa daha değerlendirme yapmaya çağrılıyoruz. Sürekli olarak yeniden değerlendirme fırsatları yaşıyoruz ama biz bu mesajı alıyor muyuz? Döngüler kırılana kadar devam eder, biliyoruz. Ve onları bizim için bir başka varlık, ay ya da güneş, tanrılar, melekler, terapistiniz, müdürünüz veya aileniz kırmayacak, BİZ, kendimiz için kendimiz kıracağız. O zaman temel sorulara bir defa daha geri dönelim:

Gerçekten neye değer veriyoruz?

Değer verdiğimiz şey ya da şeyler bir yıl veya bir ay öncesiyle aynı mı?

Çok değerli zamanımıza, enerjimize, emeğimize gerçekten layık şeyler nelerdir?

Venüs, Oğlak’ta, Satürn ve Plüton’un arasında olgun, bilge dişi rolünde, küçük benliğin gündelik heveslerinin çok ötesinde. Ve şimdi bize yardım ediyor, aslen önemli olan şey nedir ve neden o şey o kadar önemlidir? Özümüzle bu kadar uyumlu en önemli unsuru nasıl görürüz ve ona gereken özeni nasıl gösteririz? Bilge dişi ve bu dolunayın Oğlak konseyi, bizi 2020’nin değişim siklonuna hazırlıyor.

Bu dolunayın yöneticisi Merkür’ün Yay’da olması, Neptün’ün dolunaya kare açı yapması, bu sırada Chiron’un Merkür’e üçgen açıyla şamanik bilgeliğini kanalize etmesi ve her şeyden önce bu dolunayın İkizler’deki yerleşimi iki şeye yol açabilir: Ya gerçekler ve yalanlar havada uçuşacak, aklımız tamamen karışacak, ya da Chiron’u dinleyip kendimize güveneceğiz, sezgilerimize ses vereceğiz.

Evet, bu dolunay seçimler, seçenekler ve en sonunda neyi seçtiğimizle alakalı. Sabian sembolü ise:

“Kafeterya”

Crowded cafeteriaŞu anda ne kadar sıkışık hissediyor olsanız da, bunun sebebi hiçbir seçeneğin olmaması değil. Bunun sebebi çok fazla seçenekle karşı karşıya olmanız. İstediğiniz her şey karşınızda, zengin büfeye hoş geldiniz, sadece çıkışta seçmiş olduğunuz şey için bir ödeme yapacaksınız. Burada yapılacak en kötü şey, bir şey seçmemektir. Ve seçimi yaptıktan sonra da ona hakkını vermek önemli. Yoksa, denemeyen hiçbir şey elde edemez. Çok fazla seçeneğe yönelmek de dikkati dağıtır. Seçimi sizin için bir başkasının yapmasına izin vermek ise fırsat kaybından bir şey değildir.

La Fontaine’in fabllarından bir söz geliyor akla: “Kendine yardım et ve cennetler de sana yardım eder”

Özetle; Neye ihtiyacınız var? Ne seçiyorsunuz? Tercihleriniz neler? Sayısız fırsatların ve olasılıkların açıldığı bir dönemi gösteriyor bu sembol. Önemli olan gerçekten ne istediğinizi bilmeniz. Sonrası çok kolay. Seçeneklerinize bakın, kalbinize danışın… Ve ilerleyin.

Sevgili Bilge Baykuşlar, bu dolunay enerjilerinde bireysel hayatlarımızda bilgece seçmemizi diliyorum. Umarım kolektif olarak da sevgiyi seçeriz.

Dün paylaştığım ve Baş Melek Uriel’in önerdiği gibi bugün saat 12.12’de kendimizi Sevgi Bilincinin Altın Işığına açalım. 12 dakikalığına sevgiye, anlayışa, birliktelik bilincine teslim olalım. Dingince, şükranla… Eğer bu saat sizin için uygun değilse, istediğiniz her zaman, bundan aylar sonra bile bu enerjiye ve güncellemeye uyumlanabilirsiniz. Aklınızdan geçirmeniz yeterli!

©Mor Alev 2019


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

 1. Sevgili mor alev , cennet ten ses bana bu sabah kahvemi yudumlarken sadece atom dedi herşeyin cevabı . Bana sizin yonlendirmenizle girdigim huzurda gelen düşünceyi yaklaşık 6 aydır derliyorum ve sonuc muazzam . Ama korkuyorum . Gelenler aydınlık için yol haritasi adeta . Ama bildigimiz herşey sadeleserek . Hazırlanıyorum . Sadece bazı günler yorgun bitkin çaresiz hissediyorum . Sanki imkansız mi acaba hissi ?

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev, sessizce ama hiç vazgeçmeden, çok ama çok değerli emeklerin ile bizlere aktardığın tüm yazıları kaçırmadan okumaya gayret gösteriyorum. Çünkü benim hayatımda gerçek değişimin başladığı yer bu blog ! Kendimi yeniden oluşturmama zemin hazırlayan bu blog.. Benim için çok kıymetli.. Bugün yorum yapmadan geçmek istemedim. Hissettiklerimi öyle güzel bir cümle ile anlatmışsın ki ” en basit haliyle ve tuhaf bir şekilde o korku mayası içimizde tutmuyor. Duygular gelip geçerken çok daha dengeli bir duruşumuz var ” !!
  Kendi hayatımda olan, tam olarak bu ! Dediğin gibi ”tuhaf bir şekilde” ama gerçekten, yaşamın akışını kolaylığa ve huzura çevirmek.. Mucize gibi.. Çok şükür.. Teşekkür ediyorum.. Vesile olan öncülüğün için minnettarım… Eminim benim gibi bu blogu başladığı günlerden bu yana takip etmiş bir çok arkadaşım aynı şeyleri hissediyor.. Her geçen yıl, birlikte, ummadığımız kadar yol kat ettiğimizi yorumlardan anlıyorum. Değiştik, geliştik, dayatılmış tüm kalıpların dışından, evrensel anlayış ile bakmaya başladık ve gördük ki sahiden ” içeride ne varsa, dışarıda o’ var ”
  Çooookk teşekkür ediyor, bu vesile ile senin ve bu blog dostlarının yeni yılını sevgiyle kutluyorum..

  Liked by 5 people

 3. Merhaba Mor Alev, ben de korkulardan arındığımı ve dengelendiğimi hissediyorum ama dışında bulunduğum dünyadaki ve ülkemizdeki kötü olaylardan hala etkileniyorum tüm insanlığa,evrene kalbimdeki sonsuz sevgiyi yolluyorum. Bu şekilde kendimi daha rahatlamış hissedebiliyorum.

  Liked by 3 people

Yorumlar kapatıldı.