2019 Yay Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Owlscape - Fil GouveaHepimiz yılın bu zamanı kendimize biraz daha bilge, biraz daha umutlu ve maceracı olma izni verebiliriz. Ne de olsa Yay burcuna giriş yapıyoruz! Şimdi büyük düşünme zamanı. Şimdi gerçek anlam ve gerçek amaç zamanı. Anlam ve amacın da bizi motive edecek kadar büyük olmasının tam vakti!

Çok yoğun bir değişim arzusundan geçiyoruz, bunu 24’ünde zıt açıya giren Mars ve Uranüs sayesinde en derin benliğimizde hissediyoruz. Bununla beraber yeni ayın yöneticisi Jüpiter Yay’daki son günlerini geçirirken Venüs’le Galaktik Merkez’de buluşunca bu değişim arzusu bir şeylere dayanamadığımız veya azaptan kurtulmak için değil, yeni fırsatlar ve yeni olasılıklar hakkında büyük heyecan hissettiğimiz için geliyor! Jüpiter, bir hafta daha kendi hükümdarlığında kalacak, sonra Oğlak’a geçiş yapacak, bu hafta aldığımız ilhamı, hayalleri, amaçları fiziksele dönüştürebileceğimiz burca. Bu yeni ay gerçekten ne istediğinizi, neye ihtiyacınız olduğunu düşünmeniz ve içinizden gelen sesi dinleyerek hedefler yaratmanız sonra da onları geliştirmeniz için ideal. Bu enerjinin potansiyeli gelip geçici gündelik arzulardan, “voliyi vurmaktan” çok daha büyük. Venüs ve Jüpiter Galaktik Merkezde bize kalp açılımları yaşatırken içimizi umutla dolduruyor.

Yay, umut dolu bir burç. Bu Yay sezonunda ideal odak noktamız gelecek için bir vizyon yaratmak ve gerçeğin peşinden gitmek olacak. Eğer kendinizi günde birkaç nefes olsa da yapılacak işler listesinden çıkarıp ana getirebilirseniz ve içinizdeki ilhama bağlanırsanız, göreceksiniz, başaramayacağınız şey yok! Bütünün hayrına ilham akarken izin verin kanatlarınız rüzgarla dolsun! Bu döngü 4 hafta boyunca geliştikçe evrensel yasalar, doğanın ve sezgilerin bilgeliğine çok daha fazla uyum sağlayabiliriz.

İşte bundan dolayı bu yeni ay siz Bilge Baykuşları kutluyor! Yeni ayın Sabian sembolü:

“Ağaç tepesindeki yaşlı baykuş”

Owl
Baykuşlar bilgeliği simgeler. Bilgeliği getiren ise, herkesin göremediği şeyleri görme, duyamadığı şeyleri duyma becerileridir. Başları her yöne dönebilir ve dikkatlerinden çok az şey kaçar. Genellikle geceleri ortaya çıkarken, gözleri karanlıkta görür. Diğerlerinin dikkati dağılırken, o gözlemler. Olanları sessizce izlerken bazen nerede olduğu fark edilmez bile! Bazı baykuşlar birer kamuflaj ustasıdır. Hiç gereksizce hareket eden, planlamadan öylesine dolanan bir baykuş gördünüz mü? Baykuş ne yapacağını önceden bilir, başarıyı gözünde canlandırır ve sadece o zaman harekete geçer. Görünüşünden beklenmeyecek şekilde güçlü ve çeviktir. Baykuş sağlamcı değildir. İyi bir araştırmacıdır, ön hazırlığını tam yapar, bundan dolayı garantici ve sıkıcı görünebilir ancak sonradan bakıldığında onun keşiflerinde büyük bir maceracılık ve cesaret olduğunu da görürüz. Sonuçta macera budalaca yaşanan şeyler olmak zorunda değildir, değil mi sevgili Bilge Baykuşlar?

Bu yeni ayda ihtiyaç duyulan şey, uzun ve sabırlı gözlemler sonucu oluşmuş doğal bilgeliğinizdir. Öğretmeninizi ise içinizde bulacaksınız. Bilgelik, sadece bilgi sahibi olmak değildir. Bilgelikte, bilgiye duygusal farkındalık eşlik eder, bilgi doğru ve adil kullanılır. Bu da sıklıkla deneyimlerle gelen belli bir olgunluk sayesinde olur. Olgunlaşmış kişi, içindeki yumuşak fısıltıya değer verir. Derin sezgi ve içgörülere dudak bükmez ve bu sayede iç bilgeliğine de ifade şansı vermiş olur. Bu sembol bizi olgunluğumuza doğru taşırken sezgilere ve doğa kanunlarına da değer vermeye çağırıyor.

Pallas Athena

Pallas Athena - SheppardartsYeni ay, Tanrıça Pallas Athena ile birleşiyor. Mitolojide Pallas Athena, babası Zeus’un başından ve bir yetişkin olarak doğar, silahlarını kuşanmış bir dişi savaşçıdır, öyle ışıldar ki doğduğunda bir süre güneş bile görülemez. Savaşçı becerilerine karşın, Pallas Athena, silah yerine bilgeliğini kullanmayı tercih eder. Efsane, bunun sebebini arkadaşının ölümüne sebep olmasından duyduğu pişmanlık olarak anlatır. Düşünce gücü yüksek, tarafsız bakış açısına sahip, algıları son derece yüksek bir tanrıçadır. Kararlarının olası sonuçları hakkında yüksek farkındalığa sahiptir. Strateji ustasıdır, bağımsızlık, yaratıcı zekâ, planlama becerileri ve önyargısız duruşu en önemli niteliklerindendir. Pallas Athena her zaman bir baykuşla resmedilir. İlahi bilgiye, telepatik iletişime açıklığı da temsil eder. Eşitlik onun için çok önemlidir. Eşit bağımsızlık getiren kutsal dişi savaşçı rolündedir. Ve en güzeli de, kuşandığı silahlara rağmen savaşmayacak kadar akıllıdır!

3!

Zodyak bizlere tekrar tekrar doğru kullanılan zihnin, ruh-zihin-beden diğer bir deyişle zekâ-hisler-sezgiler birlikteliğinin önemini iletiyor: Rehberi Baykuş olan Pallas Athena ve Baykuş bilgeliğini işaret eden Sabian sembolü bir arada.

Sevgili Bilge Baykuşlar, kalp olmadan çalışan zihin çok az işe yarar. Zihin olmadan kalp harekete geçemez. Fizikselde yaratmak için bedene ihtiyacımız var! Müthiş zihinsel gücümüzü doğru kullanmak için onu kalbe ve bedene bağlamalıyız. Bu “3” senesinin son ayına doğru yaklaşırken, hatırlayalım, bu 12/3 enerjisi bizlere neyi vurguluyordu:

1( Yaratıcılık ve Güven) ve 2 (İş birliği ve Denge) bir araya gelir; 3 (İfade ve Duyarlılık) oluşur.

Önemli üçlemeler ise:

 • Ruh-zihin-beden (Kutsal Üçlü)
 • Düşünce-sözcük-hareket (OLmak)
 • Niyet-inanç-fırsat (Yaratımın aşamaları)
 • Geçmiş-şimdi-gelecek (Zamansızlık)

Yay yeni ayı bizlere kısaca diyor ki; İnanç ve cesareti tekrar canlandıran ilaç bilgeliktir. Bizden talep ettiği şey ise, perdenin arkasındakini görecek kadar sabırlı ve tarafsız olmamızdır. Bu sayede gelişim ve fırsatları daha karşıdan gelirken tanırız ve onlara doğru çevik, zeki atılımlar yapabiliriz.

Bu yeni ayın başlığı:

“Bilgelik”

Önümüzdeki 4 hafta için kesinlikle tavsiye edilen ise, meditasyon, sessiz anlar, açık kalp ve zihin. Kalbinden geçen arzulara özen göstermek ve çok daha yaşanabilir, neşe-keyif-coşku dolu yeni bir dünya imgelemek!

Önümüzde süper enerji yüklü iki ayımız var: Aralık ve Ocak! 2020’ye hazırlık için biraz dinlenmek ve dinlemek iyi fikir. Blog bugünden itibaren sessizliğe çekilecek ve 2 Aralık’ta geri dönecek. Bu sırada e-maillerinize ve yorumlarınıza cevap veremeyeceğim. Sessizce keşfeden, dinleyen, gözlemleyen baykuş olmaya çalışacağımdan şüpheniz olmasın ama araya biraz da Jüpiter-Yay neşe-keyif-coşkusu katmaya özen göstereceğim. Denge hepimize lazım!

Yeni ay, 26 Kasım saat 18.05’de gerçekleşiyor. (Ist.) Hepinize anlayış ve farkındalık yükselişi yaşayacağınız, ilahi ilhamla geleceğinizin tohumlarını atacağınız, neşeli ve huzurlu bir yeni ay diliyorum!

©Mor Alev 2019


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Ayni sessizlik ve ara kacislar her manada herkese lazim. Kalp ve ic ses bunu cagiriyor … 😇🙏💙

  Liked by 1 kişi

 2. Kalbinize sağlık ❤ İçe dönmek hepimize iyi gelecek..Sizi seviyorum bizi seviyorum Mor Alev ❤

  Liked by 1 kişi

 3. Cok yogun karmasik bir sabah sonrasi bu yazi acikladi neden!! iki damla gozyasimdan sonra duydugum tek sey “let go” birak artik yasanmisliklari, kaliplarini. Yeni seni beklerken sen hala ayaklarinla diretiyorsun adim atamam diye.
  Kisisel uyanisim icin muhtesem bir gun💕

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.