Melekler: Seyahat Planları

Travel Plans - Unknown ArtistSevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

Dünyanızda her şeyin bir amacı var, hayatlarınızdaki herkesin ve her şeyin de öyle. İyi olduğunu düşündüğünüz durumların da kötü olarak düşündüğünüz durumların da getirdiği bir değer var. Sevgi, hem müşfik insanlarda yüzeye çıkmaya çalışıyor hem de o kadar nezaketli olmayanlarda. Karşılaştığınız herkes ve her şey hayatınızda bir amaca hizmet ediyor. Her rastlaşma size gelişim fırsatları sunuyor.

Doğmadan önce bizim adına “Seyahat Planı” dediğimiz bir plan hazırladınız ve onunla geldiniz. Öğrenmek istediğiniz dersler vardı. Katkıda bulunmak istediğiniz şeyler vardı. Ama hepsinden çok, sevgiyle, şefkatle, neşe-keyif-coşkuyla ve İlahi olanın çeşitli nitelikleriyle yeniden bağlantıya geçmeyi istediniz. Bazılarınız bu nitelikleri kucaklamayı öğrenmeyi ve paylaşmayı istediniz. Bazılarınız onları kabulü öğrenmeyi istedi. Bazılarınız ise sadece sevgiyi herhangi bir şekliyle kucaklamak istedi.

Bazılarınız hayatlarını ayrıntılı olarak planladınız – kimle karşılaşacaktınız, nasıl girişimlerle öğrenecek ve gelişecektiniz, nerede yaşayacaktınız, vs.  Bazılarınız ne öğrenmek istediğinizle ilgili ham fikirlerle geliniz ve güvenmeyi, inanmayı da öğrenirken “doğaçlama” yapıyorsunuz.

Ne planlarsanız planlayın, özgür iradeye sahipsiniz. Hayatınızın keyfini çıkarmayı ve sevgiyi bulmayı veya hayatın sizi mağdur etmesini (kurban psikolojisini) seçebilirsiniz. Bununla birlikte, biz biliyoruz ki, her şeyin ve herkesin yeniden ya ilham ya da zorluklar sunarak sevgiye bağlanmanız için burada olduğunu bildiğinizde,  teknik olarak kurban gibi görünseniz de, uzun süre bir kurban olarak kalmanız çok zordur.

Yani, mağduriyeti sürdürmek yerine, kendinize sorun, “Ben bundan ne öğrenebilirim? Nasıl gelişebilirim? Tam bu anda kendime sevgi ve zarafetle davranmak için ne yapmalıyım? Aynı zamanda, kendime karşı nasıl dürüst davranabilirim ve ilgili herkese de zarifçe dürüst olabilirim?”

Sevgililer, siz bu hayata büyük bir şevkle gelişmeye, büyük istekle gelişiminizi hızlandırıp kolaylaştıracak kişilerle ilişkiler kurmaya, büyük bir hevesle iç ışığınızı, sevginizi ve yaratım gücünüzü kucaklamanıza yardımcı olacak durumlar için geldiniz.

Bazen bu insanlar ve durumlar sıcak, yumuşak hisler ve neşe-keyif-coşkulu gelişimler sunarlar. Bazen de öyle olmaz. Bununla beraber, her şekilde, her durumda, sizin kendinizi sevmenize, kendinizi ifade etmenize, ve olabileceğiniz en derin, en gerçek kendiniz OLmanıza yardım için buradalar!

Yani, içinde bulunduğunuz şet ne olursa olsun, burada öğrenmek, gelişmek, kendinizi sevmek ve Yaratan’la bağlantınızı hissetmek için burada olduğunuzu anlayın. Sonra da o dolu kaptan taşacak ve karşılaştığınız her şeydeki ışığı seveceksiniz. Bunu daha fazla ve bilinçli olarak benimserken çok daha kolaylıkla, zarafetle, neşe-keyif-coşkuyla gelişebilirsiniz – hatta en zor şartlarda bile.

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers ve Meleklere çok teşekkürler. (visionsofheaven.com)

Sevgili Bilge Baykuşlar, en çok sorulan sorular listesi yapsam, ilk üçte kader – hayat kontratları – özgür irade kavramlarıyla alakalı sorular gelir. Burada da gördüğümüz gibi Özgür İrademiz her şeyin üstündedir. Biz seçeriz. Kolayı da seçebiliriz, zoru da. Kader dediğimiz şey sadece bir plandır. Ve kader kavramının kendi gücümüzü, yaratıcılığımızı,  seçme hakkımızı küçümsememiz için kullanıldığı çok durum vardır. Halbuki, seyahat planımıza uyabiliriz veya başka bir yoldan hedefe gitmeyi seçebiliriz. Yolu uzatabilir, kısaltabilir, keyifli manzaralar eşliğinde ilerlemeyi seçebilir veya sadece hedefe odaklanıp hızla otobanda yol alabiliriz. Biri diğerinden kötü değil, daha iyi de değil. Sadece biz neyi seçiyorsak, o.

Bu hafta hep beraber hangi yoldan olursa olsun, neşe-keyif-coşkuyla ilerlemeyi seçelim.


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

13 comments

 1. Ben bu “özgür irade” konusunu pek anlayamıyorum. Hatta arada kalıyorum. “Kolayı da, zoru da seçebiliriz” diyorsunuz ama birinden birini seçmemde bir “sebep” var. Eğer o “sebep” benim seçimimi etkiliyor, beni yönlendiriyorsa burada özgür iradeden nasıl söz edebilirim?

  Liked by 1 kişi

  1. Sebep sizi yönlendirmiyor siz o sebebe öncelik tanıyorsunuz. Yani o sebebin sizin için önemli olduğuna karar veriyorsunuz, özgür iradenizle. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

   1. Peki o önceliği nasıl tanıyorum? O kararı neye göre veriyorum?

    Beğen

    1. Sevgili Onur, hepimizin karar süreci kendine özgüdür. Yani sizin karar sürecinizi size ben anlatamam. Bu soruyu kendinize sorsanız ve farkındalığınıza güvenseniz daha iyi olur. Örneğin bazıları diğerlerinden alacağını varsaydığı onayı düşünerek karar alır. Kimi hislerini, kimi zihinsel süreçleri, kimi his-sezgi-mantıklı düşünce bileşimini birlikte kullanır. Otomatik tepkiler de vardır. Karar, kararsızlık, kader, özgür irade, kişisel güç, seçim yapmak konularında sayısını hatırlayamadığım kadar çok yazı var blogda. Lütfen anahtar sözcükleri kullanarak o yazılara ulaşınız. Sevgilerle

     Liked by 1 kişi

    2. Sevgili Onur,
     Haddimi asmak olmazsa, kendi sorgulama surecimden cikarimlarimi paylasmak isterim. Zira ‘ozgur irade’ benim de cok sorguladigim bir konu. Oncelikle kendi icimde ozgur iradeyi nasil tanimladigim ile bize anlatilan ozgur irade her zaman ayni olmuyor. Bu kesfim bana baya bir aydinlanma getirmisti. Ozgur iradeyi, ‘yesil boya mi mavi boya mi, cikolatali dondurma mi, kaymakli mi’, gibi en temel ve basit basamagindan anlamaya calisinca, zihnim hemen ‘iyi de beni bu secimlere yonlendiren tonlarca bilincalti etken var, hatta artik pazarlama stratejileri marka kimlikleri bile bu dogrultuda sekilleniyor’ diye sorguluyordu. O zaman neydi ozgur irade?
     Bir diger sorum da, ‘benim ozgur irademle yaptigim bi manipulasyon, fikirlerimi empoze etme durumum, baskasinin ozgur iradesini tamamen yok ediyor, o zaman nasil mutlak bir ozgur iradeden bahsedilebilir?’ sorusuydu:) (Daha onlarca sorum da vardi ama uzatmak istemiyorum:)) Bir trans calismamda anladim ki, ozgur irade dedigimiz sey aslinda tam bir farkindalik oldugunda mutlak bir tutarlilik gosteriyor. Biz birbirine bagli enerji baglariyla donatilmis muhtesem bir matrixin icinde yasiyoruz ve benim yaptigim bir secim, sizin hic farkinda olmadan bilinc alaninizi etkiliyor dolayisi ile secimlerinizi ya da deneyimleyeceklerinizi de… Iste bu yuzden, bizlere anda ve tam farkindalikta olmamiz cagrilari yapiliyor, bilincaltimizi, golgelerimizi aciga cikardikca, icten disa dogru bir irade ve gelisim gosterdikce, secimlerimiz anin butune hizalanmasi ile gerceklesebiliyor. Diger turlu, tam bir ozgur irade yerine, her enerji dalgasinda savrulan, her akintiyla yon degistirebilen uyanmamis halimizle de yasayabiliyoruz. Bu da yanlis ya da ocu degil, hatta bir nevi bu sekilde uyur gezer secimler yaparak yasamak da bir secim, pasif gibi algilansa da:)her birimiz 3. boyutta bu ikiligi deneyimliyoruz ve oyunun bir kurali da bu… iste bu yuzden, ‘kendini bil’ me yolculugumuz kilit nokta. Tabii yazmasi kolay, zihinsel suzgeclerle bir sablona oturtmasi da kolay ama icsellestirmek icin zaman, daha da dogrusu AN gerekiiyor, her an biriken, farkinda olarak varolunan ANlar! Sevgiler
     Not: maalesef Turkce klavyem olmadigi icin bazi harfleri kullanamiyorum, kusura bakmayin.
     Bilge

     Liked by 3 people

     1. OLağanüstüsün.. okudukça mutlu oldum iyiki yazmışsın 👍🏼 umarım herkese ışık tutar bu yazı sevgi ile an da Ol 💛

      Liked by 1 kişi

 2. Hayat yolculuğumu keyifli manzaralar eşliğinde her anın tadına vararak ,neşe. keyif ve coşkuyu yaşayarak , sevgiyi çoğaltarak, ışığı yayarak yapmayı seçiyorum ve öyle de oluyor şükürler olsun. Sonsuz sevgimle ❤

  Liked by 1 kişi

 3. Yine şahane bir yazı daha. Neye çok ihtiyaç duyuyorum biliyor musunuz? Bu yazıları telefonu elime almadan Ya da ekrana bakmak zorunda kalmadan dinleyebilmeye. Keşke bir podcast yayını veya sesli dineleyebilecim bir alan olsa. Yazılarınızı çalışırken veya yolculuk ederken dinleyebilsek. Sevgiler.

  Beğen

  1. Sevgili Nilüfer, okumak beynimizde başka hiçbir aktivitenin ateşleyemeyeceği nöronları aktive eder. Bizi daha zeki yapar yani kognitif becerilerimizde ilerlemelere yol açar. Hafızamızı canlı tutar. Okumak, dinlemekten daha az zaman alır. Yani sonuç olarak, okuyan insanın beyni hem görsel, hem de sözel bilgiyi çok daha etkin bir şekilde işlemden geçirir. Böylece karar ve planlama yeteneklerimizi ilerletir. Beynin yaratıcı işlevini geliştirir. Bunamayı ve Alzheimer’s hastalığını geciktirdiği kaydedilmiştir. Ve ilginçtir, sosyal becerilerimizi de geliştirir. Bunların hepsi kanıtlanmış bilimsel gerçeklerdir. Araştırabilirsiniz.
   Ve bu yazıların hiçbiri “çalışırken” dinlenmemeli. O zaman elinizdeki işe yazık değil mi? Oldukça fazla odaklanmaktan bahsediyoruz, farkındalıktan konuşuyoruz. Ne olur, çalışırken çalıştığınıza odaklanın yani anda kalın. Yolculuk sırasında da yola odaklanın yani yine anda kalın. Okurken de okuyun, anda kalın. yaptığınızın farkında olun. Biliyorum, bir sürü şeyi bir araya sıkıştırmaya çalıştığınız bir hayatınız var. Bunu iyi bir seçim olacağına, zamanınızı iyi kullanmanıza yardım edeceğine inanıyorsunuz ama olmayacak. Blogdan bu özelliği lütfen esirgemeyin. Okuyun. Bir dakika bile sürmeyen bir makale belki de size nefes alacak zamanı tanıyacaktır. Bunu herkese anlatma şansı bulmama yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Sevgilerimle

   Beğen

 4. kendime sevgi ve zarafetle davranmak için ne yapmalıyım? Aynı zamanda, kendime karşı nasıl dürüst davranabilirim”
  Bu 4 Kasım günü belirli aralıklarla, birbirinden bağımsız ve alakasız yerlerde ve kişilerden gelen mesaj şuydu; kendini tanı! Şimdide günün yazısında bu satırlar çıktı? Pazar günü de kadın çemberinde bunu demiştim “acaba şimdi neyi öğrenicem bir sonraki sınavım ne?” Sancılı bir ay yaşadım, zorlu bir kabuk değiştirme gibi sanki içimden birşey kopuyor, itiraf edemediklerim içimden akıyor. Zor oluyor ama oluyor. Akmasına izin veriyorum. İşaretlerimi mesajlarımı takip ediyorum 🙏 heran onları farkedip doğru yorumlamayı niyet ediyorum.
  Şimdi “kendini tanı” sorusunun cevabını mutlulukla bekliyor ve sonuçları kolaylıkla kabul ediyorum. Kendime bir yol haritası çizdim 41 günlük. 2020’ye arınmış ve bilinçli bir başlangıç yapmak niyetindeyim.
  Teşekkürler🌺

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili Mor Alev sizinle olunca içime huzur doluyor. Sevgi titreşimleri bütün hücrelerime yayılıyor. Bilge arkadaşın yazısını da kağıda basıp (sizin mesajlarınız gibi) tekrar ve tekrar okuyacağım.Sizin aracılığınızla kendisine teşekkür ediyorum.Teşekkürler ve Sevgiler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.