Dua – Konsey (Mesaj 250)

Leslie Ballweg ArtBu zamanda, sizlerle dua hakkında konuşmak istiyoruz, duygusal ve zihinsel olarak İlahi olana nasıl hitap ettiğiniz konusunda.

Binlerce yıl, pek çok hayatlar boyunca ve bu hayatta, kendinizden “üstün” bir yere yerleştirmiş olduklarınız ve çevrenizdekiler tarafından, yalvarmanız, yakarmanız gerektiği talimatı verildi, üstüne üstlük yalvarıp yakarmanın sonucunda dileğinizin gerçekleştirdiğini görmenizin de son derece ufak bir ihtimal olduğu öğretildi. Dahası, sizin için bir başkasının araya girmesi gerektiği çünkü sizin buna layık olmadığınız işlendi.

Şimdi biraz yavaş da olsa, gitgide artan bir şekilde her birinizin göğsünde ilahi bir kıvılcımın olduğunu ve onun layık olmamasının, değersiz olmasının imkansızlığını anlamaya başlıyorsunuz. Yavaş yavaş dua ve niyetlerinizin gerçekten CEVAPLANDIĞINI öğreniyorsunuz. Bu evrenin tamamının kendini oluşturan parçaların hepsi için en iyi niyetlere sahip olduğunu öğreniyorsunuz. Siz de o parçalarsınız.

Evren, bu enerji alanı, kendi varlığınızın da içinde bulunduğu varlık, sizi ihtiyacınız olan bir şeyden mahrum bırakmakla hiç ilgilenmiyor bile. Ve siz de o alanın, o enerjinin, o her şeyi kucaklayan sevginin bir PARÇASISINIZ.

Diyorsunuz ki, “ama bu bende işe yaramıyor”. Gerçekte, o sadece sizin için çalışabilir. Ne yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı anlamak oldukça yardımcı olacaktır. Eğer doğru anladıysanız – kendinizle, kendi BENliğinizle olan ilişkinizin tamamını ne değiştirebilir? Ne öğrenmelisiniz ki, o şey dua etme şeklinizi yalvarmaktan kabul ve şükrana doğru değiştirebilir?

İlk olarak anlayın, siz Kaynağa yakından bağlı değilsiniz. Bu bir bağlantı değil. Bu, olmaktır. Kaynak var olan her şeydir. Siz, varsınız. Yani? Bu, siz ve bedeninizin her hücresi Kaynaktır anlamına gelmez mi? Ve kendinizi ifade etmek için kullandığınız form, o Varlığın da kendini ifade etmesi için kullanılıyor anlamına gelmiyor mu?

Şimdi, bazılarınızın büyük zorluklardan geçtiğini hakikatten biliyoruz. Pek çokları için acı var, bunu biliyoruz. Biliyoruz, bazılarınız için başarısızlık görünümünde olan şeyler var. En azından şunu bilin, öğreniyorsunuz. Başarısız olamazsınız, kendiniz ve diğerleri tarafından – ve o diğerlerinin büyük çoğunluğuyla asla karşılaşmayacaksınız ve yine büyük ihtimalle çoktan ölmüşlerdir – icat edilmiş yanlış ve aldatıcı ölçülere ulaşamamak dışında. Eğer SİZ gerçekten bir şeyin üstesinden gelmek, bir şeyde başarılı olmak istiyorsanız, o zaman onun peşinden gidin. Fakat sizden o şeyi neden arzuladığınızı kesinlikle bilmenizi rica ederiz.

Yolunuzda devasa dağlar mı var? Fiziksel zorlukların altında eziliyor musunuz? Biz içinde bulunduğunuz şartları kesinlikle küçümsemiyoruz. Fakat olasılıklarınızı en iyi şekilde kullansanız, neye dönüşürdünüz?

Neredeyse kesinlikle daha büyük acılar da yaşadınız. Neredeyse kesinlikle çok daha büyük engellerle karşılaştınız. Aynı zamanda daha zengin, daha güçlü, daha uzun boylu, daha güzel, daha yoksul, daha çirkin, daha kısa ve düşünebileceğiniz her sıfatı oldunuz. Kesin olan bir şey var ki, gelişmeye ve öğrenmeye devam edeceksiniz.

Yani bu hedefleri aklımızda tutarak, hayatınızdaki dua ve niyetleri çevresinde yapılandırabileceğiniz bir tema verelim:

“Kendim ve diğerleri için en yüksek potansiyelimi açığa çıkaracak tüm ihtiyaçlarımı kendime çekiyorum. Bilinçli olarak farkına varsam da varmasam da, bu niyetimin gerçekleşmesine şükrediyorum.”

Herhangi bir duayı sizi iyi hissettirecek şekillerde ifade edin. Günlerinizi sizi iyi hissettiren enerjilerde geçirin. Seçmiş olduğunuz hisler size daha da fazla gelecektir. Siz bir çeşit mıknatıssınız. Bu da Çekim Gücü Yasası olarak bildiğiniz şeydir. Ama bir de Kabul Yasası vardır. Herhangi bir sebepten dolayı kabul edemediğinizi kendinize çekemezsiniz. Eğer, “yapamam”, “yapmamalıyım”, “layık değilim”, “imkânsız” gibi bariyerler yaratırsanız, bu şartları da yaratırsınız. İmkânsız olduğunu düşündüğünüz şeyi asla göremezsiniz.

Evren İlahi Işıktan yapılmıştır. Evren İlahi Sevgiden yapılmıştır. Siz de öyle. Varolan tüm diğer varlıklar da öyle. Bunu bilin. Bunu bilin. Bunu bilin. Bu sizi değiştirecek.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

13 comments

 1. Görsel de harika ve bu mesaj da içerisindeki dua da teşekkürler mor alev ve evrendeki herbir zerre❤❤❤

  Liked by 1 kişi

 2. Kendimi bana geri getirdigin için sonsuz şükran duyuyorum herkese ve her şeye. Mor Alev ❤🙏🙏🙏

  Liked by 1 kişi

 3. Benim niyetim en doğru zamanda sizinle çalışmak sevgili Mor Alev🙏
  Şükürler olsun🙏

  Liked by 1 kişi

 4. Dun aksam oglum takim arkadasinin cok az gorulen bir kansere yakalandigini ve sadece 3-5 yil arasi bir omru kaldigini soyledi. 15 yasinda super bir sporcu hayat dolu cocuk.
  Nasil yardimci olabiliriz diye sordum ogluma. Anne sadece DUA edebiliriz dedi.
  Butun gece aglayarak bunu dusundum. Allahim nasil bir dua bu cocuga yardim eder?
  Sabah uyandin ve bu yaziyi buldum emaillerimde.
  Her zaman yanimizda oldugunuz icin cok tessekurler 🙏

  Liked by 6 people

  1. Sevgili Okan, bundan birkaç hafta önce yine dualar konusunda bir yazı yayınlamıştım. Onu hatırlıyorsunuz. Sevgilerle

   Beğen

 5. Görsel gerçekten çok güzel sevgili Mor Alev. Zaten hep çok güzeller. Yazım diliniz ve çevirilerdeki marifetleriniz için de birer teşekkür gönderiyorum ❤

  Liked by 1 kişi

 6. Sizinle yollarımızın kesişmesi yaşadığım acılarımın içinde dualarla çıkış yolu ararken namaz bitimi esnasında seccademe kapanıp ağlayarak yüce YARADANIM ALLAH CC halimi niyaz ederken birden her yanım mor renge boyandı. Bunun anlamını internetten araştırırken Moralev Com ditesinden Sakinem size rastladım..YÜCE yaradanimin çok güzel bir hediyesi idi size rastlamak. ÇOK SAMİMİ DOĞRU VE ETKİLEYİCİ BİLGİLERLE BENİ AYDINLATTINIZ. SIZE KALBEN ÇOK AMA ÇOK İNANIYORUM .

  Liked by 2 people

 7. Yerlere diz çöküp ağlayarak dua ettiğim zamanları hatırladım; hani içinde hafif isyan olan, neden, niçin diyerek dua eden BENi.. Şimdi öğrendim ki ne kadar hissederek, sevgiyle huzurda olarak o birliğin bir parçası olarak titreşirken niyetimi dile getirirsem o dileğim hayal bile edemediğim şekilde oluveriyor. Ama işte o anı yakalamak, onu her zaman başaramıyorum. Teşekkürler bu güzel dua için, hepimiz için olsun🤗🙏

  Liked by 1 kişi

 8. Okuduğum her mesajdan sonra içimdeki coşku, mutluluk, iyimserlik daha da artıyor.Bizlerin hata diye gördüğü şeylerin hata değil yaşamamız gereken deneyimler ve kendi özgür irademizle aldığımız kararlar olduğunu bilmek çok rahatlatıcı..ayrıca herkesin iyi veya iyi göremediğimiz görevlerle dünyaya gelmesi öfkelerimizi frenleyip, onlara karşı bakış açımızı değiştirmemizi öngörüyor…. pek kolay olmasa da.. her şerde hayır var…Yüce evrene şükürler olsun, moralev’e bu kutsal görevinden dolayı çok teşekkürler…

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.