2019 Sonbahar Ekinoksu

Release Mandala Art by Vikki ReedEkinoks. Sıfır derece Terazi, “ben”in bitip “biz”in başladığı yer. Kefeleri sürekli inip çıkan, devamlı olarak dengeye ulaşmaya çalışan enerji. Öncü. Başlatan, liderlik yapan, sürükleyen enerji. Garip değil mi, Terazi’yi dişi olarak düşünürüz, aşkın burcu, sanatın burcu, vs., vs…  fakat gerçekte eril özellikler taşıyan bir burçtur.

Ekinokslarda, güneş ışıkları direkt olarak ekvatora düştüğünde gün ve gece neredeyse eşit sürer. Kuzey yarıküredeki bizler, Sonbahar ekinoksunda güneşten uzaklaşmaya başlarken, Güney yarıküredeki dostlarımız ise güneşe yaklaşıyorlar. İlkbahar ekinoksunda güneş Koç’un, Sonbahar ekinoksundaysa Terazi’nin ilk derecesinde bulunur. Döngüler içinde yeni bir döngüyü işaret eder ve ekinokslar yeni koşudan önce dengeye gelip tazelenme şansını bulduğumuz anları getirir. Yılın ilk altı burcunda (Koç-Başak), kendimizi geliştirdik, şimdi sıra bütünün bir parçası olduğumuzu anlamaya ve buna göre gelişmeye geldi (Terazi-Balık). Ve bu astrolojik senenin ilk yarısı çok hareketliydi! Uyum sağlamak ve ilerlemek için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Sonbaharın gelişi içimizde hafif bir melankoli hissi oluştursa da, gerçekte bu bir hasat zamanıdır, kutlanmalıdır. Verimlidir, bahar ve yaz aylarındaki hummalı çalışmaların ödüllerini topladığımız, son derece sosyal ve hareketli zamanlardır bunlar.

Sonbahar ekinoksu enerjileri aynı zamanda Süper Galaktik Merkez tarafından güçlendirilir.  Süper Galaktik Merkez, Terazi burcunun ilk derecelerine denk gelir. Samanyolu’nun da bir parçası olduğu süper galaksiler kümesinin tam ortasındadır. Bu kümeye verilen isim “Laneakia” dır, Hawaii dilinde “Ölçülemeyen Cennet” anlamına gelir. Süper Galaktik Merkez, bir yıldız değildir, 30 trilyon güneşe eş bir kütlesi vardır, inanılmaz bir madde, enerji ve ışık yoğunluğudur.  Bu alan bizi uzayın enginliğine bağlarken, devasa ötesi birleşik bir gücün parçası olduğumuzu, milyarlarca ışık yılı uzaklıktaki ruhani güneşimizle olan bağımızı hissetmemizi sağlar.  Süper Galaktik Merkez, kaynağın kaynağı olarak mucizevi şifalandırıcı bir enerji yayar. Hücresel şifa, hücresel gelişim ve hücresel yapılanmayı da yönetir. Ruhunuzu yeniden bulmanıza, onu yeniden kazanmanıza yardımcı olacak en büyük kaynaklardan biridir. Sizi kendinize geri çağırır ve kendinizle yüz yüze gelmenizi sağlar. Bu dönemde güneş bu alandan geçiş yaparken, galaksiler arası destek alarak çok daha güçlü ve çok daha şifalı.

Ekinoks enerjisi, bir sonraki Gündönümüne kadar geçecek olan sürede yardımcı olacak ipuçları içerir. Ben bu enerjinin verdiği en büyük ipucu için o anda Ayın bulunduğu yerin Sabian sembolüne bakmayı tercih ediyorum.

23 Eylül günü saat 10.50’de (Ist.) gerçekleşecek olan ekinoks sırasında Güneş eril Terazi’deyken, Ay dişi Yengeç’te ve neredeyse Kuzey Düğümüyle birleşmiş durumda. (Kuzey düğümü enerjisinin içeriğini hatırlamak için buraya tıklayabilirsiniz.) Böyle güzel bir dengeleme olabilir mi?  Ayın Sabian sembolü ise:

“Kadim bir kitap yardımıyla önündeki mandalayı inceleyen adam”

Dane Rudhyar, mandalayı şöyle tarif ediyor; “Mandala, birbirine zıt eğilimleri ve çoklu çift kutuplu enerjilerin entegre olmasını sembolize eder.”  Tam bir Terazi özelliği ama Yengeç’te!

Bu sembol, karmaşık sistemlerden bir anlam çıkarabilme yeteneğini ve öğrendiklerimizi hayatımıza uygulayabilmemizi anlatıyor. Kilidi açan anahtar sıklıkla eski, antik bilgilerde ve hayatı anlama sistemlerinde yatıyor, mimarlık, astroloji ya da felsefe gibi. Aslında bilgi tam burada, sizinle. Aradığınız şey karşınızda. Sadece onu anlayacak bir sistem üretmeye ihtiyacınız var.

Bize olan her şey, kolektif ve kişisel, bilinçaltı zihnimizde depolanıyor. Böylece, bu deneyimler içimizde inançları, yerleşmiş fikir ve önyargıları, böylece de beklentileri oluşturuyor. Ve onları beklediğimiz, aradığımız için olmalarını da sağlıyoruz, yumurta ve tavuk gibi. Hayatımızın her anında her zaman ya bir şeyi gerçekleştirme niyeti ya da bir şeyin korkusundan kaçınma arzusu taşıyoruz. Hedeflerinizi gerçekleştirmekten sizi alıkoyan düşünce ve hisleri tanıyın. Onları elemeye, yeniden yapılandırmaya devam edin, o zaman yumurtanız farklı sonuçlar üretecektir.

Hayat mandalanızı, istediğinizi canlandırmak için kullanın. Bu da konsantrasyon ister. Ama mandala ve kadim bilgiler sayesinde zıtlıkların orta noktalarını görebilir, yeni stratejiler yaratabilirsiniz. Bu arada beklenmedik şekilde, en karmaşık görünen soruların bile çok basit bir cevabı olduğuna hayret edebilirsiniz. İç dünyanızın kontrolünü elinize aldığınızda, dışarıyla savaşmayı durdurursunuz. Çünkü her şey kendiliğinden biçimlenmeye başlar.

Döngülerin birbirinin içine girdiği sarmallarla yükselirken, ilerlerken bu ekinoksta birkaç saniyeline bile olsa durmamızı öneriyorum. Dünü ve yarını bırakıp sadece ana odaklanmayı… İzin verin ekinoks enerjileri ne gerekiyorsa yapsın. Sonra da bu güzel enerjileri Gaia ile paylaşalım. Geçen gün Arkturusluların dediği gibi yeryüzüne gına geldi! Kendimizi dünyaya demirleyelim. Biz tabiata dönerken, izin verin tabiat da bize güvensin, sevgimizi hissetsin.

Ve elbette bugün için bir diğer önerim, eğer vakit ayırabilirseniz, bir mandala üzerinde çalışmaktır. Elinizden geldiğince mandalanıza odaklanın, başka şeyler düşünmeyin. Bırakın tekrarlayan çizgiler, döngüler ve renkler içinizden dökülsün. Keyfini çıkarın! Bu sırada ruhunuzun eksik gibi hissettiğiniz parçalarını yeniden keşfedebilir, mandalanızdaki dengeyi ve şifayı hayatınıza taşıyabilirsiniz.

Hepinize harika bir ekinoks diliyorum.

©Mor Alev 2019


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

7 comments

 1. Sevgili Mor Alev,
  Sizinle kişisel çalışmak istiyorum. Yükseliş enerjileri ile kişisel danışmanlık formundan size mail attım ama geri dönüş sağlamadınız. Neredeyse iki hafta olacak. Galiba formda sorun var ya da spama düştü. İlgilenirseniz çok minnettar olurum. Her şey için teşekkürler. İyi günler.

  Beğen

  1. Sevgili Melek, e-mail adresinizi yanlış yazmışsınız. Cevabım gitmemiş. Lütfen doğru e-mail adresiyle yeniden formu doldurun. Size elimden gelen en kısa zamanda geri döneceğim. Sevgilerle

   Beğen

 2. Tam da beni anlatmış … Bugün hiç çalışasım gelmedi kendimi attım denize. İçimden gelen his sadece ol ve olmak istediğin şeyi yap! Teşekkürler mor alev yine eşzamanlığa kucak açmış bir yazı 🙂 o harika ruhun ve hepimiz hep dingin, huzurlu, mutlu, bolluk, bereket için de olsun ve öyledir 😉

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev;
  Her sabah uyandığımda ilk yaptığım sayfaya bakmak oluyor bazen yazılanı defalarca okuduğum bazen pek anlamadığım da oluyor açıkçası:) ama son zamanlardaki yazılarınızda eşzamanlılık içinde olduğumu, içimi yiyip bitiren soruların cevaplarını bulduğumu söyleyebilirim.
  Ancak bu yazıdaki “bir mandala üzerinde çalışmak” kısmını anlamadım. Benim bilgisizliğimle ilgili olabilir. Somut bir örnekleme yapmak gerekirse bunu nasıl yapabilirim.
  Sevgiyle…

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Mehtap, bir mandala çizebilir, boyayabilir veya hazır bir mandalanın anlamını çözmeye (özellikle Tibet mandalasıysa) çalışabilirsiniz. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.