Jüpiter Gerilemesi: Hazine Avı

 

Vladimir Kush - What the Fish was Silent AboutSevgili Bilge Baykuşlar, “Despot ve Peri” ayınız nasıl gidiyor? Bugün, Jüpiter durup kendini güçlendirerek gerilemeye hazırlanırken, “Despot ve Peri” enerjilere bir katman daha ekleniyor.

Jüpiter, sistemimizin en büyük gezegeni, ışık taşıyan guru, şansın ve iyimserliğin imparatoru yaklaşık 13 ayda bir geriler. Bugün Yay’daki gerilemesine başlayacak olan Jüpiter, durduğu yerde güç topluyor, daha da büyüyor, genişliyor, Galaktik Merkeze uzanıyor. Oradan da geriye Büyük Çekici’ye doğru 4 ay yol alırken bizi bir hazine avına çıkarıyor. 11 Ağustos’a kadar gömülü cevherleri bulma şansımız çok yüksek, ararsak tabii.

İpuçlarını toplayın, iç yönlendirmenize güvenin, hayallerinize ve evrene inanın. Kendinizi git gide daha ferah ve geniş alanlarda bulabilirsiniz. Yay ve Jüpiter’in en büyük armağanlarından biri rasyonel düşünce (beyin, zihin) ile sezgisel farkındalığımızı (kalp, ruh) bir arada barındırarak iş birliği yapmalarını mümkün kılmasıdır. Kendi evindeki Jüpiter’in devasa şans getirdiği söylenir. Ama daha önce paylaşmış olduğum gibi, şans için iki şey gerekir, beynini kullanmak ve risk almak!

Lütfen şu makaleye bir göz atıp hatırlayın, bence burada yazan pek çok şeyi şu anda toplumsal ve bireysel hayatlarımızda çoktan yaşıyoruz: Jüpiter’in Yay’daki Yolculuğu: Büyük Şans? Örneğin, Yay’daki Jüpiter akıllı riskler almaya hazır insanlardan yeni krallar (ya da liderler) yaratır, ne dersiniz? Bunu gördük mü? Fikrimce evet. Bu etki yıl boyunca devam edecek yani risk almaya, ama akıllıca risk almaya ve kendini fırsatlara açmaya devam! Cesur olmanın tam zamanı!

Ve bu sözler bazı uyarılarla geliyor. Evet, hazine avına çıktık ve içimizde mutlaka ama mutlaka hazineler var. Onlar olmadan bu dünyaya gelmiş olmamızın imkânı yok. Her birimiz, istisnasız hepimiz, siz, ben, diğerleri, buraya katkıda bulunmaya geldik, özgün becerilerimizi yanımızda getirdik.  Ve o özgün beceriler, hazineler, adı üstünde, özgün! O yüzden pek de tanıdık değil. Yani bir şekilde tanıdık ile tanımadık arasında denge kurmalıyız.

Bizi destekleyen yapılarımız ve alışkanlıklarımız var, bir de anlık, planlanmamış, esrarengiz tesadüflerle hiç de alışılmadık yeni fikirler. Şimdi kendimizi olasılıklara açarken, bir iç temizlik yaparak eski “tanıdık” senaryoları da elemeliyiz. Şans da fırsatlar da hiç de beklediğiniz gibi, aklınızda kurguladığınız gibi gelmez. Hepsinin kendine has bir gelişi vardır. Kulaklar açık, gözler fal taşı gibi olmalı. Tutuculuk bırakılmalı. Ama destekleyen yapılar ve mantık kalmalı. Akıllıca denge manevralarıyla işe yarayanı tutup yaramayanı yenileriyle değiştirmemiz oldukça kolaylaşacaktır.

Ayrıca, bu yolculuğun iki büyük gökyüzü alanı arasında gerçekleştiğini de hatırlamalıyız. Galaktik Merkez (Yaratan’ın kalbiyle ve gerçek ruhumuzla bağlantı) ve Büyük Çekici (Kozmik Denge ve Evrensel Çekim Gücü Yasası merkezi). Niyetlerinizin akıllara hayret verici şekillerde çabuk gerçekleştiğini görebilirsiniz. O yüzden ne niyet ettiğinize, ne düşündüğünüze çok dikkat edin. Düşüncelerinizi hayatınızı ufaltmaya değil, Jüpiter enerjisine uygun olarak genişletmeye, geliştirmeye odaklananın. Hayatınıza yeni insanları, fikirleri, karşılaşmaları çekin.

Bu 4 ay süresince, zaman zaman geçmişe yolculuk da yapabilirsiniz. Eh, hepimizin hala daha şifalandırması gereken şeyler var, hepimizin yarım kalmış işleri var. Konu bağları kesmeye gelince, sakın bundan kaçınmayın, korkmayın. O bağları kesin. Sevgi bağları asla kesilmez, giden işler, yerler, alışkanlıklar, düşünceler ve ilişkiler gerçek olmayan şeylerdir. Yaşadıklarımızın sorumluluğu her zaman bize aittir. Dramları durdurmak da öyle. Oyunu oynamazsanız bitmek zorundadır. Ve işte böylece molozun altında kalmış hazinelere ulaşırız.

Jüpiter gerilemesinin sonunda tekrar Galaktik Merkeze doğru ilerlerken, devasa dersler öğrenmiş, keşfetmiş ve bilgeleşmiş olacağımız kesin. Buna fırsat tanıma ve değerlendirme konusunda hızlandırılmış kurs da diyebilirsiniz. Hangisi sahte altın, hangisi gerçek hazine? Hayalleri nasıl gerçekleştiririz, kâbusları nasıl hayata geçiririz? Yaratım, yaratımdır, ne düşünüyorsunuz, ne yaratıyorsunuz?

Ben bütün bunları daha da güçlenmiş zihinsel yaratım gücümüzü kullanmadan önceki test sürüşleri olarak görüyorum, deneyin, aktif olun, en kötüsünü düşünmeyin, yeniyi kabul edin, bakın hayatınız nereye gidiyor… Ya da her zamanki şeyleri düşünüp, her zamanki şeyleri yapın, hayat nasıl da durduğu yerde duruyor… Biri diğerinden kötü değil. Ama bizler ilerlemek istiyoruz Bilge Baykuşlar, değil mi? Ve her ne kadar bir tezat olarak görünse de Jüpiter gerilemesi, insanlığın ilerlemesi için mükemmel zamanlamayla geliyor. Hazineler için yer açarsak, neşe-keyif-coşkumuzun akış debisi hepimizi şaşırtabilir.

©Mor Alev 2019


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Bütünün en yüksek hayrına içimdeki hazineyi bulmaya niyet ediyorum bilgelik yolumdaki ögretilerimi görmeye ögrenmeye niyet ediyorum sevgiyle kabul ediyor onaylıyorum sonsuz şükürler olsun moralev muhtesemsiniz mutluluk huzur neşesiniz sonsuz tesekur ederim size sevgilerimle

  Liked by 1 kişi

 2. Bu sıralar bir hiperaktivite veya tam tersi durgunluk halindeyim.Gordugum her kişiyi yargiliyorum istemsiz bir şekilde ne yapmalıyım?

  Beğen

  1. Sevgili Burak, denge çalışmaları, topraklanmak ve spor iyi gelebilir. Denge ve topraklanma için blogda çok çeşitli yöntemler var, onlara bir bakmanızı öneririm. Sevgiler

   Beğen

 3. Yine çok ilham verici muhteşem bir yazı,hazineleri görmeye niyet ediyorum,şansın her ihtiyaç anında hemen yanımızda olmasına niyet ediyorum. Teşekkürler moralev ❤️

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Napoliten, ufak bir düzeltme yapmak istiyorum izninizle. Şans her zaman yanımızda ama onu tanımak ya da tanımamak bize düşüyor. Sevgilerimle

   Liked by 2 people

 4. Uzunca bir süredir iyi gelen, Tam ihtiyacım olduğunda okumam gereken bir paylaşımınız daha.. Yalnızlık hissi Ne kadar da aldatıcı bir his.
  Çok Teşekkür ederim

  Liked by 1 kişi

 5. Yazıları okudukça huzur buluyorum ❣️❣️Kucak dolusu sevgiler 🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️❣️🙏

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.