2019 Koç Yeni Ayı ve Yeni Astrolojik Yıl: Despot ve Peri – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Vladimir Kusch - leaf babyYeni Astrolojik Yıla hoş geldiniz! Zodyak ekinoksta sıfır derece Koç’ta başlar ama yeni astrolojik yıl Koç yeni ayının enerjisini taşır. Bu sene Koç yeni ayı 5 Nisan Cuma, saat 11.50 de gerçekleşiyor (İst.). Ve bu senenin ve bu yeni ayın Sabian sembolüne bayılacaksınız!

“Günbatımında işbaşında görülen periler”

Bu sembolü şöyle de okuyabilirsiniz: “Günbatımında dans ederken görülen periler” çünkü periler işlerini neşe-keyif-coşkuyla yaparlar! Ve bu sembolün ifade ettiği enerjiye önümüzdeki bir yıl boyunca gerçekten ihtiyacımız olacak. Zodyak yine bizi yalnız bırakmıyor.

Bir tarafta gitgide yaklaşan büyük 2020 Oğlak buluşması var, diğer tarafta bu yıl boyunca etkilerini hissettiğimiz/hissedeceğimiz Plüton-Eris karesi ve Satürn’ün ektiğini biçersin enerjisi, Uranüs’ün Boğa’yı sallaması, kimliğimizin sorgulandığı Chiron Koç geçişi ve Ayın Güney Düğümünün önce Plüton’la sonra da Satürn’le kontağını düşündüğümüzde ve gözlerimizin önünde parçalanıp dağılan ataerkil düzeni de hesaba alırsak, çok güçlü bir öğrenme eğrisinin tam ortasındayız, alabora oluyormuş gibi hissedebiliriz. Yardıma ihtiyacımız var ya da olacak.

S.O.S.! Karma tamamlanıyor. Hiçbir etki tepkisiz, hiçbir sebep sonuçsuz değil, hatta eş-zamanlı. Evrensel çekim gücü yasası ağırlığını hayatlarımızda iyiden iyiye hissettiriyor. Ucuz kurtarışlar yok. Kurnaz oyunların götürüsü getirdiğinden çok daha fazla. Geçici çözüm zamanı bitti. Aldatmak sadece aldanmaktır. Hiçbir şey gizli kalmıyor. Cehalet açığa çıkıyor. Baskı anlamsızlaşıyor. Eski yaşam düzeni hayatlardan çıkarken, eski kaçış yolları tek tek kapanırken bunu hayatın her yönünde hissediyoruz. İçimizdeki ve dışımızdaki despotlar panikte! Ve panik insanlara tuhaf, bazen de akıl almaz hatta asla kabul edilemez şeyler yaptırabilir.

Bu kadar derine işleyen frekanslarda eğer kalıcı değişimler gerçekleştirmezsek, değişim dışarıdan gelecektir. Peki, “neyi nasıl değiştireceğim?” derseniz eğer, içten başlayın derim. İç despot elenmeden dış despotlarımız yok olmayacak. İster toplumsal arenaya bakın, ister okulunuz, işiniz ya da evinizdeki zorbalara, onlar biziz. İnançlarımızı, değerlerimizi, düşüncelerimizi ve evet, kesinlikle korkularımızı yansıtıyorlar.

İçimizdeki despot bazen aşırı eleştirel ebeveynimizin/okul müdürünün/eski yöneticinin/hayat arkadaşının, vs. sesiyle konuşur, o günleri çoktan geride bırakmış olmamıza rağmen hatta bir de “oh, çok şükür kurtuldum” diye düşünerek evden/okuldan/işten/ilişkiden çıkışımızı aldığımız halde içimizde o zorbayı yeniden yaratırız. O bize bir zamanlar nasıl baskı yapmışsa aynını kendimiz kendimize yaparız. Çünkü özgürlük, iyi hisler, olumlu düşünceler bizim için tanıdık değildir ve tanıdık olanı yani o eski olumsuz duyguları isteriz.  Buna ister geçenlerde yazmış olduğum gibi Stockholm sendromu deyin, ister zihinsel programlama.

Plüton ve Güney Ay Düğümü, içimizdeki despotu, zorbayı tanımamıza yardım ediyor. En dolandırıcı, en karanlık, hatta en utanç verici yönlerimizi parlak gün ışığının altında bize tabak gibi gösteriyor. Güven yerine korkuyu, bağlantı yerine ayırmayı, takdir yerine şüpheyi, kalp merkezli olmak yerine ben merkezli olmayı, ilham yerine karamsarlığı seçtiğimiz her alan açığa çıkıyor. Bu hepimiz için oluyor. Sadece her gün “evrimleşmemiş” seçimler yaptığını gördüğümüz diğerleri için değil. Biz (evet, tekrar var burada) zaten onlarız.

Bu, hiç de kolay bir girişim değil. Ne garip değil mi? Kendine ve diğerlerine sevecen ve zarif davranmak hiç de kolay değil derken buruk bir gülümseme geçiyor kalbimden. Binlerce yıllık düzende kendimize uyguladığımız ve diğerlerine yansıttığımız şiddete, ayırmaya, aşağılamaya o kadar çok alışmışız ki, o düzen yıkılırken panikliyoruz. Oysa, dün yayınlamış olduğum Konsey mesajı ve ona bağlı Bilinçaltı arınma yazılarına bakın (Bağlantısı burada). Bilincimize çıkardığımız şeyi çok kolay temizleyebiliriz.

Dış dünyada gördüğümüz her şeye rağmen, sevgili dostlar, “Ben huzur istiyorum”, “Ben iç rahatlığı istiyorum” diyen insanların da sayısı özellikle son aylarda katlanarak artmadı mı? İyimser olmak isteyenlerin sayısı felaketten kazanç uman korku çarlarından çok daha üstün değil mi? Benim inanışım şu ki, bu toplumun, insan ırkının büyük kısmı artık buna hazır.

Hazır olmayanlar da önümüzdeki iki-üç yıl içinde bu enerji santrifüjünde döne savrula tutundukları eski acıları, eski inançları, eski kalıpları, kapalı zihinleri bırakmak zorunda kalacaklar. Biz, insanlar, adapte olma gücü en yüksek canlılardan biriyiz ve karanlık yerine aydınlığa adapte olmak da o kadar acılı olmamalı. Üzerimize düşen görev kendi arınmamıza değer vermek, kaçmamak. Biz sadece bizden sorumluyuz.

Ve eleme gerçekleştiğinde, yeni kodlar ve yeni çekim alanları hayatınıza, bedeninize yerleşmeye hazır bekliyor olacak. Muazzam bir potansiyel, dev kapasite burada, sadece onlara yer açmamız gerekiyor.

2019 -2020 Astrolojik Yılının Sabian Enerjisi

Vladimir Kusch - blossoming treesBütün bunlar olurken, önümüzdeki 4 hafta ve bir yıl, göremediğimiz güçler alarmda, her zamankinden çok daha fazla ayakta hazır bekliyorlar. Tek ihtiyacımız, yardım istemek ve yardıma izin vermek. Ufacık bir düşünce, bir iç çekme, aklımızdan bir an geçmesi bile yardımın anında ulaşmasını sağlıyor. Bazen iyilik perilerimiz insanlar şeklinde geliyor, bazen yeni fikirler, bazen düpedüz mucize diyeceğimiz sürprizlerle!

“Günbatımında işbaşında görülen periler” sembolü çok yönlü. Birinci anlamı evet, yukarıda söylediğim gibi görünmez yardımcılarımızın çok daha etkin ve güçlü bir şekilde çalışıyor olmasıdır. Yani ister adına periler, melekler deyin, ister enerji, kozmos, evren veya vefat etmiş büyükannenin ruhu, yardım siz daha doğru dürüst istemeye vakit bile bulamadan yanınızda belirebilir! Sadece kabul edin. Şükran faktörünü unutmayın.

Bu sembolün söylediği bir diğer şey ise, günbatımındayız. Bir devir bitiyor. Bunu görüyoruz, bunu yaşıyoruz, bunun kanıtlarına her gün şahit oluyoruz.

Ve günbatımı ve gün doğuşu insan algılarımıza göre perdenin en ince olduğu, ruhaniliğe en açık olduğumuz ve dönüşümün de en yüksek olduğu saatlerdir. 6 yılda yayınlamış olduğum gün batımı ve gün doğuşu fotoğraf, illüstrasyon ve resimlerinin sayısını bilmiyorum! İşte son derece gündelik ve pratik konuların öne çıktığı gelen bir ayda ve yılda, Oğlak ve Boğa konularının arasında, iş, vergiler, devletler, güvenlik güçleri, bankalar, para, emlak, tarım derken gerçekte bilinen tarihte gelmiş geçmiş en ruhani zamanları yaşıyoruz ve yaşayacağız. Bu şeylerin ruhani olmadığı düşüncesini arkamızda bırakacağız. Dönüşüm burada. Gün batımının yumuşak ışığında.

Ve bu kısacık sembol ben-merkezli ego bilincinin batışını da anlatıyor. Benden bize geçiş ama bu sırada sağlıklı sınırlar koymak, ezilmek ya da ezmenin olmadığı yeni bağlantılar, yeni ilişkiler yaratmak için yardım burada.

Son olarak, bu sembol doğanın sonsuz büyüsünü getiriyor bize, şifalı gücünü, yeniden doğuş kabiliyetini, döngülerin önemini ve kudretiyle eş şefkatini hatırlatıyor. Çevre konularının kesinlikle çok daha fazla öne çıktığı bir dönemdeyiz ve bu konular daha da öne çıkacaktır. Ancak bu sembol beni umutlandırıyor çünkü “periler” sayesinde attığımız her çevreci adımla beklenenin çok üzerinde olumlu sonuçlar alabileceğimize inanıyorum.

Analiz boyunca bitmekte olan şeylerden bahsettik. Ancak bu yeni ay harika bir yeni başlangıç enerjisi ile geliyor! Koç, yeni doğan bebeği anlatır. Bitenin yerini derhal yeni başlangıç alıyor. Bahardayız, yeni yılın başında, yardımımız da eksik değil. İlham ve yeni fikirler de geçen ay boyunca aktı. Haydi, elimizden gelenin en iyisini yapalım ve iç temizliğimizle yeniye yer açalım, ilhamı hayata geçirelim!

Hepinize harika arınmalarla dolu, eski ataerkil düzeni geride bırakmanın büyük adımlarını atabildiğiniz ve gelen yardımları kabul ettiğiniz bir yeni ay ve yeni astrolojik yıl diliyorum.

©Mor Alev 2019


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Yeni ayın ve yeniliklerin coşkusu pırıltısı, ayırdetmeksizin dokunuşu için çok teşekkür ederim. Size de teşekkürler Mor Alev

  Liked by 2 people

 2. Sevgili Mor Alev sayenizde astrolojiyi sevdim ve derslerine başlama kararı bile aldım. Yeni başlangıcım böyle şekillendi. =) varlığınız için şükranlarımla….

  Liked by 2 people

 3. Sevgili Mor Alev, gunume gercek bir berraklik katan bu harika yayinin icin sonsuz tesekkurler. Yazarken sectigin her bir kelime o kadar net bir sekilde anlami karsiliyor ki…ozellikle icimizdeki despotlarimiza veda etmemize gonulden niyet ediyorum.

  Seni yurekten cok buyuk bir sukranla seviyorum!💜💜

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.