Bilinçaltı İnançlar – Konsey (Mesaj 215)

Falling - Eva NevSevgili Dostlar, ayın güney düğümü ile Plüton tam birleşmeye ağır adımlarla ilerlerken ve bu ikisine Satürn eşlik ederken, bugün konumuz Plüton’un çok iyi bildiği bilinçaltı veya “bilinçsiz” inançlarımız. Özellikle de toplumsal bilinçaltı inançlarımız tam da şimdi açığa çıkıyor ve doğrusunu isterseniz, dünyanın pek çok farklı toplumu da bunun etkisiyle kıvranıyor. Büyük arınma zamanı!  Oğlak konularında tam bir dağılma, çözülme ve karmaşa gözlüyoruz. (İçinde bulunduğumuz enerji fırtınasını anlamak için şu bilgileri de hatırlamak faydalı olabilir: Satürn’ün Oğlak Geçişi ve Ay Düğümleri Oğlak-Yengeç Ekseninde)

Bu konuya önümüzdeki günlerde daha fazla eğileceğiz. Ancak şimdiden sizlere 2017 yılında yayınlamış olduğum “Bilinçaltı İnançlar, Şablonlar ve Arınma” yazı dizisine de hatırlatma olarak bir göz atmanızı öneririm. (Bağlantıları burada: Bilinçaltı Yazı dizisi bölüm 1, bölüm 2, bölüm3, bölüm 4) Şimdi bu konuda Konsey’in sözlerine kulak verelim.

***

Bugün, bilinçaltı inançlarla ilgili bir mesajı tekrarlayacağız. Kişisel olarak hiç düşünmemiş olsanız bile, gerçek ve doğru olarak kabul ettiğiniz şeyler var. Bunların bazıları aşırı derecede önemli ve kısıtlayıcıdır.

Mesajlarımızdan birinde layık olmak ve hak etmek (değmek, değerli olmak) sözcüklerini kullandık. Değersiz, değmemek sözlerini de kullandık. Bunlar ayrılık yanılsamasını anlatmak üzere kullanılmıştı. Bugün bu terimler hakkındaki anlayışı biraz daha geliştirmek istiyoruz.

İnsanlığın ayrılık yanılsamasını sona erdirme sürecinde olduğunu anlıyoruz ve söylüyoruz. Sizin bulunduğunuz yerden bakılınca, herkesin bu süreçte aynı noktada olmadığı oldukça açıktır. Ve layık olmama ve değersizlik fikirleri pek çoklarını yerli yerinde demirlenmiş tutan bilinçaltı inançlardır. İlahi olanla bir olmanın mümkün olmadığı fikri de aynen böyledir. Yani konuşacak birkaç ciddi konumuz var bugün.

Eğer bir şeye layık olmadığınızı düşünüyorsanız, ona asla sahip olamazsınız. Birisi size o şeyi verse, bir şekilde kaybetmenin yolunu bulursunuz. Aynısı değersiz hissetme konusunda da geçerlidir. Ve dünyanızda neredeyse her bir insan en azından kendini o halde olmakla yargılamaya başladı, hatta bazıları cezalandırılma ihtiyacını bile taşıyor. Bu şeyler yüzyıllar boyu öğretilince, siz de inandınız.

İlahi olanın yargılamadığı şimdi oldukça geniş kitlelerce kabul edilen bir kavram. Ancak kavramı anlamak, kişinin en derin çekirdeğinde bunu kabul etmesi anlamına gelmiyor. Bir şeyi düşünmek ve gerçekten tam tersine inanmak oldukça mümkündür. Gerçekte, mümkünden de öte, çok yaygındır.

Birlik haline ulaşmaktan ve hatta buna doğru ilerlemekten korkmak da pek çoğunu geride tutmaktadır. Bu şeylerin ötesine geçtiğinizde nasıl bir hayat süreceğinizi bilmiyorsunuz. Ve kişilere bilmediği şeyden korkması öğretilmiştir. Ve yine, bir şeyi dilemek ve buna rağmen ondan korkmak da mümkündür.

Bugünlerde aranızda bu şeyleri bulup kökten temizlemek için çeşitli yöntemler var. Çok çeşitli meditasyonlar ve meditasyonlarla onları bulabilir ve onlarla çalışabilirsiniz. Ancak bu yöntemleri uygulamıyorsanız da, her şey kaybedilmiş demek değildir. Fakat onları kendi içinizde görmeniz oldukça zordur.

Anlıyorsunuz değil mi, püf noktası budur. Onların (bilinçaltı inançların) orada olduğunu bilmelisiniz. Onları bir defa bulursanız, sadece farkında olmanız bile çözülmelerini başlatacaktır.

Şimdi, yaşamakta olduğunuz dönemde, dünyanız bu şeyleri yüzeye çıkaran enerjilerin akımı altındadır, böylece onları görebilir ve salıverebilirsiniz.  Ve bunu anlayanlar bu durumla henüz ne olduğunu anlamayanlardan çok daha rahat başa çıkacaklardır. Elbette, bizim sizler için işaret etmeye devam etmemizin sebebi de budur.

Sizlere bir öneride daha bulunmak istiyoruz ve ne bu öneriyi ilk defa yapıyoruz, ne de siz bunu ilk defa görüyorsunuz. Sessizce oturup beyaz veya beyaz-mor-eflatun ışığı nefesle başınızın tepesinden (taç çakra) içinize çektiğinizi, kalbinize ve tüm bedeninize dağıldığını gördüğünüz bir günlük alışkanlık yaratmanız bunların hepsini çok kolaylaştıracaktır. Buna uzun uzun vakit ayırmaya ihtiyacınız yok. Ama gün içinde bunu yapmayı sıklıkla hatırlarsanız iyi olacaktır.

Bu yükseliş sürecinde tamamen yeni bir evreye girmek üzere olduğunuz pek çokları tarafından kabul ediliyor. Ve bu doğrudur. Ve bir defa oraya ulaştığınızda kendini gerçekleştirme sürecinin o noktada bitmediğini görmek sizin için bir şok olur mu?

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. Her şey öyle hızlı değişip dönüşüyor ki şaşkınlığa bile zaman yok sanki..
  Bu yükseliş sürecinde birlik beraberlik sevgi ve tüm bilgilendirici mesajlar için tüm aracı ve size her gün katlanan şükranlarımla 💝

  Liked by 2 people

 2. BAŞARILAR,
  Bilinçaltıma nasıl giriş yapabilirim, nasıl temizleyebilirim. Değersizlik duygumu nasıl aşabilirim.
  TEŞEKKÜRLER.

  Liked by 1 kişi

 3. yine tekbaşına ebeveynlikte zorlandığım zamanlardan birindeyken verdiğiniz bağlantılarda ebeveyn-çocuk yazılarının çıkması ve yüreğimin serinlemesi… ne denebilir ki:) teşekkür ederim…

  Liked by 2 people

 4. Hayatim boyunca, cok basarili ve parlak bir ogrenci olmustum. Bu yuzden zihnimde kendime “ozel,ustun” falan oldugumu soylerdim kucukken. Simdi konseyin bahsettigi bilincalti inanislariyla yuzlestigim bir donemden cok yeni ciktim. Ve bu basarilarin ve zihnimin soylediginin gecmisten beri inanclarimin tamtersi oldugunu gorebildim. Derinlerde “asagi, anormal” hissettigim icin ve bu inanci telafi etmek icin cok calisip her seyde birinci oluyordum.

  Bunu gorebilme cesareti, ozsaygimi yukseltti. Sonra ozdegerin ne demek oldugunu ve hicbir sey ile olculemeyecegini ogrendim,hayatimda ogrendigim en guzel seydi. Konseyin dedigi gibi bu inanclar, sadece gormekle bile cozulme surecine girmisti. Ama kendimi degersiz hissetmekle ne cok kirdigim,ne cok kisitladigim ile yuzlesmek cok carpiciydi. Nelere nelere inaniyoruz, gercek varligimizi yadsiyip bizi dogamiza yabancilastiran… Bazen yeni bir sey ‘ogrenmek’ten cok, sadece yanlis ogrendiklerimizi unutsak(unlearn yapsak) yeterli olacak gibi geliyor 😊 Hepsini gormemiz ve salivermemiz dilegiyle 🙏🙏🙏 Gercek dogamizi kabul edip, butunde bir olmak dilegiyle💜

  Bu arada son mesaj ve soru cok heyecanli.

  Sukranlarimla Mor Alev💜💜

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.