Haftanın Enerjisi – Fırtınadan Sonra

catching-light-by-satie-sharma-ladakh-india“Kum fırtınasının içinden geçmiş gibiyiz ve fırtına bittiğine göre, bir bakmalı, kontrol etmeliyiz, hepimiz burada mıyız, hayatta ve birlikte miyiz? Şimdi, kumlar yatıştığına göre dürbünleri çıkaralım ve ileriye göz atalım! Keşif yolculuğu devam etmeli! Bu Güneş-Jüpiter birleşmesi ile ufkumuzu genişletme, ilişkilere, sevgiye, hayata olan inancımızı yenileme ve bütün gücümüzle, cesaretle onlara uzanma zamanı!”

Tom Lescher, içinde bulunduğumuz hafta için bunları söylemiş, paylaşmasam olmazdı! Tom şunu da ekliyor; “Tutulmalar sırasında ortaya çıkan, aradığımız ya da başlattığımız büyük hayat değişiklikleri hareket ettirmemiz gereken dağlar gibi görünebilir ve bunu çabuk, hızlı darbelerle yapamayacağımız belli, fakat kürekler dolusu dağı hareket ettirirken arada biraz da keyif almaya da çalışalım, olur mu?”

Bugün, astrolojik açıdan müthiş hareketli bir gün, neden hepsi neredeyse aynı güne denk geliyor bilmiyorum ama içimde bir yerde anlıyorum. Cumartesi sabaha karşı Terazi’de gerçekleşecek olan yeni aydan önce yapılması gerekenler var. Kum fırtınası dinmiş olabilir ama hareketin bittiğini sanıyorsak, yanılıyoruz. Asıl iş şimdi başlıyor.

 1. Bugün Güneş ve Jüpiter’le tam birleşiyor. Yılda bir defa gerçekleşen bu birleşme özellikle Terazi’de ve Süper Galaktik Merkez’de gerçekleştiği için çok olumlu potansiyellerin ortaya çıktığı bir haftadayız.
 2. İsyan duygusu? Kendimizden hiç beklemediğimiz hisler, düşünceler ya da davranışlar?  Dün ikinci Eris-Uranüs tam birleşmesi yaşandı. Buz gibi soğuk bir berraklık düşünün, kaynak suyu gibi, derinlerdeki çakıl taşlarının her birini sayabiliyorsunuz, renklerini ayırabiliyorsunuz. Belki de hayatımızda ilk defa, yaşamlarımızın gerçeğini ya da büyük çabalarla korumaya çalıştığımız sahte benliğimizi bütün çıplaklığıyla görüyoruz. Potansiyelimizin farkına vardığımız için ilham dolu olabiliriz. Ya da tam tersi,  geçmişte gerçek olduğunu sandığımız korkularımızla yapmış olduğumuz tercihlerimizin sonuçlarını fark ederek dehşete düşebiliriz. Bu iki olasılıkta da yalnız değiliz, herkes eksiksiz bunları yaşıyor ve artık hiçbirimiz küçük düşünmek zorunda da değiliz. Yola devam!
 3. Bugün Plüton Oğlak’ta geri yolculuğunu bitirip ileriye doğru adım atıyor. Tarih boyunca kurguladığımız “resmi” dünya, yani kurumlar, devletler, şirketler, bankalar, güvenlik sistemlerimiz nelerin değişmesi gerektiği konusunda 18 Nisan’dan beri büyük dersler aldılar. Büyük çoğunluğunu bizler, yani alelade insanlar bile gördük, hissettik. Bugünden itibaren radikal değişim rüzgârları yeniden bütün dünyada esmeye başlayacak.
 4. Mars, yarın Oğlak’a geçiyor. Bu çılgın enerji değişimini topraklamamıza, daha pratik, daha pragmatik, daha güncel çözümler getirmemize yardımcı oluyor. Sorunların etrafında dönüp dolaşacağımız yerde, onları çözmeye odaklanıyoruz.
 5. Merkür’ün hareketlendiğini de hissettiniz mi? Yukarıda saydığım bütün hareketliliğe yardımcı olan Merkür bizi Kuzey Düğümüyle birlikte gerçeğe doğru ittiriyor. Böylece statükoyu korumak için kurguladığımız ve alışkanlık yapmış olan gerçekten kaçınma mekanizmalarımızı ıskartaya ayırıyor.

İşte böyle bir haftaya giriyoruz! Söz verilen hızlanma burada. Yeni zaman çizelgesinin yerine oturmaya başladığı döneme girdik. (İlgili yazı için buraya tıklayın)

hay-bales-the-sky-at-duskEnerjilerden konuştuğumuzda, mutlaka özgür iradeden de bahsetmeliyiz. Çünkü bu potansiyeli kullanmayı seçebilirsiniz, ya da kullanmamayı. Bu, sizin özgür seçiminize kalmış. Güneş ve Jüpiter birlikte adeta “Kullanın! Biz buradayız, yardımcı oluyoruz, korkmayın, değiştirin, güzelleştirin!” diye haykırıyor.

Bazen yeni doğan günün tazeliğini yaşamak için önce bir fırtına gerekir. Fırtınadan sonra güneş bir başka güzel doğar, atmosfer berraklaşır. Yapılacak çok iş vardır. Fırtınadan korunmak için saklandığınız yerden çıktığınızda, ortalığın darmadağın olduğunu görürsünüz. Temeli güçlü olmayan yapılar dağılmıştır. Belki coğrafyanız bile değişmiştir. Şimdi o yapıların daha iyisini, daha sağlamını, kendimize daha uygun olanını inşa edebiliriz.

Sevgili Dostlar, bu harika haftada, gerçek hasat zamanında haydi iş başına! Hep ileri!

©2016 Mor Alev

Not:

Bu tutulma döneminde blog yayınları düşük yoğunlukta devam ediyor. Yorum ve mesajlarınıza daha yavaş cevap veriyorum, gecikmeler olduğunda lütfen üzerinize alınmayın, sadece benim teknolojiye biraz ara verdiğimi bilirseniz beklentilerinizi de ona göre ayarlayabilirsiniz.

Arkadaşlar, lütfen blogda gezinin, aradığınız çözüm gözlerinizin önünde olabilir, bana yazdığınızda cevabınız gecikebilir. Eğer hiçbir şekilde blogda cevap bulamıyorsanız, elbette bana yazın ama önce ufak bir araştırma yapmanızı öneririm

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

 1. aldığım mesajı sanki kendim daha evvel okumuş gibiyim…halbuki bu sabah açtım ve okudum….her şey sırasıyla…vaktinde akışta….farkındayım….hem seyirci hem oyuncuyum…yerimi belirleyen akışı hissediyorum….kendime izin veriyorum akışta kalmak için….bu sabah uyandığımda ilk aklıma gelen ”dinlen” oldu…sanki bu son haftalarda çok çalışmışım hissiyle uyandım…yüzümden belliydi….sevgiyle selamlıyorum hepimizi….

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev ,
  Muhteşem bir yazı gene herzamanki gibi.Tam zamanında geldi.Son cümleye bayıldım.’Sevgili Dostlar, bu harika haftada, gerçek hasat zamanında haydi iş başına! Hep ileri!’
  Bu kadar fırtınalı aylardan sonra ben kendi adıma hasat toplamayı ve akışta kalmayı seçiyorum.Yüksek benliğim, yüksek benliklerimiz, ilahi olan bizi doğru olana yönlendirecektir.
  Yepyeni bir başlangıç yepyeni bir dönem hepimize hayırlı olsun.Şimdi yeniden hayatlarımızı inşa etme zamanı.Ben bu yazıyı görmeden haftasonu kararımı vermiştim.Şöyle dedim kendime ve sürekli tekrarladım haftasonu boyunca.Önümüzdeki 6 ay değişim için ve kendimi yeniden yapılandırmak için ne gerekiyorsa yapacağım ve bu sefer kararlıyım.
  Varlığınız için vizyonu görmemize yardımcı olduğunuz yüreğiniz için sonsuz teşekkürler
  Sevgilerimle

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.