Yeni Ay Yengeç’te: Doğum Günü 4 Temmuz? – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

New moon 2Sevgili Dostlar,

Önerim, bugün 2016 başından beri yaşadıklarınıza, özellikle Haziran ayında olanlara bir bakmanızdır. Neler öğrendiniz? Davranışlarınız, tepkileriniz nasıl değişti? Kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

2015 sonunda yayınlamış olduğum Konsey’e ait bir Yeni Yıl mesajı vardı, Konsey sizlere bir liste hazırlamanızı tavsiye etmişti. Hatırlıyor musunuz? (ilgili yazı burada) O listeyi alın ve bakın. Yılın ilk yarısını tamamladık, şimdi bu liste sizi nasıl hissettiriyor? Gerçekleşenler var mı? İlerlemeler neler? Peki, artık saçma gelen maddeler var mı?

Bazı çok istediğiniz maddelerde hiç ilerleme görmüyorsanız, üzülmeyin. Yılın ilk yarısı geri giden gezegenlerin bize kendimizi daha iyi tanımak üzere verdiği zamanla geçti. Önümüzdeki günler daha da fazla hızlandığımızı göreceksiniz.

Bugün, hatta önümüzdeki tatil günleri süresince o listeye odaklanmak, belki biraz değişiklikler yapmak, belki de yeni maddeler eklemek son derece iyi gelecektir. Niyetlerinize taze enerji verin. Bu sene birbiri peşi sıra güncellendik. Enerjimiz Aralık ayından çok daha yüksek ve temiz. Umutlarınızı yeniden ateşleyin, hatta yepyeni umutlarınız, yepyeni planlarınız olduğunu fark edin.

Bu yeni ay, gelecek planlaması, geleceği zihninde canlandırmak ve hatta biraz da gelecek “sihri” yapmak için mükemmel bir fırsat.

İlişkiler, Bağlar ve Bağımsızlık

Bayramlarda, tatillerde aileler ya da arkadaşlarla bir araya gelindiğinde bazen eski kırgınlıklar, bazen de yepyeni anlaşmazlıklar ortaya çıkar. Eğer sizde de böyle bir durum ortaya çıkarsa, ailevi ve kolektif arınmaya yardımcı olun, tarafsız kalın. Hiçbir şeyi üzerinize alınmayın! Duygular zirvedeyken siz artık onları yönetmeyi biliyorsunuz. Bağışlayın. Özür dileyin. Sevginizi ifade edin. Çekinmeyin. (Gerekiyorsa Michael’dan yardım isteyin.) İhtiyacınız olduğunda kutsal “hayır” kelimesini hatırlayın.

Bağlarımızdan tam bağımsızlığımıza doğru yolculuk etmeye devam ediyoruz. Sadece tarafsız sevgi ve şefkatte nefes alabiliyoruz.

Bağımsızlık TDK sözlüğüne göre şu anlamları taşıyor:

 1. Ekonomik ve ruhsal desteğe gereksinme duymak, ilgi görmek ve yön seçmek bakımından başkalarına bağlı olmama durumu.
 2. Bir kişi, toplumsal küme ya da toplumun ekonomik, siyasal, medeni, kültürel, vb. bakımlardan başka kişi, küme ya da toplumların güdüm ve yönetimi altında bulunmaması durumu.

Çok da yeterli bir tarif değil. Bağımsızlık artık sevmemek değildir. Bağımsızlık, birlikte yaşamamak değildir. Bağımsızlık artık birlikte çalışmamak, uzlaşmamak, bir ekip olmamak değildir.

Bağımsızlık, kendi aklına ve ruhuna güvenmek, kendi kararlarını kendi vermek, kendi kalbini dinlemek, kendi sorumluluğunu üstlenmek, saygı gösterirken saygı talep etmektir. Ve bağımsız değilsek, biz biz değiliz.

Yeniden Doğuş

Ben önümüzdeki 4 hafta içinde kendi kendimizi tamamen yenileyeceğimize, içerideki görkemli “bağımsız” civcivi göstermek üzere yumurtamızın kabuğunu kıracağımıza inanıyorum. Neredeyse 2012’den beri her yıl yeniden doğuyoruz. Bu yıl yeniden doğduğumuz gün Temmuz ayında bir yerlerde olacak. Doğum günümüz 4 Temmuz mu? Belki de!

Bu hafta dinlenmeye çalışın. Bu yeni ay yazısında astrolojik bir özet vermiyorum, bence önemli olan bu dönemi en yüksek enerjilerle, en umutlu ve en sevgi dolu halinizde geçirmeniz.

Evet, niyetlerinizi, dileklerinizi gözden geçirin, yenileyin, onlara enerji yükleyin. Bağımsızlık önemli bir tema olarak karşımıza çıkıyor. İlişkilerde arınmaya da devam edeceğiz ama bütün bunlarla birlikte yine de sakin günler geçirebiliriz. (Yeni Ay 4 Temmuz saat 14.00 de gerçekleşti. – İstanbul)

Hepinize harika bir tatil diliyorum. Tatil yapamayan, hastanelerde, otellerde, güvenlik, temizlik, ulaşım, iletişim vs. gibi önemli görevlerde 7-24 sıkıntısız yaşamamıza yardımcı olan arkadaşlara da bu özverilerinden dolayı hepimiz adına teşekkür ediyorum.

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

 1. Yazılarını beğeniyorum diğer mailim bloke oldu buraya gönderirseniz sevinirim..herşey çok güzel iyiki varsın sevgiler gönül.

  Beğen

  1. Sevgili Gönül, bu bir blog ve halka tamamen açık olduğu için bilgileriniz korunuyor. Yani ben sizin bilgilerinizi değiştiremiyorum. Yeniden yeni email adresinizle abone olun. Sol sütundaki “takip et” butonuna tıklamanız yeterli. Sevgilerimle

   Beğen

 2. Sevgili Mor Alev 2012yilinda hasta yatalak annem büyük deyisiklik yasiyor cok üzgünüm her an ölebilir diyor doktorlar benim yasim 65 ,annem 89 benim yasimdan dolayimi bilmem tamamen gücümü kaybediyorum su an kafamin karmakarisik oldugu an nasil enerjimi güclendirmek icin ne yapmam gerekir.

  Beğen

  1. Sevgili Nefise, Mor Alev enerjisini kullanın. Ayrıca, ana menüdeki yöntemler bölümünde bütün melek enerjileri hakkında bilgiler bulunmakta. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.