Cennetten Mektuplar #5470– Görkemli bir gerçek

Underwater - painter unknownArkadaşlar, Mor Alev Dostu bu zamanda bizlerin en büyük gerçeği hatırlamasının iyi olacağını düşünmüş ve bu Cennet Mektubunu çevirip göndermiş. Bence harika yapmış! Okurken bırakın Sevgi Seli yumuşak dalgalarıyla her zerrenizi yıkasın, bu “Görkemli Gerçeği” yaşamaya izin verin, içinize çekin ve kalbinizdeki ışığın yaşanan yanılsamaların arkasını tamamen aydınlatmasını izleyin.

Bu mesajı çeviren Mor Alev Dostuna ve ileten Gloria Wendroff’a çok teşekkür ederiz. Orijinalini http://heavenletters.org/ da bulabilirsiniz.

Tanrı dedi ki;

Benim harika evlatlarımın her birinin içinde, hem kendisinin hem de “diğerleri” dediğiniz, Dünya’daki diğer insanların “ışıldamasını” sağlayan bir kıvılcım vardır. Dikkat edin, “Çocuklarımın her birinin içinde” dedim. Çünkü gerçekten de her birinizin içinde bu kıvılcım mevcuttur. Bu “ışıltı” içinizin derinliklerinden gelir. Ve o sizin, “tüm ihtişamıyla parıldayan” Özünüzdür. İçinizdeki bu kıvılcım, Dünya’yı aydınlatmanız için size bahşedilmiştir.

Dünyevi bakış açısına göre “güzel” olarak kabul edilen bir kişi de, bahsettiğim bu Parlak Işığa sahiptir. Hâlbuki bu “yüzeysel güzellik”, bir zaman sonra solabilir. Oysa dünyevi kavramlara göre “dış güzelliğe” hiç sahip olmayan bir kişinin de içinde, bu parlak ışık vardır. Ve bu kişi de, dış güzelliği olan bir kişinin aydınlattığı kadar, tüm Dünya’yı aydınlatır.

Yüzeysel güzelliğin sadece bir yere kadar derinliği olduğunu, ancak Dünya’nın yıldızlar gibi parlamasını sağlayan ışığın, “içsel güzellik” olduğunu söylemek, yeni bir şey değildir. Gerçekten de, karanlıkta parlamalarının haricinde, yıldızların ne gibi bir güzelliği vardır ki?

İçinizden yansıyan bu ışıktan, belki haberiniz bile yok. Oysa bebeklikten beri, bu ışığa sahipsiniz. Kesinlikle bu ışık ile sarmalanarak, Cennetten geldiniz. Siz hiç hareket edemeseniz bile, yine de bu ışık içinizden dışarı yansımaya devam eder. Fiziksel bedeninizin ötesinde olan bu ışığınız, sevgi duygusu hissettiğiniz zamanlar, daha da parlar. Hangi duygunuzdan dolayı olursa olsun, önemli olan ışığınızın parlamasıdır.

Gözler, “ışıldayan küreler” olarak tanımlanırlar. Ya da, “Ruhun, dışarıya açılan penceresi, kalbin aynası” olarak adlandırılırlar. “Güzellik, görecelidir” demek, sadece kısmen doğrudur. Çünkü dünyadaki herkesin içinde, ışıldayan gözlerinden dışarı yansıyan bariz bir güzellik vardır. Parıldayan veya ışıldayan her şeyin altında, Tanrı’nın Işığı yatar. Parlaktan daha parlak olan bu Tanrısal Işık, sizin içinizde barınır. O, fiziksel âlemde bilinen bir ışığa benzemez. Fiziksel âlemin ötesindedir. Sadece başka Âlemlerden görülebilen, Gerçek Nur’dur.

Işık, mutluluk demektir. İçinizde Parlayan Güneştir. Bazen ışık, gözyaşı olarak ortaya çıkar. Çünkü gözyaşlarının ışığı da sevgi göstergesidir. Sevgi’nin içinde ışık dalgaları vardır. Hatta hüzünlüyken bile, bu ışık azalmaz. Sizin ışığınızı en kalın örtüler örtse bile, yine de sizler Benim “Kutsal” evlatlarımsınız. Gerçek Işığınızı bir an bile görebilmeniz, Dünya’yı değiştirmeye ve Dünya’nın her tarafını kaplamış olan yalnızlığı aydınlatmaya yeterli olacaktır. Böylece Dünya’nın üzerindeki kara bulutlar da dağılacaktır.

Sevgisiz bir Dünya, soğuktur. Sevgi sizi aydınlatır ve ısıtır. Sevgi ve onun Işığı, size Cenneti hatırlatır. Cennet, “gidilip gidilemeyen bir yer” olmaktan çok daha fazlasıdır. Cennet, sizin içinizdedir. Ve aynen Benim olduğum gibi, Gökyüzünde çok uzaklarda bir yerde değildir.

Belki siz Cennetin, uzaklarda olmasından hoşlanıyorsunuz. Belki Cenneti, bir başka Dünya olarak düşünmeyi yeğliyorsunuz. Belki de rüya gibi bir yer olarak hayal etmeyi seviyorsunuz. O halde Cenneti, en güzel rüyaların görüldüğü ve her rüyanın gerçek olduğu bir yerden daha fazlası olarak düşünün.

Uyanıkken daldığınız hayal âlemi (gündüz düşleri), içinizdeki derinliklerde zaten gerçektir. Bu tür hayaller, her zaman gerçektirler. Aksi takdirde “hayal kurma” gibi bir şey, var olamazdı.

Yeni Dünya, bir gerçektir ve hep var olmuştur. Sadece henüz keşfedilmemiştir. Örneğin Columbus’un (Kristof Kolomb) keşfettiği ülke her zaman oradaydı. Sadece Dünya’daki diğer insanlar o ülkeyi henüz görememişlerdi. Yeni Dünya da, aynen bu “göreceli” Dünya’da var olan ama henüz bilinmeyen herhangi bir şey gibi, her daim orada mevcuttur.

Peki, hayalinizdeki dünya nerededir? Siz inanmasanız bile Yeni Dünya, yani en büyük hayaliniz, sizin içinizde bulunmaktadır. Peki, Cennet nerededir? Cennete de inanmasanız bile, yine de o sizin içinizdedir. Peki, Ben neredeyim? Sizin ve varolan- olmayan her şeyin içindeyim.

Sizler, gerçekleşen hayallerimden bir tanesisiniz. Ben “gerçek” olduğumdan dolayı siz de, içinizde parıldayan ve dışınıza yansıyan Işığımla, gerçeksiniz. Biz gerçeğiz. Hem de görkemli bir gerçek. Biz Biriz ve Bütünüz.

Bu dönemde hayatınızın her yönünde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizin rehberliğini almak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2015  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

  1. Çok çok teşekkürler Sevgili Mor Alev size ve Mor Alev Dostuna. Biz Biriz ve Bütünüz… Birkaç günden beri kendi iç dünyamda mutluluktan sevgi dolu gözyaşlarım dökülüyor, tutamıyorum ve aslında tutmak için zorlamıyorum. Şükredeceğimiz, sevgiden gözyaşı dökebileceğimiz o kadar çok anımız var ki, fark etmek büyük mutluluk… İçinizdeki sevgiyi rahat bırakın yayılsın çevrenize ve tüm dünyaya…

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.