Yaşam ritminin ve özün farkına varmak: Yeni Ay İkizlerde – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

'Celestial+Theatre'+by Christian SchloeYeni Ay 16 Haziran Salı, saat 17.05’de (İstanbul) İkizlerde gerçekleşiyor. Önümüzdeki bir ay boyunca iletişim, öğrenmek ve bilgi paylaşımı öne çıkıyor ve Mars’ın Güneş ve Ayla olan neredeyse birleşmiş hali fikirlerimizi ateşli bir şekilde ileteceğimizi ve savunacağımızı gösteriyor. Mars etkisinin olumlu yönü bize gereken cesareti ve enerjiyi vermesidir. Madalyonun diğer yüzünde ise kolayca öfkelenebilir, diğer kişilerin bakış açısına dikkat etmeyebilir, aşırı tepkiler verebiliriz.

Arkadaşlar, bu haftalarda sanırım birkaç ek astroloji yazısı yayınlayacağım, çünkü bu kalabalığa ayda bir yeni ay, bir dolunay yazısı yetmeyecek gibi geliyor. Şu an gökyüzüne baktığımızda, Satürn, Plüton, Neptün, Ceres, Pallas hep birlikte geri gidiyor. Geri yolculuklar hep içimize dönmekle ilgilidir. Cevaplar içimizdedir, değişim içimizdedir, çözüm dışarıda görülmeden önce içimizde gerçekleşir. Oysa Yeni Ay, Güneş, Mars ve Merkür, İkizlerin karakteri gereği tamamen dışa dönmüş durumda.

Biraz çift karakterli bir durumda kalacağız ve ruhumuzu iç-dış, sakinlik-hareket, mücadele-uzlaşma, bağımlılık-özgürlük, bilgi toplamak-bilgileri sindirmek gibi zıt kutupların arasında bunaltmamız mümkün. Çözüm? Çözüm yine DENGEde. Ve bu yeni ayın Sabian Sembolü bize o dengeyi, içsel bilgiyle beraber dışarıda hareket etmeyi gümüş tepsi içinde sunuyor.

Yeni Ay 26⁰ İkizler’de: “Kış gökyüzüne doğru uzanan don tutmuş ağaçlar: Orijinal formun ve varlığın temel ritminin kendini göstermesi”

Sunrise Sisters by Martin WaitEvet, ben de aynısını düşündüm. Geç gelen yaz günlerinin henüz başındayken, don tutmuş ağaçlar ve buzlu görüntüyle ne işimiz var? Deniz, güneş, eğlence ve hareket istiyoruz! Ama bu sembolün açıklamasına gelince ne kadar bilgece olduğunu göreceksiniz. Dane Rudhyar kitabında bu sembolü şöyle anlatmış:

“Formaliteler ve dış görünüş geride bırakılıyor. Bu budamak, yani “fazla kısımları kesip atmaktan” da ileri bir adım; bu tüm yüzeyselliklerin, abartıların ve süslerin elenmesi süreci. Dönemsel olarak, tabiat bizim bu çıplak gerçeklik durumuna ulaşmamıza yardımcı olur. Bu kişisel varlığımızın özüne uzandığımız bir deneyimdir, tüm dış hatların altında, onların hepsini taşıyan temele, saf benliğimizin yapısının gücüne ulaşırız.”

Dış hatlar, süsler, yapraklardır, oysa hepsini taşıyan ağaçların gövdesi ve köküdür. Kış mevsimi boşa giden bir zaman değildir, bütün dikkatler köklere verilir, ağaçlar güçlenir, temelini sağlamlaştırır. Böylece özümüze ulaştığımız gibi onunla birlikte hareket etmeye başlarız, özümüz bize evrensel ritmi hatırlatır. Sabırsızlık yerine, zamanında ve yerinde harekete geçmeye karar veririz.

Her olayın, her hareketin, kısa ya da uzun dönemli olarak şu adımların bir araya geldiği süreçle gerçekleştiğini hatırlıyoruz.

  • Niyet (tohum),
  • İlk adımlar (tohumun köklenmesi),
  • Gelişim (filizlenme),
  • Büyüme (dallar ve tomurcuklanma) ve
  • Sonuç (çiçek ve meyveler)

Bu doğal hayatın ritmidir. Biri diğerinden önce gelemez, biri atlanırsa, sonuca ulaşılamaz ve hepsinin bir sırası vardır. Tabiat bize bunu çok güzel gösterir.

Şimdi, asıl önemli konuya gelelim. Sabian sembolünün “ritmin kendini göstermesi” parçasını umarım kaçırmadınız. Bu semboller ve astroloji o kadar güzel çalışıyor ki! Bize gökyüzü aslında tam olarak şunu söylüyor:

“Sadeleşin. Gösteriş, süs, kalabalık… Bunların da yeri var, ama bu ay özünüze ulaşmak, temelinizi tanımak, onu beslemek ve gücünü hissetmek için ideal. İstediğiniz ilerlemeyi dilediğiniz kadar kısa sürede sağlayamayabilirsiniz, çünkü artık kestirme yollar, yarım yamalak çözümler geçerli değil. Ama bu sayede yeni enerjileri çok daha iyi anlayabilir ve Kürelerin Müziği ile gelen yeni dönemde tüm enerjileri kendiniz ve bütünün faydası için kullanabilirsiniz. Yaratıcının orijinal niyetine dönüş yapıyorsunuz.”

Arkadaşlar, bu ay ve özellikle gündönümü sırasında (21 Haziran) Kutsal Erkek enerjilerini de kabul ediyoruz ve temele, asıl olana, ilk tasarımımıza dönüşü yaşıyoruz. Değişen astroloji bize hem dişi (kabul eden, izin veren, değişen, besleyen) hem de erkek (niyetini ortaya koyan, harekete geçen, cesur, verici) enerjileri dengelememiz için gerekli dozda ışık aşılıyor. (Eğer bu konuyla ilgili eski yazılarımı okumadıysanız ve şu yazılanlar anlamsız geliyorsa, lütfen onlara bir göz atın. Kürelerin Müziği ve Yaşadığımız Dönem Üzerine Düşünceler (Haziran 2015)

Geri giden Neptün, içimize dönüp ilahi benliğimizle temasa geçerek yukarıda açıklamasını yaptığım Sabian Sembolünü derinden anlayıp uygulamamıza yardımcı olacak. Bu tema Mars-Chiron kare açısıyla da destekleniyor. İnanç eksikliği olarak ortaya çıkan yaralarımızı artık şifalandırmalıyız. İç bilmemize ve ihtiyacımız olan cevapları bulacağımıza dair güvensizlik bu inanç eksikliğinin kökenidir. İnanmadan hiçbir şey başaramayacağımızı da biliyoruz. Chiron bu konuda yardımcı oluyor. Özellikle çenenizin ucunda bulunan inanç çakranız üzerinde çalışmanızı öneririm. (İlgili bilgiler burada)

Lütfen bu söylediklerim gözünüzü korkutmasın. Ortalık karışıkmış gibi görünüyor ama içe dönüp, özünüzle tanışıp yepyeni bir güvenle derinlerden gündelik hayatınıza döndüğünüzde, işte o zaman İkizlerin neşesi ve hareketi, Mars’ın cesareti, Venüs’ün Aslan’da parlayan öz-sevgisi sizlerle olacak.

Dahası, harika bir ateş üçgeniyle Koç’taki Uranüs, Aslan’daki Jüpiter, Yay’daki Pallas Athena inanılmaz güzel yaratıcı çözümlere ulaşmanızı sağlayacak. Ateş üçgeni bu ve önümüzdeki hafta etkisini gösteriyor.

Dolunay yazısında da yazmış olduğum gibi, olayları kontrol etmeye çalışmayın. Bir şeyler arzuladığınız gibi gitmiyorsa geri çekilin, bu yeni ayın Sabian Sembolünün söylediği gibi ekstraları budayın ve öze dönün. Özünüz ne diyor? Araziyi gözlemleyin, size verilen mesaj nedir? Çözüm düşündüğünüzden bambaşka bir yerde olabilir. Onu görünce yeniden hareketlenin ve kendinize güvenmeyi unutmayın.

Böyle birbirine zıt büyük enerjiler bir araya geldiğinde her gün dengemize dikkat etmeliyiz. Çözüm, denge, denge dengede! On defa bile yazabilirdim! Denge meditasyonunu hala ve önemle öneriyorum. (bağlantısı burada)

En başta söylediğim gibi bütün bir ayın astrolojisi buraya sığamayacak kadar uzun, o yüzden aralıklarla diğer açılar hakkında yazmaya devam edeceğim.

Hepinize harika bir ay diliyorum.

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com