10 Ağustos Süper Dolunay ve Aslan Kapısı Enerjileri – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

sphinx and full moonArkadaşlar, 23 Temmuz’da yayınlamış olduğum 10 Ağustos Süper Dolunayına hazırlık yazısındaki ipuçlarını kullananlarınız oldu mu? Hayatınızın ve kişiliğinizin parçalarını, ilişkilerinizi, size verilmiş olan bilgileri, öğretilmiş olan inançları ve doktrinleri yeniden gözden geçirdiniz mi? Muhakeme yeteneğinizin sınırlarını zorlayarak gerçeğe, sadece gerçeğe ulaşmaya çalıştınız mı? Salıverme ve arınma işlemleriniz nasıl gidiyor?

Aslında, belki de başlığı “Bilinen ve Bilinmeyen Tarihin En Hızlı Evrimleşme Sürecine Hoş Geldiniz”  olarak seçmeliydim. Pazar günü gerçekleşecek süper dolunay için aklımda bir yazı ve bir kaç müsvedde paragraf vardı ama dünkü Aslan Kapısı enerji girişini deneyimledikten sonra hepsini iptal ettim. Yeniden başlıyorum, çünkü bugün dışarıdan bize öyle görünmese de her şey YENİ. Yarın daha da yeni olacak, önümüzdeki haftalarda ve sanırım 23 Ekim’deki güneş tutulması ertesine kadar da her gün kendi benliklerimizde, tanıdıklarımızda ve tüm çevremizde aklımıza hayalimize gelmeyecek yeniliklerle karşılaşacağız. Tam yeniye alıştım derken, yine yeni bir şey karşımıza çıkacak.

BİZ İNSANLAR NE KADAR AKSİNİ SÖYLESEK DE, YENİYİ PEK İSTEMEYİZ, ONDAN ZEVK ALMANIN YOLLARINI ARAMAYIZ, YENİDE KUSURLAR ARARIZ, YENİYİ DIŞLARIZ, NE KADAR BOĞUCU OLURSA OLSUN, TANIDIK ESKİNİN İÇİNDE SIKILA SIKILA OTURMAYI TERCİH EDERİZ.

Size bir haber vermek istiyorum: Bu sefer ne kadar dirensek de bize altından saray gibi gelen ama gerçekte küf kokulu köhne bir kulübe olan eskinin içinde oturmaya devam edemeyeceğiz. Çünkü onu buldozerle dümdüz edecek enerjiler burada! Size çiçek, böcek, kelebeklerle süslü bir şekilde yazabilirim bunları, ama mesaj saptırılmış olur. Bu dönem öyle bir dönem değil, artık yavaş yavaş alıştırma safhasından çıktık, hızlı ve kapsamlı enerjiler, baş döndürücü olaylar sürecine girdik.

Bunu en iyi dün hep beraber katıldığımız global barış ve huzur meditasyonunda anladım. Bizler meditasyondayken sınırlarımızın hemen dışında bombalar Gaia’nın kabuğunda çukurlar açıyor, kim bilir, dünyanın hangi köşesinde neler yaşanıyordu. (Bence meditasyon başarılı oldu, en az 100.000 kişi katıldı ve tekrarlar ve sonradan katılanlarla sihirli rakam 144.000 e ulaşmış olabiliriz.) Gözlerimin önünde çok büyük bir zıtlıklar uçurumu belirdi, ve bu tamamen birbirine zıt uçlar sadece güncel olaylar da değil, ailelerimizde, evimizde ve kendi ruhumuzda da vardı. Bir tarafta aydınlık, diğer tarafta aydınlanmayı bekleyen karanlık, bir tarafta sevgi, diğer tarafta sevilmeyi bekleyen nefret, bir tarafta bereket, diğer tarafta yağmuru bekleyen kuraklık…

Dolunayın ışığı bütün bu zıtlıkları daha da belirgin bir şekilde gözler önüne serecek. Onların hiçbirini eskiden kullandığımız yöntemlerle bertaraf edemeyeceğimizi de kabul etmek zorunda kalacağız.

Süper Dolunay Kova Burcunda:

Dolunayın Kova burcunda olması işte burada önem kazanıyor. Kova dahi, devrimci, doğrucu ve bilim insanıdır. Özgürlük Kova’nın son noktası, kendi yolunu seçme yeteneği ve kimseden emir almama ruhunun en derin becerisi ve bazı durumlarda savaş yöntemidir.

Şu anda etrafınıza bir bakın, kendinizi kendiniz olarak ifade etmeniz için karşınızda nasıl muazzam engeller duruyor? Onlardan kurtulmanız sadece size bağlı. O engelleri yaratan ve muazzamlaştıran sizlersiniz. Aklınızdan geçen hiç bir düşünce sizi ifade etmek zorunda değil, o düşünceleri irdelemek ve inanıp inanmamak size kalmış. İnanmadığınız her bir engel, toz bulutu olup rüzgarla dağılacaktır.

Kova’dan bir dahi olarak bahsettik. Deha bu süper dolunayın bize sunduğu en önemli kaynak. “Dahi” bize aşırı zeki olarak öğretilmiştir, ancak bu yanıltıcıdır. Zeka bir araçtır. Deha yeniyi düşünebilme, eski sorunları yeni yöntemlerle gözden geçirebilme yeteneğidir ve işte bu yetenekle donatılıyoruz. Ama bu yeteneği sadece eğer İSTERSENİZ kullanacaksınız. Seçim sizin.

Mars Akrep’te:

Dance by the Light of the MoonBu dolunay enerjilerini etkileyen diğer hareket ise Mars’ın Akrep’teki Eylül ortasına kadar sürecek olan yolculuğu. Steven Forrest bundan 30 yıl önce Akrep’i çok güzel bir analoji ile anlatmış (İçinizdeki Gökyüzü): “Uyku tulumunuzda bir akrep var, göğsünüzde duruyor. İşte o zaman öncelikleriniz netleşir. Gelecek kaybolur. Geçmiş uçar gider. Keskin bir şekilde içinde bulunduğunuz ana odaklanırsınız. Başka hiçbir şeyin önemi kalmaz. Ve şu anda, tüm poz atmalarımız, kibarlığımız, sahte ve rahat cevaplarımız üzerimizden soluyup gider. Sadece gerçek kalır. Daha önce hiç olmadığı kadar, kim olduğumuzu ve ne istediğimizi biliriz. Akrep’in son noktası budur. Bu yoğunlukta yaşamak. Bütün sahteciliği yok etmek. Korkunun duvarları arkasında saklananları açığa çıkarmak. Bilinçsizi bilinçli hale getirmek. Bir bakıma her dakikayı son dakikaymış gibi yaşamak.” Ve o zaman duygu ve davranışlar arasında mükemmel uyum gelişir, mutluluk gelir.

Dostlar, bu alıntıyı yaptım çünkü bize isyankar, devrimci kovanın inadı ve dehası gelirken, verilecek kararlarda Akrep burcunun derinliği, dürüstlüğü ve cesareti gerekiyor. Gökyüzü bize bu konuda yardımcı oluyor. İçinizdeki dahi kahramanı ortaya çıkarmanın tam zamanı.

Büyük resim ve genel olarak beklememiz gereken şeyler:

Yukarıda şu anda geçerli olan iki enerjiden bahsettim ama biliyorsunuz ki bundan çok daha fazlası var. Detaylar için son birkaç haftadır yayınladığım Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporlarına bakabilirsiniz. Büyük resme baktığımızda öne çıkan renkler şunlar:

 • Şu an sahip olduğumuz kişiliğimiz ve egomuz istese de istemese de, eğer bu dünyada bu zamanda doğduysak, büyük değişimin vaz geçilmez araçları olarak yeryüzünde bulunmak için yaşam kontratı imzaladık. Hem de buna güle oynaya, isteyerek gönüllü olduk. Bu yazıları okuyan sizler özellikle bu görevin temel unsurlarısınız.
 • Değişimin vaz geçilmez araçları dürüstlük, yükselmiş anlayış, farklı perspektifler ve cesarettir. Süper Dolunay bu araçları bize devasa bir gümüş tepside sunuyor.
 • Üzerimize uygulanan baskı ise bizi değişime doğru itiyor. Bu baskı her geçen gün artarken gösterdiğimiz direnç sadece bizi yoracak, negatif negatifi çektiğinden direnç gösterdiğiniz alan ne ise o alanda olumsuzluklar yaşamaya devam edeceksiniz. Tutunduğunuz şeyleri ilk etapta sizi ne kadar acıtırsa acıtsın bırakmak ise sizi rahatlatacak ve yeni bakış açıları ve çözüm yolları bulmanıza yardımcı olacak. Jüpiter’in Aslan’da olması size yeni fırsatlar getirecek, 8-8 enerjileri ise siz gerekli değişiklikleri yaparken maddi manevi destek sağlayacak.
 • Özgürlük arzunuz yükseliyor. Bunu kalbinizin en derin köşelerinde hissedeceksiniz. Tartışmalar, öfke patlamaları yaşamak ya da bir isyanla karşılaşmak çok olası. Böyle durumlarda Kova’nın dehasından yararlanın ve kendinizinkiyle beraber, herkesin özgürlüğüne SAYGI duyun.
 • Burada binlerce yıllık esaret zincirlerinin kırılmasından bahsediyoruz. Bu zincirlerden bazıları sizler için birer tabu olabilir. Dokunulmaz ve kesinliği üzerine ölecek kadar emin olduğunuz inançlarınızın, bilgilerinizin, davranış kalıplarının ve geleneklerin aslında birer uydurmaca olduğunu görebilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamak ya da kendini ihanete uğramış hissetmek sizin kendi seçiminiz. Ya da başka bir şey seçersiniz: Duruma anlayış, öğrenmek isteği ve şefkatle yaklaşmak. (Bu konuyu Uranüs’ün geri gidişini konuşurken kapsamıştık)
 • Gölgelerinizle tanışmak ve onları sevgi ışığında aydınlatmak önümüzdeki altı ay boyunca öne çıkıyor. Bu kesinlikle Akrep etkisi. Hepimizin içinde kendimizden bile sakladığımız, utandığımız ve hatta iğrendiğimiz gölge benliklerimiz var. Belki bir ırkçı, ayrımcı, hırsız ya da katil içimizde saklanmakta. Arkturusluların dediği gibi, o gölge benlikler sadece sevilerek ortaya çıkmayı bekliyor. Eğer onları kabul eder ve kayıtsız şartsız seversek, aydınlandıklarını ve dönüştüklerini göreceğiz. Ben özellikle bu sebepten dolayı ülkemizde kürsülerden bu kadar çok hakaret edildiğini düşünüyorum. Sürekli gözümüzün önünde oynanan düşük enerjili tiyatro bizi kendi içimize dönüp bakmaya teşvik ediyor. İşte burada dünkü meditasyonda gözümün önünde canlanan uçurumlar geri geliyor. Sevgi uçurumun her iki yanını birbirine bağlayacak sihirli bağ, ışık en sonunda bizi sağlıklı merkeze taşıyacak araç olacaktır.
 • Dünya çapında sürprizlerden bahsetmiştim geçen gün. Her gün o sürprizler ortaya çıkmaya devam ediyor ve edecek. Savaşlar, anlaşmazlıklar, salgın hastalıklar, yoksulluk ve her türlü aşırı negatif de global temizliğimiz bitene kadar yükselerek sürecek. Bütün bunlara son vermek için hepimizin elbirliği ile değişime karar vermesi ve uçurumlar üzerinden sevgi köprüleri kurması gerekiyor. Saul diyor ki:“Özellikle her şeyin olması gerektiği gibi gitmediğini gösteren savaş, çatışma, deprem ve sel haberleri geldikçe, süregelen şüpheleriniz ve korkularınızın farkındayız. Sanki bütün dünyada barış ve huzur bir çırpıda ret ediliyor, pek çoklarını daha da çok çatışmaya sokan nefret ve öfkenin sonu gelmeyecekmiş gibi görünüyor. Ama, daha önce de pek çok güvenilir kanal tarafından size iletildiği gibi, bütün bu olanlar, Sevgi Seli’nin şimdiye kadar gömülü kalmış ya da görmezden gelinmiş devasa yoğunluk ve boyuttaki sorunların insanlık tarafından çözümlenmek üzere ortaya çıkarmasıdır ki onlar Büyük Uyanış yaklaştıkça acilen çözümlenmelidir.”

Arkturuslular bu dönemde enerjimizi yüksek frekansta tutmanın önemini hatırlatıyorlar ve bize şu kısa egzersizi öneriyorlar:

 1. Frekansınızı düşürdüğünüz zaman kendinizi affedin.
 2. Yaşamınızı genişletip geliştiren zaman, yer ve aktiviteleri not alın, aynı şekilde ışığınızı loşlaştıran yer, zaman ve aktivitelere de dikkat edin.
 3. Işığınızı sizden çalan her durum, kişi ya da yere “Seni kayıtsız şartsız seviyorum” demeyi hatırlayın. Bu basit sevgi ilanı bilincinizi derhal yükseltecektir.

Full Moon over waterfallDolunay Meditasyonu:

Bu dolunay 10 Ağustos Pazar gecesi 21.10 da. Ben dolunay meditasyonumda bu sefer son derece klasik çalışacağım. Belki siz de aynını yapmak istersiniz:

Michael ile bağ keserek başlayacağım önce, şu anda sorun yaşadığım her alana ait bağları keserken bana onlara verdiği dersler için içten teşekkür edeceğim, kendimi o bağları oluşturduğum için affedeceğim ve tek tek gölge benliklerimi çağırıp onlara sevgi ve ışık vereceğim. Sonra da Mor Alev enerjisi ile bütün benliğimi yıkayacağım. Meditasyonu bütün dünya için devasa bir Sevgi Seli çalışması ile bitireceğim. (Artık bütün bu yöntemleri çok iyi tanıdığınız için sadece bağlantılarını veriyorum).

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Harika bir Süper Dolunay dilerim.

 Mor Alev

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

7 comments

 1. Yüreğinize sağlık, hepimize yol da ışık tutuyorsunuz. Sevgiyle

  Beğen

 2. Muhtesem bir rehber yazi olmus! Yuregine, ruhuna saglik Mor Alev.. En derin sukranlarimla.. Arindirici ve BIRlestirici super dolunaylar herkese..

  Beğen

 3. Merhaba,

  Bu güzel yazı için kaleminize sağlık..

  Size bir sorum olucaktı.. Üçüncü süper ay tarihi olan 9 Eylül’ de İzmir bölgesinde ay nereden ve hangi saatlerde en iyi görünebilir? Bu bilgiye sahipseniz paylaşırmısınız çok teşekkür ederim…

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.