Günün Melek Kartı – Kök Çakra: Topraklanın ve Pozitif Olun!

stay groundedEvinizi, işinizi, maddi durumunuzu anlatırken sadece olumlu düşünceleri seçin, çünkü kelimeleriniz ortaya çıkan gerçeklerinizi belirliyor

Arkadaşlar, aslında bugünün enerjisi dün yazdığım 8-8 Aslan Kapısı yazısında olduğu gibi belli. Ama ben yine de bir kart çekip başka bir mesaj olup olmadığına bakmak istedim ve bu kart geldi. Meleklerimiz neye ihtiyacımız olduğunu çok iyi biliyorlar!

Kök çakranın özellikleri şöyledir:

  • Pozisyon: Kuyruk sokumu ve kasık kemiği arasında
  • Renk: Koyu Kırmızı
  • Enerji: Fiziksel enerji, yaşama arzusu, hayatta kalma sorunları, barınak, yiyecek, para
  • Fiziksel organlar: Hücresel dayanıklılık, hücrelerden geçen enerji, yaşam gücü, omurilik ve böbrekler.
  • Hormon: Adrenalin

Kök Çakra aynı zamanda ayak tabanlarımızda devam eder:

Ayak Çakraları tam ayak tabanımızın ortasındadır ve Kök Çakranın devamıdır. Bu çakranın özelliği doğrudan Gaia’nın enerjisini bize iletebilmesi ve bizdeki negatif enerjiyi ise topraklayabilmesidir. Enerji dengemizi sağlar, baş dönmesinden, depresyona ve dolaşım bozukluklarına kadar büyük bir yelpazedeki sorunları bertaraf eder. Ama bununla da kalmaz, ayaklarımız fiziksel vücudumuz için ne kadar önemliyse, duygusal ve enerjik vücutlarımız için de o kadar önemlidir. Sağlıklı ayaklar ve ayak çakraları hayallerimizi bu hayatın gerçekliğine demirleyebilmemize yardım eder. Diğer bir değişle, hayallerimizi gerçekleştirmemizde ayak çakralarının büyük rolü vardır. Bizi arzuladığımız yere “götürürler”. Ayak masajının sizi ne kadar rahatlattığını hatırlayın. Ya da ayağınızdaki küçücük bir nasırın ne kadar canınızı yaktığını… Ayaklar sevilmeyi sever. Bu çakrayı çıplak ayak yürüyerek, toprağa basarak,  masajla, pedikürle, dans ve doğada yürüyüşle aktive edebilirsiniz.

Kartımız şunları söylüyor:

Bu kart bugün fiziksel ihtiyaçlara odaklandığımızı gösteriyor, örneğin para ihtiyacına. Şu anki durumunuzu olumlu kelimelerle tarif etmeniz çok önemli. Konuşmalarınızda kendinize “kurban” rolünü vermeyin, endişeden kesinlikle kaçının.

Her endişe bir dua olduğuna ve endişe ettiğiniz şeyi size çektiğine göre, endişelerinizi aklınızdan geçerken fark edin ve onların yerine kısa bir dua edin. İnancınızı ve kendinize güveninizi pekiştirmek için melekleri çağırın. Nihayetinde inanç ve güven bir şeyi yoktan var etmek için iki sihirli katkıdır.

Mutlaka Topraklanın!

Bugün enerjiler çok yoğun. Gün boyu kısa kısa topraklanmayı ve derin nefesler almayı unutmayın. Enerjileri şükran ve sevgiyle kabul edin. Toprağın ve Gaia’nın şifa enerjisinden bugün ve önümüzdeki günlerde yararlanın. Buna hepimizin ihtiyacı olacak.

Galiba bu enerjiler bize ek hediyeler de gönderiyor!

Dostlar, bu benim düşünmediğim bir şeydi, ama şimdi bu karta bakınca bana sanki şunu söylemek istiyorlar: “Mor Alev, sen bu enerjilerin bilinç yükselmesine, vücudumuza, barış ve huzura katkıda bulunacağına odaklandın ama Aslan Kapısı bir şey daha getiriyor: Bolluk ve Bereket!” Çünkü kök çakranın en büyük özelliği yeryüzü ihtiyaçlarımızı gidermesidir. Şimdi, bakıyorum da bu hafta bolluk konusunda çok konuşmuşuz. Demek ki fiziksel yaşantımızda da bir bolluk ve rahatlama bekleyebiliriz.

Teşekkürler Melekler ve Gaia!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/
 

2 comments

    1. O zaman dün seçtiğim aslan üzerindeki Lakshmi resmi de tam oturmuş. Melekler ve rehberler bana ne yaptıracaklarını çok iyi biliyor. Bilgi için çok teşekkürler.

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.