Şans Ateşi Tutuşturulunca: Jüpiter 11 Ağustos 2015’e kadar Aslan’da – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

sun danceUmarım dün hafifleyen enerjileri hissetmeye başladınız. Jüpiter su burcu Yengeç’teki bir yıllık yolculuğunu bitirip Aslan’a dün (16 Temmuz) geçiş yaptı. Bu ne anlama geliyor? İlk etapta daha, daha, daha fazla… yüksek ses, girişkenlik, fiziksel ve ruhsal anlamda sıcak, yükselen drama – unutmayın Aslan tiyatroyu sever, güç gösterileri, kükremeler, zaman zaman patlamalar, ama bu sırada herkes ama özellikle ateş ve hava burçları için fırsatlar, mutluluk, coşku, neşe, keyif, ilerleme, değişim, bereket ve kazanç artışı!

Jüpiter genişlemenin, büyümenin, olgunlaşmanın, kazancın ve şansın gezegenidir. Bu dönemin sizin için nasıl geçeceğini merak ediyorsanız, 1 Ağustos 2002-27 Ağustos 2003 tarihleri arasını düşünün, Jüpiter yine Aslan’daydı. O zamanlar ektiğiniz tohumlar şimdi meyvelerini verebilir. Ama bu sefer bence yaşamış olduğumuz genel enerji değişiklikleri ile etkiler biraz daha evrensel olacak, daha çok ortak çalışma ve birliktelik bilincine yönelecek. Yani çok kükreyen Aslanlar (sadece Aslan burcu değil ama bütün burçlar için bu benzetmeyi yapıyorum), eğer sadece kendileri için değil de, bütünün hayrına kükrüyorlarsa kalıcı ve en olumlu sonuçları elde edecekler. Aslan’ın özelliklerinden biri cömertliğidir. İyi şansınızı diğerleriyle paylaşın. Sahnede tek başınıza olacağınıza herkese yer verin. Gerçek mutluluk ve ödüller bu yolla gelecektir.

Doğrusunu söylemek gerekirse Jüpiter’in Aslan’a girişi bende bir bayram sevinci yarattı. Dün sabah bile bambaşka bir iyimserlikle uyandım, sonradan hatırladım ki bu Jüpiter etkisi. Evet, iyimserlik ve umut ruhumuza yeniden giriş yapıyor. İşte şimdi şunları düşünmenin ve bir yıl boyunca uygulamanın tam zamanı: Size ne coşku veriyor? Hayatınıza nasıl renk katabilirsiniz? Ne yaparken kendinizi kuşlar gibi özgür ve çocuklar gibi mutlu hissediyorsunuz? Ruhunuzun çektiği yere cesurca gidin. Aslan tekdüze şeylerden hoşlanmaz, o yüzden en yüksek hayallerinizi destekleyecektir. Yaratıcı riskler almaktan korkmayın. Işığınızın en parlak şekilde dünyayı aydınlatması için Aslan’daki Jüpiter size yardım ediyor. Jüpiter hangi evinizdeyse o alanda büyük ilerlemeler yaşayacaksınız. Bunun için yıldız haritanıza bakın. Ve o alanda kendinizi kesinlikle geride tutmayın, harekete geçin.

Jüpiter’in bir yıldan biraz daha uzun sürecek yolculuğunda bu sefer önemli olan şeylerden biri ise Koç’taki Uranüs ile önümüzdeki birkaç ay içinde son derece uyumlu açılar oluşturması. Arkadaşlar, ruh eşlerini ya da ikiz alevlerini arayanlarınız, aşk ve derin bir sevgi sizler için çok mümkün. Ve bu Uranüs etkisiyle hiç beklenmedik zamanda, aklınıza gelmeyecek yerlerde, şekillerde ve aniden olabilir. Ruh eşi derken bu kavramı biraz daha açmak istiyorum. Ruh eşimiz hayat eşimiz olmalı diye bir kural yoktur, belki hayat boyunca dostluk edeceğiniz bir arkadaş, belki birlikte iş kuracağınız ve çok iyi anlaştığınız bir ortak da ruh eşi olabilir. Bu kişilerle aynı ruh ailesinden geliriz ve bir amaç için buluşuruz.

Sevgili okuyucularım, son birkaç haftadır yaşantılarımızda ani ve büyük değişiklikler olacağı konusunda yazıyorum. Aslan’daki Jüpiter de bunu destekliyor. Cesur olun, o korkutucu ilk adımı atın. 2014’ün ilk yarısı büyük bir virajı döndük, artık yol nispeten daha rahat. Ufkunuzu içten gelerek ve isteyerek genişletirseniz, neşe ve coşkuyla daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gidip tatmadığınız başarı ve genişlemeyi yaşayabilirsiniz. Bu her konuyu kapsayabilir, ruhani, materyal, aile, toplum…

Uyarılar ise şunlar: Kendinizi kendi yüceliğinize kaptırmayın. Aslan’daki büyüklük kompleksini olumlu kullanın. Yavaş yavaş “BEN” kavramının bittiği ve “BİZ” kavramının hayatımıza her yönden girmeye başladığını göreceksiniz. Aslan bu konuda huysuzluk yapabilir, dikkat edin. Bu dönemde hepimizin kalbindeki ateş daha güçlü yanacak, derhal tepki vermeyin, hemen sinirlenmeyin. Sağlıklı merkez hepimize iyi gelir, orada kalın. Fırsatları görün, bir nefes alın ve o fırsatın peşinden gidip gitmemeye öyle karar verin. Ekim ayında ünlü Büyük Kare Açı kendini tekrarlıyor. Tutarlı olursanız ve hayatınızın liderliğini elinizde tutarsanız, bütün bu sınavlardan başarıyla geçersiniz. Ve lütfen, eğlenin! Hayattan zevk alın! Sevdiğiniz işlerde çalışın. Eğer yemek yapıyorsanız, kalpten yapın. Temizlik yapıyorsanız, onu güzel müzik eşliğinde eğlenceli hale getirin. Ailenizle beraber vakit geçiriyorsanız oyuncu olun. Hayat ufak tefek anların birleşiminden oluşur, her anı coşkuyla yaşamaya niyet edin. Aslan’daki Jüpiter çok boğucu geçen birkaç seneden sonra bize yeniden coşkuyu, zevki, neşeyi, cömertliği ve birlikte mutlu olduğumuzda dünyanın çok daha güzel bir yer olduğunu hatırlatmak için geliyor.

Şimdi, biraz da sosyo-politik açıdan bu döneme bakalım. Bunu eklemek zorunda hissediyorum çünkü, politik astrolog Ed Tamplin’in çok entersan bir analizi karşıma çıktı bugün. Kısaca şunları söylüyor:

Jüpiter’in tropik bir burç olan Aslan’daki varlığı yıllar boyu Orta Doğu için büyük değişiklikler getirdi. Tarihe bakarsak, Haçlı Seferleri de dahil olmak üzere, ilk Orta Doğu petrolü 1908 de bu dönemde bulundu, 1978 İran Devrimi, 1956 da Nasır’ın Mısır’da başa geçmesi, 1967 Altı Gün savaşı, 1920 Kudüs Arap ayaklanması, bugün de etkilerini yaşadığımız çok önemli olaylar. Bugünkü Orta Doğu haritası bu olaylar sayesinde çizildi ve şimdi de bir çözülme yaşıyor. Ed özellikle Aslan’da gerçekleşecek olan Yeni Ayın tarihi 27 Temmuz’a dikkat çekiyor. Türkiye hakkında da yazmış Ed. Kurtuluş Savaşının başlangıcı ve TBMM nin kuruluşu Jüpiter’in Aslan’dan geçişine rast geliyor. Bence bu Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve sonrasındaki Genel Seçimler ülkemiz için büyük önem taşıyor. Ed genel olarak Orta Doğu hakkındaki görüşlerini şu yorumla bitirmiş: “Jüpiter yine Kral Aslan burcundan geçerken ülkelerin liderleri değişecek, şu anda gerçekleşen hiçbir olay tesadüf değil. Tarih değişirken Filistinlere yapılan eşitsizlikler, halkların özgürlük, temel haklar ve refah arzusu ile birlikte kaos yine başrolde. Eski yanlışları düzeltmek için doğru bir zaman varsa o da şimdi. Bu sefer Jüpiter’in adaletinin bütün Orta Doğuya barış ve huzur getirmesini diliyorum.”

Özetle:

 • Aslandaki Jüpiter yıldız haritanızda bulunduğu evi son derece olumlu etkileyecek.
 • Jüpiter ve Uranüs’ün üçgen açı oluşturduğu dönemlerde yeni aşk, yeni iş ortağı, yeni dostlar bulmanız ve bütün bunların en olumlu şekilde gelişmesi olası
 • Önümüzdeki bir yıl gürültülü ve sıcak geçecek, bunun olumlu olup olmaması egonuzun olgunlaşmanın hangi evresinde olduğuna bağlı
 • Birlikten kuvvet doğar, cömertlik beklenmedik güzellikleri getirir.
 • Sevgiyle ve coşkuyla istediğiniz her konuda başarılı olabilirsiniz. Aslan’daki Jüpiter size gerekli cesareti veriyor.
 • Ülkemizdeki değişim dalgasının olumlu sonuçlanıp sonuçlanmaması bizim sorumluluk alma derecemize ve birliktelik bilinciyle sevgiyi temel alarak hareket etmemize bağlı.

Bu yazı pek çok astroloji uzmanının yardımları ve benim öngörülerimle yazıldı. Ed Tamplin, Tom Lescher, Diane Lang, Rober Wilkinson ve Jessica Adams’a çok teşekkürler.

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Mor Alev

 
Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Merhaba arkadaslar öyle güzel anlatiyorsunuzki sizlerle ben fazla olmadi tanisali bir arkadasin tavsiyesiyle ama cok memnun kaldim bazen hangi meditasyonu yapacagima karar veremiyorum galiba gümüs mor alev meditasyonunu herseye kullanabiliri sizlere cooook tesekür ederim ve öpüyorum sizi….hayat paylasmaktir

  Beğen

  1. Sevgili Hatice, ben teşekkür ederim. Son 3 aydır her gece saat 10.00 da Sevgi Seli Meditasyonu yapıyoruz. Siz de bize manen katılabilirsiniz. Sevgilerimle

   Beğen

 2. Tüm hislerimle biliyorum ki bu hayatta ikiz alevimi buldum. O kişinin gözlerinde gördüm, tüm hücrelerim resmen haykırdı o burada, işte bu diye… O enerji, o kimya, o hissiyat inanılmaz! Aşık olmak gibi bişiy değil, çok başka… Ve 2 gün sonra kaybettim. Farklı ülkeler, farklı hayatlar… İlk gördüğümde aramızda bir bağ olduğunu biliyordum, onunla 2 gün geçirince emin oldum. Onunda benzer duygular ve aynı çekim içinde olduğunı biliyorum, yoğun bir hisle. Şimdi evinde, kendisini bekleyen kişiyle.. Hiç dillendirmedik ama ikimiz de bunun böyle olması gerektiğini biliyoruz derinlerde bir yerlerde. O pek buna inanmasa da onunla diğer bir hayatta buluşacağımı biliyorum, hayatıma devam etmem gerekiyor tam bir teslimiyetle ama şu an çok zor. Bunu nasıl aşabilirim sevgili Mor Alev? Bu dualite nasıl aşılır? Sevgiler..

  Beğen

  1. Sevgili Ayşe, aranızdaki bağın bir ikiz alev bağı olup olmadığından emin olmak için kalp meditasyonunu öneririm. Belki de eski yaşamlarda tanıdığınız ve çok sevdiğiniz bir ruh olabilir. Her iki olasılıkta da söylediğiniz gibi teslimiyet yani işi oluruna bırakmak yapılabilecek en iyi iş. Bu gibi durumlarda kalbinize danışmak her zaman yararlıdır. 3 boyutlu duygular kaybetmek korkusu, asla mutlu olamayacağım korkusu, sahip olma arzusu, hatta diğer kişileri yönlendirme arzusu gibi hayatımızı kontrol altında tutmamızı üsteleyen duygulardır ve bunlar aslında gerçek benliğimize değil, egoya aittir. Bir kere sonsuzdan gelip sonsuza gittiğimizi derinden bildiğimizde bu korkuları salıvermiş oluruz. Yani bu yaşam olmazsa, başka yaşam, bu gezegen olmazsa başka gezegen, bu boyut olmazsa başka boyutta birlikte olabilirsiniz ve büyük ihtimalle birliktesiniz de! İşte o zaman gelen rahatlama ile yeniden duygularınıza bakın, ne kadarının ego kaynaklı, ne kadarının derinden gelen bir sevgi olduğunu saptayın. Eğer o rahatlık ve sevgi hissiyle bir şeyler yapmaya yönlendiriliyorsanız, bunlar gerçek ilahi yönlendirilmelerdir. Burada ben geçen Kasım ayında “yeni ilişkileri” Michael aracılığı ile tarif etmiştim. Yani kendi ruhunu sevmek, özgürlüğü kısıtlamamak, karşıdaki kişiye bağımlı olmamak gibi.. İsterseniz bir de ona bakın. Size bol şans dilerim!

   Beğen

   1. Sevgili Mor Alev,

    Tavsiyeniz üzerine kalp meditasyonunu uyguladım ve o esnada yaşadıklarım tek kelimeyle inanılmazdı. Çok teşekkür ederim güzel sözler ve tavsiye için.

    Sevgiler.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.