Günün Melek Kartı – Bağımlılıklarınıza Veda Etmenin Zamanı Geldi

milk stealing cat

Sizi kalpten arzularınızdan alıkoyan bağımlılıklarınızı şifalandırın

Arkadaşlar, bağımlılıklar aslında bizi işte bu tam kaçamak yaparken yakalanan kedinin hissettiği gibi durumlara düşürüyorlar. Beni çok güldüren bu fotoğrafı aslında ağır olan bir konuyu biraz olsun hafifletmek için seçtim.

Bağımlılık deyince aklımıza ilk olarak alkol, uyuşturucu, sigara ve kumar gelir ama elbette ki bundan çok daha fazlası var. Bir takım davranış şablonları, Stockholm sendromuna kadar gidebilen toksik ilişkiler, önce kendinize sonra da sizi sevenlere zarar verebilen dürtüsel tepkiler, yıkıcı alışkanlıklar, aşırı ya da sağlıksız yemek, aşırı alışveriş gibi tüm bağımlılıklar bugünkü kartın konusuna dahil.

Bu kart sizin zaten bildiğiniz bir şeyi onaylıyor; Bağımlılığınız olan davranışları bırakmanın artık zamanı geldi, onlar sizin sağlığınızı, mutluluğunuzu ve hayat amacınızı gerçekleştirmenizi engelliyor. Melekler kendinize karşı çok dürüst olmanızı ve bağımlılıklarınızın sizin vaktinizi harcadığını, enerjinizi çaldığını ve dualarınızın cevaplarını almanızı engellediğini itiraf etmenizi istiyorlar. Şanslısınız ki melekler sizi aşerme, arzu etme ve bağımlılığa dair diğer duygularınızı şifalandırmanıza yardım edecekler ve her adımda sizinle birlikte olacaklar.

Her şey net bir karar vermekle başlıyor. Bağımlılıklarınızla ilgili artıları ve eksileri tartın. Bağımlılık olmadan nasıl yaşayabileceğinizi düşünün. Kararınızı aldığınızda ve duygusal olarak buna hazır olduğunuzda  şu adımları atın:

  • Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde Baş Melek Rafael’i (İsrafil) çağırın.
  • Salıvermek istediğiniz alışkanlığınızı ya da alışkanlıklarınızı düşünün.
  • Bunların kucağınızda oturduğunu düşünün. Bağımlılıkların yükünü hissedebilir, renklerini görebilirsiniz. Ve hepsinin karın bölgenize karmaşık bir ağ ya da kalın köklerle bağlanmış olduğunu göreceksiniz.
  • Derin bir nefes alıp şunları söyleyin: “Baş Melek Rafael bu eski bağımlılık ve alışkanlıkları şu anda sana ve cennete salıvermeyi istiyorum. Lütfen bütün bağları kes ve onları dönüşüm ve şifa için ışığa yükselt.”
  • Rafael alışkanlıkları aldıktan sonra zümrüt yeşili ışığı ile size şifa verecek, huzur ve rahatlama hissedeceksiniz.

Bu metot kendinizle olan savaşınızda büyük bir yardımcı olacaktır, ancak özgür irade yasası olduğunu unutmayın. Yine de nefsinize hakim olmak zorundasınız. Onun için bağımlılığınızı tamamen bırakana kadar bunu tekrarlayın. Bir süre sonra alışkanlıklarınızın değiştiğini ve bağımlılığınızın ortadan tamamen kalktığını göreceksiniz.

Kartımıza ek olarak ben de Michael ile bağ kesmenin bağımlılıkları azaltmakta ve zaman içinde tamamen geçirmekte yararlı olduğunu gördüm.

Teşekkürler Rafael!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

One comment

  1. tam ihtiyacım olanda bu..herzamanki gibi bana kalbimden geçen sorunun cevabı ile döndünüz..Tesekkurler Mor Alev

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.