Hafta Sonu için Melek Kartı – Adalet

heart gets weighed against a featherArchangel Raguel

Adil ve uygun kararlar verin. İnançlarınızı savunurken şefkatli davranın ancak ödün vermeyin. Dengeli olun.

Arkadaşlar, ne zaman enerjiler yükselse benim bulunduğum yerdeki sistemlerin başına bir şey geliyor. Henüz bunun çaresini bulamadım. Bu sefer bir elektrik kesintisinin ardından telefonlar ve interneti kaybettik, o yüzden bu hafta sonunun melek kartını 24 saat gecikmeyle yayınlıyorum. Ama özellikle zirve yapmaya hazırlanan enerjiler yüzünden mutlaka bu hafta sonu için bir kart çekmek istedim ve blogun hayatı boyunca çıkmayan bir kartla karşılaşıyoruz: Adalet

Bence bu kartın birden fazla anlamı var bu hafta. Unutmayın, hiçbir şey tesadüf değildir. İlk olarak temel anlama bakalım, sonra sizinle diğerlerini paylaşacağım.

Bu kart bir karar verme aşamasında olduğumuz için geliyor. Adalet kartı açık ve nesnel anlayışı, bilinçli ve kararlılıkla verilen bir hükmü, rüşveti reddetmeyi, dengeli olmayı ve centilmenliği gösterir. Aynı zamanda hakkımızı da alacağımıza işaret eder. Günlük hayatta çevremizin bize karşı, bizim onlara davrandığımız gibi davranacağını, ne ekersek onu biçeceğimizi haber verir. Namuslu ve şefkatle davrandığımız zaman çabalarımızın tanınıp mükafatlandırılacağını gösterir. Ancak, bazı çıkarlar için şüpheli yollara başvurursak sonuç başarısız olacaktır. Bu kart, bir yönüyle yüksek bir sorumluluk duygusunun habercisidir. Bu kart kişisel hayatımızda şunları söylüyor:

  • Eğer bir konuda tarafsız olamıyorsanız, olacak bir kişiye danışın
  • Eğer hukuki bir anlaşmazlık varsa ve siz dürüst olan tarafsanız, konu lehinize çözülecek.
  • Hukuki kağıt ve kontratları imzalamadan mutlaka bütün detayları okuyun
  • Doğru olanı yapın, vicdanınızın sesini dinleyin. Dengenizi mutlaka koruyun.
  • Prensiplerinizden – eğer bunlar evrensel, sevgi ve şefkat temellilerse – ödün vermeyin. Yoksa oturup başkalarını yargılamadan önce iyice düşünmeniz gerekiyor.
  • Özür dilemeniz gerekebilir, ya da tam tersi bir özrü kabul edebilirsiniz. Önyargılı yaklaşmayın, objektif olun.
  • Uyum ve anlaşma için Baş Melek Raguel’i çağırın. Bunun yanı sıra iyi karar verebilmek için Kutsal Anne’nin Şeffaf Mavi Enerjisini kullanın.

Şimdi diğer anlamlara geçiyorum. Bence bu kart genel olarak önümüzdeki günlerde olacakların bir habercisi. Biliyorsunuz Salı günü sabah oluşacak Ay Tutulması Terazi burcunda. Bu kartın astrolojik özelliği ise Jüpiter/Mars, yani muhakeme kabiliyetinin simgesi ve Venüs Terazi’de, yani tutarlılık ve adil davranma anlamında. Biliyorsunuz,  bu gezegenler ve Terazi burcu aynı zamanda zirveye ulaşmakta olan Büyük Kare Açının da birer parçası.  Bu konuda çok konuştuk, isterseniz detayları bir daha bu bağlantıda okuyabilirsiniz. Ancak tekrar tekrar şunu söylemek istiyorum. Bu yeni bir düzenin, yeni bir dünya görüşünün başlangıcı. Eskiden olduğu gibi yaşamaya devam edemeyeceğiz. Özellikle adalet, gerçekler ve şeffaflık, bütüne hizmet etmek ve bir amaç için savaşmak büyük karedeki Terazi/Mars birleşiminin sonucu olacak. Lütfen, önce kendinize ve sonra da diğerlerine adil, dürüst ve açık davranın, böylece hepimiz kazanacağız.

Bu dönemde Terazi’nin kefelerini bilinçli olarak dengede tutmak çok önemli. Çünkü sadece Mars’ın bulunduğu yer değil ama özellikle de şu anda Güneş, Merkür ve Uranüs’ün hep beraber Koç’ta olması büyük dengesizliklere yol açabilir. Merkür/Uranüs ikilisi kısa süreli de olsa başka zaman hiç yapamayacağımız şeyleri bize yaptırabilir. Sonra da “Ben nasıl böyle bir çılgınlık, böyle bir düşüncesizlik yaptım?” diyebiliriz. Genel anlamda bu bileşim havada isyan kokusu ve hatta hafif delilik olarak görülüyor. Denge, ılımlı olmak, hiçbir konuda aşırıya kaçmamak yapacağımız en isabetli şey. Fazla hızlı gittiğinizde bir derin nefes almanızı ve kendinizi geriye çekmenizi tavsiye ederim. O aşırılık aşırı yemek, aşırı sinir, aşırı çalışmak, aşırı tembellik, aşırı, aşırı, aşırı… Bundan lütfen kaçının.

Bu kartı çeker çekmez elbette aklıma ülkemizdeki olaylar geldi. Anayasa Mahkemesi, protestolar, seçim tartışmaları ve bildiğiniz genel durum… Adalet kartı bence bizi bu noktada da uyarıyor. Önümüzdeki hafta ne olacak bilmiyorum ama genel adalet teması kesinlikle tırmanarak devam edecek. Bize düşen sakin kalmak, mümkün olan yerlerde aşırıya kaçmadan kendi katkımızı da sakınmamak.

Bu hafta sonunun resmi olarak bir Eski Mısır efsanesini seçtim. Kalbimiz bir tüy kadar hafifse, onu ağırlaştıran seçimler yapmıyorsak, özür dilemeyi ve affetmeyi biliyorsak bu hayatı iyi yaşıyoruz demektir.

Süregelen Nisan Enerjileri kampanya bilgilerini burada bulabilirsiniz: Yeni Bir Mor Alev Kampanyası için Doğru Zaman: Nisan 2014 de Kan Dolunayı, Ay ve Güneş Tutulmaları, Büyük Kare Açı

Teşekkürler Raguel!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (http://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/