Günün Melek Kartı – Birlik Olmak

world peaceArchangel Sandalphon

Olayların gidişatı genelde olumlu. Arkadaş çevrenizi genişletmek ya da bir gruba katılmak deneyimlerinizi zenginleştirecek. Hayata bakış açınız etkilenip değişecek.

Arkadaşlar, bu sabah emaillerimi kontrol ederken pek çok barış dua ve meditasyonuna davet aldığımı gördüm. Bu hemen hemen iki haftadır sürüyor, her gün facebook, twitter ve emaille içinde bulunduğumuz durumu değiştirmek isteyen kişilerden mesajlar alıyorum, elimden geldiğince bu ışık işçisi arkadaşlarıma katılıyorum. Her gün dünyanın hemen hemen her yerindeki insanlar barış ve huzur için toplu dualar düzenliyorlar. Ben ‘buraya küçük bir hatırlatma notu düşeyim’ diye düşünürken bu kartın çıkması hiç de tesadüf değil. İnsanlar birlik olmuşlar ve bunun aksini düşünenler anlayana kadar sürekli tekrarlıyorlar:

‘Biz kavga, gürültü, savaş, münakaşa, itişmek, tehdit etmek ya da edilmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ! Biz rahat bir yaşam, huzur ve BARIŞ istiyoruz!’ Onun için sizden barış dualarınızı unutmamanızı rica ediyorum.

Ancak her olayda olduğu gibi bu durumlar bizim hayatlarımıza da çeşitli şekillerde yansıyor, ‘içiniz nasılsa dışınız da öyledir yasası’ işliyor. Önce kendi küçük dünyamızda birlik ve huzuru sağlarsak bizim içinde bulunduğumuz güzel denge dışımıza da yansıyacaktır. Daha sonra da bu dalgalar halinde yayılacaktır.

Onun için bugün melekler sizin gibi düşünen, sizi destekleyen insanlarla bir arada olmanın size iyi geleceğini söylüyorlar. Kabuğunuzdan dışarı çıkın ve şu anda hayatınızdaki ana temaya uygun uzmanların, yol göstericilerin ve arkadaşların olduğu ortamlara girin.

Bu kartın bir diğer anlamı ise inanmışlığı ve bundan doğan derin güveni ve iyi niyeti simgelemesidir. Bu iyi niyetle varoluşumuzun amacına yönelik sorularla uğraşacağımızı ve inançlarımızla değer yargılarımızı gözden geçireceğimizi haber verir. İyiyi kötüden ayırmamıza yarayan karar verme yeteneğimizin güçleneceğini ve hayatımızın akışını değiştirebilecek nitelikte ruhani tecrübeler yaşayacağımız anlamına da gelebilir.

Teşekkürler Sandalphon!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/