Archangel Jophiel ve Altın-Ametist-Lal Alev

Şefkat, Bilgelik ve Gelecek Bilgisi için Archangel Jophiel’in Sarı Altın- Ametist-Lal Alevi

432355_492918927418846_461192465_n - CopyJophiel çok yönlü bir melektir. O yüzden onun hakkında pek çok farklı bilgi dolaşır. Doreen Virtue onu kadınsı sanat, güzellik ve feng shui den mesul bir melek olarak görürken, diğerleri onu Bilgelik, Aydınlanma ve Geleceği getiren erkeksi bir melek olarak görüyor. Biliyorsunuz, meleklerin cinsiyeti yoktur. Bence ihtiyacımız olan konuya göre hepsi daha yumuşak kadınsı ve daha güçlü erkeksi görüntülere bürünebiliyor. Jophiel‘in ismi ‘Tanrı’nın Güzelliği’ anlamına geldiğinden çevremizdeki güzelliklerde ve sanatta onun izlerini görebiliriz. Jophiel 7 güçlü baş melekten biridir. Michael, Uriel, Gabriel, Metatron ve Rafael’le çok yakın çalışmaktadır.

Jophiel’i tanıtmak için en iyisi kendi sözlerini kullanmak. Jophiel kendini Kozmosun, Ilımlılık, Sabır, Bilgelik, Hareket, Denge, Cesaret, Birliktelik, Yaratıcılık, Aydınlanma ve Geleceğin meleği olarak tanımlıyor. Onun için de birkaç renkte birden onu bulabiliriz: Sarı Altın, Ametist (eflatun) ve Lal (çok koyu kırmızı bordo).

Garnet (name)
Garnet (name) (Photo credit: Wikipedia)

Onun enerjisini Lal (bordo)  üzeri ametist ve altın çizgili olarak gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Bu çok yönlü meleğin bize yardım edebileceği pek çok alan var:

  • Yaratıcılık – Jophiel ‘in yaratıcılık konusundaki yardımı sadece sanat alanında değil, yaratıcı çözümler isteyen her alanda bize açıktır. Örneğin, sunum hazırlarken, yazarken, bir finans sorunu çözerken, teknolojik yaratıcılık (özellikle işiniz internet ve bilişim teknolojisi ile alakalıysa), evinizde herhangi bir anlaşmazlık ya da sorunu çözerken yaratıcı davranmak zorundaysanız ve pek çok alanda biraz ilhama ihtiyacınız varsa onu çağırın
  • Güzellik – Evinizi veya kendinizi daha verimli, daha güzel kılacak fikirlere ihtiyacınız olduğunda
  • Bilgelik, Sabır ve Şefkat-  Bilgeliğin tanımı her şeyi bilmek değildir, bazen de ben bilmiyorum diyebilmektir, bilgelik hayata ve hayatın parçası olan her şeye derin bir saygı duymak, sahip olunan bilgiyi ise olumlu, yapıcı ve olgun bir şekilde kullanmaktır. Bilgeliğe ve sabra en çok bize akıl sorulduğunda, bir çatışmanın ortasında ya da, çetrefilli bir sorunu çözmek zorunda kaldığımızda ihtiyacımız olur. Bu sorunları çözerken de şefkatli davranmalıyız. Bu üçlü davranış biçimine ihtiyacımız olduğunda Jophiel bize yardım edecektir.
  • Ilımlılık ve Denge – Bilgeliğin özelliklerinden ikisi ılımlılık yani ölçülü olmak ve dengeyi sağlamaktır. Etrafımızda ne büyük fırtınalar koparsa kopsun, kendi ayaklarımız sağlam basarsa, kendimizi şüphe, korku ve üzüntü gibi duygulara kaptırmazsak çok daha isabetli kararlar alabiliriz. İşte kendinizi dengesi kaybolmuş, umutsuz ve ne yapacağınızı bilmez halde hissediyorsanız, aşırı tepkiler verip sonradan pişman olacağınız bir yola gireceğinize Jophiel’i çağırabilirsiniz.
  • Cesaret ve Hareket – Yaratıcı düşüncelerimizi, bilgece kararlarımızı, denge sağlamak arzumuzu hayata uygulamazsak sonuç alamayız. İşte bunlar cesaret ve doğru adımları atmayı gerektirir. Jophiel size yardım edecektir.
  • Geleceği yaratmak – Geleceğinizin nasıl olmasını istiyorsanız bunu hayal edin. Jophiel size fikir ve ilham verecektir. Ve yukarıdaki tüm özellikleriyle tam bir paket halinde bundan sonraki adımlarınızda yardımcı olacaktır.

Bu enerjiyi nasıl kullanacağınızı bu yazı dizisinin ilk mesajında bulabilirsiniz.

Jophiel’in Kozmik Tozu

joy
joy (Photo credit: Ganesh K S)

Archangel Jophiel Nisan 2012 de oldukça değişik bir hediye getirdi.  Bu neredeyse her derde deva diyebileceğimiz bir kozmik toz.  Jophiel Kozmik Tozunu şöyle tarif ediyor:

Benim enerjim çok heyecan verici ve elektrikli olabilir, işte size ilham verirken ve aklınıza fikirler, duygusal vücudunuza hisler yerleştirirken bundan yararlanıyorum. Tabii eğer bana izin verirseniz sizinle böyle çalışıyorum. Sizin benimle çalışmak istemeniz, bana izin vermeniz benim için kutsanmak demek.  Sizin dini bir değişiniz vardır: ‘Toz toza, küller küllere’. Bu nereden geldiğinizi hatırlamak içindir ve genelde üzücü ortamlarda söylenir ama tam olarak anlaşılmaz da. İşte şimdi bahar, yeniden doğmanın mevsimi ve ben bu eksik söyleyişi sizin için tamamlamak istiyorum. ‘Toz toza, küller küllere, sevgi sevgiye’. Sevgi aslında basitçe zerrelerden ve enerji parçacıklarından oluşur ve siz bunu çoğu zaman ışık olarak görürsünüz. Hepiniz orbları seversiniz, auraları da seversiniz çünkü siz ışığı seversiniz. Tüm tozlar aslında ışık tanecikleridir, küller size küllerinizden tekrar doğacağınızı anımsatır, bu bir son değil, bir başlangıçtır. İşte size kullanmanız için kozmik tozumu getirdim. Tozumun içinde sevgi parçacıkları var. Açıp serpin, içinde gökkuşakları, altın, benim ametist ve lal tozum, Michael’ın laciverti, Uriel ‘in gümüşü, pembesi ve Tanrının mavisi ve dünyanızda görmediğiniz her güzel renk var.   Bunlar yaratıcı parçacıklar, bu tozla oynayın, denemeler yapın. İlham, parlak fikirler ve buluşlar mücadele ile gelmez gayretle gelir. Ve kolektif merhametle gelir ki bu üzerinde çalışıp yeni öğrenmeye başladığınız  kozmosun bir özelliği.

Sizin kozmik tozumu bol miktarda kullanmanızı istiyorum. Çimlerinize, sokaklarınıza, ailenize, güzel rüyalar görmek için yatağınıza, yaratıcılık için sabahları kahvaltınıza serpin. Tozumun içinde benim kuvvetim var. Yorgun hissettiğinizde kendi üzerinize serpin. Sağlık için serpin. İçinde sevgi var. Benim tozumla geleceğinizi gülerek, neşeyle ve kolaylıkla yaratın. Eğer ilham istiyorsanız bana sorun size fikirler veririm. Eğer ilk ve son adımı biliyor, orta adımın ne olacağını bilmiyorsanız, bana sorun. Size plan yapıp veririm. Eğer yere sağlam basmak isterseniz sizin kayanız olurum. Siz uyurken sizi savunur, arkanızı kollarım.

Dünyanın eski hali suç, utanç, suçlama, hata, kontrol eksiklik ve sınırlamalar gibi gerçek olmayan inanışların sürekli tekrarlanması ile oluştu. Şimdi gerçeğin, merhametin, bağışlamanın, adaletin, toleransın, ılımlılığın mavi alevi ile dünyanızı yeniden yaratmaya başladınız. Şimdi yiyeceğe ihtiyacınız olduğu gibi desteklenmeye ve güçlü temele ihtiyacınız var. Kendinizi iyi hissetmediğinizde diyeceksiniz ki bir tutam sevgi tozuna, kozmik toza ihtiyacım var. Geleceğiniz sizin hayal edebileceğinizden çok daha muhteşem ve neşeyi yeniden keşfedeceksiniz. İnsanoğlu mutlu olmakla tatmin oluyor. Faturaları ödeyecek iyi bir işi varsa mutlu oluyor, iyi bir ilişkisi varsa mutlu oluyor. Dostlarım size mutluluk yeterli değil dersem ne dersiniz? Mutluluk bir reaksiyondur, yaratılan bir şey değil. Her birimiz, sizler ve biz, hepimiz birkaç basamak yükseliyoruz, değil mi? İşte o yükseldiğimiz yerde neşe kalbinizdeki ateş gibi sürekli yanıyor. O neşe her yere sizinle gelecek. Küçük hesaplara, küçük düşüncelere yer yok. Biliyorum çünkü ben de insan oldum. Bugün vücudum ağrıyor, kiramı ya da faturaları nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum, sevildiğimi bilmiyorum diye düşündüğünüzde yaşamın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bunları kozmik tozumla neşeye dönüştürün. Bana güvenin, gelecek neşede yatıyor.

Bu yazıdaki ‘Kozmik Toz’ meditasyonu Linda Dillon tarafından iletilmiştir. Kendisine teşekkür ederim.


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/