2022 Oğlak Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

Sanatçı: Janie Olson

İki gün önce bahsettiğim gibi bu yeni ayın enerjisi Kış Gündönümüyle birleşiyor Bilge Baykuşlar ve sadece 4 hafta değil, önümüzdeki üç ayın enerjisinin temel dokusunu belirliyor. 2023 gökyüzünde devasa değişikliklerle dolu çok ilginç bir “7” senesi olacak. Örneğin, Oğlak’taki Plüton, Kova’ya geçecek, astroloji meraklılarının heyecanla beklediği bir hareket. Güç halklara, gruplara, hümanizme, yenilikçiliğe ve geleneğe isyana geçince ne olacak? İçimden “yaşasın!” demek geldi. 🙂 Ama çok ileri koşmayalım, buna daha vakit var, önce Mart 2023’e ulaşmalıyız. O zamana kadar bu süper yeni ayın ve gündönümünün etkisi çok büyük olacak. 

Son zamanlarda sıklıkla olduğu gibi empowermentunlimited.com’dan Kathy Biehl’in usta kaleminden çıkan harika analizi sizlerle paylaşmak istiyorum, önce bir ya da iki paragrafı alıntılayacaktım ama sonra baktım ki, çok güzel yazmış, hangisini seçeceğimi bilemedim, gelin tamamını birlikte okuyalım:


Ne olmuş yılbaşı ve kutlama sezonundaysak? Hayatınız hakkında ciddileşmeye hazır hissetmiyor musunuz? İşe koyulmaya? Hedefler belirleyip, onları hareketlendirmeye? Oğlak yeni ayının armağanlarını hissediyorsunuz.

Yılbaşı ve bayramlar, çocukları ve içimizde kıvranıp duran iç ufaklıkları hedef alsa da, bu yeni ay bir yetişkin olmayı oldukça çekici kılıyor. 

Oğlak bizleri dünyevi konulara, uzun dönemli hedeflere ve onları takip etmek için gerekli işlere yönlendirir. Kendi kendini başlatır, bütün öncü burçlar gibi, fakat bu burç bir konuda kendine özgüdür: Harekete geçirdiğini dikkatle, metodik bir şekilde, acelecilik olmadan takip edecek kararlılığa sahiptir. (Kanıt istiyorsanız, Oğlak’ı bir ara fırından yeni çıkmış kumpiri kesip yağlarken seyredin.)

Bu ay şu anda başlangıçlara özel bir tazelik ve yenilik getiriyor, yeni başlangıçlardan, varolan durumların yeni aşamalarına kadar. O nitelikler peş peşe dört yeni ayın da kendi burçlarının başlangıç derecesinde gerçekleşmesinden kaynaklanıyor. Bu ikinci olanı. Bu silsile, gerçeklik deneyimimizi adım adım eski yollardan yeni ufuklara taşıyor ve Mart ayındaki Koç yeni ayında, tam da Koç noktasında zirveye çıkarıyor, burası kolektif olaylarda bir dönüm noktasını işaret eden kritik derecedir. 

(Mor Alev: Burada bir ara veriyorum, hani biraz önce Mart ayına daha zaman var demiştim ya, hazırlandığımız ve şimdiden çok ciddiye almamız gereken dönüm noktasına gökyüzü de tüm varlıklarıyla hazırlanıyor dostlar. Astrolojide her zirve enerji ince ince örülür, mükemmel bir ortak çalışma örneği verir. Bunu önümüzdeki aylarda adım adım takip edeceğiz. Şimdi bu aya geri dönelim.)

O geçişe uygun olarak, bu Oğlak yeni ayının nitelikleri alışılandan daha canlı, daha etkin ve çok daha cesur. 0 derece Koç’taki genişleyici, coşkun Jüpiter’e yaptığı kare açının ekstra şevkini ve çekiciliğini taşıyor. Dikkat lütfen: Koç noktasında, dünya ekseninde, Mart ekinoksuna ve Koç yeni ayına işaret ediyor. 

Koç’taki Jüpiter Oğlak’tan o kadar farklı ki: hadi-hadi-hadi, bakmadan atlayan, hatta sıçradıktan sonra bile bakmayan, cesur, atılgan, aceleci, gürültücü, umursamaz, macera ve tehlikeye doğru koşan ve bunların hepsini aynı anda yapan. Böyle bir ateş gücünü Oğlak yeni aya yöneltin ve o zaman yüreklendirilmiş hareket kaçınılmaz olur.

Bu karenin şu anda başlayan her şey üzerinde birden fazla etkisi var. Bu açı, yüksek enerjili bir başlama vuruşu, fikirler akla geliyor, fikirleri güçle ve heyecanla gerçekleşmeye zorluyor. Fikirler aynı zamanda büyüyor, genişliyor, yayılıyor ve çoşkunluk, cüret, girişimci ruh ve iyimserlikle dolu. Ne ekmeyi düşünüyorsanız, bu enerjiyle ilerleyin ve vizyonunuzu büyütün, sonra bir daha büyütün.

Başlangıcın hızlı olması mümkün fakat oyunun kendisi büyük ihtimalle öyle değil, gökyüzünün neredeyse yarısı yavaş ve tutarlı Oğlak’tayken. Onun yerine Oğlak’ın bildiğinden şaşmazlığı ise cüret ve cesarete kalıcılık gücü veriyor, belki aşırı heyecan devam etmese bile. (Fakat bu da sürebilir… Koç noktası kendini tekrar ne zaman gösteriyordu ? Ah, evet: Mart’ta!) Bu yeni ayda doğan şey beklediğinizden çok daha görkemli olabilir, çünkü Jüpiter ilerlemelere kozmik sihirli gübresini ekliyor. 

Sanatçı: Christine Mitzuk

Asteroid ve Tanrıça Ceres de aya kare açıda, Jüpiter’in tam karşısında. Bu konfigürasyon yeni ayı bir T karenin odak noktası haline getiriyor, dikkatleri beslenme, sürdürülebilirlik ve hatta yiyecek kaynakları planlamaya ve ilgili proje yönetimine zorluyor. 

Ceres, Oğlak’ın ve Jüpiter’in dışa dönük, eril niteliklerine karşı büyük bir denge unsuru. Gökyüzü sadece materyal hedeflere odaklanmamıza izin vermiyor. Hayatın diğer yüzleri de çağrılıyor. Eris Oğlak’ın yöneticisi Satürn’e altmışlık açıda, yerleşik resmi düzenin kapısını görmezden gelinen muhalif düşüncelere de açıyor. Eris, uyumsuzluk ve anlaşmazlık tanrıçası olduğuna göre, varlığı risk alma, ortamı silkeleme ve kendiniz için ayağa kalma isteğinizi artırabilir.  Ya da en azından yeni ay hedeflerinizde kendi ihtiyaçlarınızın uzun dönemli güvenliğini de hesaplamanıza sebep olacaktır. 

İdealizm ya da gerçeklerden kaçış ya da sevgi veya sadece saf şefkat elimizin altında. Satürn aynı zamanda Neptün’e olumlu açıda. Neptün, illüzyonist, hayal örücü ve ilahi olana açılan kapı, Jüpiter’in eşi ve ilişki ve ortaklıkların koruyucusu Juno ile kavuşumda. Neptün, Satürn’ün dirsekleri çürütme eğilimine bir yumuşaklık ve belki de bir yüksek amaç sunuyor. Juno ise sohbete ilişki meselelerini getiriyor.  Neptün/Juno ikilisi sizleri ilişki kazanımlarını feda etmeye cesaretlendirebilir ancak Eris’in bu konuda söyleyecekleri olacaktır. Ya da bu ikili Satürn’ün ısrarı üzerine ilham ve takım çalışmalarına yapılanma, bağlılık ve olgunluk sağlayabilir.

Yeni ayı deneyimlerken, esenliğinizi ve sağlığınızı geliştirecek, temellerinizi ve hedeflerinizi uzun dönemde daha besleyici ve destekleyici hale getirecek ve yetişkinlik tanımınızda partnerlere karşı daha fazla sevecen şefkat ve takdir ekleyecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Merkür-Satürn açısıyla rahatsızlık veren ıvır zıvır konular zihninizde dırdır edebilir. Ama konuşmasanız bile onları oturup düşünmek buna değer. Onlara şimdi biraz dikkat vermek etkilerini sıfırlayabilir.

Bu da yılbaşı kutlamalarını biraz kesintiye uğratabilir ancak uzun dönemde ektiklerinizi korumanız için bu küçük bir adım. Belki de bu açının enerjisiyle Noel babaya bir şikâyet mektubu yazarak stres atarsınız. Özellikle Noel baba sizin yılbaşı denkleminizde yoksa ve özellikle biraz da komiklik derecesinde saçma olursa. Jüpiter diyor ki, yap da görelim!


Sanatçı: Janie Olson

Sevgili Dostlar bu neredeyse bir yeni yıl analizi. Elimizde güzel bir yol haritası var, cesaret ve girişimcilik bir arada, dişi enerjimiz de sağlıklı. Şimdi gelelim bu yeni ayın Sabian sembolüne: 

“Katedral ve biri bombardımanda zarar görmüş üç vitray penceresi”

Sembolümüz 1920’lerde yazıldığına göre, gözümüzde canlandıralım. Birinci dünya savaşı birkaç yıl önce bitmiş ve bu sırada ilk defa uçaklardan bombalar atılmaya başlanmış, binalar harap olmuş, ilk defa sığınak ve siperler bu kadar derinden kazılıp kullanılmış, insan ırkı çok çeşitli patlayıcılarla oynamaya başlamış. O şehir veya kasabalardan birinde harika bir katedral var. Savaşta insanların sığınmış olduğu, belki yaralı ve hastalara müdahale edilmiş olan, imece usulü yardımlaşmanın merkezi olmuş, zor durumdakilerin karnını doyurmuş, aşklar, evlilikler, doğumlar ve ölümler görmüş bir katedral. İnancı simgeliyor. Ne olursa olsun kutsal bir alan olduğu için düşmanda bile bir saygı uyandırıyor. İnsanların güç bulduğu bir yer. Muhteşem vitrayları var. Büyük ihtimalle duvarlarındaki freskler ve sütunlarındaki oymalar vitraylara eşlik ediyor. Burası sadece yardımlaşmanın, şefkatin ve topluma hizmetin olduğu bir yer değil, tarihi, estetik ve ruhani… İşte bu sembol böyle deneyimlerin henüz yaşandığı ve hafızalarda keskin bir iz taşıdığı bir zamanda Elsie Wheeler’a geldi. Sembolü o zamana göre anlatıyorum ama düşünüyorum da kapı komşumuz şu anda bu senaryonun tam ortasında, hem de yüz yıl sonra!

Semboldeki katedralin büyük bir toplumsal misyonu ve gücü var. Evet, zorlu günler yaşandı ve hatta bombardımanda bir vitray pencere kaybedildi ama bina ve insanlar olduğu yerde duruyor. Hatta iki pencere de zarar görmedi.

Sabian sembolü diyor ki, son üç yılda (üç vitray) çok şey yaşadınız. Hayatlarınız alt-üst oldu.  Büyük değişimden geçtiniz. Fakat asıl önemli olan şeyleri kaybetmediniz. Var olanın en az üçte ikisi ayakta duruyor. Hatta çatı yıkılmadı, temel de öyle. Yani dostlar, bu yaşananlar çözülemeyecek bir şey değil. Verilmiş olan zarar kolaylıkla atlatılabilir. 

Hatta iddia ediyorum, toplumsal onarım işlemimizde eskisinden çok daha iyisini inşa edebiliriz! Enerji arkamızda, Jüpiter Mart 2023’ten doğru göz kırpıyor. 

Peki bize düşen nedir? Birer inatçı keçi olup işe koyulmak! Fikirleri uygulamak. Planlama, sebat, çalışkanlık, alçak gönüllülük ve iyimserlik. Sadece bunlar. O kadar basit ki. Tabiatla barışabileceğimize, saçma çekişmeler yerine uyumla, bollukla yaşayabileceğimize ve insan ırkı olmaktan utanç değil, gurur duyabileceğimiz bir gelecek yaratabileceğimize gönülden inanıyorum. Evet, biraz yolumuzu kaybettik – sadece birkaç bin yıl kadar 🙂 Fakat bombardıman sona erdi. Artık çalışmak ve yaratmak zamanı.

Peki bu emeğin sonuçlarını şu anda yetişkin olan kuşak görecek mi? Neden olmasın? En azından ilk lezzetli açılımları yaşayacağımıza inanıyorum. Peki ya yeryüzünde cennet? O da olabilir ama olmasa da boyut değiştirken bizden sonrakilere sağlam bir temel bıraktığımızı bilmenin iç huzurunu yaşarız, ne de olsa burası Oğlak, uzun dönemli projelerin yuvası. Ayrıca yaşadığımız sürede yeryüzünde cennetin sadece yüzde yirmi kadarını bile başarsak bence mutluktan havalara uçarız.

Ancak önümüzdeki beş ayın çok hızlı olacağına inanıyorum. Geçen günkü Muhammed Ali sözünü hatırlayın: İMKANSIZ HİÇBİRŞEYDİR!

Hepinize harika bir yeni ay, bu enerjiyle müthiş şeyler başardığımız inanılmaz bir üç ay diliyorum. 

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

7 comments

  1. harika bir yazı! ben de 7 enerjisiyle dolup taşıyorum bu sene! Yediye ve yeşil renge inanılmaz çekildiğimi hissediyorum. 2023 güzellikleriyle gelsin inşallah 🙏

    Liked by 1 kişi

  2. Uzun suredir dusundugum ve kendi kendime olsa ne iyi olur dedigim sey, bu guzel mesajlari sesli olarak dinlemekti. Cok tesekkur ederim.

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.