2022 Başak Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Christine Mitzuk

Sevgili Dostlar, ne zaman Başak-Balık ekseni aktive olsa biliriz ki bir şifa potansiyeli var. Şifa, ya Başak usulü çalışarak, yardımlaşarak, iyi beslenme ve tabiata saygıyla gelecek, ya da Balık usulü kozmosun sonsuz şefkatinin kucağına kendini bırakarak ve ne olursa olsun güvende olduğumuzu hatırlayarak. Bu bir Başak dolunayı. Ay yapayalnız, haritanın karşı alanı ise dopdolu. Fakat ay zayıf değil, herkesi yönlendiren bir gücü var. 

Ay ya da güneş Başak’ta olduğunda aklıma hep Florence Nightingale gelir, hani okul kitaplarında, çocuk ansiklopedilerinde onun bir resmi vardır ya, elinde mumla geceleyin bir hastadan diğerine geçip kontrol eder, işte o resim. Ve tabii ki resimdeki olay yeri Kırım savaşıydı. Çok ilginç döngüler bunlar. 

Bu dolunayın Sabian sembolü ise: “Kel Adam”

Bu sembol daha sonra Dane Rudhyar tarafından “Gücü eline geçiren kel adam” olarak değiştirilmiş. 

Leah Whitehorse (leahwhitehorse.com) bu dolunayı çok güzel özetlemiş. Kısa, öz, tam hedeften.


“Bu dolunayın Sabian sembolü keşke olmasaydı dediğim bir sembol. Gücü eline geçiren kel adam. Biliyorum, çoğunluğumuz bunun ne anlama geldiği konusunda alelacele yargıya varacağız. Şu anda Avrupa’daki durumla nahoş bir şekilde eş-titreşimde görünüyor.”

“Ancak sembolik açıdan bu dolunayın Sabian sembolü bizden “günü ele geçirme” fikrini düşünmemizi istiyor. Carpe Diem. Anı yaşa. Verilen imajın çevresindeki endişe ve korkuyu biraz azaltıp, bu sembolü kendimize getirirsek, GÜCÜMÜZÜN TAM DA BULUNDUĞUMUZ ANDA, bulunduğumuz saatte, şimdide, bugünde olduğunu hatırlatıyor. 

Başak her zaman pratiktir, her zaman planlama ve organizasyonda bilinçlidir. Eğer bulunduğumuz yerde debeleniyorsak, Mel Robbins’in önerisini uygulayabiliriz. Beşten bire kadar geri sayın, 5-4-3-2-1 ve o anda sadece yapın – zihnin sorulara dalmaya vakti olmadan, önümüzdekini yapmayı isteyip istemediğimizi merak etmeye fırsat olmadan. 

Bu dolunayın yöneticisi Merkür Balık’ta, Ay Balıktaki Güneş ve Neptün’e zıt açıda. Bu da arka planda duygusal içeriğin damla damla verildiği karman çorman, bunaltıcı bir resim potansiyeli yaratıyor. 

Ama aslında durum, gerekli olan bu işi yapmaktan hoşlanıp hoşlanmadığımızla alakalı değil.  Başak bize bazı şeylerin yapılması gerektiğini hatırlatıyor. Odunu kes. Suyu taşı. Yatağı yap. Yeri temizle. Gücümüz bu ufak işlerde yatıyor. Küçük damlalar bir araya gelince, bir okyanus, büyük bir değişim kuvveti haline geliyor.

Bu etki altındayken, küçük şeylerin büyük önemi var.”


Bilge Baykuşlar, bu dolunayın şifası bu ufak şeyleri yapmakla geliyor. Büyük, küçük ayırmadan, yapmamız gerekeni yaparak, her varlığa değer vererek ve anı değerlendirerek. Oyalanmayalım diye bu da kısa bir yazı. Haydi yapmamız gerekenleri yapmaya!

Hepinize harika bir dolunay diliyorum.


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

  1. Aaa, evet, değiştirmiş ama bende otomatikman doğru siteye gidiyor. Şimdi düzelteceğim. Çok teşekkürler.

   Beğen

 1. Merhaba. Sade ve öz bir dolunay yazısı. Çok güzel. İyi geldi.
  Tek aklıma takılan şu cümle oldu. Kavrayamadım tam ve merak ettim ne demek istiyor?

  “…içeriğin damla damla verildiği karman çorman, bunaltıcı bir resim potansiyeli yaratıyor.”

  Sevgiyle

  Beğen

  1. Sevgili Olcay, Neptün kozmik sis makinasıdır. Balık ve Neptün’le bazen berraklık çok zor olabilir. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.