Melekler: Tercih Hakkınız

Sanatçı: Paul Bond

Sevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

Aranızda o kadar çok kişi kendine öyle zorluklar yaşatıyor ki. “İyi” veya “ruhani” olmak için her şeyi ve tüm varlıkları sevmeniz gerektiğine dair bir varsayımın çatısı altında yaşıyorsunuz. Bu sevgiye dair bir yanlış anlamadır sevgililer. Sevmek doğanızın ta kendisi olsa da, bu gezegene asla her şeyle ve herkesten hoşlanıp eş-titreşimde olacağınız beklentisiyle gelmediniz. İçinizdeki ışık tüm varlık ve şeylerin içindeki ışığı seviyor fakat bedenlendiğiniz kişiliğin kendine özgü tercihleri ve arzuları var, işte en baştan niyet edilmiş olan şey de budur.

Yeryüzüne geldiğinizde çeşitliliği, kontrastı, tek bir Sevginin bir sürü formuyla dans ederek ilham aldıklarınızı yaratmak için mucizevi fırsatları çok seveceğinizi biliyordunuz.  Farklı insanlar, farklı karakterler kılığındaki seveceğiniz ruhlarla karşılaşacağınızı biliyordunuz. Bazılarının sevgiyle olan bağlantılarını hatırlayacağını, bazılarının ise hatırlayamayacağını da biliyordunuz. Biliyordunuz, bazıları sizinle eş-titreşimde olacak, bazıları ise sizi kendinizi sevmeye zorlayacaktı. Tercihleriniz olacağını biliyordunuz, hoşlandıklarınız ve hoşlanmadıklarınız. Ve bu hislerin kim olmayı, ne deneyimlemeyi, ne yaratmayı ve nasıl gelişmeyi arzuladığınızı hatırlamanıza yardım edeceğini de biliyordunuz.

Bu dünyaya, bir şeyi çekici veya başka bir şeyi itici bulma hislerinizin sadece en büyük neşe-keyif-coşkunuza giden yolda kalmanıza yarayan yönlendirici güçler olduğunu bilerek geldiniz. 

Siz veya bir başkası bir “beğenme” veya “beğenmeme” hissi hissettiğinde, yargılamak yerine, tercihlerinizi hissetme izni verin. Hayatta karşılaştığınız herhangi bir kişiliği, şeyi, durumu, inancı ya da davranışı beğenmenize ya da beğenmemenize müsaade edin. Tercih ettiğiniz belli yiyecekler var. Bazı giysileri tercih ediyorsunuz. Tercih ettiğiniz bazı görüntüler ve davranışlar var. Aynı şekilde yeğlediğiniz belli insanlar, kişilikler, inançlar, tavırlar bulunuyor. Bunun böyle olması niyet edilmiştir. 

Ruhunuz her şeyin ve her varlığın içindeki ışığı seviyor. İnsan benliğiniz ise tercihlere sahip. Beğenmeden sevebilirsiniz, tıpkı herhangi bir günde bir annenin evladının o günkü davranışlarından hoşnut olsa da, olmasa da onu sevdiği gibi. Gerçek bir dostun herhangi bir konuda farklı bir inancı olsa bile sevdiği gibi çok beğenmeden de sevebilirsiniz. Bir aşçının misafirlerine hazırladığı yemekteki çok çeşitli içeriği sevdiği ama hepsini yemeyi istemediği gibi. Başkaları sizi beğenmese de sevebilirsiniz çünkü her şeyin içindeki ışığa odaklanmak sizi çok daha iyi hissettirir.

Mutluluğunuzun sırrı beğendiğiniz şeylerin, varlıkların ve durumların keyfini çıkarmakta, beğenmediklerinizi kınamayı ve değiştirmeye çalışmayı bırakmakta yatar. Kendinize karşı dürüst olun ve seçimlerinizi buna göre yapın.

“Ben olduğum kişiyim. Sen olduğun kişisin. Hayat olduğu gibi. Peki bundan sonra ne yapabiliriz?”

Birisinden hoşlandığınızda onlarla olmaktan veya onları düşünmekten keyif alırsınız. Birisinin kişiliğini ya da davranışlarını beğenmediğinizde ise pek çok seçeneğiniz var. Size doğru geleni seçin. Eğer daha iyi hissettirecekse, onların iyi yönlerine bakmayı seçebilirsiniz. Uzak durmayı seçebilirsiniz. Sessizce gözlemlemeyi ve anlamaya çalışmayı seçebilir veya dürüstçe böyle bir gözlemle hiç ilgilenmediğinize karar verebilirsiniz. Ne seçerseniz seçin, size en doğru, en sevecen gelen tepkiyi seçin. Ruhunuza en doğru gelen şeyi yaparsanız, bunun ilgili ruhlar için de en doğrusu olduğuna güvenin.

Birisinden kibarca uzaklaşmak sevecen gelmeyebilir, fakat sizleri temin ederiz, beğeniyormuş gibi yapmaktansa terk etmek daha sevecendir. Aksi takdirde diğer kişi uyumsuzluğunuzu hissedecek ve ilişki ikiniz için de asla gerçekten tatmin edici olmayacaktır. Diğer kişi gitmenizi istemediğini söyleyebilir ama kalbinin en derinlerde o da kendisiyle olmak isteyen birisini ister. Bir kişinin geri çevirmesi, diğerinin yeniden yönlendirilmesidir. 

Tartışmak isteyen birisiyle savaşa girmektense sessiz kalmak sevecen görünmeyebilir, ancak bizler iki kişinin savaşa girmesindense bir kişinin huzurlu olduğunu görmeyi tercih ederiz. Nihayetinde, ego ne kadar tartışmak isterse istesin, hakikatte tüm ruhlar huzur ve barış ister.

Birisi umutsuzca sizden bir şey yapmanızı istediğinde, “dürüst olacağım, ben senin için bunu yapamam” demek her zaman sevecen gelmeyebilir. Ancak bunu istemeyen bir kalple yalan söyleyerek başkasını memnun etmeye çalışmaktansa gerçeği söylemek çok daha sevecendir. Temelinde tüm ruhlar armağanların özgürce ve neşe-keyif-coşkuyla verilmesini isterler.

Yargı ve muhakeme arasında devasa bir fark vardır. Yargılama der ki; “senin olmaya hakkın yok”. Muhakeme der ki, “sen benim için doğru şey değilsin.”

Sevgililer, hayatın büyük bulmacasında kesinlikle herkesin, her şeyin bir yeri, amacı ve varolma hakkı vardır, sizin yapboz parçanızla en doğal şekilde, kolaylıkla uyuşsalar da uymasalar da! Tıpkı hayatta olduğu gibi, tüm parçaların bir yeri var. Tıpkı hayatta olduğu gibi bütün parçaların birbirinin yanında yeri yok. 

Bu dünyaya markette bulunan her ürünü yemek için gelmediniz. Tıpkı herkesten, her şeyden, her durumdan, her yerden,  her inançtan ve her görüşten keyif almaya gelmediğiniz gibi. Kendi tercihlerinizle barıştığınızda, onlar hakkında tartışma, onları haklı çıkarma, başkalarına zorla kabul ettirme veya kendinizinkileri başkalarının beklentilerine uydurmak için eğip bükme ihtiyacınız kalmaz.

Bir gül, gül olmak için buradadır. Bir lale, lale olmak için. Bir köpek köpektir. Kedi ise kedi. Ve siz de olduğunuz ve olmaya değiştiğiniz birey olmak için buradasınız. Hayatın çeşitliliği, yeni tercihler keşfetmenize, kendiniz hakkında yeni şeyler öğrenmenize, yeni yeteneklerinizi araştırmanıza ve arkanızda ne bırakmaya hazır olduğunuzu bulmanıza yardım eder. Siz sonsuzlukta seyahat ederken, hayatın çeşitliliği yaratmanız ve evrimleşmeniz için gerekli ilhamı sağlar. 

Yani, haberlerinizde beğenmediğiniz bir şey gördüğünüzde veya fikirlerinden hiç hoşlanmadığınız birisiyle karşılaştığınızda, birisi sizi sinirlendirdiğinde veya bir şey sizde nahoş bir his uyandırdığında, kendinize hatırlatın, “Bu çeşitliliğin burada olma amacı bana kim olduğumu, kim olmak istediğimi, hayatla nasıl dans etmek istediğimi bulabilmem için burada. Onun bir değeri var. Onların değerleri var.” Sonra dikkatinizi gerçekten beğendiğiniz şeye, tercih ettiğinize, odaklanmış dikkatinizle güçlendirmek istediğinize kaydırın. 

Sevgililer, kıymetli hayat enerjinizi yaşamın ya da yaşamdaki herhangi birinin doğrularına ya da yanlışlarına odaklanarak harcamayın. Sizin gelişiminiz ve neşe-keyif-coşkunuz için doğru olan bir şey, bir başkası için tamamen yanlış olabilir. Tıpkı sizin için doğru olan beslenme düzenin bir başkası için tamamen yanlış olabileceği gibi, sizin ve işiniz için doğru olan giysinin bir başkası için hiç de uygun olmayacağı gibi, bir inancın ruhunuzun evrimleşmesi için doğru olduğu ama başkasına hiçbir faydasının olmadığı gibi. 

Bulunduğunuz anda kendiniz için doğru olun, kesin bir doğru, kesin bir yanlış bulmaya çalışmayı da durdurun. Tek mutlak doğru sevgidir. Tercihlere sahip olma izniniz var. 

Yani, doğru-yanlış tartışmalarınızı bırakın. Diğer herkesle karşılaştırıldığında kim olmanız gerektiğini analiz etmeye bir son verin. Beğendiğiniz, beğenmediğiniz, tercih ettiğiniz şeyler olmasına müsaade edin. Ve sizden acilen, kalpten rica ediyoruz, bunun sizi diğerlerini sizinle hemfikir olmaya ısrar etmenin veya herkesle hemfikir olmaya çalışmanın zincirlerinden kurtarmasına izin verin. Sizin bu hayat yapbozunda eşiniz benzeriniz yok, kıymetli ve mükemmelsiniz. Diğer herkes de öyle.

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers’a ve Meleklere  bu mesaj için çok teşekkürler. (www.VisionsofHeaven.com) 


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2023 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2023 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

HİZMETLER

7 comments

 1. Yıllardır anlattığın pekçok şeyin özeti gibi anlaşılması gereken en önemli ve en son bilgi gibi geldi bana beğen butonu eksik kaldı hislerime sevgiler mor alev 🙏❤️❤️❤️

  Liked by 2 people

 2. Muhteşem bir rehberlik, Ann’in rehberliğiyle ve rehberleriyle öyle eş titreşime giriyorum ki, ruh eşi böyle bir şey olsa gerek, iyi ki var O. Ve iyi ki onu bizimle buluşturan MorAlev imiz var. Harika bu, çok güzel, çok şükür 💜💞💜💞

  Liked by 1 kişi

 3. bu post , beni öyle bir delirtti ki , uzay boşluğuna , mümkün olan tüm boyutlardan görülebilecek kendi etrafında çok yavaşca dönen dev gibi bir orta parmak heykeli – hemde şöyle ışıltılısından neon koyu mavi – yerleştirdim . ertesi gün fazla dikkat çektiğinden geri aldım mecburen . neden delirtti ; kendini ikna da aşırı başarılı – onlarca hayatta ve onlarca dramda sevgili olup durduğumuz – kız arkadaşım rolündeki varlık , oldukça travmatik / çok konunun kesiştiği ağır ve uzun bir süreçten geçiyordu ve tutup bu mesajdan kendine aradığı desteği buldu . tam da yazılı olduğu şekliyle o – kararında- mutlu ben ise daha da dağılmanın kıyısı oldum . 2 yıl önce dikkat etmeliyim dediği herşeyi eksiksiz şekilde yedi . – dedikodu gibi olacak ama tam da yiğitpenguen in belli ki kişisel sebeplerle güvenilir listesinden o takip etmez iken çıkmış bulunduğu izah ederken – daha aptalcası , nasıl olurdu bilemiyorum . özgür irade deriz elbette ama özgür iradenin bencilliği örtmede bir silah olarak kullanımı konusu yıllardır karşılaştığım bir durum ve takdir edersiniz ki aşırı ince bişi bu . kaç yıldır takip ediyorum hiç bu kadar manupule edici böylece sorumsuz verilmiş bir mesajlarını görmemiştim . şu an okurken halen daha inanamıyorum .

  Beğen

  1. Sevgili Deniz, öfkeli olduğunuzu ifade ediyorsunuz. Söylediğinize göre bir konuda beklentileriniz karşılanmamış, bir karar alınmış ve siz kız arkadaşınızın o kararı o şekilde almasını istememişsiniz. Kalbiniz kırılmış. “Özgür iradenin bencilliği örtmede silah olarak kullanılması” sözlerini kullanıyorsunuz. Diyelim ki senaryo farklı gelişti. Bu insan başka bir şey istiyor ama erkek arkadaşım çok bozulur, zaten bana o şeyi istemediğini de ifade ediyor diyerek o çok istediği şeyi yapmıyor. Sonuçta siz mutlusunuz, o mutsuz. Hatta ona göre siz bencilsiniz, o ise hiç de istemediği bir fedakarlık yapmış ve içerliyor. (Bu sırada dedikodu gibi dediğiniz örneği hiç anlamadım…)
   Bakın, iki insan farklı şeyler isteyebilir. Bu gayet normal. Sizin istediğinizi seçmedi diye böyle öfkelenmek ve mesajları suçlamak yerine duruma bakın. Burada kim zorba? Kim bir başkasının kendi özgür iradesine rağmen onun istediğini yapmasını istiyor? Bu sırada sanki kız arkadaşınızın kendi düşünce süreçleri yokmuş, zihinsel gelişimini tamamlamış veya yarım yamalak düşünürmüş gibi yazmışsınız ki, öfkelendiğimiz zaman bunu yapabiliriz. Fakat tabii ki bu taraflıdır, gerçek değildir. Burada sorulacak sorular; bende ne var ki, bu kadar çok tetiklendim? Bende ne var ki böyle değersiz hissettim? Ben neden mutluluğumu dış şartlara bağlıyorum? Kız arkadaşınıza bu seçiminden dolayı teşekkür edeceğiniz bir gün de olacaktır çünkü güzel bir arınmanın başlangıcını getirmiş olabilir. Başkalarını ve mesajları suçlamak yerine kendinize dönün. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.