2021 Terazi Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Ciro Marchetti

“Bu senenin Terazi yeni ayı ile zarif, yumuşak tazelenme yok. Yeni ay hareket talep eden tuzaklarla dolu, ani, ezber bozucu ve sonuçta özgürleştirici.

Şimdi tohumlar, niyetler ve yeni aşamalar şaşırtmacalı parçalarla doğuyor. Önceki yöntemleri bir kenara koyun. Aynısını önceki hedefler için de yapın, önceki anlaşmalar, ayarlamalar ve işbirlikleri için de. Şimdi geleneksel olmayan, alışılmadık gündemler ve taktiklerin, yazdıklarınızı tomar edip atmanın ve yazdığınız senaryo neyse onun için tamamen farklı bir yöntem benimsemenin  vakti.

Bu yeni ayın alışılmadık zorlayıcı etkinliği dürtülerimizin, arzularımızın yöneticisi ve kozmosun acil durum yetkilisi Mars ile tam birleşmesinden geliyor. Mars’ın savaşçı doğası Terazi ile tam olarak uyumlu değil, en azından normal hallerinden farklı. Öyle olunca iltifat ederken iğnelemeye, geri pasları engellemeye, pasif-agresifliğe koşuyor. Bununla beraber, enerjisini ilişkileri, sanatı veya adaleti savunmaya da akıtabilir. 

Şu anda kibarlık ve dolaylı yoldan anlatma kıtlığı olabilir. Durumda birkaç pürüz var. Yeni ayın tam ortasına enjekte olan Mars enerjisiyle, ondan gelişen her şey – ilişkiler, anlaşmalar, yaratıcı çıkışlar – kuvvetle geliyor, zihinsel ve sözel ateş gücüyle ve ilerletmek için motivasyonla.

Ağırdan almak neredeyse imkânsız. Görülmeyen güçler ve büyük ihtimalle görülenler de, durumları durağanlıktan itip kakarak çıkarıyor ve şimdi değişikliklere, düzenlemelere ve ayarlamalara ihtiyaç var.  Alt üst eden, ani, beklenmedik değişimin katkı maddesi, alternatif bakış açılarının savunucusu ve “şimdi-burada”nın alanı Boğa’daki Uranüs’le Güneş/Ay/Mars birleşmesi tam olarak 150 derece açıda. Boğa’nın Terazi ile doğal bir yakınlığı var çünkü ikisini de Venüs yönetiyor. Ben merkezli (benim param, benim arzularım, benim değerlerin, benim kıymetli incik boncuklarım) Boğa ve sonsuza dek başkalarını da hesaba alan Terazi. 

Kişisel maliyetler veya kişisel arzular bir ilişkide yeniden pazarlığa yol açabilir, ya da bir iş birliğini harekete geçirebilir veya aniden yeni bir bağlantı doğurabilir. Diğer taraftan bir ilişkiye olan zorlama, istediğiniz veya dilediğinizde, ödemeye ya da kabul etmeye hazır olduklarınızda ani değişiklikler tetikleyebilir. Bu süreç nasıl şekil alırsa alsın, tetikte olun Terazinin sembolik kefelerinin ayardan çıkıp havalarda uçmaya başladığını ve bir yeniden dengelemeye ihtiyaç olduğunu görebilirsiniz.

Bu hızlı değişim hareketi gerçekten istediğiniz ya da sonunda istemeye başlayacağınız bir şeyi destekleyebilir. Arzuları, ilişkilerin ve mali bağlantıların yapılarını yeniden düzeltip ayarlama ve berraklaştırma fırsatının hemen ardından curcuna başlıyor. Yeni ayın idarecisi Venüs, Oğlak’taki Plüton’la el sıkışma açısının uzak köşesinde. Bu üçgen açı seçenekler, sadeleşme, modernize etme ve kolaylaştırıp daha elverişli hale getirme çalışmalarını davet etti. Sonuç olarak, yeni ayın hikâyeye kattığı değişiklikler sizi şaşırtabilir, hatta nefessiz bırakabilir, ama büyük ihtimalle memnun edecektir, hem de derinden memnun.

Emeğinizi neye verirseniz, büyük ihtimalle kalıcı olma gücüne sahip. Yeni ay-Mars kombinasyonun Satürn’e olan üçgen açısı yapılanma ve tutarlılık getiriyor. Fakat bunların bazıları Aralık ortalarında biraz sallanabilir çünkü Satürn o zaman Uranüs’le olan karesinin derecelerinde dolaşmaya başlayacak. 

Bu yeni ay dönemi, Plüton’a bir kareyle start alan Merkür gerilemesinden gelen ifşaları, yeniden yapmaları, ve tekrar/yeniden olan her şeyi harekete geçiriyor. O kare açı günlük hayatınızda kesin gözüyle baktığınız her şeyi derinden değiştirip biçimlendiriyor, hayatınızın temellerine bakış açılarınız da bundan kaçamıyor. Merkür’ün Plüton’la 22 Eylül ve 1 Ekim’de yaptığı kareden beri hayatınızda neler açığa çıktı? Hangi önemli mesajlar, içgörüler ve sohbetler gerçekleşti? Düşünce şekliniz nasıl değişti? Ya bakış açınız, bilgi kanallarınız, ya da, unutmayalım, ilişkileriniz?

Hepsi ama hepsi bu yeni ayın taze başlangıçlarında rol oynuyor. Güneş, ay, Mars üçlüsü uzaktan Merkür’le birleşik ve Plüton’la geniş bir karesi var. (Merkür 12 ve 25 Ekim çevresinde yeni ayın derecesinden geçecek.) Etki biraz dolunay arınması gibi ama drama olmadan (belki…) Kare niyetleri düzenleyip sıralıyor, gelişim ve hayatta kalma potansiyeli ve büyük anlamı olanların ardına büyük enerji ekliyor. 

Buradaki zorluk çalışırken ve diğer insanlarla birlikte var olurken kendine de sahip çıkıp savunmak olacak. Yeni ay ve Mars, doğamızın özellikle eril parçasını ısıtırken, yaraları kaşındıran Chiron’a zıt açıda. Kendi başınızayken nasıl davranırdınız? Ya da kendiniz için nasıl davranırdınız? Zihnimizde, sohbetlerimizde bu sorular. 

Hiç beklemediğiniz sürpriz değişiklikler bekleyin, onlar ilişki kuralları kitabınızı da, nasıl ilerleyeceğinizin yollarını da yeniden yazacak.”


Kathy Biehl’den birkaç alıntı yapacaktım, çevirirken her cümleye katılarak, “şunu da paylaşayım, bu da çok güzel” derken bir de baktım ki bütün makale çevrilmiş! Bu enerjiyi çok güzel yakalamış, çok teşekkürler. (empowermentunlimited.com)

Hız ve Durma İhtiyacı

Ama hepsi bu değil tabii. Bilge Baykuşlar, bu yeni ay mega güçlü! Sadece bu da değil, bu yeni ayın enerjisinde önümüzdeki dört hafta dört gezegen birden ilerlemeye başlayacak ve ilk olarak bu yeni aydan birkaç saat sonra nükleer güce sahip Plüton ile başlıyoruz.

Yani, o umutsuzluk hissettiren, “ne yapsam olmuyor, değiştiremiyorum” diyen durağanlık ve her şeyin dışarıdan dikte ediliyormuş gibi olduğu his ya da yuvaya saklanma, gözlerini gerçeklere kapatma arzusu var ya, işte ona en sonunda veda ediyoruz. Hem de ne veda! 

Mars ateş, dürtü, istek, hız, atağa geçme fırsatları veriyor. Ama Mars pek düşünmez, “Düşünüp taşınıp ne vakit kaybedeyim, onun yerine gidip yaparım, sonunda ne olursa olsun!” der. Zücaciyeciye giren fil değil, fil sürüsü gibi olabiliriz! Hızla finişe ulaşmaya çalışırken çok çabuk tükenebiliriz ya da yanlış yöne koşmuş olduğumuzu sonradan anlayabiliriz.

Bizim yıl sonuna kadar birer maraton koşucusu olmaya ihtiyacımız var, yüz metre koşucusu değil. Dolayısıyla belli bir tempo tutturmamız, yola çıkmadan rotamızı iyi bilmemiz ve en önemlisi finiş çizgisinin ifade ettiği şeyin ne olduğunu iyi anlamamız gerekiyor. 

Merkür gerilerken ve çevremizde Uranüs’ün şimşekleri çakarken bu çok kolay değil. 

Merkür, “Plajdaki kalabalık” sembolünde. Evet, ortam hınca hınç dolu. Herkesten bir ses çıkabilir. Burada eğlenenler olabileceği gibi, burnundan gelenler de oldukça fazla. Gürültü, top kaçar, çocuk ağlar, vs… Çatışmalar mümkün. Daha da önemlisi, herkes kendini saklayan “kostümlerini” çıkarmış, kim ne iş yapıyor, sosyal konumu ne, hemen anlaşılmıyor. Bu da gerçek insanı görmemizi sağlıyor. Merkür söz veriyor, maskenin arkasını, kılıfın içindekini göreceğiz. Bu her zaman iyi bir gelişmedir. Ama ham gerçeği gördüğümüzde önce bundan hiç hoşlanmayabiliriz. Bu sembol sürü psikolojini de getiriyor. Dikkat edin. Sürü nereye gidiyor? 

Ve bütün bunlar olurken, karmaşada kendi yönünü belirlemek zor olabilir. Dolayısıyla, ay, güneş ve Mars’ın Sabian sembolü bize en önemli öğüdü veriyor:

“Siesta”

Bu yeni ayın verdiği mesajlar hız, yeniden yapılanma, değişim ise, uyarısı gerektiğinde mola vermeyi bilmemiz. Düşünmeye, “yapmaya” bir ara vermek bazen yapabileceğimiz en “yapıcı” şeydir. Burada dış dünyanın talepleri ve gerginliğine ara verebileceğimiz molalardan bahsediliyor. Sürekli olarak almak, vermek, yapmak, istemek, ilerlemeye çalışmak çok yorucu olabilir. Sürekli olarak yüz metre koşucusu gibi davranmak tüketir. İşte bu yüzden adına mola dediğimiz boşluklarımız var. Bu yüzden okulda ders arası diye bir kavram öğrendik. Böyle kısa geri çekilmeler sizi gerçekten tazeleyecek ve çevrenize daha diri ve belki de yeni gözlerle bakmanızı sağlayacaktır. Sadece işte değil, sürekli on-line olmaktan da geri çekilin, sürekli telefon ya da bilgisayarınızda olmanız, sosyal medya hesabınızı ya da emaillerinizi kontrol etmeniz genellikle yönetme ihtiyacımızdan doğar, bırakın. Dışarıyı kontrol edemiyoruz nasılsa. Tembellik önermiyor bu sembol. Bu yeni ay ufak aralar, hak edilmiş, gücünüzü toplayabileceğiniz molalar öneriyor. Belki anlık sıfırlanmalar. Bu anlarda ilhamlar, çağrışımlar, fikirler ve çözümler rahatça akar ve yapmak yerine “olmaya” başlarız.

Unutmayın, biz şu anda bu enerjiyle birer maratoncu olmalıyız. Koşacağız ama gerektiğinde de nefes alacağız. 

Terazi yeni ayı 6 Ekim saat 14.05’de (İst.). Hepinize harika bir koşu diliyorum.

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

One comment

Yorumlar kapatıldı.