Bu Ruhun Karanlık Gecesi Onların, Sizin Değil

Sanatçı: Vladimir Kush

Sevgililer,

Bugün bir zafer şenliği günüdür, çünkü çok şey başarıldı. Gerçekte, bu yaşamınız için dünyaya girmeden önce mümkün olduğunu düşündüğünüzden çok daha fazlası.

Böyle oldu çünkü siz yeni dünyayı deneyimlemek istediniz.

Bilinmeyen şey ise sizin bu yeni dünyadaki yeni size nasıl tepki vereceğinizdir. Bu beklediğinizden daha fazla akıl karıştırıcı oluyor çünkü bazen 3D davranışlar yeni siz ihtiyaçlarınızla örtüşüyor – ve hepsi eş-zamanlı gelişiyor.

Bu sene gerçekleşen enerji değişimlerinin arasında, önünüzdeki birkaç hafta en akıl karıştırıcı olacak. Çünkü siz kendinize ait neşe-keyif-coşkuyu keşfedip yaşamaya teşebbüs ederken, ruhlarının karanlık gecelerini yaşayanlarla çevrelendiniz.

Bir parçanız neşe-keyif-coşku deneyimlemenin yanlış olduğunu hissediyor, çünkü sevdikleriniz acıyla haykırıyor. Ama aynı zamanda acıdan haykıranlar pek de ilginizi çekmiyor, çünkü sizin ruhun karanlık geceniz geçmişinizde kaldı. 

Sevdiklerinizin aklını başına toplayıp kendine gelmesini istiyorsunuz. Sorunları ne? Neden bu kadar müşkülpesent, huysuz, asabi, endişeli, hırçın ve inatçılar? Neden yaşamanın keyfini çıkaramıyorlar?

İşte böylece ikiniz de ayrı yerlerdesiniz – uzatmayı istemediğiniz bir şey. Böylece itiyor, çekiyor ve onları henüz hissedemedikleri neşe-keyif-coşkuya sürüklüyorsunuz. Biraz da büyük kardeşin küçük kardeşten kendisiyle aynı becerilere sahip olmasını istemesi gibi. 

Ruhun karanlık gecesindekiler sizi anlayamıyor. Tıpkı sizin onları anlamakta zorluk çektiğiniz gibi. Sizinle sevdikleriniz arasındaki uçurum bir zamanlar olduğu hale hiç geri dönemeyecekmiş gibi görünüyor. Belki her ikiniz için de rahatsızlık yaratan sözcükler alışverişi oldu. Belki fiziksel bir ayrılık var ve şifalanmak için çok büyük gibi görünüyor.

İşte burada işe neşe-keyif-coşku girer, çünkü dünyanızı yeni becerilerinizle işlemden geçirmeye başladınız. Sanki bir dakika sevdiğinize öfkelisiniz, bir sonraki dakikada ise şu anda onlardan çok fazla şey beklediğinizi anlıyorsunuz. Onların artık siz olmadığını anladığınız anda, sevdiklerinizle aranızdaki ayrım ortadan kalkacak.

3D’de sevdiklerinizin sizi tamamlamasını, diğer yarınız olmasını beklediniz. Yeni siz ise, bu kavramın asla mümkün olmadığını anlıyor. Biliyor ki, yeni dünyada iki tam varlık her ikisinden de güçlü yeni bir varlık yaratır. Bir başkasının diğerinin benliğine girip de onu daha güçlü ya da daha iyi yapamayacağını biliyor.

3D’de çiftler çoğunlukla en az ilgilendikleri becerileri bulurlar ve bu görevi ya da bilgiyi eşlerinin yerine getirmesine izin verirlerdi. Bu artık geçerli değildir. Şimdi her varlık özgünleştiğine göre, pek de ilgilenilmeyen beceriler elenecektir.

Çoğu kez, 3D görevler cinsiyet, yaş, ırk ve toplumsal ,ihtiyaçlara göre atanırdı. O işlerden pek keyif almasanız da, yerine getirdiniz çünkü birileri yapmalıydı. Vazifeden kaçanlarsa ya dışlanır ya da küçük görülürdü. 

3D ötesindekilere atanmış iş yoktur, asla olmayacaktır. 

Üç boyutlu insanlar en fazla kısıtlı hareket seçeneği olan tırtıllar gibiler. Kelebeklerse çok az kısıtlamayla bütün dünyada seyahat ederler.

3D ötesine geçişini yapmış bir erilin, 3D’de dikkatini çeken ya da ondan beklenen aynı ilgilere muhtemelen sahip olmayacak, bu dişiler için de geçerli. Yani bazı dişiler, 3D’deki eriller gibi işlev görmeyi seçebilir ya da tam tersi. 3D ötesinde kurallar yok.

Tek kural kendiniz olmanız. Bu da ruhun karanlık gecesini yaşayanlara bakıcı olacaksınız anlamına gelmiyor. Kendi karanlık gecelerinden geçmelerini bekleyeceksiniz demek de değil. 

Sizin neşe-keyif-coşkunuz, sizin rolünüz, ilgilerinizi takip etmektir – sevdikleriniz aynı alan veya hareketlerle ilgilenmese bile. Pek çoklarınız sevdiklerinizin bu geçişi yaşamayacağından veya yeni dünyanın güzelliklerini paylaşmanız için zamanında dönüşemeyeceğinden kaygılanıyorsunuz. 

Sevdikleriniz ruhun karanlık gecesine girerek kendi dönüşümlerini başlattıklarından dolayı bu pek mümkün olmasa da, eğer onlar kendi gelişimlerini durdurmaya ya da yavaşlatmaya karar verirlerse, bu sizi ilgilendirmez. Siz onların hayatlarını onlar için yaşayamazsınız. Ne de ilerlemelerini hızlandırabilir ya da yavaşlatabilirsiniz.

Sevdikleriniz size bağlı değiller – öyle olmasını isteseniz bile. Onlar kendi özgün planlarını takip eden özgün bireyler. Hızlandıramadığınız, yavaşlatamadığınız bir şey.

Kelebeğin tırtılı kelebek olmaya teşvik edemediği gibi. Kelebek bir zamanlar tırtıl olmuş olsa da, bu ikisi artık etkileşime girmiyor. Onlar farklı. Tırtıl kelebek olur çünkü iç dürtülerine göre bunu yapmak zorundadır, bir kelebek arkadaş ya da akraba öyle yap dediği için değil. 

İşte siz ve sevdikleriniz için şimdi böyledir. Siz ne dilerseniz, ne derseniz, ne yaparsanız yapın, onlar ne istiyorlarsa, neye ihtiyaçları varsa onu yapacaklar. Siz onların bakıcısı, aslan terbiyecisi ya da koruyucusu değilsiniz. Sevdikleriniz aldıkları iç bilgiyi işlemden geçirecekler, tıpkı sizin yapmış olduğunuz gibi. Ve o bilgi üzerine hareket edecekler, ne zaman isterlerse. 

Siz artık 3D’ye ait değilsiniz. Ama onlar da pek 3D ötesi değiller. Kapalı bir alanda ev kedileriyle aslanların aynı tepkileri vermelerini bekliyorsunuz gibi. 

Sevdiklerinizin bu geçişi istedikleri gibi yapmalarına izin verin. Belki çok yakında bir defa daha gökyüzünde birlikte uçuşursunuz. Belki değil. Bu onların seçimi.

Göklere nasıl uyum sağlayacağınız ise sizin, sadece sizin seçiminizdir. Bu, sevdikleriniz asla geçiş yapmayacaklar anlamına gelmez, sadece bunun zamanlaması onların seçimidir, sizin değil.

Sizin göreviniz ışığınızı saçmaya devam etmektir ve bu sadece kendi neşe-keyif-coşkunuzu bulmak üzere kendi ilgilerinizi takip ederek olur. Sevdiğinizin mutsuzluğunu ve korkusunu paylaşmak için yavaşlamak ya da durmak kimseye yardım etmez, hele sevdiğinize hiç etmez. Öyle de oldu. Âmin.

Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (LifeTapestryCreations.com)


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

HİZMETLER

17 comments

 1. Merhaba ,bir sorum var çıkamadım. Kendi yaptıklarının bilincinde olmayan, ruhlarının karanlık gecesinin içinde olanlar bu yazıyı okuyup “AA ben geçtim zaten sıra sevdiklerimde demek ki ” diyebilirler, buna ne yorumunuz olur ?

  Beğen

  1. Sevgili Kübra, yazıda onların ne yaptığı sizi ilgilendirmez diyor 🙂 Benim genel yaklaşımım okuyucu bir mesajdan ne alacaksa onu alacaktır. Bu benim kontrolümde olan bir şey değil. Ancak “kendi yaptıklarının bilincinde olmayan” diye nitelediğiniz kişilerin bu yazılara denk geleceğini pek sanmıyorum. belki de görseler saçmalık gözüyle bakarlardı.
   Burada bir tarife ihtiyaç var:
   Her acı ruhun karanlık gecesi değildir. Ruhun karanlık gecesi de acılı olmak zorunda değildir ama onu biz öyle yaparız. Ruhun karanlık gecesi bir iç hesaplaşma, iç farkındalık ve iç aydınlanma sürecidir. Kişi kendine bakar ve pişmanlıklar, hatalar, kaçırılmış fırsatlar görebilir, kendini yargılayabilir. Sonra zamanla farkındalık yükselmeye başlar, kişi buna gönüllü olmuştur çünkü. Ne zaman pişmanlık ve hatalara farklı bir seviyeden bakmaya başlarsa aydınlanma ve rahatlama gelir. Aylar hatta yıllar sürebilir. Yani bunu yaşamadan “aaa ben geçtim” demek mümkün değildir. Zaten geçmiş olsa bile “aa ben geçtim” demek mümkün değildir. Çünkü artık şefkatle alan tutmanın önemini anlar. Geçip geçmemek önemini tamamen yitirmiştir.
   Sevgilerle

   Liked by 7 people

 2. Merhabalar ,
  Kelebek ve tırtıl muhteşem muazzam bir metafor olmuş söylemek isteneni anlayabilmek ve hissedebilmek için…
  Teşekkürler MorAlev varolasın 🙏
  Herkese sevgiler ve saygılar

  Liked by 1 kişi

 3. “3D’de sevdiklerinizin sizi tamamlamasını, diğer yarınız olmasını beklediniz. Yeni siz ise, bu kavramın asla mümkün olmadığını anlıyor.” Evet artık biliyorum.. Teşekkür ederim 🙏

  Liked by 1 kişi

 4. Yine eş zamanlı bir yazı. Teşekkürler melekler ve bize ileten kanallar. Teşekkürler moralev

  Liked by 1 kişi

 5. Bu yazının yayımlanmasından bir gün önce şiddete maruz kaldım. Dayak yedim, ayağa kalktım ve o kişiye sarıldım. Yaptığı şeyi onayladığımdan değil, başka bir tepkiye yerim olmadığından. İçimdeki karanlık, onu yok etmemi istiyor, içimdeki aydınlık onu sevmemi söylüyor. Bu seslerin ortasında, yaşadığıma minnettar, öze sadık kalmış olmanın iç huzuruyla, bu kendi cehenneminde yanan, ateşiyle çevresine de zarar veren insana beddua değil, şifa ve sevgi gönderiyorum. Ben ve diğerleri arasındaki sınır hep incecikti, hala da öyle, bu sınırı diğerleriyle olan mesafemi arttırmak suretiyle ince tutabiliyorum. Doğam bunu istiyor. Fakat bazen mıknatıs gibi çekiliyor işte acısı dünyanın. Bence kavuştuğumuz ışıkları henüz göremeyen kardeşlerimiz bizden ayrı değiller ama bizle aynı da değiller. Şiddet ve şefkat, kozmik zeminde neye tekabül ediyor bilmiyorum ama ikisinin içinden de bir diğeri doğabiliyor. Bu dansı, varlığın ötesine genişleyerek, olduğu gibi görmekte, sebep olduğu acıları ve sevinçleri bir bütün olarak algılamaktayım. Olageldiğim insanı çok seviyorum. Sizlerin varlığına yakınsayarak içimdeki yangın da biraz olsun duruluyor. Sizleri de çok seviyorum. Herkes için huzur ve kabul titreşimine erişmekte kolaylık diliyorum.

  Liked by 2 people

  1. Sevgili Hareki, geçmiş olsun. Siz ne yapacağınızı biliyorsunuz ama ben yine de vurgulamak isterim. Kendinize ve bedeninize verdiğiniz değeri göstermek için bu insandan olabildiğince uzağa çekilmeniz iyi olur. Önce kendinizi sevmelisiniz. Ve aşılabilen ince sınırların, kural belirsizliğinin de aslında saygı ile alakalı olduğunu bu deneyimde gördünüz. Sağlıklı sınırlar koymanız özsaygıyla eşittir. Şiddetten şefkat doğmaz. Şefkatten şiddet doğmaz. Bu sizin güzelliğiniz. Şimdi özsaygı, özsevgi, özdeğer, özgüven, sağlıklı sınırlar ve kararlı adımlar zamanı gibi görünüyor. Sevgilerimle tekrar geçmiş olsun.

   Liked by 3 people

   1. Desteğiniz için çok teşekkür ederim sevgili Mor Alev. PTSD üstüne PTSD, artık eridim ama bir o kadar da güçlendim. Yakın zamanda buradan uzakta olacağım evet, uzun zamandır hazırlandığım bir adımı sonunda atmak zamanı geldi.. Hepimize dirayet, hepimize güvenli alanlar, hepimize sevecen varlıklardan oluşan bir çevre diliyorum. Sonsuz sevgiyle.

    Liked by 2 people

  2. Çok üzüldüm, geçmiş olsun öncelikle.
   Moralev doğru söylüyor Hareki.Ben de çok az da olsa şiddet gördüm, daha çok psikolojik şiddet görüyordum gerçi..Ama bizdeki
   şefkat,sevgi dönüştürmüyor iyileştirmiyor karşıdaki insanı.. Zaten yukarıdaki yazıda anlatılan tam da bu..Bu yaşadığınız tesadüf değil kesinlikle.Bu bir çağrı, uzaklaşmanız için.Sizin sarılmanız da şefkati simgelemiyor inanın.. Uzaklaştığınız zaman farkedeceksiniz, daha iyi gözlem yapabileceksiniz..Herhangi kötü bir alışkanlığı bıraktıktan sonraki süreçte yaşadığınız şeyi yaşamanız daha olası.. Lütfen cesur olun ve çok da konforlu olmayan alanınızdan çıkın bence…Tanrı ve Melekler sizi koruyacaktır..

   Liked by 3 people

   1. Çok teşekkür ederim sevgili Hülya Yılmaz. Desteğiniz, umursayışınız çok kıymetli. Korumayı hissediyorum. Bu şiddetin bile bedenimde ve kalbimde ihtiyacım olan bir hareketi tetiklediğini hissediyorum. Olayın hemen ardından gözlerimi kapadığımda altın ışıklar saçan bir melekler sarmalının ortasına alındığımı gördüm, öfkeme izin verip sevgiye uzandıkça onların desteğini alabilmek mümkün oluyordu. Kendimi o meleklerden ayrı görmüyorum, bu güzel insanı koruma altına alıyorum, onu çok seviyorum. Sizlere de sonsuz bir nefes gibi, özgürlüğünüzle neşelendiğiniz günler diliyorum. Kalp merkezde hep beraberiz, biliyorum. ❤

    Liked by 2 people

 6. Tam böyle bir süreçten geçerken ve ne kadar kabul etsem de onun ayrı bir ruh oldugunu, bir ayrılış acısı vardı içimde. Yine yine yine mor alev aracılığı ile gelen mesaj tüm taşları yerine koydu 🙏teşekkür ediyorum..

  Liked by 1 kişi

 7. Kendimiz olmayı becerebilmek,kendi iç dünyamızda yuzleserek evrendeki tüm güzellikleri ve sevginin ışığını yakalayabilmek.En büyük neşe ve coşkunun var olduğu ışığa ulaşmak.Bu güzel paylaşım için .Sevgiliyle kalın.

  Liked by 2 people

 8. Sevgili Mor Alev,
  Brenda Hoffman’a, isik varliklara ve sana sonsuz tesekkur ederim! Bu tam da ihtiyacim olan mesajdi. Ve hala daha, yazida bahsedilen sebeplerle arada bocalasam da, dumduz dogru yolda ilerledigimi hissettirdi! Cok minnettarim. Sevgilerimle.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.