Tetiklenmeler

Sevgililer,

Bu yoğunluk ve değişim zamanlarında, insanlar tetiklenebilir ve ani ya da şaşırtıcı şekillerde davranabilir. Bu da sizin için şok edici ve akıl karıştırıcı olabilir. 

İnsanlar benliklerinin şifalanmamış bir parçasını tehdit eden bir durum deneyimliyorlarsa, sadece eldeki deneyime değil, o yaranın bütün bir tarihine tepki verirler. Bundan dolayı, tepkileri o tek deneyime göre çok daha sert ve orantısız hissettirebilir.

Eğer birisi size böyle bir tepki verdiyse ve bu her zamanki davranışlarına hiç uymuyorsa, sizleri önemle onlarla olan ilişkinizin tamamına odaklanmaya çağırıyoruz. Şefkati temel alarak ve resmin tamamına bakarak, zarafet ve bağışlayıcılık enerjisinin bedenlenmiş hali olabilirsiniz, tıpkı bir başkasının da sizin için aynı şeyi yapmasını takdir edeceğiniz gibi. Siz tetiklenmediğiniz için, onlar yeniden dengelerine kavuşana dek alan tutma fırsatına sahipsiniz.

Eğer siz de onların tetiklenmesiyle tetikleniyorsanız, kendiniz için neyin şifalanmak üzere yüzeye çıkmakta olduğunu incelemeyi isteyebilirsiniz.

Fakat eğer birisi size tepkili olma döngüleri içindeyse ve kendi şifasının sorumluluğunu almak yerine, hareketlerini savunuyorsa, o kişi tekrar güvenli bağlantı haline gelene kadar kendinizi dek bu durumun dışına çıkarmaya ihtiyacınız olabilir. Bu cezalandırıcı olmak ya da bağışlamamak değildir, aksine ilgili hiç kimsenin yüksek hayrına olmayan bir enerji döngüsü tekrarından çıkıştır. O kalıptan dışarı çıkmak ise bir yeniden değerlendirme şansı verir ve enerjik değişim yaratır. Diğer kişi ise bu sürede sizinle yeni enerjilerde bir araya gelmeyi isteyip istemediğine de karar verebilir.

Kendinizi sürekli olarak bir başkasının incitmesine maruz bırakmanız sizi kurban/mağdur rolünde, diğer kişiyi de tepkiselliğini artıran bir istismar-utanç döngüsünde tutar. Sevgi ve sağlam sınırlarla o kalıbın dışına çıktığınızda, her iki taraf için de gerekli şifa alanını oluşturacak enerji değişimi gerçekleşir. Diğer kişi o zaman sizinle bu yeni dinamiklerde buluşup buluşmayacağına karar verebilir. Eğer bunu yapmamaya karar verirse, bu şu anda sizin için enerjik açıdan uyumsuz olduğu veya bu zamanda güvenli kişi olmadıkları anlamına gelir.

Bunlar kompleks zamanlar ve  bu enerjilerde yolunu herkes her zaman zarafetle ve kolaylıkla bulamayabilir. Bilgeliğinizle neyin ender bir olay ve neyin artık kabul edilemez sürekli bir durum olduğunu söyleyebilirsiniz. 

Baş Melek Gabriel – 11 Şubat 2021

Kanal Shelley Young’a çok teşekkürler. (trinityesoterics.com)


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

8 comments

 1. Merhaba mor alev. Ben bu dönemde tetiklenen taraftayım maalesef. Bazen tek yapabildiğim şaşırtıcı ve hiç beklemediğim hareketlerimi seyredebilmek oluyor. Bu durum, benim kendimi görmek istediğim insandan çok uzak ve uzun süredir takip etmeye çalıştığım yolculuğuma çok aykırı gibi. Dönüşümüm de bir şeylerin yanlış yapmışım ya da kendimi kandırmışım gibi hissediyorum.

  Beğen

  1. Sevgili Lombard, şimdi kendinize içerlemeyi bırakıp tetiklenmelere bakmanın zamanı. Yazıda da öyle diyor. İçinizde bir takım yaralar var ki, bu tepkileri veriyorsunuz. Öncelikle, tabii ki birilerine kötü-kaba-kendimize yakıştıramadığımız şekilde davranmış isek, bunu telafi etmeliyiz. İkinci olarak da içimizde neler olduğuna daha fazla dikkat etmeliyiz. Öfkenin anlamı, öfke yönetimi, vs. ile ilgili eski yazılarımda da bir takım bilgi ve yöntemler bulunuyor, blogdaki arama kutusuna yazdığınızda çıkacaktır. Ayrıca belki de ilk adım olarak kendinizle barışmalısınız, yöntemler sekmesinde öne çıkan metotları görebilirsiniz. Sevgilerle

   Beğen

 2. Bugün çaprazımda kalan bahçe komşusu, benim üzerime kafa kadar bir taş attı.Ve beni bahçemin dışına çağırdı.Elinde bir keser vardı..havlayan köpeğimin sesini kesmezsem onuda benide öldürecegini söyledi..bolca küfür hakaret etti..bir kadına yapılan şiddete bakın! Bu adam affedilirmi?

  Beğen

  1. Sevgili Sibel, bu yazıda affedin demiyor. Ben zaten affetme egzersizine de inanmıyorum. Biz kimiz ki kimi affedeceğiz, Yaratan bile ben sizin her halinizi seviyorum diyorsa eğer? Onun yerine bağışlayıcılık kelimesini kullanıyorum. Bunu birden fazla yazıda derinlemesine açıkladım. Bu yazıda da affedin denmiyor. Eğer beklenmedik bir kişiden hiç de alışılmadık tek bir tepki geliyorsa, onun için alan tutun deniyor. Şiddete onay verin demiyor. Bir komşu başınıza taş atana kadar sanıyorum defalarca köpeğinizin havlamasından şikayet etmiştir ve şimdi de “çıldırmış” olabilir. Yani bu durum bir seferlik bir tetiklenme gibi gelmedi bana. Daha çok komşunuzla uzun süreli bir anlaşmazlığınız var ve o artık şiddet ve tehdite baş vuruyor gibi. Elbette birkaç konu var: Öncelikle, sizi masanın diğer tarafına alalım; köpeğiniz neden havlıyor? Ne istiyor? Köpeğinizin bir şeye ihtiyacı var ve o ihtiyaç karşılanmalı. Herkesin eve kapandığı zamanda kaçamadığınız bir gürültü “çıldırtıcı” olabilir. Siz komşularınızı rahatsız etmemek için neler yapıyorsunuz? İkinci olarak, sizin tarafınıza dönelim: Bu durum yukarıda bahsedilenin çok ötesinde, suç olabilecek bir davranış, size fiziksel zarar verilmesi ve kesip belki de öldürmekle tehdit etmek, bu konuda ne yaptınız? Bunun kadın ya da erkek olmakla ilgisi yok. Şiddet şiddettir ve kabul edilemez. Ve üçüncü ve en önemlisi ise sizde ne var ki, kendinize böyle bir davranışı çekebiliyorsunuz? Dışınız içinizin bir yansıması ise, siz hangi alanlarda kendinize şiddet uyguluyorsunuz? Ve buna benzer sorularla bir iç araştırmaya gitmek yardım edebilir. Size geçmiş olsun. Ayrıca, herhangi bir anlaşmazlık olduğunda sadece “ben bu duruma nasıl sevgi getirebilirim?” sorusunun işe yaradığını da çok gördüm. Sevgilerle

   Liked by 2 people

   1. Muhtesem bir cevap olmus , bu cevapla benimde bir suru sorumu yanitlamissiniz cok sevgili Mor Alev 🙂

    Liked by 2 people

 3. Sevgili Mor Alev,
  Cok guzel bir mesajdi, sonsuz tesekkurler. Oncelikle kendim kolaylik ve zarafetle ic ice gectigim icin ne kadar sukretsem az, kendimi dunyanin en sansli insanlarindan biri sayiyorum. Tipki kanallikta anlatildigi gibi tetiklenmeye maruz kalmis 2 kisiyle etkilesimim oldu dün, biri partnerim digeri de bir arkadasim. Partnerimle olan kisimda, eskiden(aslinda cok eskiden demek geliyor icimden ama zamansal olarak cok eski degil) kaosa cekilip hortumda donen kokunden kopmus bir agac gibi firil firil olurdum ama cok sukur ki gorusum sezgilerim hepsi berraklasti. Ve gercekten ben dengede kalinca o da dev direncine ragmen hizla dengeye geldi, bu sifalanmaya gozlemci olmak COK guzeldi… Digeri arkadasimla olan ise, cabasiz bi sekilde sinirlarim kendiliginden cizildi. Yani uzerine dusunmedim bile. Onla kisir dongumuzun son buldugunu fark ettiren bu durum icin de cok minnettarim. Bazen herkesin kendi yoluna gidisini gormek cok ferahlatici. 2021’in insan iliskilerimdeki surtunme kuvvetinin azalisina hizmet edecegini simdiden hissediyorum. Tum yillar guzel ve cok erken ama 2022 derken ben simdiden siritiyorum nedense. 6 ugurlu sayim, belki de o yuzden.
  Herkese muhtesem bir hafta diliyorum, sevgilerimle!

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.