2021 Kova Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Geçen dolunay yazısında Kova festivali başlıyor demiştik. Bu yeni ay ise festivalin en heyecanlı ve dolu günlerine işaret ediyor. Güneş, Ay, gerilemekte olan Merkür, Venüs, Jüpiter; Satürn yani 10 başrol oyuncudan altısı Kova’da. Ama şimdi bir de Pallas Athena ve Chariklo’yu ekleyin, 8 varlık! Öncelikle, 6 ana bedenin Kova’da kümelenmesi ender bir durum, son 2500 yıla bakıldığında ilk defa 1404’de gerçekleşmiş. Belki de Rönesansın geleceğini müjdeliyordu. Sonra 1903’e kadar böyle bir kümelenme yok. Ardından tarihler sıklaşıyor, 1962, 2021 ve gelecekte 2080. Peki, Pallas Athena da gruba katılırsa? Kesinlikle böyle bir kümelenme son 2500 yıldır olmamış. Chariklo’dan bahsetmiyorum bile. 

1962 senesi ve takip eden yıllar Kova Çağının temel prensiplerini ufacık resimlerle de olsa görme şansımız oldu. Müziği, sanatı, barışçıl aktivizmi, ırkların ve cinslerin eşitliği açısından devrim üzerine devrim yaşandı. Ama henüz adına Kova çağı dediğimiz zamana hazır değildik. O dönemdeki yaratıcı düşünceye ve ilerici süreçlere borçlu olduğumuz pek çok keşifle bugün yaşarken, o yaşanan dönem bugünün neslini yarattı. Şimdi hazır mıyız? Belki de bu kitlesel uyanış için hazırız. Çok heyecanlı çok ilerici bir zamanda bulunma onurunu yaşıyoruz Bilge Baykuşlar. 

Bugünkü yeni ayın enerjisine odaklanmadan önce derhal ve  kesinlikle Kova düşünce prensibine çok güzel bir örnek olan dünkü “Siz Düşüncelerinizsiniz” kanallığını yayınlamak zorundaydım! Çünkü bugün ne anlatırsam anlatayım, aslında olanlar orada yazanlardır. Fakat mesajda siz grup düşüncesine uymayabilirsiniz, siz isyan edebilirsiniz denirken, tam tersini de düşünmeliyiz. Yani bir takım insanlar da bize isyan edebilir, bizim düşüncelerimize uymayabilir veya artık kendi özgürlüklerini ilan edebilirler. Anlayışlı ve yumuşak olmaya ihtiyaç var. İlişkilerde oldukça büyük hareketlilik görebiliriz. Ah, tabii bir de yaklaşan klişe, 14 Şubat var. Bu dünyada din, gelenek, vs. demeden topluca sevginin kutlanabileceği tek gün ve onu da tüketiciliğe kurban ettik. Ama geri alabiliriz dostlar!

Görünmez İşaretler

Bu yeni ayda Jüpiter ve Venüs bir arada. Kova’daki bu ikili birbirimize karşı açık ve hoşgörülü olduğumuzda ve gerçekten karşımızdakinin perspektifini anlamaya çalıştığımızda büyük faydalar getirebilir. Bununla beraber, sevdiklerimizden bir adım gerilemek, araya biraz mesafe koymak da bir şeyleri çok daha berrakça görmemizi sağlayabilir. Kova’daki Venüs dostanedir ama yapışık değildir ve insanın kendisi olmasına izin verir. 

Birleşmenin Sabian sembolü “Barometre”, değişimi hissetmekle alakalı. Jüpiter ve Venüs birlikte olduğuna göre bu değişim Kova alanları, değer konuları, örneğin para, emlak, bu dünyaya verdiğimiz değer, kendimize ve elbette ilişkilerimize verdiğimiz değerlerde kendini gösterecektir. “Geliyorum” diyen bir değişim. 

Barometreyi hava durumu değişikliklerini önceden tahmin etmek üzere kullanırız. Hava basıncını göremeyiz ama hissedebiliriz, yani barometre göremediğimizi ölçer. Biz de hazırlıklı oluruz. Henüz görünmeyeni hissetmek de bu sembolün niteliklerinden biri. Arkadaşlar, atmosferde basınç var. Hava durumu hep böyle kalmayacak. Yaklaşmakta olan Kova Satürn- Boğa Uranüs kare açısını ve Venüs’ün Boğa’nın da yöneticisi olduğunu düşünürsek, ani ve köklü değişimin gelmekte olduğuna dair bir uyarı aldığımızı da düşünebiliriz.

Madem yukarıda 14 Şubat’tan bahsettik, ilişkiler açısından ise, bu sembol diyor ki; İlişkinin kendisi nasıl hissettiğimizi kaydeden bir barometredir. Belki içinizdeki hisler değişim talep ediyor, belki de gündelik koşuşturmacaya biraz ara verip ilişkinin barometresini okuyarak ne durumda olduğunuzu ölçümlemelisiniz. Her ilişkinin fırtınalı, yağmurlu ve güneşli açık günleri olur ve  sevgi ile kararlılık sayesinde tüm fırtınalar gelir geçer. Burada önemli olan barometreyi doğru okumak, gerekli kararlılığın ilişkide bulunup bulunmadığını görebilmektir. Ama kesin olan bir şey var ki, duygusal bağımsızlık sayesinde ister güneş olsun, ister yağmur, bu hayatta güvenle ilerleyebiliriz. Duygusal bağımsızlık nedir dersek… Birinci anlamı, başkasını kendi mutluluğumuzun sorumlusu yapmamaktır. 

Pallas Athena ve Chariklo

Bu yeni ayda, 2021’in en önemli yeni ayında, iki bilge dişi enerjiye özellikle yer vermek istiyorum. Pallas Athena’yla zaten geçmiş yazılarda tanıştınız. Stratejik düşünce tanrıçası, dürüstlük, kan dökmeden kazanılan savaşlar ve yenilikçi çözümler onun alanı. Chariklo ise  mitolojide yaralı şifacı Chiron’un içten bağlı, şefkatli, anlayışlı, güçlü eşi ve yoldaşı, Pallas Athena’nın ise yardımcısı olarak karşımıza çıkıyor. Astronomik açıdan bakarsak, bu ilginç bir asteroid, Satürn gibi halkaları ve en azından bir ayı var. Yörüngesi ise Satürn ile Uranüs arasında, ama Uranüs’e daha yakın. Yılın açısı Satürn-Uranüs çekişmesini düşünürsek, bu ikilinin ortak yöneticisi olduğu Kova’da Chariklo’nun uzun süre geçirecek olmasını ilginç buluyorum. Tabii hiçbir şey  kazara olmuyor. 

Astrolojide Chariklo, dişi şamandır. Zarafetle sınır koymayı ve uygulamayı temsil eder. Bize öğrettiği şeylerden biri hayır demenin gerçekten hayır demek anlamına geldiğidir. Dengeli dişi ifade ise armağanlarından biri. Dişi ifade dediğimizde ise kadın ve erkek hepimizde dişi enerjinin bulunduğunu ve ifade edilmeyi talep ettiğini biliyoruz.

Melanie Reinhardt, Chariklo’nun derin bir kabullenmeyle alan tutarak şifa getirdiğini yazıyor. Geçiş dönemlerinde yardım ettiğini söylüyor, bir kozmik ebe gibi, doğana ve doğurana gerekli alanı ve rahatlığı sağlayan bir enerji. Toprak’tan Hava elementine geçişimizde çok yardımcı olacağına inanıyorum. Özellikle şu anda 21 Aralık’taki Satürn-Jüpiter birleşmesinin gerçekleştiği Kova’nın ilk derecesinde olmasını da önemli buluyorum. Geçişler kolay değil. Bir sayfa kapanıp diğeri açılırken alabileceğimiz her türlü yardıma ihtiyacımız var. Peki, Kova’dayken Chariklo ne yapacak? Aslında yeni bir keşif olduğu için tam olarak bilmiyoruz, ancak bu noktadan itibaren etkileri astrologlar tarafından dikkatle izlenecektir. Ben bu enerjinin de tekrar tekrar duygusal bağımsızlık ve şefkatin bir arada bulunabileceğine işaret edeceğine inanıyorum. 

Pallas Athena ise Kova’nın odaklandığı sorunlara, yani teknoloji, bütünün hayrı, bütüne ait ancak bir birey olabilmek, yenilikçi çözümler gibi konulara dişi bilgeliği taşıyor.

Bu konulara son aylarda çok değindik, detayları “Havada Yaşamak” yazı dizisinde ve 2021 özet öngörülerinde bulabilirsiniz.

Salıvermenin Getirdiği Bilgelik

Yeni ayın Sabian sembolü “Arzularına sırtını dönüp deneyimlerini temel alarak öğreten adam” Biliyorum, çok iyi bir çeviri değil. Bu bana göre, “ego kökenli arzularının üstesinden gelerek bu sırada edindiği deneyimlerle öğretmenlik yapan adam” anlamına geliyor.

Sembol diyor ki, hayatta ya kritik noktaya gelindi, ya da gelinmek üzere ve o noktada bir karar verilmeli. Ya ego temelli ısrarlarda devam edilecek, ya da yön değişimi yapılıp yüksek yola girilecek. Ve rota değiştiğinde karakterde yaratıcı, pozitif ve kalıcı değişimler gelişir. Bu gelişim de bir süre sonra yaşam şartlarına olumlu şekilde yansıyacaktır. Ancak öncelikle bu karara ihtiyaç var. Geçmiş hırslar, arzular salıverilmeli. Bu bir olgunlaşma ve diğerlerine örnek olma sembolü. 

Bu adam, duygusal bağımsızlığı tam olarak yaşıyor. Kendini geçmişten çıkarıp almış ve ana dönmüş. Bu da duygusal bağımsızlığın ikinci anlamına denk geliyor: Keşke şöyle yapsaydım, böyle olurdu düşüncelerini, pişmanlıkları, utançları ve içerlemeleri geride bırakmak, kontrol edemeyeceği şeyleri yönetmeye çabalamaktan vazgeçmek duygusal bağımsızlıktır. O zaman ruh halinizi ne geçmiş ne de başkalarının moral durumu etkileyebilir. 

Bu, inanılmaz hareketliliğin olduğu bir zaman. Ve eğer duygusal bağımsızlığımız yoksa, saplanıp kalırız. Saplanıp kalırsak da, hareketli enerjiler ve direncimiz arasında çekiştirileceğimiz kesin.

Alışılmışın dışında düşünmeye ve eski sorunlara yeni çözümler bulmaya büyük bir talep var. Bu hareketi içinizdeki yaratıcı fikirleri, projeleri ve ortak çözümleri ateşlemek için kullanın. Geleceğe dair vizyonlarınızı diğerleri ile paylaşın. Merkür’ün geriliyor olması ise, çözümler içinizde, dışınızda değil mesajını veriyor.

Bu sabah bu yeni ay için bir “Değiştir Beni” duası çektim ve ilk bakışta yukarıda anlattıklarımla pek de alakası olmadığını düşündüğüm bir dua geldi. Tabii sonradan sebebini anladım! Ama önce duaya bakalım: 

Korunma

Değiştir beni Sevdiğim, tüm olumsuz enerjilerden ve kehanetlerden korunan olayım.

Beni gözleri kamaştıran, ısıtan Işığınla doldur. Beni sevginin aracı yap. 

Şimdi diğerlerinden emdiğim korkuların hepsini salıveriyorum.

Ben Güvendeyim.

Tosha Silver, Change Me Prayers

Bilge Baykuşlar, nereye dönsek bir felaket habercisiyle karşılaşıyoruz. Konu ne olursa olsun, şikayetler, varsayımlar ve kehanetler yaylım ateşinde. Değişim fırtınası doğal olarak ürkütüyor, tedirgin ediyor ve insanlar da ne yapacağını, neye ve kime inanacağını bilmiyor. Bu da yazılan korku filmlerini daha da korkunç yapıyor! Bazılarının ise korkutmak işine geliyor, ister bir yönetim şekli olsun, ister korku, zıtlık, ayrımcılık dolu “kanallıklar” yayınlayan bir platform.

İyi haber şu ki, Neptün ay düğümleriyle olan kare açısından yavaş yavaş çıkmaya başladı. Ama aylardır gerçeği bulmak da gerçekten çok zor oldu. Bu etki sanki bir büyü gibi insanlığın üzerine çöktü ve insanları transa soktu. Şimdi o sis perdesi yavaşça kalkıyor. Karışık mesajlar, karman çorman bilgiler, propagandalar, aldatmacalar, dedikodular, uydurmacalar ağır ağır geri çekilecek, ortam berraklaşacak. Çok ihtiyaç duyduğumuz bir şey. Ama bu sırada negatifin etkisinden çıkmalıyız. Umutsuzluğun olduğu yerde, hep en kötüsünün konuşulduğu ortamlarda asla ve asla çözüm bulamadık, enerji buna uygun değil çünkü. O yüzden kendimizi olumsuz kehanetlerden uzak tutmamız ve tam bir Kova geleneği ile yüzümüzü geleceğe çevirmemiz en iyisi. Bu da duygusal bağımsızlığın üçüncü anlamı!

Hepinize harika bir Kova dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2021


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

11 comments

 1. Size de Mor Alev. Harika bir Kova Dönemi olsun. Yaşasın Duygusal Bağımsızlığımız ❤😊 Teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev,
  Muhtesem yeniay yazisi icin cok tesekkur ederim. Chariklo’yu ben cok sevdim, bence o disaridan kucuk siradan bir rolde gorunen ama bu siradanligi gucu yapmis ve devotion nedir bunu temsil eden bir enerji. Bu aydongusu tamamlandiginda, sonraki dongude 11 Mart “Mahashivratri”, benim de icinde bulundugum pek cok yoginin yilin en onemli gecesi olarak gordugu gece(dun de Shivratri idi). Ben oyuzden bu yeniay ve yeni dongu icin cok heyecanliyim. ve topraktan havaya gecmekle bireysel yasamimda da buyuk bir ferahlama hissediyorum. Sevgiler!

  Liked by 2 people

  1. Sevgili Meleklerile, ben sizin gelişim yolculuğunuzu ve yorumlarınızı okumayı çok seviyorum. Çok teşekkür ederim. Sanki blogda bir yazar daha var. Dün yazmak istedim ama bir türlü olmadı, bugün söylüyorum: Umarım maceranız inanılmaz güzel geçer! Umarım gittikten sonra da bize yazıp keşiflerinizi paylaşırsınız. Ben sizin gibi bir okuyucu olduğu için onur duyuyorum. Umarım siz de kendiniz olmaktan onur duyuyorsunuz. Sevgilerle

   Liked by 3 people

   1. Sevgili Mor Alev,
    Cevabiniz beni o kadar mutlu etti ki, suanda yazarken 32 dis gulumsuyorum! Ben asil yolu sizle birlikte yurumekten ve rehberim olmanizdan oturu onur duyuyorum! Ilk baslarda uzun yaziyor olmaktan dolayi tereddutteydim ama kalbimin sesini dinledim, ozellikle blogu ruyamda gorup dost oldugumuzu bildikten sonra sadece kalbimin sesiyle yazdim. Hepimize bu ozgur alani tanidiginiz icin size sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum, iyi ki varsiniz! Binlerce insana her gun isik tasiyorsunuz ve bunun etkisi her gun dalga dalga buyuyor. Umarim bir gun tanismak da mumkun olacaktir 🙂 en derin sevgilerimle

    Liked by 1 kişi

    1. Sevgili Meleklerile dün ben de size yorum yazacaktım ama sayfa açılmadı. Umarım kendiniz olduğunuz yeni yolunuzda çok mutlu olursunuz🙏🏻
     Sevgiler tekrardan♥️

     Liked by 3 people

 3. Kalbim zaten almiyor artik ne kehanetleri ne negatif haberleri… kotu kehanet haberi aldiysam hayir boyle diyorum ve geciyorum. Bi bakiyorum belki bir yerlerde olmus gecmis ama biz dahil degiliz… ya gercekligime kabul etmiyorum ya korumadayim ya da her ikisi birden…

  Liked by 1 kişi

 4. Yazının tamamının güzelliğinin yanı sıra; “Değiştir Beni” duasının inceliği ❤ Hayran kaldım.
  Bilgece şifalanma niyetiyle. Her dem bütünün hayrına olsun.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.