Bugünü Yaşayın

Sevgililer,

Pek çoklarınız şu ya da bu gerçekleşene kadar vakit geçiriyorsunuz, bir defa o olay gerçekleştiğinde mutlu olacağınız beklentisiyle. Ancak, o şeyin gerçeklik olması halinde, bir sonrakini ve ondan sonrakini bekliyorsunuz. Bu, geleceğiniz hakkında hayal kurmamalısınız demek değil, fakat geleceğe odaklanmak andaki hayatınızı dakika, dakika sıfırlıyor.

Bu son ifade ne yeni, ne de o kadar hatırlanıyor. Hatırlanmaya gerçekten layık olan ise, müthiş hızla evrimleşiyor olmanız ve gelecek geldiğinde şu anda hayalini kurduğunuzun çok az anlam taşıyacak olması.

3D geçmişinizde, dünyanızın parametrelerine bakıldığında, hayalleriniz bir şekilde beklenilen gibiydi. Evden ayrılmak, bir iş bulmak, bir romantik ilişkiyi sağlama almak, rahat bir ev bulmak, seyahat, diğer eğlence/keyif çeşitleri, emeklilik ve ölüm. Elbette, toplumun ekonomik katmanları arasında hayaller birbirinden biraz farklı olabilirdi, ancak bütüne bakıldığında o hayaller genç bir yaşta kurgulanıyor ve 3D hayatınız boyunca devam ediyordu.

Siz artık beklentilerin dümdüz rotasında değilsiniz. 

Her gün değişen yeni bir varlıksınız. Hayal ve beklentileriniz de öyle. Bugünün keyfini çıkarmak yerine yarın olabileceklerin hayalini kurmak hayatınızı boşa harcıyor.

Hiçbir şey eskiden olduğu gibi olmayacak. Kendinize anbean OLma özgürlüğü tanıyın. Şimdi dilediğiniz şeylerin yarın sizin için geçerliliği kalmayabilir.

Yeni dünyada yeni bir varlıksınız. Belirli bir geleceği isteyerek zamanınızı ziyan etmeyin.

Şimdi olmakta olanlar siz küçükken olanlara çok benziyor – bir gün balerin, bir sonrakinde doktor, ardından çiftçi, sonra da itfaiyeci olmaya karar vermeniz gibi. Ebeveynleriniz size ayak uydurdular ve sanki o şey olacakmış gibi rol yaptılar. Ancak, kendi ilgilerinizi iyice anlayacak kadar büyüdüğünüzde, makine mühendisi olmaya karar verdiniz – küçükken varlığından haberiniz olmayan bir şey. 

İşte şimdi de böyledir. Kim olduğunuzu daha yeni anlamaya başlıyorsunuz. Evrimleşmekte olduğunuz 3D ötesi olgunluğa, yetişkinliğe dair bilgi verecek ne kitap var ne de başka materyal. Ve 3D ötesi olgunluğunuza ulaştığınızda karar vereceğiniz şey ise henüz icat edilmemiş ya da mevcut olmayabilir.

Siz öncüler, yepyeniyi yaratıyorsunuz, kendileriniz de yepyeniye dahilsiniz. 2020’de temelinizi inşa ettiniz. Şimdi yapınızı inşa ediyorsunuz, kitaplar, inşaat planları ya da herhangi bir dış bilgi kaynağı olmadan.  Yeni yapınız içinizde.

Aynı zamanda, içinizdeki de hızla evrimleşiyor. Yani bugün hayalini kurduğunuzun modası sizin için gelecek hafta geçmiş olabilir. Gelecek için istediğiniz bir şeyin özlemle acısını çekmeye ihtiyacınız yok. Bu tıpkı küçükken tütünüzü kaybedip üzülmeniz ama hemen ardından polis kıyafetinizi giymenin daha da eğlenceli olduğunu bulmanız gibi. 

Pek çoklarınız belki merak ediyorsunuz, sizleri yeni yetişkinliğinizle ilgili birkaç defa bilgilendirdikten sonra nasıl sizi yine genç kategorisine koyuyoruz? Bunun çok görünür bir sebebi var. Daha fazla enerji kabul ettikçe, henüz anlayamadığınız şekillerde evrimleşmeye devam ediyorsunuz. Belki de bu kavramı anlamanın bir yolu da, 18 yaşında bir yetişkin sayıldığınız halde, yetişkin ilgi ve başarılarınızın takip eden on yıllar boyunca değiştiğini hatırlamanızdır. İşte şimdi de böyle.

Bugünden gelecek aya kadar nasıl değişeceğiniz konusunda bir iskelet yapınız yok. Tek ipucunuz bugün sizi ilgilendiren şey. Bu da çoğu çocuğun yaklaşımına benzer. Küçük bir çocuk sabah uyandığında, bir günlük çizelgesi yoktur – en azından önceki kuşaklarda. İlgilerini çeken neyse, ona yönelirler. Belki bisiklete binmek, oyuncaklarla oynamak, komşunun evine koşmak veya top oynamak. Çocuklar için bir sonraki günün nasıl olacağını düşünmeden bugünlerini ilgilerini çeken şeylerle doldurmak hiç de sorun değildir.

Sizin için de durum böyle. İlginizi ne çekiyor? Ve yine, şu anda siz kimsiniz? “Kime dönüşüyorsunuz?” ya da “kim olmak istiyorsunuz?” değil.  Bu gün, bu saat, bu an kimsiniz?

Gelecek kendini bulacaktır.

Eğer gelecek özlemleriyle bugünü sıfırlayarak kendinizi  bir doğruluk kutusuna hapsederseniz, çocuksu ilgi ve neşe-keyif-coşku ışıltılarınızı kaybedersiniz. Yeniyi bulma ve yaratma tutkunuzu. Diğerlerinin -meli, -malıları, istekleri olmadan kendiniz olma şansınızı. Öyle de oldu. Âmin.

***

Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (LifeTapestryCreations.com)

Sevgili Dostlar, bu ilginç ve çok geçerli bir mesaj. Yıllardır ve hala daha yeni dünyamızı hayal etmeye çağrılıyoruz. Doğrudur. Ancak bu mesaj, yeni ve kapsamlı bir dünya hayali ile ilgili değil. Bu, sizin onun içindeki yerinizle ilgili, kişisel bir mesaj. 

Pek çoğumuz şu salgın hastalık bir geçsin de, şu okul bitsin de, şu işler bir düzelsin de, hayatımın eşini bulayım da, bir evim olsun da, vs. vs. vs. gibi mihenk taşları koyup, onları aştıktan sonra neşe-keyif-coşkumuzu yaşamakta özgür olacağımıza inanıyoruz. Bu sırada günler geçiyor. 

Çok ince bir çizgi var. Hem geleceği bir şekilde düşünmeli, umudumuzu canlı tutmalı, hem de anda kalmalıyız. Ne sürekli gelecekte, ne de sadece anda ya da eskiden olanlarda kalmalı. Bu konuyu geçmiş yıllar boyunca zaman zaman birlikte vurguladık.

Ancak bu dönemde benim sıklıkla buraya yazdığım bir ifade de var: Her şey havada! Enerji öyle ki, hiçbir şey tam olarak belli değil, her şey her gün değişiyor ve bize tutunacak pek bir şey de bırakmıyor. Tam trapez etkisi! O yüzden burada önerilen geniş anlamda,  sadece bir takım kavramlar üzerinden gelecek hayali kurmak, örneğin bolluk içinde, huzurlu, neşeli ve sağlıklı bir gelecek gibi, ama şu anda o gelecekteki rolünüz konusunda detaylara girmeden benliğinize güvenerek anda kalmak.  Sizin, benim, hepimizin rolü zamanla belirginleşecektir.

Bu sene müthiş teknolojik değişimler bekliyoruz, bu sene ve önümüzdeki iki-üç yıl içinde yönetim ve kural değişiklikleriyle, çok farklı ilerlemelerle tarihe geçeceğiz. Aklımıza hiç gelmeyecek şeyler olacağından eminim. Hakikatten de o yepyeni icatlar, yeni kavramlar ve ilerici düşüncelerle kendimizi hayatın hangi köşesinde bulacağımızı kestirmek çok zor. Zamanın ruhu, bizleri şimdi bulunduğumuz şartların da olumlu yanlarını görmeye çalışmaya, ne geçmişe ne de geleceğe özlem duymadan bugün, burada elimizden gelenin en iyisini yapmaya çağırıyor. Yılbaşı yazısında paylaşmış olduğum gibi;  “Bugün, dün sabırsızlıkla beklediğiniz geleceğin ta kendisidir.” (A. Hopkins). Bugünün de bir değeri var, onu takdir edelim. 

Sevgilerle

Mor Alev


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

11 comments

 1. Kanallığınız, Işığınız çok kıymetli🧚‍♀️
  İyi ki karşılaşmayı seçmişiz🙏

  Liked by 2 people

 2. Bugün yazmam şart.🌞❤ Yazıyı okuduktan sonra iki şey oldu. Birincisi; tütü’nün, yazıdan beş dakika sonra çözmeye başladığım bulmacada, kısa baleci eteği sorusuyla çıkması. Tabii, hemen tütü diye yazdım.😂 Çözdüğüm bulmacalarda daha önce çıkmamıştı. Akabinde, az önce satın aldığım derginin iç sayfasında, Dali’nin “Eriyen Saatler (Belleğin Azmi) eserinin ve eserle ilgili harika bilgilerin karşıma çıkması!🙈 İşte buna bayılıyorum.💜 Ayrıca; an’da yaşamayı nihayet 2020’de başarabilmiş biri olarak hislerim geleceğimizle ilgili öyle şeyler söylüyor ki, bunları yazsam “Yok artık, o kadar da değil!” tepkilerinden çekindiğimden bunları paylaşmamayı tercih ediyorum.🤭 Hiç de dilime takılmayan, 90’ların “🎶🎤Ölümlü dünya, ölümlü insan…” diye devam eden o meşhur parçasını, az önce durup dururken söylemeye başlamam ve bunu söylerken “Yok işte, öyle değil Sertapçım” diye muzipçe gülümseyip ağaçlara bakmam…Ya delirdim ya hatırladım.🤪 İyi ki de hiç paylaşmadım.😂 Neyse, başka şeyler de var.🙈 Herkese bol mutluluk ve kahkaha!🌛🌠🙏💜Bu harika yazı için teşekkürler.🌍🌞

  Liked by 4 people

  1. Ah keske paylassaniz sevgili creation process, ilham olur, nese olur belki hayal olur hepimize:)

   Liked by 1 kişi

   1. Sevgili Bilge; bu gezegende sonsuz yaşam.🌍🤭 Buradan hareketle, yelpaze geniş. İlk etapta, kendimizi şifalandırma. Sonra, çevremizi. Bir balmumu mumun içten dışa doğru erimesi gibi. Şu an balmumu mum yaktım da, oradan öyle bir örnek geldi aklıma.😂Gözlerimi kapatıyorum, hooop şekilsiz şehirler, birdenbire doğayla uyumlu, tek katlı evlere dönüşüyor. Devam ediyorum, o çok öğrenmek istediğim İspanyolca’yı anadilim gibi konuşuyorum.🙈 Böyle böyle devam edelim. Bizi tutabilene aşkolsun!🥳 Yani kendimize.🌍🤪Sevgiler💜

    Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev, her okuduğumda başka bir duygu yaşadım. An’da kalıp geleceğe güvenle bakmak. Bu bakışı içselleştirmeye çalışıyorum. Size, Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkür ediyorum.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.