Venüs: Sevgide Evrimleşmeye Hazırlık

Hepinize büyük bolluk dilekleriyle sevgi ve şükranlar yolluyorum. Pek çoklarınız bu Aralık gündönümü çevresinde giriş yapacak olan büyük enerji akınına hazırlanıyorsunuz.  İnsan sayısı kadar farklı hazırlık var!

Ancak, en büyük sevgi ve şefkatle işaret etmek isterim ki hepsi sadece iki adıma indirgenebilir. Bu iki adımın size arzuladığınızı yapmanız için sonuz alan bırakırken gerçekten önemli olan şeye odaklanmanıza yardım edeceğini göreceksiniz – sevgiye! Böylece gerçekten ihtiyacınız olmayan ritüellere kapılıp sevginin dolaysızlığından uzaklaşmanıza da engel olacak.

Bu iki adım:

Kalbinize, sevgiye dair hisleri deneyimlemeye odaklanın.

Sezgilerinizi takip edin.

İzninizle açıklayayım. Bu gündönümü döneminde, galaksiler boyunca Gaia üzerindeki sevginin zenginleşip çoğalması ve saflaştırılmasına odaklanılıyor. Bu da, sevginin günlük hayatta yaşanarak deneyimlenmesinin diğer her şeyden önemli olduğu anlamına geliyor. Yani hayatınızdaki her sevgi hissine odaklanmanız, sizi gelmekte olan enerjilere daha fazla uyumlar.

Kalbinize odaklanmanız, kalbinize sevgiyle nefes almanız ve nefesinizi kalbinizden vermeniz anlamına gelebilir. Bildiğiniz herkese sevginizi genişleterek yaymanız olabilir, ya da tanımadığınız herkese ve belki de en önemlisi bildiğiniz ama hoşlanmadıklarınıza. 

Sevgiyi genişletip yaymak, sevginin bir anda bir sel gibi parlak, neşe-keyif-coşkulu şifalandırıcı ışığını bedeninizdeki her hücreye giriş yaptığını zihninizde canlandırmanız olabilir; içinizdeki her acı, öfke, gücenme, kırgınlık ve korku zerresinden, kendiniz veya diğerleri hakkındaki her eleştirel, olumsuz düşünceden geçerek aydınlattığını görerek. Bu, aynı zamanda sevgili Gaia’ya sevgi yollamanız anlamına da gelebilir, bütün bitkilere, bütün sulara, tüm havan ve böceklere. 

Hayatınıza daha fazla sevgi getirmek için yapacağınız her şey sevgi kotanızı yükseltir. Sevginin size ve aracılığınızla dışınıza aktığı daha geniş kanallar açar. 

Öyle olsa da, bu bir yarış değildir. Bu iyilikseverlik, zarafet, şefkat ve… sevgiyle öğrenilen ve ustası olunan bir süreçtir. Zorlayarak, ikna ile, mantıkla ya da egoyla değil. O düşünceler ve duygular ısrarla devam ettiği sürece, onları sevginin şefkatli kucağına bırakın, tekrar ve tekrar bunu her gün yapın. 

Hazırlıklarınız sırasında dikkatlerinizi çekmek istediğim ikinci parça ise sezgilerinizdir. Eğer lisan sevgi ise, sezgi de cümledir. Sezgi, ruhunuzun, kalbinizin sesidir. Sezgilerinizin incelikli ve hafif dokunuşunu dinlerseniz, hayatınızdaki sevgi fısıltılarını da dinlemiş olursunuz. 

Sevgili insanlar, öylesine çok mantıkla yönetiliyorsunuz ki ama bu gerçekte size hizmet etmeyen oldukça kusurlu bir paradigmadır. Sezgiyi dinleyin ve o sizi mükemmel zamanda mükemmel yere getirir, o mükemmel insanla paylaşacağınız mükemmel sözcükleri önerir.

Sezginin sesi hayatınızdaki sevgi yolunu gösterir, her gün, her dakika. Ama sadece dinlerseniz. Sezgilerin fısıltılarını duyan pek çokları onu ya görmezden geliyor ya da onunla mantığı temel aldıklarını söyleyerek tartışıyorlar. Dinleyin. Sonra o ruh bilişiyle harekete geçin, egodan çok daha bilge olduğunu göreceksiniz.

Çağlar boyu sürmüş bir hükmetme ve baskı sistemini tersine çeviriyorsunuz; bunu körelmiş mantıkla başaramazsınız: Yeni bir paradigmaya ihtiyaç var – Sevgiye. Sevgiyle yaşamak için, her anınızda sevgiyle davranmalısınız. Sezgileriniz size bunu nasıl yapacağınızı gösterecek.

Sezgileriniz hayatınızı hiç beklemediğiniz, mucizevi şekillerde neşe-keyif-coşku haline getirecek. Çünkü sevgi esas güçtür ve sezgi de esas stratejidir.

Gereksizleri elediğinizde hayat çok basit olabilir. Sizi sürüncemede bırakan, geciktiren veya engelleyen alışkanlıklardan, sizi yakan duygusal yaralara kadar. Yumuşakça sevginin yoluna yerleşin. Böylece sevgi her gün sizi neşe-keyif-coşkulu kokusuyla ve mucizevi deneyimlerle sarmalar.

Venüs

Kanallığı yapan Jennifer Crokaert’e çok teşekkürler. (jennifercrokaert.com)


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2020 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. Nasıl da güzelsiniz… Sevgi ve Sezgi… Konuşmayı ve dinlemeyi en çok sevdiğim Sevgi Dili ve Sezgi Cümleleri…🌸🌸🌸

  Liked by 3 people

 2. Moralev merhaba yıllardır sizi okuyup eş titreşimimize hala hayret ve şükran duygusuyla bakıyorum yazdığınız yazıların içeriklerini ya bikaç gün önce yaşamaya yada aynı gün içinde yaşamaya başlıyorum bu yüzden ruh ailemi bulduğumu düşünüyorum iyi ki varsınız

  Liked by 2 people

 3. Sevgili Mor Alev,
  Sonsuz tesekkurler. Gorseli bize benzettim, blog/sen vazo ve biz okuyucular, belki simdi yada gelecekteki danisanlarin birlikte.
  Tabii ki yine eszamanli geldi, yillardir(evet inanilmaz ama gercek) sezgilerimi cok hizli oyalanmalarla bastirdim(konusmak, hizlica internet sorfu yapmak, gereksizce anilari ziyaret etmek gozde yontemlerimdi) ve yillardir bana sezdirdikleri seylerle etkilesime gecmedigim icin bazi konularda fena kafa karisikligiyla var oldum… Ama bir yandan zamani da simdiymis diyorum, olumsuz olan hicbir sey yok, cunku bu cok guclu sezgiler icin benim de olgunlasmam gerekti. Yasamim icin sukran doluyum, bunu ancak sevgi dili ve sezgiler sayesinde yurekten soyleyebiliriz. Iyi ki varsin, seni coooook seviyorum!

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.