Türkiye’nin Doğum Günü

Dima Dmitriev, 1974 | Impressionist painter

Sıklıkla doğum günlerinde ileriye bakmak isteriz. Önümüzdeki bir sene nasıl geçecek? Bir mesaj var mı? Neyi bilsek iyi olurdu? Ben de bu sabah Türkiye’nin resmi doğum gününde “bu ülkenin neyi bilmesi gerekiyor?” diye sordum. Bir araya geldiğinde çok ilginç üç kart paylaşacağım sizlerle, sırasıyla veriyorum. Ben biraz yorumlayacağım ama belki de hepimizin oturup düşünmesi gereken şeyler, hem bireysel hem de toplu bir mesaj var burada. Hatta bu mesaj bir ülke değil de bütün bir dünya için geçerli gibi görünüyor. Kolektif sene için bilmemiz gerekenler şunlar:

Gelişim

Değiştir beni Sevdiğim, olayları Senin iradenle, Senin geliştirmene izin veren olayım. Lütfen hareketlerimi ve yolumu yönlendir.

Yardım et güveneyim, her gerçek ihtiyaç biliniyor.

Senin İradenle

Tosha Silver (Change Me Prayers)

Küçük benlikle olayları yönetmeye çalışmak yerine, teslimiyet ve güvene çağrı var. Daha önce de defalarca konuştuğumuz gibi, teslimiyet, hiçbir şey yapmadan oturup beklemek değildir. İç yönlendirmeye dönmek ve dışarısı ne derse desin, bizim için doğru hissettiğimizi doğru olduğunu sezdiğimiz anda yapmaktır. Bir plan var, onun ne olduğu, adımlarının nasıl görüneceği insani zihinle bilinmiyor. 2020, bu kuşağın şimdiye kadar hiç yaşamadığı şekilde güven talep etti ve bu karta göre önümüzdeki yıl da aynı ihtiyaç devam edecek. Oysa, kuruluş yıllarına gidelim, Türkiye, dışarıdaki felaket görüntüye rağmen kalplerde güven olmasaydı kurulamazdı. Orijinal fikre geri dönüş gibi görünüyor, değil mi? İlham almış hareket, inanç sıçraması ve “bilinmeyene” güven. Bu sefer Atatürk yok, hepimiz o olmak zorundayız.

İlginç, kartın başlığı gelişim. Nasıl görünürse görünsün, iç yönlendirme dinlenirse, korkuya kapılmak yerine, gerçek ihtiyaçların karşılanacağına inanılırsa, önümüzdeki 12 ayın olumlu gelişim getireceğini söylüyor.

Güzellik

Değiştir beni Sevdiğim, sorgusuz sualsiz kendi güzelliğimi, değerimi ve çekiciliğimi bilen olayım.

Kim olduğumu hatırlamama yardım et, geçici insan formunda Sevginin ta kendisi.

Ben bir İlahi kıvılcımım.

Tosha Silver (Change Me Prayers)

Bu karta hiç şaşırmadım. Ülke olarak düşünürsek, Türkiye çok güzel, verimli, cıvıl cıvıl. Değeri biliniyor mu? Pek değil. Ama bunun sebebi nedir? Teorime göre, kendine çok az değer veren bireylerden oluşuyor, bireylerin toplamı bütünü oluşturduğuna göre önce kendi değerini kabul eden insanlara ihtiyaç var. Kendine değer veren çevresine de değer verir, kendini sevmeyi öğrenen, çevresine de saygı duyar, şefkat sunar. Gerçekten kendine değer veren insan, gösterişçi, kaba ya da düşüncesiz olmak yerine, alçakgönüllüdür ama kendini kesinlikle ezdirmez. Sınırları bellidir. Öz-değerin daha fazla öğrenileceği bir yıl gibi görünüyor.

Ve son kart… İşte bu beni gülümsetti! İkinci bir desteye geçtim, yine Tosha Silver’ın Wild Offering kartlarına. Bu kadar çok maddi endişenin olduğu bir ülke için gelen kart;

Para

Şu andan itibaren mali durumumun tamamı İlahi Düzene ait. İhtiyaçlarımın hepsini Sevginin ta kendisi biliyor ve Sevgi her şeyin Kaynağı.

Ne kazanca sıkı sıkı tutunmaya, ne de kayıptan korkmaya ihtiyacım var.

İlahi olana sunduğumda, her ihtiyaç karşılanacak.

Tosha Siver (Wild Offering Oracle cards)

Herhalde yoruma gerek yok…ama yine de ekliyorum. Korkmayın. Bir şekilde hayata güvenmeyi başardığınızda, ondan gelen lütufları kabul edebilirsiniz. Hayat size bakacak, karşınıza fırsatlar çıkaracak, yolunuzu açacak.

Toparlarsak, doğum günü mesajı: Güvenin, özünüzün sevgi olduğunu bilin ve değerinizi kabul edin.

Cumhuriyet bayramı kutlu olsun!

Mor Alev


En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2020 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

9 comments

 1. Gunaydin, bu mesajlar cok enteresan degil geldi bana..zaten bireysel olarak kendimde ve cevremde gordugum donusturmeye calistigimiz 3 ozellik..yasanmis hayal kirikliklarindan sonra guvenmeyi hatirlamak,kendi degerimizi bilmek ve sinirini koruyabilmek, ve parayla olan iliskimizdeki kisitlamalar sartli kodlanmalari kaldirabilmek.bunlar en cok su son donemde ogrenmeye calistiklarimiz…ve ayni zamanda butunun de sorunu..butunr ait nasil kucuk bir parca oldugumu hatirlatti bu bana yeniden…ve buyul cercevede aslinda aradan cekildigimizde ne kadar ilahi olanla uyumu gittigimizi korundugumuz hizalandigimiz ve sevildigimizi hatirlatti. Sahane bir ulkede yasiyoruz. her kosulda korunuyor ve kollaniyoruz. Kollektife katki saglamak bizim gorevimiz…isik bizden ,bizim ulkemizden dunyaya yayilacak gibi hisettim su an bunu yazarken..neden bilmem belki gunun enerjisi belki ulkenin dogumgunu…anadolu topragi,disil enerjinin yukselip dengelenmesi… her neyse… bilmiyorum ama ilahi plana bilmeden de guveniyorum. Atam’in bi sozu var,son yillarda yolumun ustundeki bi benzinlikte asili gordugum…. “Ben hayatimda karamsarlik nedir bilmedim” yaziyordu.
  Bize gerektigi gerektigi yerden destek veren bi sistem var, muhtesem yapi taslari var ve gormeyi secersek cevaplari alabiliyoruz.
  Nasil guzel degil mi😊

  Liked by 4 people

 2. Doğum günümüz kutlu olsun… Emeğinize sağlık,Saygılarımla Teşekkür ederim…

  29 Eki 2020 Per 10:08 AM tarihinde Mor Alev şunu yazdı:

  > Mor Alev posted: ” Sıklıkla doğum günlerinde ileriye bakmak isteriz. > Önümüzdeki bir sene nasıl geçecek? Bir mesaj var mı? Neyi bilsek iyi > olurdu? Ben de bu sabah Türkiye’nin resmi doğum gününde “bu ülkenin neyi > bilmesi gerekiyor?” diye sordum. Çok ilginç üç kart p” >

  Liked by 1 kişi

 3. Ne kadar güzel, ne kadar ve anlamlı. Hepimizin ATATÜRK 🙏🏻🖤⭐🖤🙏🏻 olmamıza ihtiyaç var. Ben de bütün kalbimle tüm Dünyamız içinde geçerli olduğuna inanıyorum.

  ATATÜRK ümüzün ve diğer atalarımızın hakkını teslim ederek kutlayacağımız nice Cumhuriyet Bayramlarımıza aşkla, coşkuyla, neşeyle…

  Namaste Sevgili Mor Alev🙏🏻💜🌞⭐💐🌈✨♾

  Liked by 3 people

 4. Sevgili Mor Alev ne güzel bir kutlama yazısı. Gelecek bizim ellerimizde. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.💖💖💖

  Liked by 1 kişi

 5. “Bu sefer Atatürk yok, hepimiz o olmak zorundayız.” Sevgili Mor Alev, bu cumle benim gozlerimi doldurdu, ne kadar da dogru! Ben yaklasik 3 yildir yurtdisinda yasiyorum ve son zamanlarda her gun Ataturk’e tesekkur ediyorum, sayesinde bir kadin olarak hekim olabildim ve yurtdisina gelebildim, ona ve biz insanlarina verdigi seyler icin cok minnettarim. Ama haklisin, hepimiz birlikte, o olmak zorundayiz.

  2.kart ise Turkiye’nin resmi gibi. Toplumumuz ozguvensiz, kompleksli ve korkak bireylerle dolu. Bazi ozguvensizlikler icimize islemis, bunu tanidigim her Turkiyelide gordum yurtdisinda da yurticinde de. Keza kendimden de bu mirasi atmam kolay olmadi. Guzelligimizi bize getiren Anadolu ve onun essiz enerji titresimi, verim fiskiran dogasiydi, ondan kopup binalara kapandigimiz an bizi bu dusuk enerjiler, korkular, saldirganlik, sevgisizlik ele gecirdi diye dusunuyorum. Acilen ozumuze donmeliyiz, bunu parayla ekonomiyle universiteyle, ne dini kimlik ne de Batiya ozlemle bakisimizla yapabiliriz. Benim gordugum: donmemiz gereken tek yer doga, tarim, toprak. Bu hepimize iyi gelecek. Kimbilir belki zamanla samanik gecmimizi de hatirlariz…

  Para mesaji gercekten de gulumsetti! Ne de olsa ulkece travmalarimizin kaynaginda hep “yokluk”tan korkmak var. Bana su resmi hayal ettirdi: mevcut laboratuvar duzenindeki denek fareligi birakip, ozumuze Anadoluya topraga donuyoruz, ozguvenimizi kazaniyor ve yaralarimizi iyilestiriyoruz, ne doguculuk ne de baticilik, kendi ozgun kimligimizi hatirliyoruz, ozdegerle birlikte gezegenimizde mutlu bir ortak yasami resmediyoruz!

  Turklerin ve Turkiyelilerin yeni dogum gunumuzden itibaren tum travmalarini iyilestirmesini dilerim!

  Liked by 3 people

 6. Ne mutlu Atatürk’üm diyene! Fikirler ölmez. Nice mutlu bayramlara ve Cumhuriyet’li yıllara! Kutlu olsun.

  Liked by 2 people

 7. Yazıyıda arkadaşların yorumlarını da gözyaşlarıyla okudum ve içim umutla doldu ve evet inanıyorum ki atamin ışığı özümüzdeki o ilahi ışığı bulmamızı sağlayacak .Sevinçle Bir’lik biniciyle kutladığımız bayramlara. Sevgiyle ❤❤❤

  Liked by 3 people

Yorumlar kapatıldı.