Kendini Sunmak

Staroar - Glamorous Sky

Sevgili Bilge Baykuşlar, “bu hafta yapabileceğimiz ve olabileceğimiz en iyi şey nedir?” diye sordum ve karşıma aşağıdaki “Değiştir Beni” duası çıktı.

Sunuş

İlahi Sevdiğim, yardım et, tüm arzularımı Sana sunayım, doğru sonuçların çoktan seçilmiş olduğuna güveneyim. Bana gerçek teslimiyet ve huzuru armağan et. Her şekilde senin iradenin bir aracı olayım.

Doğru yol her zaman gösterilir.

Tosha Silver’a çok teşekkürler.

Bu da beni doğrudan bu blogun 2013 yılındaki ilk mesajında ilettiğim ve defalarca tekrarladığım, blog mottosu haline gelmiş iki sözden birine yönlendiriyor. Baş Melek Michael’ın bizlere verdiği en sevdiğim araçlardan biri. Haydi tekrarlayalım:

olumlama

Ve tabii son olarak da aklıma günlük niyetim geldi. Belki onu da denemek istersiniz. Ben yıllar yıllardır her sabah uyanıp kendimi tazeledikten sonra güne hazır hissettiğimde evrene niyetimi ilan ederim.  Ve bu niyet hep aynıdır, yukarıdakilere de çok benzer:

“Bugün hayatımın amacı ne ise onu en mutlu, sağlıklı, bereketli, verimli, neşe-keyif-coşkulu şekilde yerine getirmeyi niyet ediyorum.”

Gün içinde karşıma ne çıkacağını bilmiyorum ama güveniyorum. Kendimi bu hayata ve ona hizmete açıyorum. Günüm genelde yumuşak ve dolu dolu geçiyor. Mikro yönetime girmiyorum. Didiklemiyorum. “Ne olacaksa, bütünün hayrına olacak ve ben de ne yapacağımı bileceğim, ben kendimi evrene sunuyorum” hissi ile hareket ediyorum. Ve yüzüm kara çıkmıyor. Terslikler olabilir veya ben de saçma şeyler yapabilirim, hatalar bizim içindir,  insanız ve hatalarla öğrenme alışkanlığımız var ama bir şekilde toparlanıyor, başka şeylere yol açıyor. Gün bitip de bir başkasına hazırlanmak için dinlenmeye çekilirken içim rahat oluyor.

Bakıyorum da, bu üç dua, niyet, olumlama, adına ne derseniz, hepsinde de hem teslimiyet var, hem de hareket. Daha da önemlisi hayata, Yaratan’a, evrene güven. Eh, bu zamanda teslimiyeti derinden öğreniyoruz tabii.

Bir deneyin, farkı fark edeceksiniz. Ve belki de nasıl bir değişim yaşadığınızı burada bizlerle paylaşırsınız.

Mor Alev


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2020  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

19 comments

 1. Ben yapmam gerekenleri yapmak üzere tam zamaninda bana ihtiyaç duyulan yerdeyim 💓💓💓💓

  Liked by 1 kişi

 2. Meditasyonları hayatımın rutini içerisine almayı deneyimliyorum, bu sabahkinde güne bir niyetle başlamak nasip oldu. Niyetim ise bugün faydalı olmayı seçiyorumdu. Bu niyetin ardından daha anlamlı bir yazı okuayamazdım. Mutlak bir teslimiyet içerisinde denizin kokusunu hissediyorum yüreğimde teşekkür ederim.

  Liked by 1 kişi

 3. Dün gece yattığımda dedim ki;Allahım ne için buradayım ,ne yapmamı istersin.Bana yol göster sana teslimim.Şuan içinde bulunduğumuz durum beni ne üzüyor ne mutlu ediyor.Huşu içinde huzurla olanları seyrediyorum.Kabuldeyim ,akıştayım.Ama birden dün acaba Allah benden birşeyler yapmamı ister mi dedim.Biran sanki doğadaki bir ağaç gibi hissettim kendimi.O yüzden akşam yatarken o niyetle yattım.Ama sizin niyetinizde çok güzel bende her sabah söyleyeceğim. Teşekkürler Mor Alev ,sevgiyle kal.

  Liked by 1 kişi

 4. Merhaba. Her sabah bakıyorum bugün Mor Alev bizim yararımıza neler paylaşmış diye. Bana moral ve motivasyon veriyorsunuz. Paylaşımlarınız için sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsınız…

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili Mor Alev Harika paylaşımların ve yolculukta yolumuzu aydınlattığın için bir kez daha binlerce teşekkür ederim
  Teslimiyet olmazları olduran bir frekans Canımı sıkan herhangi bir durum karsinisinda kabule geçtiğim anda olay hayatımdan toz bulutu gibi kaybolup gidiyor Yakın zamanda bu şekilde 2 dönüşüm yaşadım Ikiside dışardan baktığın zaman asla çözülmez bir durumdu Ne zaman kabule geçtim ve odağımı değiştirdim Sihirli bir değnek gelip tüm durumları değiştirdi Sonsuz şükürler olsun Nasıl yapılacağını öğrettiğin için sana minnettarım

  Liked by 3 people

 6. Sevgili Mor Alev Merhaba, Bu sizinle dertleşme yazısı
  Birkaç zamandır yazılarınızı gözyaşları içinde okuyorum. Büyük bir haz oluşuyor yüreğimde. 2001 yılında meditasyon eğitimi aldım. O zamandan beri meditatif olmaya özen gösteriyorum. 10 dakika ile başlamıştık şimdi 50 dakika huzurda oluyorum. Ve gün boyu bu huzuru içimde hissediyorum. “Dua Tanrı’yla konuşmaktır. Meditasyon Tanrı’yı dinlemektir. Sükuna Güven” (Dışarıda Hiçbir Şey Var S. Maclaine)
  Emekli mimarım. Yalnız yaşıyorum ve 71 yaşındayım. (Allah’ın hediyesi oğlum ve gene Yaradan’ın hediyesi güzel eşi ile aynı kentte değiliz.) Bir gün hiç hoşlanmadığım ama olmak zorunda olduğum bir ortamdayım. Herkes hastalıktan konuşuyor aldıkları ilaçları birbirlerine tavsiye ediyorlar. Allah’ım burada ne işim var dedim. moralev.com u açtım cep telefonundan çıkan mesaj “ben yapmam gerekenleri yapmak üzere olmam gereken yerdeyim” O anda yüzümde bir gülümseme oluştu. Evet orada olmak zorundaydım. Gülümseme ile bulunduğum ortam değişti. Yan odadan gençler geldiler ve o hastalık muhabbeti bitiverdi. Fıkralar anlatıldı. İyi ki moralev.com var
  Dostlarım, benim akranlarım ve gençler hep korku ve kaygı içindeler. Kendimden şüpheye düştüm. Hani deliye her gün bayram derler ya.😜 Ee yaşım da uygun ne oluyor, bu yürek ferahlığı ne? Herkes geleceğinden endişeli ama bende korku yok. Meditasyonu hep tavsiye ediyorum. Olma halindeyim. Genç bir arkadaşım “sen meditasyon yaptığın için böylesin” dedi. Bu işin yolu biliniyor ama uygulanmıyor nedense.
  Sizin “Bugün burada ilan ediyorum ben sevilmeyi ve kabul edilmeyi seçiyorum” ……diye başlayan duanızı ve psişik korunma duasını okuyarak meditasyona başlıyorum. Bu pandemi döneminde değişiyorum. Örneğin kitaplarımı bir sistematiğe göre düzenledim. Aslında bitmedi hala sürüyor. Baktıkça gülümsüyorum hoşuma gidiyor. 20 yıldır yüzerim ve havuz kapandı. Bisiklete binerdim sokağa çıkamıyorum. Sevgili Mor Alev bunlar beni üzmüyor. Evde koridorda 1200 m yürüyorum. Huzur var yüreğimde. Genç komşularım market alışverişini yapıyorlar. En önemlisi sizin yazılarınız. Bazı mesajları yazarken sizin gülümsediğinizi düşünüyorum. Dedim ya bu içimi dökme yazısı. Herkesin yüreğinde huzur olsun diliyorum. Sevgili Mor Alev Teşekkür Ediyorum Teşekkür Ediyorum Teşekkür Ediyorum

  Liked by 5 people

  1. Çok tatlısınız Asuman hanım yaptiklariniz şahane sevgiyle kalın iyi ki varsınız 👌👏👏👏🥰

   Beğen

  2. Asuman hanım okurken benim de yüzümde bir tebessüm oluştu sizin de yüreğiniz her zaman huzur içinde olsun sevgiler

   Liked by 1 kişi

  3. Sevgili Asuman hanim, okurken bulundugunuz hali ve bilinc seviyenizi yurekten deneyimledim. Sanki her birine sahit olmuscasina,hep yaninizdaymiscasina. Benim acik kalbim ve ufak sevgim bunu gosteriyorsa, en saf bilincin(tanrinin) sonsuz farkindaligi nasil da sizinledir diye dusundum.zaten bu birlikteligi en iyi sekilde yansitiyorsunuz da.

   Sunu cok iyi ogrendim hayatta,yasam dolu olmak yaşla ilgili degil. Fiziksel birikimlerimiz(beden,zihin) yipranabilir, fakat hayata tum kalbini acmanin zamani yok. Ben 29 yasindayim ve birkac ay oncesine kadar 90 yasinda gibiydim,hayata kapaliydim. Ruhun yasi yok,hakikatin bilincin yipranmasi mumkun degil,o sonsuz ve biz o sonsuzluguz,cok sukur. Sevgilerimle.

   Liked by 1 kişi

 7. Benim sabah ve gun boyunca dilimde doladiklarim.
  Sabah arabami calistirinca;
  Hadi meleklerim bu gunu en iyi ve mutlu sekilde beraber gecirelim. Ben sizin gozunuz, kulaginiz, diliniz olayim..
  Gun icerisinde bunaldigimda;
  God is my protector!
  God is my provider!

  Liked by 1 kişi

 8. merhaba ,her sabah uyanıp kendimi tazeledikten sonra demişsiniz ; kendimi tazelemek ; çok sevdim yol gösterir misiniz neler yapıyorsunuz
  teşekkürler

  Beğen

  1. Sevgili Nesli, burada yazanlardan çok farklı bir şey yok. Uyanınca büyük bir bardak su, sabah meditasyonu, eğer o gün programımdaysa yoga veya bisiklet, her sabah duş ve sonunda niyet. Kahveme, çalışmaya, günü yaşamaya hazırım. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

   1. Hergün duş almak bedenin kendi yağ dengesini bozacağı söyleniyor, ne düşünüyorsun bu konuda?

    Beğen

    1. Sevgili Hico, bu soru bu blogun alanı dışında. Bu konuyu bir uzmanına sormanız uygun olur. Sevgilerle

     Beğen

 9. Sevgili Mor Alev,

  Ben bu dualari ve ozellikle sabah niyetini cok sevdim,benimsedim. Fakat sabah kelimeler aklima gelmez, o kadar saf bir olma halinde ve agzim bir karis acik penceremden gezegeni izliyor oluyorum ki,kafam bombos oluyor 😀 gune baslamadan once ben icimden “evet ve evet!” derim, bu kelimeler sihirli birer sifredir tam acikligi tam teslimiyeti, tanrinin iradesi olmayi ve henuz bilemedigim her ilahi guce ve hayata neseyle karismayi temsil eder. Tum supheyi,analizi,korkuyu,tereddutu yok eder. Zihinsel anlami yoktur,kalp gucuyle calisan kelimelerdir.

  Simdi bu kelimelerin icine senin sabah niyetinin enerjilerini de koydum ve sistemime yerlesmesine niyet ettim.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.