2020 Başak Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

**Lütfen makalenin altındaki telif hakları uyarısına saygı gösteriniz. Teşekkürler.**

Amanda Clark Art
Astrolojik senenin son dolunayı bir süper dolunay, görüntüsü de, yarattığı gel-gitler de süper güçlü. Dolunay yarattığı zıtlıkla bize bir şeyleri farklı bir bakış açısından gösterir, her zaman duygusaldır ama bu sefer duyguları daha da yoğun hissedebiliriz. İçimizdeki suyun kabarmasından dolayı tansiyonlar da yükselebilir, bitişler, tamamlanmalar, aydınlanmalar ve açığa çıkışlarla dolunay yaratımın en önemli safhasını sunar. Bu dolunay, yeni bir yıllık döngüye girmeden önce ortalığı silip süpürecektir. Tam Başak usulü!

Aya ışığını veren Balık güneş tam karşıda ve Neptün’le birlikte. Bütün dünyada bir şifa krizi yaşanırken, şifa eksenindeki bu dolunay bize alışılmış berraklık yerine buğulu seçenekler sunuyor. Biliyorum, biliyorum, bir defa da biz seçmesek, birileri bize neyin doğru, neyin yanlış, yanılsama veya düpedüz yalan olduğunu gösterse diyorsunuz. Bu, maalesef öyle bir dolunay değil.

Bu dolunay, kendi zekanıza, kalbinize, kendi algılarınıza güvenmenizi istiyor! Ve seçenekler gerçekten birbirine zıt. Ya ateşe körükle gideceksiniz veya inanılmaz özlem duyduğumuz, son derece ihtiyaç halinde olduğumuz inanç ve şifayı uyandıracaksınız. İşin içinde Neptün olması hem sezgisel rehberliğimizi son derece güçlü kılabilir, hem de paranoya ve illüzyona kapıyı ağzına kadar açabilir. Ve bu bir seçimdir.

Sağlık, finans, çatışmalar, mülteciler, iklim değişimi derken dünyayı her açıdan kasıp kavuran karmaşanın huzur, sağlık ve bereketle sonuçlanmasına nasıl katkıda bulunabiliriz? Dün de konuştuğumuz gibi, önce kendimizi dengelemeliyiz. Hiçbir şey olmuyormuş gibi hayal dünyasında yaşamak ya da kendini bağımlılıklarla meşgul etmek başını kuma gömmekten başka bir şey değildir (Negatif Balık). Tam tersi, olmakta olanlar, olabilecekler hakkında sürekli tetikte olmak ve analiz ardından analiz peşinde koşmak, sonra bir de kendi analizini ekleyerek kendini ve çevresindekileri daha da fazla korkutmak da öyle (Negatif Başak). Her ikisi de hayatımızı yaşamamızı ve gerçekte andaki sağlıklı ve güvenli hayatımızı takdir etmemizi engeller. Peki, denge nerede, nasıl dengeyi buluruz?

Toprak, beden ve kalp yalan söylemez. Telaş da etmez. Doğrayıp parçalayarak analiz etmez. Sadece OLur. Temel sadeliğe geri dönelim. Bedeni hissedelim. Bedenimizi gerçekten dinlediğimizde anda neye ihtiyacımız olduğunu biliriz. Arkadaşlar, bu zamanda sadece ana odaklanmamızı öneriyorum. Çünkü bu sisli ortamda güvenilecek tek kaynağımız içinde yaşadığımız anda bulunuyor. Yaşadığımız ana bağlanmak kökten bir kabullenmeyi gerektirir.  Maymun zihnimizin (Başak’ın yöneticisi Merkür) düne, yarına, başka insanların işine zıplayıp karışmaması için kendimizi ve anı olduğu gibi kabullenmeliyiz.

“Kabul ediyorum. Geçmişte olanları kabul ediyorum. Andaki şartlarımı kabul ediyorum. Kaygılarım var, onları da kabul ediyorum. Bu hayatı kabul ediyorum. Bu, onları değiştiremeyeceğim anlamına gelmiyor. Ama ne kadar kabul edersem, o kadar farkında olurum, ne kadar farkındaysam, çözüm, ilham ve harekete geçmeye o kadar açık olurum. BİLDİĞİM ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİRİM.”

Bilge Baykuşlar, Oğlak kümelenmesi bu dolunaya destek pozisyonunda. Uranüs, Venüs ve Chiron işbirliği sürprizlerle şifa için çalışıyor.

Bu dolunayın yöneticisi Merkür ise dolunaydan hemen sonra gerilemeyi durdurup ilerlemeye başlıyor. Durduğu noktanın Sabian sembolü umut dolu ama bir o kadar da kritik bir anı anlatıyor:

“Kozadan çıkmakta olan kelebek”.

Kova burcunun son derecelerinde, hayati bir eşik noktası. Kelebek henüz kozadan tamamen çıkmadı, iş bitmedi. Hala kanatlar ıslak, belki de yarısı kozada. Bir aşama bitiyor, diğerine yol veriyor. Bir gelişim evresinden diğerine. Zorlanma, itilme, çekilme ve ürkeklik… Bizler, kendilerini “uyanmış” olarak düşünenler bile, gelmekte olan aşamaya nazaran uykudaydık. Bu yeni evrede yapılacak en iyi şey, doğal özgürleşme sürecinin kendiliğinden gelişmesine izin vermemizdir. Eski rahat düşünce ve inançların yapışkanlığına ve bizleri kozaya geri çekmeye çalışmasına karşın, tereddütsüz ilerlemeye devam etmemiz bizi çok daha iyi bir hayata ve talihe taşıyacaktır. Kozaya geri dönüş ise bu aşamadan itibaren gerçekte imkansızdır. İstesek de istemesek de dönüşümün geri dönülmez noktasındayız.

Bu süper güçlü astrolojik senenin son dolunayı aynı zamanda geçen sene Koç yeni ayında yaratmış olduğunuz niyetlerinizin de son evrelerini aydınlatıyor. O yüzden, Mart-Nisan 2019’u bir hatırlamanız ve o niyetlerde hangi noktada olduğunuza, nasıl geliştiğinize ve o niyetlerin de nasıl değiştiğine bir bakmanız da değişik bir çeşit farkındalık yaratabilir.

Dolunayın Sabian sembolü:

“Vadedilmiş topraklara doğru ilerleyen arabalar konvoyu”

Büyük bir göç. Yolumuz uzun olabilir, hiç tanımadığımız topraklardan geçiyor olabiliriz ama ne olursa olsun gittiğimiz yeri geldiğimiz yere tercih ediyoruz. Eskiyi tamamen bıraktık, yeninin neye benzediğini bilmiyoruz ve yoldayız. Yol yorucu, bazen bunaltıcı. Bazen artık ilerlemek istemiyoruz ama sonra yine yola koyuluyoruz. Yeni düşünceler, yeni buluşlar, yeni ortamlar, yeni insanlar… Yol arkadaşlarımızla bir kader birliği söz konusu. Bunu BİRlikte yapıyoruz, tek başına değiliz, bir işbölümü ve ortak çalışma olmadan gittiğimiz yere ulaşamayız.

Sevgili Dostlar, bu sembol artık aynı şeyi yaşamak istemeyen insanların çözüm arayışını anlatıyor. Bir zamanlar, çözüm yepyeni yerlere göç etmekti. Büyük göçler insanlık tarihini şekillendirdi. Bunu şu anda güncel olaylarda da görüyoruz. İster savaştan, açlıktan, fakirlikten, baskıcı rejimlerden kaçmak olsun, ister düpedüz beyin göçü! Ama şimdi, biliyoruz, nereye gidersek gidelim kendimizi de götürüyoruz, yeni bir ülkeye, şehre değil, yeni bir bakış açısına, yeni çözümlere ihtiyacımız var. Artık 21. yüzyılda her yer BİR. Çok ilginç değil mi, aynı ünlü sözlerdeki gibi, Çin’de kanat çırpan kelebek, dünyada fırtınalar yaratabiliyor. Coğrafi olarak ayrı olsak da ayrı değiliz. O zaman bizim göçümüz fiziksel değil, zihinsel ve duygusal olmalıdır. Kaçış yerine yeni yaşam şekillerine doğru ilerleyiş. Bu dolunayın enerjisi, eğer egoyu dizginleyip, andaki durumu kabul edersek büyük ilhamlarla özlediğimiz çözümleri ve şifa yollarını aydınlatacaktır.

Ayı aydınlatan güneşin aktive ettiği sembol ise;

“Akşam yemeği için kurulmuş sofra”

Dane Rudhyar diyor ki, bu sahnedeki en önemli unsur, yemek değil, masanın bir “akşam” yemeği için kurulmuş olmasıdır. Geleneksel sembolizme bakarsak, uzun bir deneyimler zinciri sonunda ruh, ruhani evine döner. Burada yenilenir ve beslenir. Bu mutlu bir yuvaya dönüştür. Evet, kesinlikle bir çağın bitişindeyiz. Sembolün dediği şey ise hem kısa hem de çok önemli:

“Sonuç sizin için hazır. Sofrada yeriniz hazır. Hiçbir şeye aç kalmayacaksınız. Size bakılıyor ve bakılacak. Her şey ama her şey yolunda. Buna güvenin ve artık yuvaya dönün. “

Şimdi güneşin dediğine de baktığımızda, dolunay sembolünün vadettiği toprakların yuvamız olduğunu anlıyoruz. Sadece yolun sevgi ve şefkatten geçtiğini hatırlamalıyız.

Gündelik hayatımızda bu sembol doğrudan sağlıklı beslenmeyle ve “sofraya ne getirdiğimizle” de alakalı görünüyor. Bu dünyaya ve kendi hayatımıza nasıl katkıda bulunuyoruz ki, orada bir şölen olmasını bekliyoruz? Yani yine “ektiğini biçmek” enerjisi! Korku ve şüphe yerine sevgi, zeki hamleler ve olumlu davranışlar ekelim. Nasılsa sofra hazır, herkesin karnı doyacak, kimse yalnız kalmayacak, kapı kimsenin yüzüne kapanmayacak.

Fırtına bir günde dinmeyecek, bunu biliyoruz. Yaşadığımız günlerin etkileri uzun yıllara dağılacak ama kendimizi bu ana ve eldekilere döndürelim. Kabullenip ilerleyelim. Bu sırada, sağlık konusunu tekrar vurgulamak istiyorum, Merkür’ün ileri dönüşüyle sağlık haberlerinde bir yoğunluk görebilirsiniz, Neptün/Balık etkisiyle bunlar yanıltıcı, kafa karıştırıcı veya panik tetikleyici olabilir. Hatırlayalım, bu dolunay şifa ekseninde gerçekleşiyor. Hemşirelerin, doktorların, hastabakıcıların, şamanların, geleneksel ve alternatif tıbbın, doğal terapinin, detoksun, arınmanın, sağlıklı alışkanlıkların evinde! Kendini bu dünyaya hizmete adayanların evinde! Bu kişilerin varlığına şükredelim. Bu insanlar herhangi bir salgın olsun olmasın, her gün ateş hattındalar. Ve aslında her gün bir şeyin salgını yaşanmıyor mu? Onlar her gün dertlerimizi dinliyor, büyük çoğunlukla ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Onlara da ışığımızı yöneltelim. Onlara da saygı ve şefkat prensibiyle yaklaşalım.

Bu dolunayda ölçülü bir şekilde, 3D Başak saplantıları yaratmadan, sağlıklı beslenmek, sağlıklı düşünmek, elimizden gelen en iyi şekilde kişisel temizliğimize dikkat etmek önemli. (Bir ilginç bilgi ekleyeyim, temizlik Tanrıçası Hygiea Merkür’ün yöneticisi olduğu İkizler’e yeni giriş yaptı. Ve şimdi ne kadar çok hijyenden bahsediliyor!) Yine aynı şekilde, 3D Balık hezeyanları yaratmadan, kendimizi kaybetmeden, aklımızı kullanarak sezgilerimize güvenmek de bu dolunayda yapabileceğimiz en iyi şeylerden biri.

Son dakikada bu dolunay için bir “Değiştir Beni” duası çektim. Tosha Silver’a çok teşekkürler.

Cesaret

Değiştir beni, İlahi Sevdiğim, senin en büyük koruyucu olduğunu bileyim. Yardım et, tam anlamıyla anda kalmama, senin gücüne yaslanmama. Beni cesaretle doldur ki en zorlu anları bile senin beni taşıyacağına güvenerek göğüsleyeyim.

Ben sana demirlendim.

Bütün yukarıdakilere baktığımızda bu dolunayın başlığı şöyle bir şey olmalı, ne dersiniz? Tam da bahar başlangıcında, yuvaya dönen kırlangıçlar gibi…

“Şifa, Yuvaya Taşır ”

Dolunay, 9 Mart, saat 20.47’de gerçekleşiyor. (İst.) Hepinize şifalı bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2020


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

8 comments

 1. Merhaba, bu şahane yazınızdan bazi kesitleri instagram hesabımda sizin isminizi ve sitenizi vererek ve sizi de etiketleyerek fotoğraflar şeklinde paylaşmam mümkün mü acaba? Hesaplarım: @martiuctu ve @astrolojik_donusum
  Sevgilerimle

  Liked by 2 people

  1. Elbette. Çok teşekkür ederim. Lütfen moralev.com ve @moralev1111 i eklemeyi unutmayınız. Sevgilerle

   Beğen

 2. Ocaktaki dolunayda da bugünku dolunay da da hastanedeyiz. Ve her seferinde hastane ortamında sağlık çalışanlarını hayretle takdir ediyorum. Ve daha da ilginci ben ne zaman neyle ilgili birşey yaşasam tam da o konunun kelimeleriyle yazıyorsunuz. Çocuğumla problem yasadiysam yazımızda ki örnek çocuk örneği,para ile ilgiliyse para örneği geliyor. Her seferinde tam noktasından yazıyorsunuz😊

  Liked by 4 people

 3. Bir psikolog olarak, dünyaya kendini adamış, problem çözmeye ve karanlığı aydınlatmaya kendini adamış biri olarak okurken tüylerim diken diken olarak okudum. Teşekkür ederim, her şey anda sevgi ve şefkat dolu, şükürler olsun.

  Liked by 3 people

 4. Teşekkürler mor alev. varlığınıza sonsuz şükürler olsun. Kolaylık, neşe, ihtişam ve ışık yolcularına selam olsun.

  Liked by 3 people

 5. Bu dönemde bana en iyi gelen alan ..Bir yandan daha iyi hissetmeye ve hissettirmeye elimden geldiğince emek vermeye çalışırken yolum aydınlanıyor..Minnettarım..Daha çok insan duysun dileklerimle ..İzninizle adınızı zikrederek canlı yayınlarımda bu ilham veren ışığı paylaşmayı seçiyorum.Umarım sakıncası yoktur. SEVGİLERİMLE ❤

  Liked by 1 kişi

 6. Merhaba Sevgili Mor Alev
  Teşekkürler.Her zaman yüreğim aydınlanıyor sizinle 🙏🙏🙏.💓💓💓
  Sizi okumaya başladığım andan bu güne, yazılarınızı tarih ve adresinizi (moralev.com) yazarak hep ilettim ilgileneceğini düşündüğüm dostlarıma.İzin almak aklıma gelmedi. Arkadaşımız izin isteyince mahcup oldum.@ moralv1111 bilmiyorum.Size doğrudan ulaşma yolu mu.

  Beğen

  1. Sevgili Asuman, bu arkadaşımız Instagram aracılığıyla alıntı yapmak istediğini söyleyince ondan ricam kaynak (moralev.com) ve Instagram kullanıcı adını (@moralev1111) kullanmasını oldu. Sizlerden de ricam, her yazının altında paylaşma butonları var, onları kullanmanız. (Böylece işiniz de daha kolay olur.) Parçalayıp bölmemeniz. Kaynak belirtmeniz. Blogda ve her yazıda bildiğiniz gibi bir bütünlük var. Bazı makaleler daha fazla soruya yol açarsa, okuyanların bunların cevabının moralev.com da olduğunu bilmeleri önemlidir. Bir başka önemli şey ise, burada çevirilerini yayınladığım kanallardır. Onlar da mesajlarının tamamının, değiştirilmeden ve kaynak belirterek yayınlanmasını rica ediyorlar. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.